Vlci Žilina – Topoľčany 7:2 (kon.) | Dubnica – Žiar nad Hronom 4:0 (kon.)
TSS GROUP Dubnica
4:0 (1:0, 2:0, 1:0) Stav série: 2:0
MŠK Žiar nad Hronom
sk Pátek 17.03.2023, 18:00 • ZŠ Dubnica nad Váhom • 1. liga play-off (SR) • Čtvrtfinále

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Vítam Vás pri druhom zápase štvrťfinálovej série medzi TSS GROUP Spartak Dubnica a MŠK Žiar nad Hronom. Dubnica postúpila do play-off z druhého miesta tabuľky. Žiar musel bojovať a miestenku vo štvrťfinále v kvalifikácií v sérií z Považskou Bystricou, ktorú dokázali poraziť 3:2 na zápasy.
    V prvom zápase tejto série dokázali zvládnuť hokejisti Dubnice tesným výsledkom 2:1. Víťazný gól strelil v 30.minúte v presilovej hre Filip Ondruš. Dubnica tak vedie v sérií 1:0 Uvidíme ktorí z celkov dovedie zápas do víťazného konca.

1.zápas
    TSS GROUP Spartak Dubnica 2:1 MŠK Žiar nad Hronom
    20. Tábi (Zaťko) , 30. Ondruš (Ďuriš, Tábi) – 15. Halama (Gabor, Tatár)

Úvodné zostavy:

TSS GROUP Spartak Dubnica: Lietava (Kristín) – Zaťko, Trška-Mikuš, Švec – Janík, Chatrnúch – Hruška, Maniaček – Tábi, Ďuriš, Beták – Géci, Škvarek, Mikula – Kristín, Haščák, Lunter – Korbel, Huhtela, Ondruš

Tréner: Dušan Gregor

MŠK Žiar nad Hronom: Petrík (Noskovič) – Pač, Čulík – Kobolka, Ganz – Demiters, Gabri – Lopejský, Čunderlík – Gábor, Suchý, Szypula – Gašpar, Magdolen, Jakúbek – Tatár, Halama, Václav – Barcík, Šeliga, Brumerčík

Tréner: Ján Šimko

Rozhodca: Krajčík, Crman – Hajnik, Ševčík.

Oba celky sú na ľadovej ploche. Nasleduje hymna Slovenskej republiky.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:25
    Prvá šanca hostí. Zaťko strieľal od modrej čiary a Lietava puk vyráža.

01:12
    Vylúčenie v tíme MŠK Žiar nad Hronom:
    Jakúbek – 5 min. + DKZ, vrazenie na mantinel.

01:50
    Hostia vyhadzujú puk cez všetky čiary.

02:48
    Chatrnúch strieľal od modrej, ale jeho pokus Petrík kryje.

03:29
    Zaťkova strela bola zblokovaná.

04:08
    Ďalší pokus Zaťka vyráža brankár hostí.

04:53
    Chatrnúch pálil od modrej, puk sa odrazil na Betáka, ale ten dokázal prekonať ležiaceho Petríka.

05:21
    Hostia sa oslobodzujú.

05:59
    Halama sa dostal pred Lietavu, jeho zakončenie likviduje domáci brankár.

06:12
    Hostia v plnom počte.

07:13
    Mikula strieľal švihom od ľavého mantinelu. Petrík puk vyráža do rohu ihriska.

07:54
    Vylúčenie v tíme TSS GROUP Spartak Dubnica:
    Lunter – 2 min., sekanie.

08:19
    Szypula strieľal z pravého kruhu, strela bola nepresná. Domáci sa oslobodzujú.

09:54
    Domáci v plnom počte.

10:34
    Chartnúch prihrával Mikulovi, ktorý bol sám pred brankárom, ale Petrík si pripisuje úspešný zákrok.

10:49
    Demiters – 2 min., podrazenie.

11:17
    Szypula získal puk v strednom pásme, dostal sa do prečíslenia a svojou strelou vyskúšal pozornosť Lietavu.

