Hongkong – Singapur 7:6 (po pr.) | Kyrgyzstán – Malajsie 22:0 (kon.) | Bosna a Hercegovina – Írán 9:2 (kon.)
Kyrgyzstán
22:0 (7:0, 10:0, 5:0)
Malajsie
Čtvrtek 02.03.2023, 16:30 • Skenderija Sports Arena, Sarajevo • Mistrovství světa - III. B Divize • 3. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Přejeme hezký den při sledování hokejového Mistrovství světa a divize III. B. V rámci třetího kola na sebe narazí favorit z Kyrgyzstánu a outsider z Malajsie. Předpokladem je, že Malajsie dostane velký příděl a je jen otázkou, jak moc velký bude. Kyrgyzstán je po dvou zápasech jasně první se skóre 24:3. Malajsie naopak je na posledním 6. místě, které by znamenalo sestup do IV. divize. Její skóre je po dvou zápasech 4:24.

Kyrgyzstán: Petrov (Maraimbekov) – Jegorov, Terentjev, Isamatov, Kudašev, Kačkynbekov, Fitisenko – Čuvalov, Nosov, Tonkich – Sejfulov, Abdyrajev, Titov – Ismanov, Kašajev, Mirbekov – Šamyrkanov, Bekmuratov
    Trenér: Michail Čekanov

Malajsie: Tengku (Tan) – Raja Amin Raja Karim Adli, A. Verslui, Anjam, Azman, Mohammad Noor, Azhar – Mohd Fauzi, Mohammad Hariz, Low – Azra, Raja Amin Raja Arif Mikhail, D. Versluis – Ong, Muhd Fadzli, Goh – Tee
    Trenér: Peng Khia Tan

Rozhodčí: Sevruk – Perduv, Svoboda.

Hráči nastupují na led. Kyrgyzstán v tmavé variantě dresů, Malajsie v bíločerné kombinaci.

00:01

01:18
    Kyrgyzstán hned od úvodu zápasu diktuje tempo hry a hraje se výhradně před brankou Tengkua.

02:21
    Kyrgyzstán právě vstřelil branku!
    VLADIMIR NOSOV je první střelec dnešního zápasu! Kyrgyzstán měl velký tlak, který dokázal ve 3. minutě využít. Asistence: Terentjev, Čuvalov.
    02:21 NOSOV - 1:0

03:53
    Malajsie je pod dalším tlakem. Puk nakonec končí v náruči brankáře a buly bude po jeho levici.

04:46
    Další střela Čuvalova končí na betonu brankáře Malajsie.

05:11
    Už to vypadalo na druhý gól v hostující síti, nakonec skvělým zákrokem lapačkou zachránil svůj tým Tengku.

05:57
    Teď už se ale domácí radují! Po střele si našel vyražený puk vedle gólmana ANTON KUDAŠEV a dorazil ho do branky! Asistence: Seifulov, Mirbekov.
    05:57 KUDAŠEV - 2:0

06:57
    Kyrgyzstán potvrzuje roli jasného favorita a vede již o tři góly! Krásně se trefil MAMED SEIFULOV, který si nahodil za brankou puk na hokejku a zpoza branky zavěsil! Asistence: Ismanov.
    06:57 SEIFULOV - 3:0

08:43
    ADIS KAČKYNBEKOV nahodil puk od modré a trefil přesně horní roh branky! Kyrgyzstán vede již 4:0! Asistence: Seifulov.
    08:43 KAČKYNBEKOV - 4:0

09:57
    Malajsie jasně ztrácí a i když se hraje 5 na 5, obraz hry vypadá, jako kdyby hrál Kyrgyzstán přesilovku.

10:25
    ERAMIR ŠAMYRKANOV si vyměnil puk s Ismanovem a prostřelil brankáře mezi betony. Kyrgyzstán tak vede o pět gólů! Asistence: Ismanov, Mirbekov.
    10:25 ŠAMYRKANOV - 5:0

12:12
    Gólové hody Kyrgyzstánu pokračují! Rychlý přechod do útočného pásma a střela ISLAMBEKA ABDYRAJEVA zleva znamenají šestý gól! Asistence: Jegorov, Mirbekov.
    12:12 ABDYRAJEV - 6:0

14:39
    Obraz hry je stále stejný, Kyrgyzstán útočí, Malajsie se snaží bránit.

15:43
    I nadále se hraje výhradně přes brankářem Malajsie.

16:14
    Malajsie má v pěti hráčích pozice jako při oslabení a jen čeká, s čím přijde soupeř.

17:07
    Malajsie teď mohla jít do protiútoku 3 na 2. Ve středním pásmu si ale nedokázala jednoduše přihrát a o puk přišla.

