Nizozemsko – Čína 7:2 (kon.) | Japonsko – Srbsko 8:3 (kon.) | Ukrajina – Estonsko 7:4 (kon.)
Japonsko
8:3 (2:0, 1:2, 5:1)
Srbsko
Středa 26.04.2023, 15:00 • Tondiraba jäähall, Tallin • Mistrovství světa - I. B Divize • 3. kolo

Já děkuji za pozornost, doufám, že jste si zajímavý duel užili a těším se u dalších přenosů na počtenou! (17:18:19)

Dnešní utkání sledovalo 254 diváků.

Střely na branku: 51 – 11

Hráči utkání:

Japonsko: Yushiroh Hirano

Srbsko: Mirko Djumič

Zápas je u konce. Kdyby Japonci hráli všechny třetiny jako tu třetí, tak jsme dnes mohli počítat dvouciferné skóre. Jenže jim se chtělo jen na začátku prvních pět minut a ve třetí třetině. Nejspíš, když dostali fén od kouče o přestávce. Třetí třetina to byl jeden velký rozklad obrany Srbska. Japonci hráli, kombinovali a předváděli hezké individuální akce. V této periodě taky nasázeli 5 gólů, famózní počin. Vrátili se do zápasu a rozhodli ho naprosto ve svůj prospěch.

59:35
    Ještě pár dohraných tvrdých soubojů u mantinelu.

58:53
    Velké problémy na straně Srbů, Padalica neví, kam dřív skočit. Udržel průběžný stav na kontě 3:8.

58:41
    Ještě jedna střela od modré domácích.

58:27
    Útok po pravém křídle si hosté pohlídali hráče odvezli pryč od branky.

57:24
    Nyní to vypadalo na brejk hostů, ti se ale k puku nedostali, protože domácí zabrali a puk dojeli.

56:41
    Utkání se jen dohrává, jde jen o to, jak vysokým rozdílem utkání skončí.
    55:16 S. NAKAJIMA - 8:3

55:16
    Japonsko právě vstřelilo branku! Absolutní rozklad defenzívy Srbska. Autorem branky je SHOGO NAKAJIMA. Přihrávka přes osu, "vracečka," a gól do prázdné branky. Asistence: Hiroto Sato, Yushiroh Hirano.

54:59
    Padalica všechno nebezpečí zažehnal přikrytím kotouče.

54:51
    Novakovič – 2 min., podrážení.

54:27
    Srbové se podívali do útoku a o´to bylo všechno, opravdu, když hrají Japonci naplno a neflákají to, nemá dnešní soupeř šanci.

53:56
    Další nebezpečná střela země Vycházejícího slunce, která ale netrefila branku.
    53:15 T. NAKAJIMA - 7:3

53:15
    Japonsko právě vstřelilo branku! Využitá přesilovka. Přihrávka na levou stranu brankoviště, těsně před a zakončení ke vzdálenější tyči zhruba do střední výšky. Autorem branky je TERUTO NAKAJIMA. Asistence: Yuto Osawa, Shogo Nakajima.

52:49
    Japonci vystřídali a vytrvale útočí.

52:25
    Domácí již v poklidu kombinují, ví, že mají utkání pod kontrolou.

51:59
    Japonci ihned pálí na branku zápěstím z dálky, ale Padalica kryje.

51:53
    Novakovič – 2 min., vražení na hrazení.

51:32
    Srbové na obhlídce terénu v útočné třetině.

50:23
    Domácí v útoku a nedávájí soupeři šanci se vůbec dostat do příležitosti a zápas zdramatizovat.

50:17
    Japonci málem překonali Padalicu i podruhé, v šanci ale selhali a puk poslali nad branku.

49:38
    Srbové nahodili a upalovali za kotoučem, u něj stejně první Japonci. Ti pak vyvezli černou pryž pryč.

