NY Rangers – Columbus 6:2 (kon.) | Philadelphia – Montreal 3:2 (kon.) | Boston – Nashville 1:2 (kon.)
Carolina – Tampa 0:4 (kon.) | Detroit – Pittsburgh 7:4 (kon.) | St. Louis – Vancouver 6:5 (po pr.)
Chicago – Dallas 1:4 (kon.) | Calgary – Los Angeles 2:1 (kon.) | Vegas – Edmonton 4:7 (kon.)
San Jose – Winnipeg 3:0 (kon.)
St. Louis Blues
6:5 (2:2, 3:1, 0:2 - 1:0)
Vancouver Canucks
Středa 29.03.2023, 02:00 • Enterprise Center, St. Louis • NHL

Z mé strany je to pro dnešek vše. Mějte se fajn! (04:57:47)

Střely na bránu: 31 – 37 | Přesilová hra: 1/1 – 2/3 | Trestné minuty: 11 – 7

Hokejisté St. Louis vítězí nad Vancouverem 6:5 v prodloužení. Domácí vedli v průběhu druhé třetiny už 5:2 a do třetí části nastupovali s dvoubrankovým náskokem. Hosté však dokázali v posledních osmi minutách duelu ztrátu vymazat. Nejprve snížil po sérii rychlých přihrávek Andrej Kuzmenko a při závěrečné hře bez gólmana srovnal Quinn Hughes. V prodloužení na sebe ale vzal roli hlavního hrdiny utkání Jakub Vrána, jenž svou druhou trefou večera přeci jen zajistil pro Blues vítězství.

60:21 Jakub VRÁNA - 6:5

60:21
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Bluesmani přeci jen vítězí! Postaral se o to JAKUB VRÁNA, který převzal puk ve vlastním obranném pásmu. Z pravé strany ho zavezl až do útočné třetiny, kde ho přenechal Braydenovi Schennovi, a najel si před branku. Schenn mu tam kotouč vrátil a Vrána tváří v tvář Demkovi zamířil k pravé tyčce. Asistence: Brayden Schenn a Justin Faulk.

60:01

Vancouver dokázal dorovnat skóre utkání, v němž prohrával už 2:5. 53 sekund před koncem třetí třetiny poslal duel do prodloužení Quinn Hughes. Zajímavý duel tak ještě bude nějakou dobu pokračovat.

60:00

59:55
    Případný závěrečný nápor domácích utnul Pettersson, který obloučkem poslal kotouč ven z obranného pásma.
    59:06 Quinn HUGHES - 5:5

59:06
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Je srovnáno! Po buly se puk dostal na modrou čáru k Brockovi Boeserovi. Ten ho posunul na střed, odkud vypálil QUINN HUGHES. Letící kotouč zřejmě lehce tečoval bránící Scandella a Binnington nedokázal zareagovat. Kosatky tak dokonávají návrat do zápasu, v němž prohrávaly už o tři góly. Asistence: Brock Boeser a Dakota Joshua.

59:02
    Zakázané uvolnění Blues. Hra se vrací do obranného pásma domácího celku.

58:32
    Domácí dostali puk do středního pásma. K pokusu o ohrožení prázdné branky soupeře se nedostali.

58:17
    Miller nahrál na modrou Hughesovi, jehož střelu chytil Binnington do lapačky. Oddechový čas pro hosty.

57:21
    Thatcher Demko už zůstává na střídačce! Vancouver to zkouší bez brankáře.

57:21
    Právě Burroughs zavezl puk do útočného pásma, kde ho posunul na Eliase Petterssona. Ten se do něho opřel z první, našel ale jen výstroj připraveného Binningtona. Poslední reklamní přestávka v tomto zápase.

56:47
    Kyle Burroughs má kotouč za vlastní brankou a čeká, až mu spoluhráči najedou do správných pozic.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 12. Toropčenko, 17. Faulk (Bučněvič, Blais), 28. Vrána (Saad), 33. Thomas (Faulk, Saad), 34. Bučněvič (Kapanen, Blais), 61. Vrána (B. Schenn, Faulk) – 7. Q. Hughes (Boeser, J. Miller), 20. Kuzmenko (J. Miller, E. Pettersson), 39. Boeser (Q. Hughes), 53. Kuzmenko (E. Pettersson, T. Myers), 60. Q. Hughes (Boeser, Joshua)

St. Louis Blues: Binnington (Greiss) – Parayko (A), Leddy, Faulk, Scandella, Bortuzzo, Krug – Kyrou, Thomas (A), Neighbours – Kapanen, Bučněvič, Saad – Vrána, B. Schenn (A), Blais – T. Pitlick, N. Walker, Toropčenko.
    Trenér: Craig Berube

Vancouver Canucks: Demko (Delia) – T. Myers, Q. Hughes (A), Hronek, Brisebois, Bear, Burroughs – Joshua, E. Pettersson (A), Kuzmenko – Boeser, J. Miller (A), Di Giuseppe – Garland, Dries, Beauvillier – Studnicka, Aman, Kravcov.
    Trenér: Rick Tocchett

Rozhodčí: Blandina, St. Pierre – Shewchyk, Cormier

Diváci: 18 096