Norimberk – Stuttgart 0:1 (kon.) | RB Lipsko – Dortmund 2:0 (kon.)
RB Lipsko
2:0 (1:0)
Borussia Dortmund
Středa 05.04.2023, 20:45 • Red Bull Arena, Lipsko • Německý pohár • Čtvrtfinále

Ode mě je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek večera a dobrou noc. (22:50:06)

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 11:1. Střely mimo: 6:1. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 9:7.

Lipsko postupuje naprosto zaslouženě, protože bylo ve dnešním utkání lepším týmem. Lipsko nastoupilo do zápasu skvěle a hned v prvních minutách mělo několik velkých šancí. Kobel však Dortmund držel, vychytal šance Wernera i Olma. Právě Timo Werner ho ale nakonec překonal, ve 22: minutě zužitkoval skvělou přihrávku před branku od Simakana. Dortmund si naproti tomu nevytvořil ani jednu zajímavou příležitost.

Ve druhé půli bylo stále Lipsko aktivnější, přestože Dortmund přeci jen kvalitu své hry mírně zvedl. Šance si ale tvořit nedokázal. Ta opravdu velká přišla až v samotném závěru, kdy střílel střídající Byone-Gittens. Blaswich ho ale vychytal a domácí krátce poté přidali druhou branku, poté co míč poslal do branky Willi Orbán. Brankář Borussie Kobel se nestihl vrátit do branky, poté co se účastnil útočného rohového kopu.

Zápas skončil, Lipsko dokázalo v semifinále německého poháru porazit na domácím hřišti Dortmund 2:0 a po roce si zase zahraje finále. Může narazit na Frankfurt, Freiburg nebo Stuttgart.

90+9
    90+8. Willi ORBÁN - 2:0

90+8
    Lipsko právě vstřelilo branku!
    Kobel se nestihl vrátit do branky po útočném rohovém kopu, kterého se účastnil. Ze strany domácího týmu to sice bylo trochu krkolomné, nakonec se ale WILLI ORBÁN podařilo poslat míč do sítě.

90+8
    Na rohový kop se vydal i brankář Kobel, ale míč nezasáhl a domácí míří do brejku!

90+7
    Málem se do Dortmundu povedlo! Byone-Gittens střílel a Blaswich musel předvést skvělý zákrok, aby míč vyrazil!

90+7
    Už se hraje výrazně přes čas, rozhodčí ale ještě zřejmě chce dát Dortmundu šanci na poslední pokus o vyrovnání.

90+6
    Mats Hummels se do té strkanice také zapojil a dostává žlutou kartu, přestože už před několika minutami odešel za hřiště.

90+5
    Rozhodčí už dokázal situaci uklidnit, uvidíme, jestli ukáže i karty.

90+5
    Szoboszlai ztratil míč a následně fauloval Malena. Poté se strhla potyčka, do které se zapojují téměř všichni hráči na hřišti.

90+4
    V závěru je to ze strany Dortmundu spíše křeč, nic nenasvědčuje tomu, že by se hostům ještě mohlo podařit vyrovnat.

90+2
    Dlouhý nákop hledal Malena, který se snažil vynutit si faul, rozhodčí je ale jiného názoru a právě Malenovi za protesty uděluje žlutou kartu.

90+1
    Zajímavou šanci Dortmundu zakončoval Malen, ale Blaswich dokázal skvěle zasáhnout, přestože dnes moc práce zatím neměl.

90+1
    Nastavuje se pět minut.

90
    Po delší době se hra přesouvá na polovinu Lipska, hosté se ještě pokusí v závěru zápasu vyrovnat a dostat zápas do prodloužení.

89
    Lipsko si málem pojistilo své vedení dalším gólem. Do koncovky se tlačil Silva, ale je z toho jen rohový kop.