Skalica – Topoľčany 1:5 (kon.) | Pov. Bystrica – Žiar nad Hronom 3:1 (kon.)
HK Skalica
1:5 (0:1, 1:1, 0:3) Stav série: 1:1
HC Topoľčany
sk Středa 08.03.2023, 17:30 • ESMERO Arena, Skalica • Slovenská hokejová liga predkolo play-off • 2. kolo

Hostia vyhrávajú tento zápas vysoko 5:1 z ich pohľadu. Topoľčany dokázali využiť v tretej tretine dve presilové hry. Už po 10 sekúnd tretej tretiny strelil gól Tomčák, 49. minúte využil ďalšiu presilovku Vybíral a skóre uzavrel gólom do prázdnej brány Hvila. Tretiu tretinu sme videli zbytočné vylúčenia na obidvoch stranách. Po výsledkoch 7:2 a 1:5 je séria vyrovnaná a presúva sa do Topoľčian. Ďalší zápas je na programe v piatok o 18:00.

Ja Vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný zbytok večera. (19:56:54)

59:51
    Strelu od modrej čiary kryje Bernát.

59:28
    Vylúčenie v tíme HK ESMERO Skalica:
    Včelka – 2 min., sekanie.

58:41
    Zápas sa už len dohráva. Hostia vyrovnajú stav série.

57:20
    Topoľčany dali gól!
    Domáci hrali vabang. Vidovičovu prihrávku vystihol LUKÁŠ HVILA a gólom do prázdnej brány rozhoduje tento zápas.

56:42
    Hostia v plnom počte. Domáci to skúšajú v šestici.

54:34
    Tomčák – 2 min., zdržiavanie hry / zašľapovanie puku.

52:15
    Domáci sú vo štvorici.

52:12
    Šátek – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.

51:34
    Stránskeho strela končí na zadnom mantineli a vyháňa hostí z útočného pásma.

50:15
    Janáč – 2 min., držanie.

48:35
    Využitá presilová hra na strane hostí. Hvila prihrával pred bránu, kde stál VLADIMÍR VYBÍRAL a ten zakončuje do prázdnej brány.
    1:4.
    Asistencie: Lukáš Hvila, Michal Laurenčík

47:45
    Stránského strelu vyráža Bernát.

47:08
    Búlik – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.

46:32
    Kotvan sa prekľučkoval na os ihriska, odkiaľ vystrelil. Kompas má puk v lapačke.

45:57
    Sedlákovu strelu vyráža Bernát do rohu.

44:57
    Hujsa prihrával pred bránu, kde puk tečoval Landrigan. Kompas znovu úspešný.

43:51
    Jombík dostal puk pred bránu, kde sa nachádzal Rajčák, ale jeho strela z blízkosti nebola úspešná.

41:55
    Zakázané uvoľnenie domácich.

41:06
    Nepríjemná strela Ručkaya končí v náručí Bernáta.

40:10
    Hostia využívajú presilovú hru. Hvila dokorčuľoval puk v útočnom pásme, nastrelil ho na Bernáta. Pred jeho bránou vznikol závar a JOZEF TOMČÁK strieľa gól do poloprázdnej brány.
    Asistencie: Lukáš Hvila, Oleksandr Plokhotnik

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 19:15.

Po druhej tretine vyhrávajú hostia 1:2. V 26.minúte zvyšoval náskok hostí Šandor. Po góle sme videli hokej za strany na stranu. V 37.minúte dokázali domáci využili presilovú hru zásluhou Janáča. Na konci tretiny bol vylúčení Hujsa, a len tak-tak sa dokázali Záhoráci ubrániť. Uvidíme, či sa v záverečnej tretine podarí domácim aspoň vyrovnať alebo Topoľčany vyrovnajú stav série.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:22
    Valent strieľal z pravého kruhu, jeho strelu vyráža Bernát.

38:55
    Stránského strela narobila problémy Bernátovi.

38:17
    Hujsa – 2 min., nedovolené bránenie.

36:42
    Skalica dala gól!
    Domáci využívajú presilovú hru. PATRIK JANÁČ strieľal od modrej čiary, puk sa odrazil od korčulí Cápaya a brankárovi puk prešiel medzi betóny.
    1:2.
    Asistencie: Filip Vidovič, Marat Murtazin

36:31
    Hujsa prihrával na os klziska, kde bol Kotvan, ale aj jeho strelu kryje Kompas.