11:17
    Chatrnúch – 2 min., nedovolené bránenie.

12:10
    Švecova strela od modrej bola tečovaná. Petrík puk radšej skryl do lapačky.

12:49

13:17

13:41
    Dubnica dáva gól!
    Pekný individuálny prienik domáceho hráča. ŠIMON BETÁK si obhodil brániaceho hráča a následne bekhendovým blafákom prekonáva Petríka.
    1:0.
    Asistencie: Lukáš Tábi

14:41
    Lunter prihrával medzi kruhy, ale jeho spoluhráč túto prihrávku nespracoval.

15:56
    Zakázané uvoľnenie hostí.

16:35
    Gáborova tvrdá strela od modrej čiary, Suchý sa snažil dorážať, ale Lietava puk stihol vyraziť.

17:07
    Halama – 2 min., nešportové správanie.

17:22
    Beták – 2 min., sekanie.

17:34
    Škvarek strieľal spomedzi kruhov, Petrík puk vyráža. Následne Škvarek prihrával na Mikuša, ktorý strieľal z pravého kruhu, ale Petrík bol úspešný.

19:07

19:22

19:31
    Pačova strela od modrej čiary, míňa bránu domácich.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Po prvej tretine vedú domáci 1:0 zásluhou Betáka. Prvú tretinu ovplyvnili vylúčenia, ktorých bolo množstvo. Hostia dokázai ubrániť 5-minútové oslabenie pri vylúčení Jakúbeka na 5+DKZ.

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:54.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

21:13
    Magdolen to v prečíslení zobral na seba, ale Lietava je úspešný.

22:34
    Korbel strieľal spomedzi kruhov, domáci brankár puk vyráža.

23:19
    Tábi zostal sám medzi kruhmi, puk sa k nemu dostal. Jeho strelu má Petrík v náručí.

23:57
    Chatrnúchovo ľahké nahodenie domáci brankár radšej kryje.

25:16
    Trška hľadal strieľanou prihrávkou pred bránou Ondruša, ale táto prihrávka neprešla.

26:33
    Magdolen zakončoval od modrej, Lietava bol pripravený.

27:06
    Magdolen strieľal z veľkého uhlu, ale úspešný nebol.

27:55
    Gabri – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

27:58
    Strela od modrej čiary končí v lapačke brankára domácich.

28:23
    Ďuriš sa dostal k dorážkam pred bránou, ale Petríka neprekonal.

28:40
    Géci – 2 min., hákovanie.

29:00
    Škvarek zakončoval z osi ihriska. Petrík drží svoj tím.

29:15
    Václav sa dostal k blafáku, ale ani on neprekonal Lietavu.

29:55

30:13
    Szypula zakončoval z pravého kruhu, tento pokus bol vytečovaný na ochrannú sieť.

30:40

31:07
    Zakázané uvoľnenie domácich.

31:45
    Čunderlík vyslal strelecký pokus od ľavého mantinelu, ale toto bol ľahký zákrok pre domáceho brankára.

32:25
    Kristín prihrával pred bránu Lunterovi. Lunter zakončiť nedokázal.

32:54
    Ondrušova strela z pravého kruhu končí v náručí Petríka.

33:20

33:58
    Géciho strelu švihom vyráža Petrík.

34:26
    Zlé čítanie hry hostí. Chartnúch našiel MIROSLAVA KRISTÍNA, ktorý sa dostal do úniku. Najprv naznačil strelu, položil si brankára a následne si puk stiahol na bekhendovú stranu a zyšuje náskok na 2:0.
    Asistencie: Michal Chatrnúch, Lukáš Škvarek

36:30
    Beták sa dostal do šance, strieľal ale Petrík puk kryje.

36:41

36:54
    Tatár – 2 min., podrazenie.

37:16
    Využitá presilová hra domácich. PETER MIKUŠ dostal puk na modrú čiaru, odkiaľ vystrelil a puk skončil až v sieti. Petrík nič nevidel pretože mu výborne clonil jeden z domácich.
    Asistencie: Alex Géci, Michal Chatrnúch

38:26
    Tábi – 2 min., nedovolené bránenie.