48:40
    Domácí v tlaku, jasně ukazují, kdo byl favoritem na začátku duelu.
    46:53 HIRANO - 6:3

46:53
    Japonsko právě vstřelilo branku! Autorem branky je JUSHIROH HIRANO. Japonci asi definitivně zabrali a vypadá to, že tohle už si nenechají ujít. Několik otoček za brankou Hirana, ten puk vzal a posunul u první tyčky do branky. 6:3 pro Japonce. Asistence: Shigeki Hitosato, Kotaro Yamada.

46:05
    Střídání v týmu Srbsko:
    ze hřiště odchází Rankovič, přichází Padalica.
    46:05 T. NAKAJIMA - 5:3

46:05
    Japonsko právě vstřelilo branku! Autorem branky je TERUTO NAKAJIMA. Přihrávka z pravého rohu do slotu, rána, a dorážka mezi betony Rankoviče, jenž si myslel, že kotouč drží v pokleku, nedržel. Asistence: Chikara Hanzawa, Makuru Furuhashi.

45:31
    Přečíslení Srbů, strhnutí na druhou stranu, přihrávka a střela z pravého křídla. Nicméně gólem to nekončí.
    44:21 HITOSATO - 4:3

44:21
    Japonsko právě vstřelilo branku! Situace dva na dva, zvolená střela a gól pod lapačku brankáře Rankoviče na první tyči. Autorem branky je SHIGEKI HITOSATO. Asistence: Yuto Osawa.

43:52
    Japonci kontrují, jsou však vyhnáni do rohu.

42:09
    Srbsko teď bojuje o neuvěřitelný výsledek.

41:40
    Zaskočení domácí sotva bruslí. Hrají bez sebevědomí.
    40:46 DRAGOVIČ - 3:3

40:46
    Srbsko právě střelilo branku! Je srovnáno!!! Autorem branky je MARKO DRAGOVIČ. Výměna kotouče na modré čáře střela, jenž se odrazila o zadní mantinel přímo na hokejku Dragoviče a ten kotouč poslal po ledě do branky. Asistence: Ugljesa Novakovič, Pavle Podunavač.

40:34
    Protiútok Srbů, kombinace v útočné třetině.

40:10
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ale k brankám nedojde.

40:01
    Úvodní buly pro Srbsko.

40:01

Další třetina začne přibližně v 16:35.

Třetina je u konce a můžeme se bavit o tom jak hodně utkání Japonci podcenili. Každopaádně je to po dvou třetinách 3:2. Srbové dokonce vyhráli druhou periodu 2:1. Neskutečné, co dnes předvádí za výkon. Obdivuhodné na takovou nehokejovou zemi. Pořád navíc mají šanci na body. Povede se jim to? Nenechte si ujít ani třetí třetinu!!!

40:00

39:52
    Japonci už to nestihnou a do šaten se půjde za stavu 3:2.

39:35
    Střely na branku: 27 – 10

39:03
    Japonci stále na kotouči, to je nemožné, jaké mají procento držení kotouče v posledních okamžicích.

38:35
    Tlak domácích se stupňuje každou vteřinou, chtějí rozhodnout utkání.

37:50
    Střela tahem od modré a pokus o dorážku, nevyšlo to, Srbsko se ubránilo.

37:16
    Domácí moc hostům nepůjčují kotouč v posledních chvílích.

36:42
    Japonsko nicméně kontruje akcí a náporem, avšak neprosadilo se.

36:12
    Srbsko stále bojuje o body v dnešním utkání, jakkoli se to zdálo nepravděpodobné.

35:45
    Hanzawa nepřekvapil ze strany Rankoviče, ten vysunul hokejku a puk se odrazil nad branku a za ní.

35:00
    Pěkný individuální přechod přes obránce Japonska, do šance to nevedlo.

34:34
    Srbové vysunuli presink a málem se prokousali d další šance.

34:08
    Japonci pálí, ale jen nad bránu.

34:02
    Hirano střelou zápěstím přes obránce vyzkoušel pozornost Rankoviče, ten kotouč absorboval.

33:16
    Přihrávka z levého rohu před branku, Japonci se ocitli ve velké šanci, nedokázali zužitkovat!

