Osasuna – Real Betis 3:2 (kon.) | Almería – Ath. Bilbao 1:2 (kon.) | Real Sociedad – Rayo Vallecano 2:1 (kon.)
Valladolid – Girona 1:0 (kon.) | Real Madrid – Celta Vigo 2:0 (kon.)
CA Osasuna
3:2 (3:1)
Real Betis
Sobota 22.04.2023, 14:00 • Estadio El Sadar (Pamplona) • Španělská LaLiga • 30. kolo

Držení míče: 38 % : 62 %.
    Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 3:7. Rohy: 4:13. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 20:13. (15:50:54)

Je konec! Osasuna zvládla dnešní souboj s Realem Betis a vítězí 3:2. Ta vlétla do zápasu jako velká voda. V 7. minutě poslal domácí do vedení Budimir, který o pět minut později přidal další zásah. Za hosty sice snížil Miranda, ale těsně před přestávkou střelou zpoza vápna vrátil Osasuně dvoubrankové vedení Moncayola. Po změně stran za hosty snížil Guido Rodríguez. Betis dokonce mohl vyrovnat, ale Herrerovi pomohla branková konstrukce.

90+3

90+3
    Žlutá karta pro tým CA Osasuna (Kike García).

90+2
    Rodrigo Sánchez dostal přihrávku na levou stranu, skvěle si míč převzal a poslal přihrávku za obranu Osasuny.

90+1
    Nastavují se tři minuty!

90
    Domácí brankář si dal pozor na další vysoký centr z pravé strany a schoval míč do rukavic. S rozehrávkou nyní rozhodně nespěchá.

89
    Nacho Vidal si dal pozor na odražený míč a poslal nákop na polovinu Betisu. Fotbalisté domácí Osasuny si těsné vedení hlídají bez větších problémů.

88
    Střídání v týmu CA Osasuna:
    ze hřiště odchází Aimar Oroz, přichází Iker Muňoz Cameroz.

87
    Martín Montoya se zpoza vápna opřel z voleje do padajícího míče a otřel svou povedenou dělovku o vzdálenější tyč!

86
    Další centr směřoval přímo pod břevno domácí svatyně, ale Sergio Herrera balón v pravou chvíli stačil vyboxovat nad břevno.

85
    Osasuna se vydala na polovinu Betisu, ale domácí se na míči dlouho neudrželi. Defenziva soupeře balón získala a celek ze Sevilly se ihned tlačí vpřed.

84
    Na stadionu panuje parádní atmosféra. Příznivci Osasuny ženou své oblíbence vpřed hlasitým skandováním.

83
    Střídání v týmu Real Betis:
    ze hřiště odchází Juan Miranda, přichází Abner Vinícius.

82
    ze hřiště odchází Ante Budimir, přichází Kike García,
    ze hřiště odchází Rubén Peña, přichází Nacho Vidal,
    ze hřiště odchází Abdesamad Ezalzúlí, přichází Manu Sánchez.

81
    Betis se dostal na polovinu soupeře, nicméně centr z pravé strany skončil jen na hrudi dobře postaveného obránce.

80
    Osasuna se dostala na polovinu soupeře, jenže defenziva Betisu byla v dalším případě připravená. Sledujeme hodně bojovné utkání.

79
    Další centr znovu přiletěl na značku pokutového kopu. Dobře postavený obránce pobídku odhlavičkoval mimo nebezpečí.

78
    Rodri se dostal do pokutového území, ale jeho centr skončil v moci prvního obránce. Osasuna s vypětím všech sil drží těsné vedení.

77
    Hosté už vrhají síly do ofenzivy, nicméně obrana domácího celku zatím drží kompaktní blok a soupeře k ničemu nepouští.

76
    Z pravé strany se do blízkosti pokutového území dostal González, ale jeho centr skončil v moci prvního obránce.

75
    Peňa zůstává po dalším souboji ležet na trávníku a bude potřebovat ošetření. Uvidíme, zda bude schopen pokračovat.

74
    Další zakončení zpoza velkého vápna vyprodukoval Canales, ale jeho pokus zablokoval chumel obránců.

73
    Pablo Ibáñez si v souboji na polovině soupeře počínal nedovoleným způsobem a může být rád, že za svůj zákrok neviděl kartu.

72
    ze hřiště odchází Kike Barja, přichází Iker Benito.

