Winnipeg – Calgary 1:3 (kon.) | NY Rangers – Tampa 6:3 (kon.) | Anaheim – Edmonton 1:3 (kon.)
Piráti Chomutov
3:5 (0:0, 3:2, 0:3) Stav série: 0:3
HC LERAM Orli Znojmo
Čtvrtek 06.04.2023, 17:30 • ROCKNET ARÉNA • Play-off 2. ligy • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Hezké čtvrteční odpoledne, vítejte u onlajn přenosu ze třetího semifinálového utkání mezi týmy Piráti Chomutov a HC Aptec Orli Znojmo.

Piráti Chomutov musí v dnešním utkání zvítězit, aby odvrátili konec sezóny. V úvodních dvou utkáních na ledě Znojma nedokázali zvítězit, a tak je stav série 0:2 pro Znojmo.

V prvním utkání hraném v neděli byli ale Chomutovští velmi blízko výhře. Od poloviny šesté minuty vedli zásluhou Chrpy, v 19. minutě pak přidal druhou branku Hübl. Hosté vstřelili kontaktní gól v 32. minutě, o čtyři minuty později ale Piráti opět odskočili na rozdíl dvou branek. Černou chvilku si Chomutovští vybrali na začátku třetí části, kdy Znojmo zásluhou Svobody a Čermáka vyrovnalo. Už už se zdálo že utkání dospěje do prodloužení, ale v čase 59:59 rozhodl o výhře Orlů Jenáček.

V pondělním utkání se téměř celou první třetinu hrálo bez branek. Hráči HC Aptec Orli Znojmo jsou totiž zřejmě napojeni na časomíru na svém stadionu a první branku vstřelili opět vteřinu před koncem třetiny, v čase 19:59 se prosadil bývalý hráč Chomutova Martin Šťovíček. Téměř přesně v polovině utkání Piráti vyrovnali, v přesilové hře se prosadil Stanislav Vrhel. Orli rozhodli o svém druhém vítězství na začátku 48. minuty, kdy střelu od modré schoval za bránící hráče Lukáš Zukal.

Piráti Chomutov: Hanuljak (Běhula) – M. Žižka, Němec, Havel, Hynek, Váchal, Filip, A. Žižka – Lukeš, Hübl, Vrhel – Kostourek, Mála, Chrpa – Koblížek, Tadeáš Svoboda, Ekrt – Veselý, Chlouba, Zajíček – Mežnar
    Trenér: Kamil Koláček

Trenér: Jiří beroun

Rozhodčí: Hlinka, Valenta – Rubáš, Tvrdík.

00:01

00:20
    Sklenář se probil do útočného pásma, ale po obkroužení branky nezakončil dobře.

00:27
    Remta střelou od modré míjí.

01:08
    Hosté jsou opět v útočném pásmu.

01:28
    Domácí dostali kotouč jen do středního pásma.

01:49
    Zajíček byl atakován obráncem, ale byl v držení kotouče.

02:08
    Veselý tečoval nahození Zajíčka jen do betonu Groha.

02:46
    Tomáš Svoboda měl před sebou téměř odkrytou bránu, ale Hanuljak vyrazil kotouč lapačkou.

03:03
    Hosté perfektně napadají domácí rozehrávku.

04:00
    Domácí dobře kombinovali, ale hostující útočník dobře zblokoval střelu.

04:18
    Kotouč skončil v domácí brance, ale bylo to po ofsajdu Znojma.

04:22
    Pirátům se zatím přesilovka ale vůbec nedaří.

04:53
    Němec rozehrál jen na hůl hostujícího útočníka.

05:15
    Hosté v plném počtu. Domácí v přesilovce ani jednou nevystřelili na bránu.

05:46
    Znojmo opět napadá rozehrávku až za domácí bránou.

05:56
    Veselý ujel do brejku, ale kotouč mu odskočil od hole.

06:15
    Vrhel promáchl ve výborné pozici, následně Havlovu střelu od modré kryje Groh.

06:24
    Kostourek byl mezi kruhy, ale střelu zblokoval obránce.

06:47
    Špaček vybízel najíždějícího spoluhráče k teči, ten ale nedosáhl na kotouč.

