Montreal – Carolina 3:4 (2:3 po s.n.) | Pittsburgh – Columbus 5:4 (po pr.) | Tampa – Philadelphia 5:2 (kon.)
New Jersey – Toronto 3:4 (kon.) | Florida – Vegas 2:1 (kon.) | NY Islanders – Buffalo 3:2 (kon.)
Minnesota – Calgary 0:1 (1:2 po s.n.) | Colorado – San Jose 6:0 (kon.) | Arizona – St. Louis 6:2 (kon.)
Seattle – Anaheim 5:2 (kon.)
Florida Panthers
2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Vegas Golden Knights
Středa 08.03.2023, 01:00 • FLA Live Arena, Sunrise • NHL

Naprosto zaslouženě vyhrává tento zápas Florida. Vegas bylo celý zápas horší, nedokázalo si vypracovat tlak před brankou soupeře. Body zůstávají na Floridě po právu. (03:45:50)

59:28
    Jack Eichel netrefil odkrytou část branky.

59:01
    Vegas v šesti, puk ve středním pásmu.

58:52
    Buly ve středním pásmu.

58:52
    Oddechový čas pro tým Vegas Golden Knights.

58:52
    Ofsajd Vegas a snaha hostů praktiky končí.

57:46
    Vegas rozehrává od své branky. Vegas hraje v šesti.

57:16
    Gustav Forsling měl na hokejce rozhodující branku, minul bránu.

57:00
    Poslední tři minuty hry, Vegas stále prohrává o jednu branku a domácí jsou blízko výhře.

56:42
    Domácí se usadili v útočném pásmu, ale nepodařilo se jim zakončit.

56:02
    Domácí hokejisté hrají takticky velmi dobře, drží hru daleko od vlastní branky.

55:34
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, buly před brankou Floridy. Theodore minul.

55:34
    Komerční přestávka.

55:10
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině. Smith minul branku.

54:32
    Reilly Smith se marně pokoušel narušit rozehrávku soupeře. Florida kontroluje hru.

54:11
    Ryan Lomberg hlídkoval před brankou, ale zakončit nedokázal.

53:40
    Florida v pohodě dostala puk ze svého pásma, následně Josh Mahura minul branku soupeře.

53:15
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Floridy.

53:08
    Alec Martinez od modré čáry nahazoval kotouč na branku, v pohodě si poradil domácí brankář.

52:30
    Shea Theodore zkoušel něco vymyslet v útočném pásmu, ale jeho akci chybělo zakončení. Následně snadno získali puk domácí.

51:54
    Komerční přestávka, a pak buly ve středním pásmu.

51:37

51:18
    Adin Hill kryje kotouč a přerušuje hru, Aaron Ekblad nyní neuspěl.

50:53
    Další zákrok pro brankáře hostujícího celku, ten je nyní oporou pro své spoluhráče.

50:36
    Sam Reinhart měl velkou šanci, ale brankáře Vegas prostřelit nedokázal.

50:01
    Aleksander Barkov se dostal do zakončení, ale neuspěl, William Karlsson následně vyhodil.

49:42
    Alex Pietrangelo vyhodil přes všechny čáry. Domácí musí rozehrávat od své branky.

49:36
    Hodně zbytečný faul připravil hostující hokejisty přinejmenším na dvě minuty o možnost usadit se v útočném pásmu. Domácí mohou navýšit své vedení.

49:36
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights:
    Alec Martinez – 2 min., hákování.

49:00
    Jedenáct minut hry dělí domácí hokejisty od výhry v tomto zápase, ve kterém jsou jednoznačně lepší.

48:09
    Domácí s přehledem přečkali oslabení. Vegas si žádnou šanci nevypracovalo.

46:49
    Naprosto snadno domácí vyhodili, Aleksander Barkov s přehledem poslal puk do bezpečí.

46:30
    Domácím se podařilo vyhodit, hosté rozehrávají od své branky.

46:20
    Kotouč vypadl z hrací plochy po zajímavé kombinaci Vegas, vhazovat se bude před brankou domácích.

46:05
    Vyloučení v týmu Florida Panthers:
    Brandon Montour – 2 min., podrážení.