17:19
    MAMED SEIFULOV si počkal na křížnou přihrávku a pak neměl problém poslat puk do odkryté části branky. Asistence: Titov a Abdyrajev.
    17:19 SEIFULOV - 7:0

18:41
    Brankář Malajsie Tengku vypadá hodně odevzdaně. Teď se dvakrát za nahozeným pukem jen ohlédl bez sebemenší potřeby zákroku.

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

19:32
    Teď ale Tengku předvedl výborný zákrok lapačkou a podržel svůj tým!

20:00

Máme za sebou první třetinu, ve které Kyrgyzstán potvrdil roli jasného favorita a vede nad outsiderem z Malajsie 7:0. Otázkou dnešního zápasu jen je, jak vysoké skóre bude na konci zápasu. Druhá třetina začne přibližně v 17:14.

20:01

20:01
    Střídání v týmu Malajsie:
    ze hřiště odchází Tengku, přichází Tan.

20:57
    MAMED SEIFULOV si na levém kruhu našel místo a střelou švihem prostřelil brankáře Tana, který nahradil Tengkua! Asistence: Abdyrajev, Titov.
    20:57 SEIFULOV - 8:0

21:56
    Autorem branky je ADIS KAČKYNBEKOV, který prostřelil brankáře ranou od modré čáry. Asistence: Fitisenko, Mirbekov.
    21:56 KAČKYNBEKOV - 9:0

22:40
    Autorem branky je GEORGII FITISENKO, který se také trefuje od modré čáry. Asistence: Kačkynbekov, Ismanov.
    22:40 FITISENKO - 10:0

23:02
    Rychlá souhra a je tu další gól! Autorem branky je po přiťuknutí ERAMIR ŠAMYRKANOV, který se prosadil z mezikruží. Asistence: Bekmuratov.
    23:02 ŠAMYRKANOV - 11:0

25:14
    Autorem branky je MICHAIL ČUVALOV, který si počkal na přihrávku zpoza branky a ranou z první skóruje! Asistence: Tonkich.
    25:14 ČUVALOV - 12:0

27:00
    Autorem branky je ISLAMBEK ABDYRAJEV, který se trefil z mezikruží. Asistence: Titov.
    27:00 ABDYRAJEV - 13:0

27:00
    Střídání v týmu Kyrgyzstán:
    ze hřiště odchází Tan, přichází Tengku.

28:41
    Autorem branky je ERAMIR ŠAMYRKANOV, který dokázal prostřelit brankáře z předbrankového prostoru. Asistence: Isamatov, Kudašev.
    28:41 ŠAMYRKANOV - 14:0

30:03
    Rychlý ťukec na modré a rána MAMEDA SEIFULOVA končí v síti! Demolice Malajsie pokračuje! Asistence: Jegorov.
    30:03 SEIFULOV - 15:0

32:43
    Stále se hraje prakticky jen před brankářem Tengkuem. Do středního pásma se kotouč dostane výjimečně, k Petrovovi prakticky vůbec.

34:37
    Kyrgyzstán obstřeluje branku soupeře z každé pozice a 16. gól je jen otázka času.

34:50
    Souhra Kyrgyzstánu vede k dalšímu gólu! Křížnou přihrávku zužitkoval střelou do prázdné branky ALEXANDER TITOV! Asistence:
    34:50 TITOV - 16:0

36:42
    Sice to není střela, ale po protiútoku Lowa musel zasahovat brankář Petrov, pro kterého to byl možná čtvrtý dotyk s pukem v zápase.

37:34
    Už se hraje opět kolem branky Malajsie. Tengku je znovu ve velkém ostřelování.

39:01
    Začala poslední minuta druhé třetiny. Dá ještě Kyrgyzstán 10. gól v jedné třetině?

39:32
    Kyrgyzstán vstřelil sice desátý gól ve druhé třetině, sudí ho ale neuznává kvůli tomu, že brankář již předtím puk držel.

39:47
    Tak nakonec to Kyrgyzstán stihl! 13 sekund před sirénou se trefil ERSULTAN MIRBEKOV! Asistence: Tonkich, Ismanov.
    39:47 MIRBEKOV - 17:0

40:00

Jestli to byla v první třetině ze strany Kyrgyzstánu jasná záležitost, tak ve druhé části šlo o totální demolici. Kyrgyzstán vstřelil 10 branek a celkově vede již 17:0! Závěrečná část zápasu začne přibližně v 17:56.

40:01

42:47
    Kyrgyzstán pokračuje v nastolené hře a opět se hraje prakticky jen kolem branky Malajsie.

44:08
    Autorem branky je MAMED SEIFULOV, který si počkal na křížnou přihrávku bekhendem a poté pálil do odkryté klece. Asistence: Jegorov.
    44:08 SEIFULOV - 18:0

45:07
    Zajímavostí je, že doposud nebyl žádný hráč vyloučen a na střely je to již 51:2.

