Liverpool – Real Madrid 2:5 (kon.) | Frankfurt – Neapol 0:2 (kon.)
Eintracht Frankfurt
0:2 (0:1)
SSC Neapol
Úterý 21.02.2023, 21:00 • Commerzbank-Arena, Frankfurt • Liga mistrů • Osmifinále

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (22:55:47)

Držení míče: 33 % : 67 %.
    Střely na branku: 1:10. Střely mimo: 2:4. Rohy: 4:9. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 12:13.

Je konec. Neapol zvítězila na půdě Frankfurtu 2:0 a je velmi blízko k postupu do čtvrtfinále Ligy mistrů.
    Už v páté minutě se Kamada a Kolo Muani dostali ke svým možnostem, ale ani jedna neletěla na bránu. Ve 20. minutě pálil z voleje Kvaracchelija, ale Trapp byl připraven. Ve 34. minutě nejprve Lozano napálil tyč a následně Neapol získala penaltu za faul na Osimhena. Kvaracchelija ovšem pokutový kop neproměnil, neboť se Trapp blýskl skvělým zákrokem. Ve 39. minutě ale Lozano skvělou přihrávkou našel na zadní tyči Osimhena a ten se postaral o úvodní branku. O dvě minuty později se stala totožná příležitost, ale tentokrát gól Osimhena nebyl uznán z důvodu ofsajdu.
    V 56. minutě se domácí dopustili další velké chyby, ale Trapp parádně vychytal Kvaraccheliju. O dvě minuty později byl vyloučen Randal Kolo Muani, který přišlápl nohu Anguissy. V 65. minutě hosté využili přesilovou hru, když se prosadil Giovanni Di Lorenzo. V 82. minutě se Frankfurt dostal k první střele na bránu, ale ta z nohy Kamady nebyla příliš nebezpečná.
    Neapol zvítězila na půdě Frankfurtu 2:0.

90+6

90+5
    Giovanni Simeone se nyní dostal ke střele, ale jeho rána nebyla důrazná a Kevin Trapp si lehce poradil.

90+4
    Matteo Politano měl otevřenou pravou stranu, ale nakonec podržel balón pro svůj tým.

90+3
    Standardní situace hostů nepřinesla nic moc vážnějšího, ale Neapol zůstala u míče a kontroluje konec zápasu.

90+2
    Střídání v týmu Eintracht Frankfurt:
    ze hřiště odchází Philipp Max, přichází Christopher Lenz.

90+2
    Eljif Elmas se nyní objevil na levém křídle a dostal se ke střele, ovšem jeho pokus byl zblokován a následuje rohový kop.

90+1
    Philipp Max si opět poradil na své levé straně s pokusem o útok soupeře a dostal míč do zámezí.

90
    Rozhodčí nastavuje pět minut navíc.

88
    Zápas už se spíše pouze dohrává a ani Neapol už nepodniká nějaké větší útoky.

86
    Nyní je hra přerušená, protože Giovanni Di Lorenzo zůstal ležet na hrací ploše díky souboji s protihráčem a je ošetřován.

85
    Philipp Max rozehrál standardní situaci z levé strany, ale jeho centr odvrátila defenzíva soupeře.

84
    Střídání v týmu SSC Neapol:
    ze hřiště odchází Chviča Kvaracchelija, přichází Matteo Politano,
    ze hřiště odchází Victor Osimhen, přichází Giovanni Simeone.

83
    Eljif Elmas se snažil posunout míč Osimhenovi, ale následně přišel o balón a tvrdým skluzem zasáhl soupeře, za což viděl žlutou kartu.

82
    První střela na bránu v podání Frankfurtu! Dajči Kamada se po velmi dobré kombinaci dostal uvnitř vápna do zakončení, ale jeho pokus levou nohou letěl přímo na brankáře Mereta. Následně přišel rychlý brejk, ale také pokus Osimhena skončil v moci gólmana.

81
    ze hřiště odchází Mario Götze, přichází Faride Alidou.

Michal Raška

Branky: 39. Osimhen (Lozano), 65. Di Lorenzo (Kvaracchelija)

Karty:   61. Götze (FRN) – 38. Kim Min-čä (NEA), 83. Elmas (NEA)   58. Kolo Muani (FRN)

Neproměněná penalta: 36. Kvaracchelija (NEA), brankář Trapp zneškodnil

Eintracht Frankfurt: Trapp (C) – Tuta, Ndicka, Jakić – Buta (69. Knauff), Kamada, Sow, Max (90+2. Lenz) – Lindström (69. Borré), Kolo Muani, Götze (81. Alidou).
    Náhradníci: Ramaj – Alario, Hasebe, Chandler, Rode, Smolčić, A. Touré.

Trenér: Oliver Glasner

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo (C), Rrahmani, Kim Min-čä, Oliveira – Anguissa (80. Ndombèlé), Lobotka, Zieliński – Lozano (80. Elmas), Osimhen (84. Simeone), Kvaracchelija (84. Politano).
    Náhradníci: Gollini, Idasiak – Bereszyński, Gaetano, Jesus, Østigård, Rui.

Trenér: Luciano Spalletti

Rozhodčí: Dias – Soares, Ribeiro (vš. POR)
    Středa 15.03.2023
    Neapol - Frankfurt 3:0

Branky: 45+2. Osimhen (Politano), 53. Osimhen (Di Lorenzo), 64. Zieliński (pen.)

Karty:   77. Jesus (NEA) – 26. Ndicka (FRN), 32. Lenz (FRN), 64. Götze (FRN)

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 2:2. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 13:15.