45:30
    Domácí hrají aktivně, Gustav Forsling rychle otočil hru, k zakončení se nedotal.

45:01
    Vegas mělo zajímavou šanci, jeden z hráčů měl před sebou prázdnou branku, ale minul ji.

43:49
    Brett Howden bekhendovou stranou hokejky minu branku.

43:16
    Jack Eichel měl zajímavou šanci, ale jeho akci chyběla přesnější koncovka.

42:26
    Gustav Forsling autorem další střely, jeho projektil byl zblokovaný.

42:22
    Eric Staal měl velkou šanci, ale skvěle zasáhl brankář Vegas. Bude se vhazovat.

42:04
    Vegas se marně pokouší hrát aktivně, více ze hry v úvodu třetiny mají domácí.

41:23
    Domácí celek se usadil v útočném pásmu, brankář si dokázal poradit se střelou soupeře. Ryan Lomberg měl dobrou šanci.

40:44
    Vegas vyhrálo buly v útočném pásmu, ale k ohrožení branky se tým z města neonů nedostal.

40:28
    Anthony Duclair měl v úvodu třetí třetiny další dobrou šanci, ale jeho rána končí nad brankou. Puk byl zblokovaný.

40:01

Florida prakticky celý zápas kontroluje, je jasně lepší, ale Vegas se po extrémně dlouhé době podařilo proměnit přesilovku a snížilo. 21:16, střely jsou ve prospěch Floridy.

40:00

39:54
    Sledujeme hru pět na pět.

39:39
    Ivan Barbašev měl na hokejce vyrovnání, ale po rychlé akci Theodora nedokázal přesněji vypálit.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetině.

38:48
    Brayden McNabb pálil, jeho rána byla před domácí brankou zblokovaná obráncem.

38:34
    Hraje se především ve středním pásmu.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině, sledujeme hru čtyři na čtyři.

37:52
    Radko Gudas – 2 min., hrubost.

Brett Howden – 2 min., nesportovní chování.

37:16
    Anton Lundell od modré čáry neuspěl. Podobně si vedl i Gudas o něco později.

37:00
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině.

36:32
    William Karlsson se málem dostal do šance, ale puk získali domácí, kteří rychle zakončovali. Brankář byl připravený.

35:48
    Jonathan Marchessault hledal spoluhráče, přihrávka na Theodora byla zblokovaná.

35:24
    Domácí celek je aktivnější, snadněji se dostává do pásma, Aaron Ekblad pálil a jeho rána byla zblokovaná.

35:03
    Gustav Forsling měl obrovskou šanci na druhé straně, jeho rána se od tyče odrazila mimo branku.

34:42
    Jack Eichel se dostal do útočného pásma, Brayden McNabb od modré čáry mnul branku.

34:33
    Utkání pokračuje dál.

34:30
    Sam Bennett se dostal do zakončení, jeho ránu kryje hostující brankář. Bude se vhazovat. Nejprve ale komerční přestávka.
    33:23 Shea THEODORE - 2:1

33:23
    Vegas právě vstřelilo branku!
    Vegas po velmi ale velmi dlouhé době proměnilo přesilovku a snižuje na rozdíl jediné branky. Ránou od modré čáry se prosazuje SHEA THEODORE. Asistence: Jack Eichel a Reilly Smith.

32:48
    Hosté mají stále stejný problém, nemohou se stabilněji dostat do pásma.

32:30
    Vegas má možnost třetí přesilovky v tomto zápase.

32:27
    HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Ryan Lomberg.

32:12
    Domácí zkoušeli rychlý brejk, ale obrana si dokázala jen tak tak poradit. Florida hraje hodně aktivně.

31:44
    Anthony Duclair měl obrovskou šanci, ale z mezikruží trefil jen brankáře. Adin Hill své spoluhráče nyní podržel.

31:15
    Ofsajd Floridy znamená, že se bude vhazovat ve středním pásmu.

31:01
    Po komerční přestávce pokračuje zápas dál, domácí se dostali do útočného pásma, ale nezakončili.

30:52
    Zakázané uvolnění Floridy, hostující celek vybojoval buly v útočném pásmu.

30:20
    William Karlsson minul bekhendovou střelou branku, jeho rána končí výrazně vedle branky.