32:38
    Rankovič si myslel, že mu kotouč spadne do lapačky, ten byl ale tečován, odrazil se na zadní mantinel.

32:24
    Nahození a Japonci za ním jdou, další akce, přihrávka před bránu a střela, Rankovič kryje.

31:38
    Japonci vysunutí hodně nahoře a napadají rozehru soupeře.

31:26
    Střela černočervených ze slotu po objetí pásma, jen do lapačky Rankoviče.

30:12
    Tvrdý hit u mantinelu na hrče domácích, vylučovat se nebude, všechno v rámci pravidel.

29:44
    Potyčka před brankářem, ke které došlo při dorážení u brankáře. Hitosato s Aničem byli nejaktivnějšími rváči.

29:28
    Hraje se v pásnu Srbska.

29:00
    Pěkná klička a pak nahození, toť akce Japonska.

28:39
    Srbové se nedostali do koncovky. Japonci mohou hrát.

28:13
    Japonci se už těšili na čtvrtou branku, nyní sle musí bojovat dále. Srbové jdou dopředu.

27:55
    Vysoká hůl. Gól není uznán. Teč střely zápěstím od modré, ale vysokou hokejkou. Gól nemůže být uznán. Sudí rozpažili.

27:43
    Japonci se probrali z letargie a zase hrají, jak mají.
    26:55 HIRANO - 3:2

26:55
    Japonsko právě vstřelilo branku! Autorem branky je YUSHIROH HIRANO. Asistence: Shogo Nakajima. S. Nakajima vyhrál buly v útoku, puk si chytil Hirano a pálil přesně nad rameno brankáře Rankoviče. Rozdílovou branku tak střílí zase Hirano.
    26:42 PODUNAVAČ - 2:2

26:42
    Srbsko právě střelilo branku! a tu také nacházejí. Autorem branky je PAVLE PODUNAVAČ. Asistence: Marko Dragovič, Mirko Djumič. Opět využitá přesilovka. Přihrávka na vrchol a střela kousek za modrou zápěstím nad lapačku, gólman Japonska neviděl. Je srovnáno. Laxnost a labilnost Japonců dovedla Srby k vyrovnání, to nečekal nikdo. Omlouvám se za přestávkové prognózy.

26:34
    Hosté kombinují pilně a snaží se najít cestu ke gólu.

26:03
    Obrovská šance Srbů!!! Japonci přežili i dorážku před brankářem.

25:33
    Srbové jsou naladěni bojovně a je to vidět i na ledě. Se sokem bojují jako lvi.

25:28
    T. Nakajima – 2 min., držení.

25:12
    Srbové nahodili a šli střídat.

24:24
    Závar před Rankovičem a není to branka! Srbský brankář za pomoc obrany odolal soupeřovu ataku.
    23:14 POPOVIČ - 2:1

23:14
    Srbsko právě střelilo branku! Tak přecejen. Autorem branky je MATEJA POPOVIČ. Hezká přesilovková kombinace, Japonci se nestihli přesouvat a střela pod lapačku ze slotu. Asistence: Mirko Djumič, Pavle Podunavač.

23:02
    Velká šance hostů!!! Nahození před bránu a dorážka, nekončí to gólem.

22:35
    Halliday – 2 min., držení.

22:18
    Srbové v rohu útočného pásma, zkouší se dostat do koncovky, moc jim to však nevychází, defenzíva domácích je připravená.

21:52
    Kombinace Japonska neutuchá.

21:04
    Černočervení zase v útoku a vymýšlí, jak překonat hostující obranu.

20:45
    Vhazování ve třetině domácích, ti ale bleskově vyjeli ze svého území.

20:07
    Srbové se dostávali přes pravé křídlo do útoku, pak ale puk ztratili a nabídli příležitost Japonsku.

20:01
    Úvodní buly pro Srby.

20:01

Začneme o něco dříve.

Hráči se již pomalu trousí na led.

Další třetina začne přibližně v 15:47.