70
    Real Betis právě vstřelil branku! Tak jsem to zakřikl! Real Betis se totiž dvacet minut před koncem zápasu vrací do hry! Na centr z levé strany si na malém vápně naskočil GUIDO RODRÍGUEZ, který hlavou nedal gólmanovi šanci!

69
    V posledních minutách tempo hry poněkud opadlo. K vidění je plno vysokých nákopů a osobních soubojů ve středu pole.

68
    Na pravé straně se k míči dostal Abdesamad Ezalzúlí, ale ve skluzu jej neudržel ve hře. Vhazovat budou fotbalisté Realu Betis.

67
    Barja se v pokutovém území dostal do zakončení, ale jeho pokus hlavou skončil nad břevnem.

66
    ze hřiště odchází William Carvalho, přichází Joaquín Sánchez,
    ze hřiště odchází Borja Iglesias, přichází Willian José.

65
    Jon Moncayola ustál souboj na polovině hřiště a rozehrál na levou stranu. Obrana Realu Betis zasáhla a odehrála míč mimo vápno.

64
    Osasuna se dostala na polovinu soupeře, ale kombinace hráčů v červeném skončila přihrávkou do vápna.

63
    Další zakončení obstaral Ayoze Pérez, který střílel v pádu a jeho pokus skončil blokem prvního obránce v červeném dresu.

62
    Hned tři fotbalisté Realu Betis se dostali do pokutového území, ale místo kombinace a zakončení trefil Canales prvního soupeře.

61
    Hosté zahrávali rohový kop, ale domácí brankář vystartoval na malé vápno a míč vyboxoval.

60
    Carvalho se prosmýkl do pokutového území, kde si míč přehodil na levačku a zakončil. Jeho pokus ale skončil blokem prvního obránce.

59
    Jon Moncayola dostal přihrávku na levou stranu a udržel míč před dotírajícím rivalem. Osasuna skvěle kouskuje dění na trávníku.

57
    Hosté jsou sice po změně stran aktivnějším týmem, ale nedostávají se do nebezpečných pozic. Osasuna zvládá defenzivu na výbornou.

56
    Canales si výborně pokryl míč a napadající soupeř jej šlapákem poslal k zemi. Rozehrávat bude Real Betis.

54
    Juan Cruz si dal pozor na další centr směřující na malé vápno a bez problémů míč odhlavičkoval ven ze šestnáctky.

53
    Z hranice vápna střílel David García, ale jeho pokus levačkou zablokoval dobře postavený obránce.

52
    Sergio Herrera se musel zapojit do rozehrávky domácích. Na jeho pobídku si naběhl Abdesamad Ezalzúlí, ale nedokázal se odpoutat od obránce.

51
    Osasuna v defenzivě získala odražený míč a bez problémů jej odehrála za půlící čáru. Real Betis však v úvodu druhého poločasu tlačí.

50
    Nákop směřující na levou stranu směřoval na rozběhnutého Rodriho Sáncheze. Fotbalista hostujícího celku však neodcentroval.

49
    Osasuna se kombinací dostala na polovinu Realu Betis, nicméně nikdo v červeném dresu spoluhráče nenašel. Obrana Betisu byla pozorná.

48
    Pro vysoký centr z levé strany si na malé vápno došel Rui Silva, který míč schoval do rukavic před dobíhajícím Budimirem.

47
    Real Betis se vydal vpřed, ale akce hostů vedená po pravé straně nevyústila v centr do pokutového území. Obrana Osasuny drží pevný blok.

46
    ze hřiště odchází Andrés Guardado, přichází Sergio Canales,
    ze hřiště odchází Luiz Henrique, přichází Rodrigo Sánchez.

46

První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce může být spokojenější domácí Osasuna. Ta vlétla do zápasu jako velká voda. V 7. minutě poslal domácí do vedení Budimir, který o pět minut později přidal další zásah. Za hosty sice snížil Miranda, ale těsně před přestávkou střelou zpoza vápna vrátil Osasuně dvoubrankové vedení Moncayola.

45+1

45+1
    Nastavuje se jedna minuta!

45
    Domácí brankář Sergio Herrera se v závěru prvního poločasu musel zapojit do rozehrávky Osasuny. Jeho nákop si obrana Betisu pohlídala.

44
    Žlutá karta pro tým CA Osasuna (Aridane Hernández).

44
    Domácí celek pokračuje v ofenzivním snažení. Centr z pravé strany tentokrát na poslední chvíli odvrátil dobře postavený Edgar González.

