NY Rangers – Columbus 6:2 (kon.) | Philadelphia – Montreal 3:2 (kon.) | Boston – Nashville 1:2 (kon.)
Carolina – Tampa 0:4 (kon.) | Detroit – Pittsburgh 7:4 (kon.) | St. Louis – Vancouver 6:5 (po pr.)
Chicago – Dallas 1:4 (kon.) | Calgary – Los Angeles 2:1 (kon.) | Vegas – Edmonton 4:7 (kon.)
San Jose – Winnipeg 3:0 (kon.)
St. Louis Blues
6:5 (2:2, 3:1, 0:2 - 1:0)
Vancouver Canucks
Středa 29.03.2023, 02:00 • Enterprise Center, St. Louis • NHL

Z mé strany je to pro dnešek vše. Mějte se fajn! (04:57:47)

Střely na bránu: 31 – 37 | Přesilová hra: 1/1 – 2/3 | Trestné minuty: 11 – 7

Hokejisté St. Louis vítězí nad Vancouverem 6:5 v prodloužení. Domácí vedli v průběhu druhé třetiny už 5:2 a do třetí části nastupovali s dvoubrankovým náskokem. Hosté však dokázali v posledních osmi minutách duelu ztrátu vymazat. Nejprve snížil po sérii rychlých přihrávek Andrej Kuzmenko a při závěrečné hře bez gólmana srovnal Quinn Hughes. V prodloužení na sebe ale vzal roli hlavního hrdiny utkání Jakub Vrána, jenž svou druhou trefou večera přeci jen zajistil pro Blues vítězství.

60:21 Jakub VRÁNA - 6:5

60:21
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Bluesmani přeci jen vítězí! Postaral se o to JAKUB VRÁNA, který převzal puk ve vlastním obranném pásmu. Z pravé strany ho zavezl až do útočné třetiny, kde ho přenechal Braydenovi Schennovi, a najel si před branku. Schenn mu tam kotouč vrátil a Vrána tváří v tvář Demkovi zamířil k pravé tyčce. Asistence: Brayden Schenn a Justin Faulk.

60:01

Vancouver dokázal dorovnat skóre utkání, v němž prohrával už 2:5. 53 sekund před koncem třetí třetiny poslal duel do prodloužení Quinn Hughes. Zajímavý duel tak ještě bude nějakou dobu pokračovat.

60:00

59:55
    Případný závěrečný nápor domácích utnul Pettersson, který obloučkem poslal kotouč ven z obranného pásma.
    59:06 Quinn HUGHES - 5:5

59:06
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Je srovnáno! Po buly se puk dostal na modrou čáru k Brockovi Boeserovi. Ten ho posunul na střed, odkud vypálil QUINN HUGHES. Letící kotouč zřejmě lehce tečoval bránící Scandella a Binnington nedokázal zareagovat. Kosatky tak dokonávají návrat do zápasu, v němž prohrávaly už o tři góly. Asistence: Brock Boeser a Dakota Joshua.

59:02
    Zakázané uvolnění Blues. Hra se vrací do obranného pásma domácího celku.

58:32
    Domácí dostali puk do středního pásma. K pokusu o ohrožení prázdné branky soupeře se nedostali.

58:17
    Miller nahrál na modrou Hughesovi, jehož střelu chytil Binnington do lapačky. Oddechový čas pro hosty.

57:21
    Thatcher Demko už zůstává na střídačce! Vancouver to zkouší bez brankáře.

57:21
    Právě Burroughs zavezl puk do útočného pásma, kde ho posunul na Eliase Petterssona. Ten se do něho opřel z první, našel ale jen výstroj připraveného Binningtona. Poslední reklamní přestávka v tomto zápase.

56:47
    Kyle Burroughs má kotouč za vlastní brankou a čeká, až mu spoluhráči najedou do správných pozic.

55:59
    Domácí zatím nepouštějí soupeře k náporu. Do konce scházejí čtyři minuty.

54:24
    Dobré střídání čtvrté domácí formace, která ho odehrála v útočném pásmu. Další ránu vyslal od modré čáry Parayko a Demko opět zasahoval.

53:50
    Od modré čáry střílel Colton Parayko. Demko vyráží.
    52:18 Andrej KUZMENKO - 5:4

52:18
    Je zaděláno na drama! Hosté předvedli parádní sekvenci přihrávek v útočném pásmu. Finální pas nasměroval Elias Pettersson na ANDREJE KUZMENKA, který ze slotu snižuje na rozdíl jediného zásahu – 5:4. Asistence: Elias Pettersson a Tyler Myers.