Třetina je u konce. Japonci jí začali velmi dobře a rychle. Dvěma góly načali soupeře, ten se nebyl schopen bránit. Pak ale viditelně ubrali a nechali soka trochu žít. O třech bodech by neměla být řeč, ale počkejme si na konec utkání. Japonsko – Srbsko po první třetině 2:0.

20:00

19:11
    Srbové s pukem na holi, tak gól nedostanou, alespoň, že se snaží bojovat v zápase, kde byl kurz na výhru Japonska nebezpečně se blížící jedničce.

18:37
    Domácí v útoku, drží dlouho pásmo, bojují o kotouč u mantinelu.

18:11
    Přihrávka na modrou a rána zápěstím černočervených. Brankář Rankovič vyráží.

17:45
    Japonci střídají, ale přesto udrželi pásmo. Neskutečné.

16:56
    Velký závar před Rankovičem, ten s pomocí obránců udržel poměr inkasovaných branek na dvou.

16:34
    Souboj o puk v rohu, vyjeli z něj lépe hosté.

16:09
    Černočervení jakoby po dvou gólech ubrali na snaze a na úsilí.

15:44

15:32
    Srbové se osvobodili, a to i když hrají ve stejném počtu jako soupeř.

14:59
    Domácí kombinují v poklidu v útočné třetině, nyní střela z boku.

14:11
    Hraje se 4 na 4, výhoda pro Japonce, víc prostoru na jejich nálety o útoku.

14:11
    Osawa – 2 min., vysoká hůl.

13:44
    Novakovič – 2 min..

13:33
    Srbům se daří odvracet útoky soupeře, ten už se dlouho neprosadil.

13:10
    Hráči s vycházejícím sluncem na hrudi jen nahodili.

12:26
    Domácí se nemohou už delší dobu dostat k zakončení.

12:01
    Japonci dobyli pásmo a kují pikle na Srby.

11:42
    Domácí začínají od nuly, tedy od rozehry.

11:35

11:23
    Hosté kombinují na konci přesilovky, ale ke střele se zatím nedostali.

10:59
    Domácí zase vyhazují bez větších problémů.

10:28
    Stále problémy s usazením v pásmu, Srbů.

10:07
    Srbové se pokoušejí o dobytí pásma, plán se zatím nedaří naplnit.

09:47
    Japonci ohrozili branku soupeřů i v oslabení, tady je jasně vidět, kdo je na hřišti pánem.

09:35
    Sato – 2 min., hákování.

09:18
    Japonci rychle rozjíždějí útoky.

08:58
    Fukufuji si také sáhl po dlouhé době na kotouč.

08:20
    Rozdíl v bruslení a rychlosti bruslení je znatelný.

07:38
    Obránce Srbska se pokoušel hrát do těla domácím, od hráče ale odpadl sám.

07:08
    Tyčka zazněla za brankářem hostů, střela od modré ho překvapila, možná jí moc neviděl.

06:45
    Černočervení tedy Japonsko, zase na puku a vyzkoušeli znovu pozornost brankáře Srbska. Ten chytil puk.

06:10
    Domácí byli vyhnáni z útočné třetiny, Srbové toho v útoku však moc nepředvedli.

05:33
    Japonci lépe bruslí a dokáží se díky tomu dostat do šancí.

05:03
    Střela golfákem hostů z levé strany, brankář bez problémů chytá.

04:41
    Další rozehrávka země vycházejícího slunce, dojeli až do pásma Srbů, tam vybojovali buly.

04:25
    Srbové nezažívají zrovna snový start do utkání, je ale pravda, že byli bráni jako velký outsider.

04:10
    Buly v obranném pásmu pro Japonce, ti jsou na začátku utkání hokejovější, aktivnější, kvalitnější.