42
    Osasuna právě vstřelila branku! Osasuna přidává ještě před přestávkou třetí branku! JON MONCAYOLA se zpoza vápna opřel do odraženého míče a s pomocí teče obránce rozvlnil síť!

41
    David García trefil soupeře šlapákem a může být rád, že neviděl žlutou kartu. Faulovaný hráč ještě potřebuje ošetření.

40
    Silva si dal pozor na odražený míč a schoval jej do rukavic. Hostující Real Betis se okamžitě vydal vpřed.

38
    William Carvalho se na polovině hřiště dostal před soupeře a napadající rival jej poslal k zemi. Real Betis bude rozehrávat.

37
    Stoper Juan Cruz se vysunul na polovinu Betisu, kde pomáhá spoluhráčům s kombinací. Obrana Betisu ale drží blok.

36
    Osasuna zahrávala další rohový kop. Centr přiletěl na malé vápno, kde tentokrát zasáhl obránce Luiz Felipe.

35
    Abdesamad Ezalzúlí se také dostal do zakončení, ale Silva byl opět připraven. Hostující brankář v prvním poločase podává výborný výkon.

34
    Další zajímavá akce Osasuny. Z velkého vápna střílel Barja, ale Silva proti němu stačil vyběhnout a míč vyrazil mimo tři tyče!

33
    Osasuna zahrávala další rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na přední tyč, nicméně defenziva Betisu byla připravená.

32
    Zpoza velkého vápna se do míče opřel Carvalho, ale jeho dělovka byla hodně nepovedená a skončila úplně mimo šestnáctku.

31
    Jon Moncayola se zmocnil odraženého míče, otočil se a rozehrál na pravou stranu. Betis se ale zmocnil míče.

30
    Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme parádní fotbal. Domácí Osasuna se nyní ale spíše brání.

29
    Jon Moncayola poslal přihrávku na pravou stranu, kam sprintoval Barja, ale nedokázal si míč zpracovat. Obrana soupeře byla připravená.

28
    Guido Rodríguez poslal přihrávku do pokutového území, ale tam se nikdo v zelenobílém dresu k jeho pobídce nedostal.

27
    Hra je přerušena! Jeden z domácích hráčů zůstává ležet na trávníku a drží se za krk. Uvidíme, zda bude schopen nadále pokračovat.

26
    Jon Moncayola neudržel míč na levé straně hrací plochy a napadající rival jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi. Pokračuje boj o každý metr hřiště.

24
    Po rychlém výpadu Realu Betis se hosté málem dostali do zakončení. Centr z pravé strany přiletěl na malé vápno, ale obrana zasáhla.

23
    Pablo Ibáñez ustál souboj na polovině hřiště, ale následná pobídka skončila na hrudi soupeře. Betis okamžitě otáčí směr hry.

22
    Montoya vhazoval na levé straně hřiště, ale jeho pobídka neoslovila nikoho v zelenobílém dresu Betisu.

21
    Aimar Oroz se na levé straně zbavil obránce, pokryl si míč tělem a dotírající soupeř jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi.

20
    Guido Rodríguez se zpoza velkého vápna opřel levačkou do míče, ale jeho pokus skončil na kopačce dobře postaveného obránce.

19
    Osasuna se opět tlačí vpřed, nicméně kombinace domácích nyní skončila už za půlící čárou. Naopak hráči soupeře jsou aktivní.

18
    Domácím fanouškům se předchozí moment vůbec nelíbil. Miranda skutečně dopravil míč do sítě hrudí, rukou se balónu nedotkl.

16
    Real Betis právě vstřelil branku! Gólové utkání pokračuje! Real Betis se bleskově vrací zpátky do zápasu! Luiz Henrique se dostal k centru z pravé strany, trefil JUANA MIRANDU a od něj se míč odrazil do sítě!

15
    Brankář Osasuny vyrazil ven z branky a rozehrál na pravou stranu. Domácí celek má zatím průběh dnešního střetnutí pod kontrolou.

14
    Jeden z hráčů Betisu upadl v pokutovém území, ale sudí měl střet před očima a rozhodl se neodpískat penaltu.

12
    Osasuna právě vstřelila branku! Neskutečný nástup Osasuny do dnešního souboje! ANTE BUDIMIR si zopakoval spolupráci s Barjou. Druhý jmenovaný poslal centr na malé vápno, kde se Budimir zbavil obránce a hlavou rozvlnil síť!

12
    Iglesias dostal přihrávku na polovinu soupeře, udržel obránce na zádech, ale po otočce nedokázal adresně přihrát.

11
    Rubén Peña dostal přihrávku na pravou stranu, odkud poslal pobídku na polovinu soupeře, ale tam kralovala defenziva Betisu.