35:36
    Plokhotnik – 2 min., hákovanie.

35:09
    Murtazin prihrával na voľného Janáča, bekhendové zakončenie útočníka domácich likviduje Kompas.

33:06
    Druhé zakázané uvoľnenie na strane hostí v priebehu pár sekúnd.

32:53
    Plokhotnik strieľal z ľavého kruhu, pred domácou bránou vznikol závar. Hostia sa už tešili z gólu, ale rozhodca ukazuje že gól to nebol.

28:53
    Ručkay sa zbavil domáceho hráča, vystrelil z osi klziska. Bernát znova úspešný.

28:00
    Šátekova nepríjemná strela letela tesne vedľa Kompasovej brány.

26:00
    Vybíral poslal krížnu prihrávku cez celé pásma, puk si našiel na pravom kruhu PETER ŠANDOR a strelou švihom prekonáva domáceho brankára.
    0:2.
    Asistencie: Vladimír Vybíral

25:33
    Valent zakončoval z blízkosti Bernáta, ktorý dokázal puk vytesniť.

25:11
    Hvilovo nastrelenie od modrej, končí v lapačke Bernáta.

24:01
    Drápal vyslal delovku od modrej čiary, ale brankár hostí dnes chytá skvele.

22:11
    Rajčák sa dostal k puku medzi obrancami hostí, jeho však mierila len do gólmana hostí.

21:37
    Postavenie mimo hru hostí.

21:06
    Súboj za bránou končí prerušením hry, pretože puk sa odrazil pred bránu a Kompas puk radšej prikryl.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:25.

Po prvej tretine vedú hostia 0:1. Skóre otváral presne v prvej minúte obranca Sedlák. Po góle sme videli vyrovnanú partiu, kde mali obidva tímy šance. Od 15. minúty sme videli sériu vylúčení. Domáci mali k dispozícií presilovú hru o dvoch hráčov, ale žiadnu nebezpečnú strelu si v nej nevypracovali.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:58
    Hvila prekorčuľoval obrancov, Bernát vybehol z bránky, ale Hvilova strela išla ponad prázdnu bránu domácich.

19:36
    Murtazin dostal skvelú prihrávku na modrú čiaru, kde nabral rýchlosť, jeho bekhendovú strelu likviduje brankár hostí.

18:02
    Hujsa nabral rýchlosť na ľavom krídle, ale jeho strely kryje Kompas vo svojej výstroji.

15:05
    Kotvan mieril ponad bránku hostí. Ďalšia strela Janíka išla takisto mimo.

13:37
    Búlik strieľal z osi ihriska, Kompas nemal s týmto pokusom žiadny problém.

12:40
    Veľká šanca domácich. Murtazin skúšal strelu z bránkovej čiary. Kompas má puk pod pravým betónom.

12:10
    Zakázané uvoľnenie na strane hostí.

11:20
    Landrigan prihrával na os klziska, kde bol Hujsa ten vyslal tvrdú ranu, ale Erik Kompas vytiahol dobrý zákrok lapačkou.

09:22
    Hvila sa dostával do úniku, ale domáci brankár skvele pred ním vypichol puk.

09:00
    Janíkova strela spoza Piačku, končí v lapačke brankára hostí.

06:42
    Nemec nabíjal na pravú stranu Janáčovi, Kompas vytiahol výborný zákrok. Následná dorážka Nemca nebola gólová.

05:30
    Vidovič strieľal z osi klziska, Kompas puk vyrazil a následná dorážka Vidoviča letela nad hornú žrdku.

04:29
    Šandor unikol obrane domácich, jeho strela švihom bola nepresná.

02:45
    Hujsa prenikol na pravom krídle, skúsil bekhendovú strele, ale brankár hostí je znova úspešný.

02:05
    Kotvan sa dostal do samostatného úniku, ale jeho bekhendové zakončenie zlikvidoval Kompas.