03:26
    Další rána Japonců od modré, ale tentokráte zblokovaná.
    02:34 TAGAKI - 2:0

02:34
    Japonsko právě vstřelilo branku! Autorem branky je KENTA TAGAKI. Vyjetí zpoza branky a bekhendová střela nahoru pod víko. Japonci brzo vedou. Asistence: Taiga Irikura, Kohei Sato.
    01:51 HIRANO - 1:0

01:51
    Japonsko právě vstřelilo branku! Autorem branky je YUSHIROH HIRANO. Střela od modré, stínění, lehká teč a následné doklepnutí Hirana. Asistence: Kento Suzuki, Jiei Halliday.

01:23
    Srbové udělali chybu při rozehře a domácí toho nevyužili.

00:48
    Yoneyama založil útok, který skončil šancí Japonska, srbský brankář ale odolal.

Souboj o puk u mantinelu v pásmu Srbska. Srbové z něj vyjeli vítězně.

00:01

00:01

Japonsko: Fukufuji (Narisawa) – Sato, Yoneyama, Hayata, Halliday, Yamada, Ishida, Y. Otsu, Toko – Hitosato, S. Nakajima, Hirano – Furuhashi, T. Nakajima, Hanzawa – Suzuki, Osawa, K. Otsu – Sato, Irikura, Takagi
    Trenér: Perry Pearn

Srbsko: Rankovič (Padalica) – Anič, Mladenovič, Podunavač, Novakovič, Pušac, Džindžič – Spanjevič, Subotič, Zwick – Djumič, Dragovič, Popovič – Vucurevič, GVozdenovič, Lestarič – Račič, Grkovič, Savič – Džordževič, Dinič
    Trenér: Nemanja Jankovič

Rozhodčí: Hoppe, Kicha – Altmann, Davidonis.

JAPONSKO

Japonci zatím prochází turnajem suverénně, poté co skončili minulý rok na šampionátu I B Divize druzí, mají ty největší ambice. Minule je předehnali jen Poláci. Ti byli postupujícími, a tak letos chybí, jsou o jednu divizi výš. Japonci určitě patří mezi favority a roli zatím potvrzují. Ve 2 kolech porazili 8:1 NIzozemsko a 5:2 Čínu. Mají nejlepší útok i defenzívu. Budou pokračovat proti Srbsku na vítězné vlně a vyhrají i potřetí? To uvidíme už 26.4. kolem 18. hodiny SEČ.

Nejlepší hráči (kanadské bodování)

1. Teruto Nakajima – 4+2
    2. Shogo Nakajima – 1+2
    3. Yuto Osawa – 1+2

Na turnaii už dalo gól celkem 10 Japonců.

SRBSKO

Hrálo zatím dva duely, ve kterých pokaždé ztratilo body. Nejdříve podlehlo 1:2 po nájezdech Estonsku v 1. kole šampionátu. Ve 2. kole pak nestačilo na na Ukrajinu, se kterou prohrálo 0:7. Má tak druhou nejhorší defenzívu na turnaji dohromady s Čínou podle inkasovaných branek. Ve 3. kole ho čeká zatím neporažené a za postupem jdoucí Japonsko. Srbové dali na turnaji zatím jediný gól, to je řadí v útoku na poslední příčku. Střelcem té branky byl Mirko Djumič, asistenty: Marko Dragovič a Arsenije Rankovič.

Hezký den s hokejem, vítám všechny fanoušky sportu a zvláště hokeje. Dnes se spolu zaměříme na duel mezi Japonskem a Srbskem, ano, jde trochu o takovou exotiku, ale to nevadí, ba naopak, pojďte si to užít.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Jan Volf

Branky a nahrávky: 2. Hirano (Suzuki, Halliday), 3. Tagaki (Irikura, Sato), 27. Hirano (S. Nakajima), 45. Hitosato (Osawa), 47. Nakajima (Hanzawa, Furuhashi), 47. Hirano (Hitosato, Yamada), 54. T. Nakajima (Osawa, S. Nakajima), 56. S. Nakajima (Sato, Hirano) – 24. Popovič (Djumič, Podunavač), 27. Podunavač (Dragovič, Djumič), 41. Dragovič (Novakovič, Podunavač)

Rozhodčí: Hoppe, Kicha – Altmann, Davidonis