10
    Domácí získali odražený míč na polovině hřiště, jenže následná pobídka mezi obránce skončila v zámezí.

9
    Domácí fotbalisté jsou po vstřelení úvodní branky pořádně na koni a nadále se tlačí vpřed. Defenziva Realu Betis má plno práce.

7
    Osasuna právě vstřelila branku! Domácí celek se hned v úvodu dnešního souboje dostává do vedení! Barja narýsoval krásnou přihrávku do vápna, kam si naběhl ANTE BUDIMIR a levačkou poslal míč k přední tyči!

6
    Aimar Oroz vnějším nártem odcentroval na hranici velkého vápna. Obrana Realu Betis ale byla srovnaná a odehrála míč do bezpečí.

5
    Osasuna se drží na polovině Betisu. Skvělou práci nyní odvedl Jon Moncayola, který přenesl hru na levou stranu. Oba týmy se snaží hrát útočně.

4
    Osasuna se poprvé v utkání vydala vpřed. Nikdo v červeném dresu se však nedostal do zakončení. Obrana Betisu úvodní výpad soupeře ustála.

3
    Stopeři Realu Betis se vysunuli na polovinu soupeře, kde podporují kombinaci svých spoluhráčů. Osasuna se v úvodu musí bránit.

2
    Hosté hned v úvodu dnešního souboje zahrávali rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, kde zasáhla domácí obrana.

1
    Real Betis obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Hostující celek se vydal vpřed, ale obrana Osasuny si nákop pohlídala.

1

Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Betis bude hrát v zelenobílém, zatímco Osasuna oblékne červenou sadu.

CA Osasuna: S. Herrera – R. Peña, A. Hernández, David García, J. Cruz I – Ibáñez, Moncayola, Oroz – Barja, Budimir, Ezalzúlí.
    Náhradníci: A. Fernández – Ávila, Benito, Kike García, Rubén García, Unai García, N. Vidal, M. Sánchez.

Real Betis: R. Silva – Montoya, L. Felipe, E. González, Miranda – G. Rodríguez, Guardado – Henrique, Carvalho, A. Pérez – B. Iglesias.
    Náhradníci: Bravo, D. Martín – Akouokou, Vinícius, Canales, J. Cruz II, Delgado, Joa. Sánchez, José, Pezzella, Ro. Sánchez.

CA Osasuna

Domácí Osasuna v letošním ročníku také odehrála dvacet devět zápasů. S tímto ziskem zatím drží desátou pozici ligové tabulky. Na poháry deset bodů ztrácí, na záchranu má pak desetibodový náskok. Osasuna tak může hrát s klidem na kopačkách. V posledním kole však padla 1:2 na půdě Vallecana. Domácí kouč navíc nemůže počítat s Gomézem a Brašanacem.

Real Betis

Celek z Andalúsie může být s výkony v letošním ročníku spokojený. Sevillské mužstvo patří v posledních letech mezi ty lepší španělské týmy. Po dvaceti devíti kolech má na kontě čtyřicet osm bodů a drží pátou pozici. Na příčky zaručující účast v Lize mistrů pak Betis ztrácí jen tři body. Venku navíc body také získává pravidelně. Naposledy doma porazil 3:1 Espanyol. Na venkovní triumf ale čeká od začátku března.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Tomáš Kubečka

Branky: 7. Budimir (Barja), 12. Budimir (Barja), 42. Moncayola – 16. Miranda (Henrique), 70. G. Rodríguez (Ro. Sánchez)

Karty:   44. A. Hernández (OSS), 90+3. Kike García (OSS)

CA Osasuna: S. Herrera – R. Peña (82. N. Vidal), A. Hernández, David García, J. Cruz I – Ibáñez, Moncayola, Oroz (88. Cameroz) – Barja (72. Benito), Budimir (82. Kike García), Ezalzúlí (82. M. Sánchez).
    Náhradníci: A. Fernández – Ávila, Rubén García, Unai García.

Real Betis: R. Silva – Montoya, L. Felipe, E. González, Miranda (83. Vinícius) – G. Rodríguez, Guardado (46. Canales) – Henrique (46. Ro. Sánchez), Carvalho (66. Joa. Sánchez), A. Pérez – B. Iglesias (66. José).
    Náhradníci: Bravo, D. Martín – Akouokou, J. Cruz II, Delgado, Pezzella.