Sparta – Jungadler Mannheim 3:6 (kon.) | Slavia – Plzeň 3:2 (kon.) | Slovakia Lions – Nitra 3:4 (kon.)
Plzeň – Jungadler Mannheim 5:1 (kon.) | Sparta – Slavia 1:4 (kon.)
HC Slavia Praha
3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
HC Škoda Plzeň
Pátek 14.04.2023, 12:30 • Sportovní hala FORTUNA, Praha - Holešovice • Memoriál Jana Marka

Zápas nabídl vyrovnané atraktivní utkání, ve kterém bylo mnoho čistých osobních soubojů a šancí na obou stranách.
    Jako šťastnější a úspěšnější tým z toho zápasu vzešla pražská Slavie. Plzeňští ale do poslední minuty tlačili, jenže se jim nepodařilo překonat fantastické výkony brankáře Hodice. (14:30:09)

59:12
    Řehoř ve snaze zabránit úniku Slavie na prázdnou branku, skočil útočícímu hráči pod nohy a vysloužil si dvou minutový trest.

58:30
    Plzeň hraje bez brankáře v šesti.

58:19
    Oddechový čas si vyžádala Slavia.

58:19
    Plušák zkoušel tečovat nahozený puk, ale byl vytěsněn z brankoviště. Následně Slavia vyhodila na zakázané uvolnění.

57:12
    Slavie dobře brání, Plzeňští se tak nedostávají ke střelám a spíše jen krouží v pásmu.

56:48
    Plzeň vytváří velký tlak na Slavii. Tři minuty před koncem stále prohrává o jeden gól.

55:52
    Hofrajtr pronikl mezi dva bránící hráče, ale opět brankář domácích drží svůj tým.

54:40
    Makovec se ocitl sám mezi kruhy, branku trefil, nicméně brankář Slavie vytěsnil střelu mimo.

53:26
    Filip po delší době zaznamenal střelecký pokus Slavie, Jansa si ale připisuje další zákrok.

52:58
    Hra má rychlý spád, Plzeň tlačí, ale lámou si zatím zuby na gólmanu Hodicovi.

52:10
    Beran po návratu z trestné lavice jel do přečíslení 2 na 1. Rozhodl se zakončit sám. Hodic ale drží Slavii.

51:20
    Jiří Reiser dokázal vybojovat puk, mířil tak proti obránci a brankáři, a i přes to dokázal vystřelit. Jeho střelu Hodic vytěsnil ramenem.

50:20
    Málek přihrával Skálskému před branku, tomu se však nepodařilo trefit kotouč.

50:00
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň:
    Beran – 2 min., podrážení.

49:14
    Hofrajtr se skvěle probojoval až před branku, jenže skvělý zákrok předvedl Hodic.

48:59
    Vhazování Plzni moc nejdou. Další prohrané buly v jejich útočném pásmu. Kotouč se jim ale podařilo získat.

48:04
    Zakázané uvolnění Slavie dává šanci Plzeňským na vyrovnání. Ti ale prohrávají buly a puku se ujímá celek z Prahy.

Daniel Ryl

Branky a nahrávky: 16. Šámal (Vosmík), 33. Dobner (Hasman, Vosmík), 38. Málek (Hlavička, Kubánek) – 32. Šindelář (Buzek, Prošek), 46. Pitter (Hlaváček, Prušák)

HC Slavia Praha: Hodic (Bašta) – Kříženecký, Málek, Kubánek, Marek, Lorenz, Derka, Labuzík, Vosmík, Skálský, Dobner, Hasman, Filip, Hlavička, Němeček, Krejčí, Tittl, Tichý, Šámal
    HC Škoda Plzeň: Jansa (Mařík) – Buzek, Cícha, Prošek, Čunát, Skala, Holubec, Tran, Mazanec, Hořejší, Řehoř, Sabiniok, Hlaváček, Beran, Pittr, Makovec, Matějka, Hofrajtr, Prušák, Velíšek, Šindelář