07:28
    Před Hanuljakem vznikla drobná mela, ale rozhodčí vylučovat nebudou.

07:46
    Zajíček dobře napadal a donutil hosty vyhodit na zakázané uvolnění.

08:02
    Lukeš byl zřejmě podražen před hostující bránou, ale hra pokračuje.

09:11
    Zakázané uvolnění Pirátů.

09:18
    Mareš střílí od modré hodně mimo.

09:37
    Špaček řádně provětral betony Hanuljaka.

10:03
    Koblížek byl v dobré pozici, ale atakován stihnul jen vystřelit bekhendem, se kterým si Groh poradil.

10:49
    Chlouba trefil jen clonícího útočníka.

11:18
    Piráti dobře přešli do útočného pásma, ale obrana Znojma byla rychle na svých místech a akci překazila.

11:45
    Piráti vyhazují přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

11:59
    Kostourek byl trefen zřejmě kotoučem do obličeje a v nehezké pozici odjíždí na střídačku.

12:41
    Hra se trochu přiostřila, Koblížek v držení kotouče byl sražen zezadu.

13:15
    Veselý se zkoušel sám dostat do pásma, to se mu nepovedlo.

13:33
    Icing i na straně Znojma.

13:44
    Havlovu dělovku od modré schytal Zukal.

14:13
    Filip dostal dobrou přihrávku do jízdy, ale jeho střelu chytá Groh do lapačky.

14:40
    Chrpa ve vynikající šanci, ale Groh předvedl fenomenální rozklek a zabránil gólu.

15:15
    Na druhé straně Hruška přestřeluje bránu.

15:48
    Koblížek sám v mezikruží, jeho střelu z první ale Groh opět chytá.

15:56
    Ani Zajíček se střelou bekhendem neprosazuje.

16:04
    Nyní mají Piráti veliký tlak, Znojmo se osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.

17:02
    Hosté ujeli ve dvou na jednoho, ale Špaček svou střelu poslal mimo bránu.

17:53
    Piráti dlouho drželi kotouč v útočném pásmu, ale nedaří se jim procedit kotouč na bránu. Obrana Znojma je téměř vždy na svém místě a pomáhá Grohovi.

18:35
    Adam Žižka vystřelil od mantinelu, Groh byl pozorný.

19:16
    Adámek našel pouze lapačku Hanuljaka.

19:25
    Lukeš tečoval kotouč před brankou pouze do Groha.

20:00

Diváci v ROCKNET ARÉNĚ neviděli v první třetině žádnou branku. V první polovině úvodní části měli navrch hosté, kteří byli častěji v útočném pásmu. Ve druhé polovině třetiny se ale více a více dostávali do hry i Piráti, kteří několikrát ohrozili branku Groha. Druhá třetina začne přibližně v 18:24.

20:01

20:35
    Hruška obkroužil bránu, ale střelu poslal mimo.

21:24
    Piráti zamkli Orly v pásmu.

21:39
    Orli právě vstřelili branku!
    Hned z protiútoku se ale hosté dostávají do vedení. Domácí obrana byla nedůsledná a nechala dorážet LUKÁŠE ADÁMKA, který na několikrát procedil kotouč za Hanuljaka. Asistence: Martin Šťovíček.
    21:39 ADÁMEK - 0:1

22:07
    Zukal nahazuje za domácí bránu.

22:41
    Piráti už už jeli do brejku dva na jednoho, ale Vrhel nedostihl kotouč.

23:09
    Piráti právě vstřelili branku!
    Piráti ale rychle odpovídají. Před brankou byl zcela osamocený JAKUB VESELÝ, který dostal dobrou nahrávku a prostřeluje Groha. Asistence: Jakub Zajíček, Štěpán Němec.
    23:09 VESELÝ - 1:1

Mantinel za hostující brankou nevydržel nápor bodyčeku, utkání je přerušeno po dobu opravy.

Údržbáři zimního stadionu aktuálně zametají plexi z ledu a budou instalovat nové. Utkání bude pokračovat zhruba za 10 minut.

První plexi po instalaci opět prasklo, na místě je ale už nové a hra bude brzo pokračovat.

Hra pokračuje.

25:00
    Hosté se snažili procedit kotouč na bránu, ale marně.