52:00
    Pro střelu Nilse Amana si sáhl Binnington lapačkou. Čas na reklamní přestávku.

51:41

51:22
    J. T. Miller nahrál na levý kruh Brockovi Boeserovi. Ten trefil pouze dobře postaveného Binningtona.

50:45
    Hughesovo nahození od modré vyrazil Binnington. Z otočky pak dorážel nepřesně Andrej Kuzmenko.

50:04
    Domácí vyhazují.

49:40
    Jordan Kyrou dostal dvouminutový trest za to, že držel hokejku Quinna Hughese. Třetí přesilovka Canucks v utkání. Předchozí dvě hosté využili...

49:11
    Od modré čáry vypálil Guillaume Brisebois. Před brankou se ocitl jeho spoluhráč z obrany Tyler Myers, jenž puk tečoval a ten ještě možná s přispěním masky Jordana Binningtona končí v ochranné síti!

48:50
    J. T. Miller objel branku a zkusil zakončit. Binnington měl na ledě položenou hokejku a tudy kotouč nemohl projít za jeho záda.

47:52
    Kasperi Kapanen dostal přihrávku na pravý kruh a hned střílel. Ránu k bližší tyčce vykopl Demko!

47:32
    Dobrý křížný pas našel na modré čáře hlídkujícího Marca Scandellu. Puk po jeho ráně skončil až v ochranné síti.

46:58
    Demko přikryl puk a přerušil tak hru. Následuje reklamní pauza.

45:48
    Elias Pettersson se z pravé strany natlačil do zakončení. Bekhendem však zvedl puk až do ochranné sítě za domácí brankou.

45:01
    Domácí Nathan Walker dohrál Tylera Myerse. Australský útočník hokejově dorostl v české extralize, konkrétně ve Vítkovicích.

44:00
    Hosté mohli snížit! Bekhendové zakončení Conora Garlanda však pokryl Binnington a dorážku Anthonyho Beauvilliera zablokoval v poslední chvíli Krug, který zabránil jistému gólu!

43:33
    Po vhazování v útočném pásmu střílel od modré čáry Quinn Hughes. Branku netrefil.

43:18
    Pavel Bučněvič si prohodil puk mezi bruslemi obránce a dostal se až před Demka. O druhou trefu v zápase ho připravila rychlá lapačka brankáře Canucks!

42:48
    Do první větší šance se z pravé strany natlačil hostující Brock Boeser. Jeho zakončení minulo vzdálenější tyčku.

42:29
    Ve třetí třetině se zatím hraje bez gólových příležitostí.

41:52
    Icing pro změnu ze strany domácích hokejistů.

41:10
    Po nahození Parayka se puk odrazil do hlediště. Následuje další buly v útočném pásmu St. Louis.

41:03
    Hosté zahráli na zakázané uvolnění.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 4:01.

Statistika
    Střely na bránu: 25 – 25 | Přesilová hra: 1/1 – 2/2 | Trestné minuty: 9 – 7

Druhá třetina vyšla lépe hráčům St. Louis, kteří vedou nad Vancouverem 5:3. Domácí dokonce odskočili až na rozdíl tří zásahů. Ve 28. minutě je nasměroval do vedení přesnou ranou z jedničky Jakub Vrána. Ve 33. minutě pak využil přesilovku Robert Thomas, a když o minutu a půl později zakončoval po krásném pasu Kapanena do odkryté klece Pavel Bučněvič, bylo to už 5:2. Kosatkám pak pomohla početní výhoda, v níž alespoň korigoval Brock Boeser, který tečoval střelu spoluhráče Hughese.

40:00

39:03
    Běží už poslední minuta druhé třetiny.
    38:28 Brock BOESER - 5:3

38:28
    Rychle využitá přesilovka hostí! Dobrý manévr předvedl na modré čáře Quinn Hughes, který se na levé straně zbavil napadajícího hráče, dostal se na osu a vypálil. Kotouč ještě tečoval BROCK BOESER a ten prošel pod betony Binningtona až do domácí svatyně – 5:3. Asistence: Quinn Hughes.

38:17
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues:
    Jakub Vrána – 2 min., hákování.

37:50
    Další velká šance hostí! Conor Garland se dostal za obranu, pokus o bekhendovou kličku mu však Binnington vypíchl. Volný puk dobruslil Anthony Beauvillier, přehodil si ho na bekhend a zakončoval do téměř odkryté branky. Binnington ale ještě natáhl levý beton a zabránil téměř jistému gólu!