45:31
    Další obstřelování branky přináší 19. gól! Autorem je ADIL BEKMURATOV, který prostřelil brankáře mezi rukou a tyčí. Asistence: Kačkynbekov.
    45:31 BEKMURATOV - 19:0

46:52
    Sledujeme stále stejný obraz hry, Kyrgyzstán tlačí, Malajsie se jen brání.

48:10
    A je to 20:0! MAMED SEIFULOV dává dvacátý gól Kyrgyzstánu. Asistence: Kačkynbekov, Abdyrajev.
    48:10 SEIFULOV - 20:0

50:58
    Ne, Kyrgyzstán nemá stále dost. Jedenadvacátý gól střílí SULTAN ISMANOV. Asistence: Bekmuratov.
    50:58 ISMANOV - 21:0

51:43
    Po delší době byl puk v obranném pásmu Kyrgyzstánu. Střela z toho ale nebyla.

52:21
    Autorem branky je ALEXANDER TITOV, který využil rychlé přihrávky zpoza branky. Asistence: Kudašev.
    52:21 TITOV - 22:0

54:12
    Obrovská šance Malajsie na čestný gól úspěchem nekončí! Jeden z hráčů v bílém se dostal na pravý kruh, odkud střelou švihem branku minul!

56:21
    Další protiútok Malajsie střelou tentokráte nekončí. A dopředu spěchá Kyrgyzstán.

57:05
    Blíží se konec zápasu a s ním tempo hry malinko opadlo. Velká frustrace je vidět na brankáři Malajsie, který se jen těžce po zákroku zvedá z ledu.

58:01
    Začaly poslední dvě minuty zápasu.

59:07
    Malajsie se snaží uhájit aktuální stav a srdnatě brání další ofenzivu soupeře.

59:36
    Kyrgyzstán zakládá u svého brankáře pravděpodobně poslední útok zápasu.

59:55
    Puk je ve středním pásmu, konec zápasu je tady.

Utkání třetí divize mezi Kyrgyzstánem a Malajsií končí demolicí malajsijského mužstva, které prohrálo 0:22. Je potřebné dodat, že Malajsie byla jasný outsider zápasu. Největší příděl dostala ve druhé třetině, ve které inkasovala 10 branek. Zajímavostí zápasu je, že nedošlo k žádnému vyloučení, což je hokejová rarita. Sympaticky je navíc oceněn jako nejlepší hráč Malajsie brankář Muhammad Azlly Tengku. Za Kyrgyzstán je to trochu překvapivě Vladimir Tonkich. Když se ještě podíváme na statistiku střel, tak odpovídá skóre – 81:3. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (18:32:45)

Michal Heřman

Branky a nahrávky: 3. Nosov (Terentjev, Čuvalov), 6. Kudašev (Seifulov, Mirbekov), 7. Seifulov (Ismanov), 9. Kačkynbekov (Seifulov), 11. Šamyrkanov (Ismanov, Mirbekov), 13. Abdyrajev (Jegorov, Mirbekov), 18. Seifulov (Titov, Abdyrajev), 21. Seifulov (Abdyrajev, Titov), 22. Kačkynbekov (Fitisenko, Mirbekov), 23. Fitisenko (Kačkynbekov, Ismanov), 24. Šamyrkanov (Bekmuratov), 26. Čuvalov (Tonkich), 27. Abdyrajev (Titov), 29. Šamyrkanov (Isamatov, Kudašev), 31. Seifulov (Jegorov), 35. Titov (Seifulov, Jegorov), 40. Mirbekov (Tonkich, Ismanov), 45. Seifulov (Jegorov), 46. Bekmuratov (Kačkynbekov), 49. Seifulov (Kačkynbekov, Abdyrajev), 51. Ismanov (Bekmuratov), 53. Titov (Kudašev)

Kyrgyzstán: Petrov (Maraimbekov) – Jegorov, Terentjev (C), Isamatov, Kudašev, Kačkynbekov, Fitisenko – Čuvalov, Nosov, Tonkich – Sejfulov, Abdyrajev, Titov – Ismanov, Kašajev, Mirbekov – Šamyrkanov, Bekmuratov

Malajsie: Tengku (21. – 27. Tan) – Raja Amin Raja Karim Adli, A. Verslui, Anjam, Azman, Mohammad Noor, Azhar – Mohd Fauzi, Mohammad Hariz, Low – Azra, Raja Amin Raja Arif Mikhail, D. Versluis – Ong, Muhd Fadzli, Goh – Tee

Rozhodčí: Sevruk – Perduv, Svoboda