25:25
    Ekrt krásně prošel přes dva obránce, ale střelu poslal mimo bránu.

25:46
    Zakázané uvolnění Orlů.

25:54
    A ještě jedno zakázané uvolnění.

26:02
    Veselý ukryl střelu za obránce, ale Groh byl pozorný.

26:32
    Vrhel měl dobře nabito, ale přestřeluje.

26:58
    Na druhé straně hosté dobře kombinovali, ale Hanuljaka zatím neohrozili.

27:20
    Domácí brankář trochu uklidňuje hru pokrytím kotouče. Pokračovat se bude po komerční přestávce.

27:23
    Sklenář hned po buly prověřil Hanuljakovu pozornost.

27:46
    Domácí obrana propadla v půlce obranného pásma, ale rychle se vrátila před Hanuljaka, kde překazila útočné snahy Znojma.

28:19
    Adámek bekhendem lehce přestřeluje.

28:51
    Vhazování před Grohem.

29:20
    Chlouba to zkusil z velmi ostrého úhlu, ale Groh byl u tyče pozorný.

29:45
    Piráti teď svého soupeře hodně tlačí.

30:08
    Hübl sám před bránou netrefil kotouč.

30:16
    Vrhel byl faulován a zůstává ležet na ledě.

30:16
    Hruška – 2 min., vysoká hůl.

30:39
    Znojmo vyhazuje až za Hanuljaka a střídá.

31:11
    Piráti drží kotouč na holích.

31:35
    Kostourek ve výborné příležitosti míjí prázdnou bránu.

31:55
    Kotouč skončil na domácí střídačce, vhazovat se bude po levici Groha.

32:03
    Havlovu střelu od modré vyráží Groh do ochranné sítě.

32:16

32:32
    Nedáš – dostaneš. JAN HRUŠKA naskočil na led z trestné lavice, dostal přihrávku a naznačil že bude dál přihrávat. Vzápětí ale poslal kotouč mezi betony Hanuljaka. Asistence: Dominik Sklenář.
    32:32 HRUŠKA - 1:2

33:02
    Domácí čekali, že bude pískán icing, ale hostující hráč dojel kotouč včas. Ohrozit Hanuljaka ale nezvládl.

33:34
    Mála trefuje boční síť.

34:17
    Opět rychlé vyrovnání. Perfektní práci odvedl Ekrt, který podržel kotouč, vystřelil a po několika odrazech se kotouč dostal k volnému TADEÁŠI SVOBODOVI, který měl před sebou odkrytou bránu. Asistence: Jan Ekrt.
    34:17 Tadeáš SVOBODA - 2:2

34:41
    Hned vzápětí zbytečný faul domácího hráče.

34:41
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov:
    Chlouba – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

35:10
    Dvě střely Stránského vyráží Hanuljak.

35:43
    Piráti vyhazují.

36:14

36:46
    Beránek měl také dvě střely, Hanuljak ale nyní podržel svůj tým.

37:21
    Tadeáš Svoboda vybojoval dvakrát kotouč, ale jeho střela byla slabá.

39:05
    Obrovská šance domácích, Svoboda netrefil prázdnou bránu.

39:48
    Piráti se poprvé v utkání dostávají do vedení. VIKTOR HÜBL vypálil z pravého kruhu, vzápětí si sebral odražený kotouč a obhodil Grofa. Asistence: Radek Havel.
    39:48 HÜBL - 3:2

40:00

Špaček se nesmyslně pustil do bitky s Němcem po odpískání a byl za to potrestán. Hostující hráč skončil po několika úderech na ledě.

Ve druhé třetině byl k vidění velmi aktivní hokej a hned pět branek. Dvakrát v utkání vedlo Znojmo, ale Piráti vždy rychle zareagovali. Nakonec se poprvé do vedení dostali Piráti, když v přesilové hře 12 vteřin před koncem vstřelil gól Hübl. Třetí třetina začne přibližně v 19:27.

Oba kohouti jsou potrestání 5 minutami a osobním trestem do konce utkání.

40:01

40:01
    Němec – 5 min. + OK, bitka.

Špaček – 5 min. + OK, bitka.

41:11
    Piráti nahodili kotouč do pásma a odcházejí střídat.