37:30
    Od modré vypálil Ethan Bear. Puk se od mantinelu odrazil k levé tyčce, kde se ho snažil dopravit za brankovou čáru Phillip Di Giuseppe, ovšem to mu nedovolil levý beton Binningtona!

36:56
    Di Giuseppe poslal puk z vlastní poloviny až za branku Blues. Tentokrát se ale icing nepíská.

35:54
    Studnicka nedosáhl na přihrávku spoluhráče. Hosté se tak dopustili zakázaného uvolnění.

35:30
    Jordan Kyrou se ve středním pásmu elegantně zbavil protihráče a vytvořil tak situaci 2 na 1. Místo nahrávky na Neighbourse volil střelu švihem, kterou Demko pokryl!

34:44
    Zakázané uvolnění domácího celku.

34:23
    Hned po buly střílel Brock Boeser, Binnington vyrazil.

34:17
    Ránu Conora Garlanda z pravého kruhu pokryl Binnington. Je tu reklamní přestávka.

34:10
    Málem další gól Blues! Torey Krug vypálil do tyčky Demkovy branky.
    33:36 Pavel BUČNĚVIČ - 5:2

33:36
    Domácí odskakují už na rozdíl tří zásahů! Sammy Blais našel na pravém křídle rozjetého Kasperiho Kapanena. Ten pak vymyslel krásnou přihrávku na PAVLA BUČNĚVIČE, který si nabruslil na vzdálenější tyčku a usměrnil pas finského parťáka do odkryté klece. Asistence: Kasperi Kapanen a Sammy Blais.

33:05
    Phillip Di Giuseppe se dostal do zakončení z pravé strany hřiště. Binnington si jeho střelu pohlídal a následně v brankovišti přikryl volný puk.
    32:08 Robert THOMAS - 4:2

32:08
    Poměrně rychle využitá přesilovka domácích! Justin Faulk nahrál doprava ROBERTOVI THOMASOVI, který dojel na vrchol kruhu pro vhazování a jeho střela na vzdálenější tyčku trefila prostor nad betonem a pod vyrážečkou brankáře Demka – 4:2. Asistence: Justin Faulk a Brandon Saad.

31:46
    Dakota Joshua dostává dvouminutový trest za sekání. Bluesmani si zahrají první přesilovku v zápase.

31:15
    Střely na branku – 20:18

30:59
    Anthony Beauvillier zůstal chvíli volný mezi kruhy. Jeho střelu Binnington vyrazil a po dorážce Sheldona Driese dokázal kotouč přikrýt. Následuje reklamní přestávka.

30:10
    Oba celky už o postup do play-off nehrají, ale v závěru sezóny rozhodně nepůsobí odevzdaně. I uvolněnost je z jejich herního projevu patrná a tak vidíme atraktivní zápas.

29:24
    Jake Neighbours – 5 min., bitka.

Vyloučení v týmu Vancouver Canucks:
    Kyle Burroughs – 5 min., bitka.

29:24
    Domácí útočník Jake Neighbours se pustil do Kylea Burroughse, jehož v pěstním souboji předčil! Fanoušci St. Louis jsou nadšeni.
    27:22 Jakub VRÁNA - 3:2

27:22
    Sedmý gól JAKUBA VRÁNY v dresu Blues! Brankář Demko se vydal za branku a posílal puk dopředu podél levého mantinelu. Tam však prohrál souboj Boeser a ke kotouči se dostal Brando Saad. Ten ho posunul na Jakuba Vránu, který z první zamířil k pravé tyčce z pohledu gólmana soupeře. Dobrou práci odvedl také clonící Schenn – 3:2. Asistence: Brandon Saad.

26:43
    Střela hostujícího obránce Kylea Burroughse byla sražena do ochranné sítě. Následuje reklamní přestávka.

26:06
    Domácí protiútok utnul dobrým návratem do obrany centr druhé formace Vancouveru Miller, který uzmul kotouč po nahrávce před branku.

25:37
    Utkání má nadále vysoké tempo. Do útočného pásma se přesunuli hráči Vancouveru.

25:07
    Hosté dokázali po buly dostat puk daleko od své branky a mohou prostřídat sestavu, což se po zakázaném uvolnění nesmí.

24:51
    Braydem Schenn se hezky proháčkoval až mezi kruhy. Střelu po ledě vyrazil Demko a hosté pak zahráli na icing.

24:04
    Alexej Toropčenko střílel tvrdě z pravé strany. Hostující branku netrefil.