29:31
    Chandler Stephenson se dostal do zakončení, s jeho pokusem neměl brankář vůbec žádný problém.

29:10
    Florida i při vlastním oslabení hraje velmi dobře a hostující celek má velké problémy s útočnou hrou.

28:54
    Eric Staal se při vlastním oslabení dostal do šance, Adin Hill kryje kotouč. Vegas přesilovky hraje velmi špatně. Ani se nemůže dostat do pásma.

28:21
    Domácí v pohodě vyhazují kotouč přes všechny čáry.

28:10
    Nick Cousins – 2 min., podrážení.

28:10

27:25
    Hostující rána od modré čáry byla spíše propagačním pokusem než výrazněji míněnou šancí na zdramatizování zápasu.

26:52
    Sam Reinhart ujel obraně Vegas, vypálil z kruhu a minul branku. Pálil nad.

26:40
    Nicolas Hague minul branku z bezprostřední blízkosti.

26:12
    Marně hledají hostující hokejisté nějakou cestu, jak se usadit před brankou soupeře. Domácí obrana je pozorná.

25:39
    Vegas pokračuje v hodně nevýrazném výkonu, domácí jsou jednoznačně lepší.
    25:05 Aleksander BARKOV - 2:0

25:05
    Florida právě vstřelila branku!
    Špatná hra Vegas vedla k tomu, že před brankou zůstal zcela volný ALEKSANDER BARKOV. Dostal puk a celkem snadno prostřelil brankáře soupeře. Asistence: Anthony Duclair a Nick Cousins.

23:45
    Alex Pietrangelo se dice dostal do zakončení, ale jeho akce byla hodně nepovedená. Brankář vůbec zasahovat nemusel.

23:12
    Radko Gudas založil další útočnou akci, Anton Lundell pokračoval v akci, ale nedokázal vypálit.

23:00
    Marc Staal pálil od modré čáry, jeho rána byla zblokovaná před brankou Vgas.

22:33
    Jen těžko se hostující hokejisté dostávají do zakončení, domácí kontrolují hru.

22:21
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude před brankou Vegas. Více ze hry mají domácí.

22:14
    Brandon Montour to zkoušel od modré čáry, jeho pokusu chybělo přesnější zakončení.

21:14
    Sledujeme klidnější pasáž hry v úvodu druhé třetiny, střelecky lepší jsou domácí hráči.

20:01

20:00

19:38
    Zach Whitecloud hledal spoluhráče dlouhou přihrávkou, akci chyběla přesnost.

19:20
    Vegas se usadilo v útočném pásmu, ale nezakončilo.

18:00
    Brett Howden a Shea Theodore neproměnili situaci dva na jednoho. Následně na druhé straně Radko Gudas trefil tyč.

17:28
    Domácí vybojovali hru a rychle otáčí směr hry, v pohodě si poradila obrana Vegas.

17:09
    Teddy Blueger to zkoušel individuálně, ale do střelecké pozice se dostat nedokázal.

16:16
    Sam Reinhart měl na hokejce další branku svého celku, ale po rychlé akci nechal vyniknout brankáře Vegas. Bude se vhazovat.

15:40
    Adin Hill rozehrává od své branky, nebyl úspěšný, ale jeho chyby soupeř nevyužil.

15:18
    Jonathan Marchessault otáčí směr hry, ve středním pásmu však o puk přišel, hrát tak mohou znovu domácí hokejisté.

15:01
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, domácí celek pokračuje v dobré hře.

14:41
    Adin Hill kryje kotouč poté, co pálil Aleksander Barkov. Komerční přestávka.

14:15
    Icing Vegas.

13:50
    Domácí jsou v tlaku v útočném pásmu, Vegas se nemůže osvobodit.

13:35
    Adin Hill vůbec nevěděl, kde má puk, ale udržel ho před brankovou čárou.

13:01
    Floridě měla další šanci, Carter Verhaeghe minul branku ránou z mezikruží.

12:39
    Nicolas Hague od modré čáry zkoušel vypálit, ale jeho rána byla hodně nepovedená.

12:17
    Tragické přesilovky Vegas pokračují i v tomto zápase.

