Nantes – Lens 2:1 (kon.) | Toulouse – Rodez 6:1 (kon.) | Marseille – Annecy 2:2 (6:7 po pen.)
FC Nantes
2:1 (1:1)
Racing Lens
Středa 01.03.2023, 18:15 • La Beaujoire-Louis Fonteneau, Nantes • Francouzský pohár • Čtvrtfinále

Opět několik zahozených šancí ve druhé půli. Nicméně rozhodla situace z padesátédeváté minuty, kdy Andy Delort proměnil druhý pokutový kop v utkání a posílá obhájce troje FC Nantes do semifinále Coupe de France, kde doplní již jistého a čekajícího semifinalistu Olympique Lyon.

Všem čtenářům onlajnů přeji hezký zbytek večera. (20:11:22)

Držení míče: 39 % : 61 %.
    Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 4:10. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 8:9.

90+4

90+2
    Definitivní razítko postupu pro svůj tým mohl po pěkném sólu Mohameda, jenž zneškodnil několik obránců soupeře, jenže zakončující Samuel Moutoussamy posílá míč vysoko nad branku Lens!

90+1
    Krkolomná pozice zakončujícího Opendy nevěstila nic dobrého a míč letí daleko mimo od levé tyče.

90
    Čtyři minuty nad rámec normální hrací doby nastaví hlavní rozhodčí dnešního duelu pan Turpin.

88
    Zakončení Fofany vyřešil na brankové čáře zaskakující obránce za svého brankáře Descampse.

86
    Vyrovnání na své kopačce měl Angelo Fulgini, ale posílá z první balon pouze do pravé tyče!

85
    Po zahrání rohového kopu Nantes se pokusil ohrozit branku soupeře čerstvý hráč ve žlutém dresu Mostafa Mohamed.

83
    Jasného držení protihráče se v osobním souboji dopustil faulující Moussa Sissoko.

82
    Střídání v týmu FC Nantes:
    ze hřiště odchází Ignatius Ganago, přichází Sebastien Corchia.

80
    Ve střelách na branku v poměru 7:4 vedou stále hráči Racingu Lens, jenže z velkého počtu střel vytěžili opravdu minimum v podobě jedné vstřelené branky.

78
    Většina změn Racingu Lens byla provedena jasně s účelem posílení ofenzívy.

77
    Střídání v týmu Racing Club de Lens:
    ze hřiště odchází David da Costa, přichází Adrien Thomasson.

77
    Angelo Fulgini se sice prodral k centorvanému míči, ale jako hlavičkář se příliš neosvědčil.

76
    Moses Simon se ihned po svém příchodu na hrací plochu blýskl individuální akcí, která byla zakončena pouze propagační střelou do brankáře Lecy.

75
    ze hřiště odchází Florent Mollet, přichází Ludovic Blas,
    ze hřiště odchází Andy Delort, přichází Mostafa Muhamed.

74
    ze hřiště odchází Evann Guessand, přichází Moses Simon.

73
    Danso je ošetřován, zatím jeho spoluhráči marně protestují u hlavního rozhodčího.