22:52
    Anthony Beauvillier pálil z pravé strany na Binningtona. Ten vyráží.

21:48
    Domácí Bluesmany zastavilo postavení mimo hru.

21:21
    Po ráně Quinna Hughese minul dorážející Dakota Joshua odkrytou klec! To byla obrovská šance Canucks.

21:13
    Zajímavý manévr Andreje Kuzmenka, po němž na hostujícího útočníka chvílí zívala odkrytá branka. Kuzmenko ale nestihl včas zakončit.

21:03
    A je tu zakázané uvolnění domácích.

20:58
    Začátek druhé třetiny se odehrál bez nějaké vážnější situace před některou z branek.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 3:03.

Statistika
    Střely na bránu: 17 – 13 | Přesilová hra: 0/0 – 1/1 | Trestné minuty: 2 – 0

První třetina nabídla ofenzivně laděnou podívanou a také čtyři góly. Oba celky si je rozdělily rovnoměrně a tak platí skóre 2:2. Hosté vedli od 7. minuty, kdy po Boeserově střele dorážel z úhlu do odkryté branky Quinn Hughes. Blues využili k vyrovnání chybu Briseboise, jehož přihrávku vystihl Alexej Toropčenko, jenž následné přečíslení 2 na 1 vyřešil přesnou střelou. V 17. minutě domácí dokonce otočili skóre zásahem Justina Faulka, ale až do přestávky těsný náskok neudrželi. V čase 19:41 se totiž v přesilové hře prosadil Andrej Kuzmenko.

20:00
    19:41 Andrej KUZMENKO - 2:2

19:41
    Canucks využívají přesilovku 18,2 sekundy před přestávkou! Od levého mantinelu nahrával před branku Elias Pettersson. Ten našel hůl ANDREJE KUZMENKA, po jehož teči z bezprostřední blízkosti puk propadl výstrojí Binningtona až za brankovou čáru. Asistence: J. T. Miller a Elias Pettersson.

18:57
    Za držení Joshuy je vyloučen Robert Bortuzzo. Za to se dalo pískat i trestné střílení.

18:57
    Elias Pettersson vysunul krásným pasem Dakotu Joshuu. Ten byl faulován, přesto se dostal do zakončení, které Binnington vyrážel špičkou levého betonu!

17:52
    Phillip Di Giuseppe zaútočil na levém křídle a jedovatou střelu na vzdálenější tyčku musel vykopávat Binnington. Dojíždějící Brock Boeser pak nedokázal dorazit kotouč za jeho záda.

17:42
    Je tu čas na ještě jednu reklamní přestávku.
    16:48 Justin FAULK - 2:1

16:48
    Domácí po Kapanenově střele zůstali v pásmu. Pavel Bučněvič pak nahrál na levou stranu JUSTINOVI FAULKOVI, jehož střela z první zapadla k bližší tyčce, kam se Demko nestačil včas přemístit – 2:1. Asistence: Pavel Bučněvič a Sammy Blais.

16:38
    Kasperi Kapanen si dobře vybruslil až na pravý kruh a jeho dobrou střelu musel krýt vyrážečkou Demko.

16:06
    Z první vypálil Filip Hronek, jehož prudká střela prolétla vedle tyčky domácí branky.

14:55
    Phillip Di Giuseppe se z pravé strany natlačil až před Binningtona, který jeho zakončení zastavil. Do branky pak neprošla ani bekhendová dorážka Brocka Boesera, který už měl před sebou jen položené betony gólmana St. Louis!

14:45
    Zakázané uvolnění hostujících Kosatek.

14:19
    Střelecký pokus Filipa Hronka byl zablokován domácí obranou.

13:58
    Domácí jsou po vstřeleném gólu rozhodně aktivnější. Utkání má celkově velmi dobré tempo.

13:24
    Domácí mohli jít do vedení! Colton Parayko orazítkoval bombou od modré čáry tyčku!

12:36
    Na druhé straně se musel Binnington rychle přesunout proti ráně Ethana Beara.

12:23
    Brandon Saad střílel z vrcholu levého kruhu. Demko přerušuje hru.

12:02
    Domácí se hned po buly opět natlačili do ofenzivy. Demka protáhl svou střelou Jakub Vrána.
    11:50 Alexej TOROPČENKO - 1:1

11:50
    Domácí srovnávají! Obránce Vancouveru Guillaume Brisebois chtěl na útočné modré předat puk svému spoluhráči. Přihrávku však vystihl ALEXEJ TOROPČENKO, který se společně s Tylerem Pitlickem vydal do přečíslení 2 na 1. Toropčenko situaci vyřešil sám ranou z levého kruhu, která skončila v levém horním růžku nad lapačkou Demka – 1:1. Bez asistence.