11:40
    Další vyhození, Sam Bennett dostal puk do bezpečí.

11:04
    Eric Staal vyhazuje přes všechny čáry, Shea Theodore rozehrává od své branky.

10:41
    Domácí se výborně brání, dvakrát dokázali vyhodit přes všechny čáry.

10:17
    Marc Staal – 2 min., podrážení.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině-

09:37
    Aleksander Barkov se dostal do další střelecké pozice, jeho projektil z mezikruží byl zblokovaný.

08:11
    Domácí mají jasnou převahu, mají šance, snadněji se dostávají do zakončení, navíc mají více střel.

08:02

07:13
    Polovina přesilovky Floridy je pryč a tým se ještě stabilně nedostal do útočného pásma.

06:48
    William Karlsson se zmocnil kotouče ve svém pásmu a rychle dokázal vyhodit přes všechny čáry.

06:19
    Reilly Smith se při vlastním oslabení dostal do zakončení, ale rána končí vedle branky.

06:02
    Brett Howden – 2 min., podrážení.

06:02

05:57
    Gustav Forsling autorem další dobré střely domácích a brankář Vegas musel znovu zasahovat. Bude se vhazovat.
    04:25 Ryan LOMBERG - 1:0

04:25
    Dvakrát mohli hostující hráči vyhodit puk, ani jednou se jim to nepodařilo a přišel zasloužený trest. Střela od modré čáry, kterou vyslal RYAN LOMBERG, zapadla přesně do branky. Florida zaslouženě vede. Asistence: Josh Mahura.

03:58
    Aleksander Barkov se dostal do zakončení, ale obrana Vegas si dokázala poradit. Úvodní minuty patří domácím, kteří jsou aktivnější.

03:11
    Po chybě obrany Vegas zůstal před brankou volný Anthony Duclair. Dostal přihrávku a rychle zakončoval. Adin Hill si jen tak tak dokázal poradit.

02:36
    Teddy Blueger to zkoušel individuálně, ale nedokázal se dostat do střelecké pozice, dobře si počínala domácí obrana.

01:30
    Josh Mahura po rychlém přenesení hry poslal kotouč ránou z první nad branku.

01:00
    Sam Reinhart se dostával do útočného pásma, ale domácí hráči situaci dva na jednoho neproměnili.

00:50
    Jack Eichel poslal puk před branku, tam byl Ivan Barbašev. Jeho zakončení kryje domácí brankář. Sergej Bobrovskij přerušil hru.

00:01

Florida Panthers: Bobrovskij (Lyon) – Forsling, Ekblad, M. Staal, Montour, Mahura, Gudas – Luostarinen, Barkov, Duclair – Verhaeghe, Bennett, M. Tkachuk – Lomberg, Lundell, Reinhart – Cousins, E. Staal, Coli. White.

Vegas Golden Knights: Hill (Quick) – Martinez, Pietrangelo, McNabb, Theodore, Hague, Whitecloud – Barbašev, Eichel, Marchessault – R. Smith, W. Karlsson, Amadio – Cotter, Stephenson, Kessel – Howden, Blueger, Kolesar.

Poslední dva vzájemné zápasy vyhrálo Vegas a vždy o dvě branky.

Florida Panthers se pohybuje jako na houpačce, porážka střídá výhru. Florida je aktuálně ve Východní konferenci na jedenácté pozici, z 64 zápasů získala 68 bodů. Naposledy dokázala porazit Pittsburgh 4:1.

Vegas Golden Knights jsou aktuálně v tabulce Západní konference na prvním místě, mají 82 bodů po 63 zápasech. Z posledních pěti zápasů vyhráli poslední tři, naposledy přehráli Montreal 4:3. Nyní hokejisty z města neonů čeká série pěti venkovních zápasů na východě USA. Dnes jejich putování začne na Floridě.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Florida Panthers a Vegas Golden Knights.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 5. Lomberg (Mahura), 26. Barkov (Duclair, Cousins) – 34. Theodore (Eichel, R. Smith)

Trenér: Paul Maurice

Trenér: Bruce Cassidy

Rozhodčí: Halkidis, O'Rourke – Hughes, Gibbons

Diváci: 15 100