01:00
    Rýchly gól hostí. Šandor prihral na os ihriska, kde si ho našiel ZDENKO SEDLÁK a strelou švihom nad vyrážačku prekonáva Bernáta.
    Asistencie: Peter Šandor, Vladimír Vybíral

00:40
    Prvú šancu mali na svedomí domáci hokejisti. Landrigan prihrával spoza bránky, puk si našiel Šátek, ale Kompas je úspešný.

00:05
    Úvodné buly vyhrali hostia.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Oba celky sú na ľadovej ploche. Nasleduje hymna Slovenskej republiky.

Na strane hostí dnes nenastúpia z dôvodu vyššieho trestu vo včerajšom zápase Adam Matej a Ján Urban. Z dôvodu zranenia nenastúpi Martin Hřebíček. A tak v tejto sérií nastúpia Michal Laurenčík a Šimon Moringa.

Úvodné zostavy:

HK ESMERO Skalica: Bernát (Romančík) – Drápal, Janík, Vidovič, Hílek, Jombík, Soveľ, Polák, Yakovlev – Hujsa, Landrigan, Šátek – Janáč, Nemec, Murtazin – Kuba, Včelka, Kotvan – Šišolák, Búlik, Rajčák
    Tréner: Michal Ružička

HC Topoľčany: Kompas (Vojvoda) – Laurenčík, Dosek, Bystričan, Dúžek, Valent ml., Sedlák, Štec – Plokhotnik, Valent, Piačka – Cápay, Stránský, Vybíral – Hvila, Tomčák, Šandor – Ručkay, Gergel, Moringa

Tréner: Jozef Kováčik

Rozhodca: Konc st., Mĺkvy – Bezák, Orolin.

1.zápas kvalifikácie play-off

HK ESMERO Skalica 7:2 HC Topoľčany
    Góly: 16. Murtazin (Janáč, Nemec), 19. Kuba (Jombík),19. Hujsa (Šátek, Janík), 27. Landrigan (Šátek), 37. Kotvan (Landrigan, Šátek), 39. Landrigan (TS), 59. Kuba (Vidovič, Janáč) – 51. Valent (Piačka, Tomčák), 55. Stránsky

Prvý zápas tejto série skončil víťazstvom Skalice ktorá deklasovala Topoľčany vysoko 7:2. Prvých desať minút bol zápas vyrovnaný, ale potom sa začala jazda Skaličanov. Víťazstvo domácich hokejistov bolo isté už po druhej tretine, po ktorej viedli "skalickí králi" 6:0. V poslednej časti hry sa síce hosťom podarilo znížiť na rozdiel štyroch gólov, ale posledné slovo mali domáci. Na strane Záhorákov strelili po dva góly Conor Landrigann a Lukáš Kuba. Landrigan skončil zápas s bilanciou 2+2. Bernát podal v bránke domácich výborný výkon s úspešnosťou zákrokov nad 94%, naopak v bráne Žochárov sa vystriedali obidvaja bránkári s úspešnosťou zákrokou pod 90%. Topoľčany doplatili aj na vylúčenia, keď na konci druhej tretine dostal trest 5+DKZ Adam Matej za seknutie a v tretej tretine skončil zápas predčasne pre Jána Urbana za pichnutie. Dokopy si pripísali až 54 trestných minút. Topoľčany musia v dnešnom zápase podať omnoho lepší výkon, aby mohli pomýšlať na vyrovnanie série.

Vítam Vás pri sledovaní druhého zápasu kvalifikácie medzi domácou HK ESMERO Skalica a HC Topoľčany.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Natália Poláčková

Branky a nahrávky: 37. Janáč (Vidovič, Murtazin) – 1. Sedlák (Šandor, Vybíral), 26. Šandor (Vybíral), 41. Tomčák (Hvila, Plokhotnik), 49. Vybíral (Hvila, Laurenčík), 58. Hvila

HK Skalica: Bernát (Romančík) – Drápal, Janík, Vidovič, Hílek, Jombík, Soveľ, Polák, Yakovlev – Hujsa, Landrigan, Šátek – Janáč, Nemec, Murtazin – Kuba, Včelka, Kotvan – Šišolák, Búlik, Rajčák –
    Trenér: Michal Ružička

Trenér: Jozef Kováčik

Rozhodčí: Konc st., Mĺkvy – Bezák, Orolin