11:36
    Domácí zahráli na zakázané uvolnění.

10:50
    Na levém kruhu se dostal k puku Conor Garland. Ten to zkoušel z první, minul však vzdálenější tyčku branky soupeře.

10:17
    Střela Andreje Kuzmenka z mezikruží byla zablokována. Puk se odrazil k obránci Tylerovi Myersovi, který švihem poslal na domácí branku další puk. Ten skončil v lapačce Binningtona. Reklamní pauza.

09:05
    Phillip Di Giuseppe se pokoušel prosadit po objetí domácí branky. Binnington puk odrazil vyrážečkou tak, že ten se obloučkem snášel za druhou tyčku. Tam situaci vyčistil obránce Krug.

08:39
    Z levého kruhu střílel zápěstím Brayden Schenn. Demko puk ztlumil ve výstroji a tak tu máme reklamní přestávku.

07:56
    Bekhendem z úhlu to zkoušel Conor Garland. Binnington byl pozorný.

07:23
    Inkasovaný gól trochu utnul domácí aktivitu. Hra se odehrává spíše ve středním pásmu.
    06:06 Quinn HUGHES - 0:1

06:06
    Hosté jdou do vedení! J. T. Miller nabil na levý kruh Brockovi Besserovi. Ten vypálil z první a Binnington kotouč vykopl levým betonem ke QUINNOVI HUGHESOVI. Ten dokázal i z ostrého úhlu již odkrytou branku trefit a otevřel tak skóre tohoto duelu. Asistence: Brock Boeser a J. T. Miller.

05:39
    Jordan Kyrou si obhazoval Filipa Hronka. Ten mu ale nechal v cestě tělo a volný puk podržel Demko.

05:02
    Od modré čáry to zkoušel Robert Bortuzzo. Demko má další zákrok.

04:27
    Dlouhou pasáž, kdy se nepřerušovalo, utnula až střela Jordana Kyroua, kterou Demko odrazil do ochranné sítě. Vhazuje se v útočném pásmu Blues.

02:22
    Z pravé strany pálil Jack Studnicka. Jordan Binnington byl na svém místě.

02:00
    Od modré čáry vystřelil Robert Bortuzzo. Demko vyráží. Gólman Canucks pokryl i další ránu Toreyho Kruga.

01:29
    Z pravého kruhu vypálil Jordan Kyrou a také Thatcher Demko v brance hostí má první zákrok.

00:40
    První šance hostí! V momentě, kdy Blues střídali, se dostal pod tlak obránce Colton Parayko. Toho u mantinelu obral o puk forčekující Dakota Joshua, který následně nahrál na osu Eliasovi Petterssonovi. Jeho střelu vyrazil Binnington lapačkou.

00:01

St. Louis Blues: Binnington (Greiss) – Parayko (A), Leddy, Faulk, Scandella, Bortuzzo, Krug – Kyrou, Thomas (A), Neighbours – Kapanen, Bučněvič, Saad – Vrána, B. Schenn (A), Blais – T. Pitlick, N. Walker, Toropčenko.
    Trenér: Craig Berube

Vancouver Canucks: Demko (Delia) – T. Myers, Q. Hughes (A), Hronek, Brisebois, Bear, Burroughs – Joshua, E. Pettersson (A), Kuzmenko – Boeser, J. Miller (A), Di Giuseppe – Garland, Dries, Beauvillier – Studnicka, Aman, Kravcov.
    Trenér: Rick Tocchett

Rozhodčí: Blandina, St. Pierre – Shewchyk, Cormier.

St. Louis Blues:
    Blues odehráli 73 zápasů se ziskem 72 bodů. V celkové tabulce Západní konference se tak řadí na dvanácté místo za Canucks. Poté, co bylo stále více jasné, že St. Louis nepostoupí do play-off, sáhlo vedení klubu k přestavbě kádru. Tým tak opustilo několik opor z let minulých, naopak přišel například český útočník Jakub Vrána, nad kterým vedení Detroitu po problémech z úvodu ročníku zlomilo hůl. A v St. Louis se Vránovi daří. V jeho dresu nastřílel v 11 utkáních šest branek a na další dvě nahrál. Bluesmani naposledy sehráli divokou přestřelku na ledě LA Kings, kde prohráli 6:7. Před tím naopak vyhráli 6:3 v Anaheimu.