39:14
    Strela Suchého išla veľmi vysoko nad bránu.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Po druhej tretine vedú domáci 3:0 a kráčajú k druhému bodu v tejto sérií. V 35.minúte zvyšoval na 2:0 Kristín a v 38. minúte využil presilovku Mikuš. Uvidíme, či sa hosťom podarí zápas ešte zdramatizovať.

Ďalšia tretina sa začne približne o 19:48.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:20
    Domáci vyhadzujú cez všetky čiary.

40:26

41:14
    Chatrnúch strieľal Petrík puk vyrazil pred seba, kde bol Mikula, ale prekonať Petríka nedokázal.

43:00
    Tatár skúšal puk zasunúť spoza brány za chrbát Lietavu. Domáci dokázali toto zakončenie zblokovať.

44:03
    Suchý to skúšal z veľkého uhla, Gábor skúšal ešte dorážať, ale puk nedostal za bránkovú čiaru.

44:46
    Postavenie mimo hru hostí.

45:07
    Huhtela vyslal propagačnú strele, Petrík tento puk kryje v lapačke.

46:53
    Szypula skúšal strelu z uhla, ktorú dokázal Chatrnúch zblokoval.

47:48
    Postavenie mimo hry na strane domácich.

48:15
    Szypula sa dostal k strele z pravého kruhu. Lietava si túto strelu pokryl.

49:23
    Pač skúšal strelu od modrej, ktorú ešte tečoval Tábi. Lietava naďalej drží čisté konto.

52:13
    Beták strieľal od pravého mantinelu, Petrík puk vyráža za bránu.

52:53
    Gábor strieľal z osi ihriska, ale Lietava je úspešný.

53:14
    Lietava vyráža strelu Čulíka.

54:10
    Pač – 2 min., hákovanie.

55:51
    Betákovo zakončenie od modrej vyráža vyrážačkou Petrík.

56:35
    Domáci využívajú presilovú hru a vedú už o štyri góly. Zaťko sa dostal k zakončeniu na modrej čiary, jeho zakončenie ešte tečoval OLIVER ĎURIŠ.
    4:0.
    Asistencie: Martin Zaťko, Lukáš Tábi

57:55
    Suchý zakončoval z osi ihriska, ale tento pokus bol nepresný.

59:00
    Halamov nepresný strelecký pokus.

59:15
    Magdolen – 5 min. + DKZ, napadnutie.

Domáci vyhrávajú tento zápas 4:0. Patrik Lietava si udržal čisté konto. Dubnica sa ujíma vedenia v sérií 2:0. Žiarčanom tento zápas nevychádzal už od začiatku, keď v 2.minúte dostal trest 5+DKZ Martin Jakúbek za vrazenie na mantinel. Séria sa sťahuje do Žiaru, kde budú domáci bojovať o prvé víťazstvo. Séria pokračuje v pondelok 20.3.

Ja Vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zbytok večera. (20:29:44)

Natália Poláčková

Branky a nahrávky: 14. Beták (Tábi), 35. Kristín (Chatrnúch, Škvarek), 38. Mikuš (Géci, Chatrnúch), 57. Ďuriš (Zaťko, Tábi)

TSS GROUP Dubnica: Lietava (Kristín) – Zaťko, Trška-Mikuš, Švec – Janík, Chatrnúch – Hruška, Maniaček – Tábi, Ďuriš, Beták – Géci, Škvarek, Mikula – Kristín, Haščák, Lunter – Korbel, Huhtela, Ondruš
    Trenér: Dušan Gregor

MŠK Žiar nad Hronom: Noskovič (Petrík) – Pač, Čulík – Kobolka, Ganz – Demiters, Gabri – Lopejský, Čunderlík – Gábor, Suchý, Szypula – Gašpar, Magdolen, Jakúbek – Tatár, Halama, Václav – Barcík, Šeliga, Brumerčík
    Trenér: Ján Šimko

Rozhodčí: Krajčík, Crman – Hajnik, Ševčík