41:34

42:04
    Köver obehrál obránce, ale střelu poslal mimo tři tyče.

42:46
    Groh rozehrál kotouč, ale rozhodčí se upískl. Vhazování v obranném pásmu Znojma.

43:01
    Vrhel z dobré pozice trefuje Groha.

43:52
    Pigl sám před bránou míjí.

44:08
    Nejprve byl zasažen vysokou holí jeden z domácích, následně byl seknut i jeden z hostujících hráčů. Rozhodčí ale nevylučuje.

45:04
    Hosté opět usazeni v útočném pásmu.

45:38
    Zukal se svou střelou od modré neuspěl.

45:44
    A je opět vyrovnáno. Po střele od modré zazvonila branková konstrukce, k dorážce se ale dostal volný MARTIN ŠŤOVÍČEK, který prostřeluje Hanuljaka. Asistence: Lukáš Adámek, Erik Mareš.
    45:44 ŠŤOVÍČEK - 3:3

46:09
    Groh raději podržel kotouč pod lapačkou. Pokračovat se bude po komerční přestávce.

46:51
    Tomáš Svoboda přestřeluje bránu.

47:41

48:35
    Piráti měli na holi asi pět gólů, ale famozní Groh všechny střely vyrazil.

49:26
    Zákrok si připisuje i Hanuljak na druhé straně.

50:00
    Koblížek z bezprostřední blízkosti neusměrnil kotouč za Groha.

50:50
    Opět dvě střely Pirátů z předbrankového prostoru. Neskutečné, co dnes Piráti spálí nebo Groh chytne.

51:27
    Hübl se dral do zakončení, ale ztratil kotouč.

51:56
    Vzápětí se ale Znojmo drží v pásmu.

52:42
    Ekrt zavezl kotouč do útočného pásma a Piráti kombinují.

53:00
    Pokračovat se bude po komerční přestávce.

53:40
    Hra se poněkud uklidnila a není k vidění příliš hezkých kombinací.

54:33
    Znojmo se chvilku drželo v útočném pásmu, ale kombinovalo pouze u mantinelu.

55:14
    Obrovská chyba Ondřeje Filipa. Ten před domácí bránou namazal puk zcela osamocenému DOMINIKU SKLENÁŘOVI, který se trefuje mezi betony Hanuljaka. Bez asistence.
    55:14 SKLENÁŘ - 3:4

56:10
    Hosté trochu ožili a stále se vrhají do útoku.

56:48
    Koblížek neúnavně bojoval v útočném pásmu o kotouč, ale nakonec ho uzmul hostující obránce.

57:36
    Pirátům se nedaří dostat se do útočného pásma.

58:01
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:41
    Zřejmě je rozhodnuto. Piráti si v obraně velmi nerozuměli, Hanuljak pak vyjel proti kotouči, který ale nedostihl a kotouč se zjevil před , který měl před sebou prázdnou bránu. Asistence: David Stránský.
    58:41 Tomáš SVOBODA - 3:5

Dnešní utkání sleduje 3834 diváků.

59:13
    Piráti se ještě snaží, ale s postupem Znojma již nic nenadělají.

Znojmo rozhodlo o svém postupu do finále druhé ligy ve třetí třetině, kdy vstřelili hned tři branky.

Orli Znojmo tak po výsledku 3:0 v sérii postupují do finále druhé ligy, kde se střetnou buď s Vyškovem, nebo s Letňany. (20:01:36)

Miroslav Kučera

Branky a nahrávky: 24. Veselý (Zajíček, Němec), 35. Svoboda (Ekrt), 40. Hübl (Havel) – 22. Adámek (Šťovíček), 33. Hruška (Sklenář), 46. Šťovíček (Adámek, Mareš), 56. Sklenář, 59. Tomáš Svoboda (Stránský)

HC LERAM Orli Znojmo: Groh (Žajdlík) – Stránský, Sedláček, Jenáček, Zukal, Mareš, Kloz, Remta, Tejnor – Tomáš Svoboda, Šťovíček, beránek, Špaček, Sklenář, Hruška, Köver, Ondřej Svoboda, Kotrba, Čermák, Pigl, Adámek
    Trenér: Jiří Beroun

Rozhodčí: Hlinka, Valenta – Rubáš, Tvrdík