Česko – Izrael 27:24 (kon.)
Česko
27:24 (15:13)
Izrael
Neděle 30.04.2023, 18:00 • Hala Polárka, Frýdek-Místek • Kvalifikace ME • 6. kolo

Česko – Izrael 27:24 (15:13)
    Nejvíce branek: Kašpárek 6, Klíma 6, Hrstka 3/3 – Turkenitz 6, Dayan 5/1, Gurman 5. Rozhodčí: Vesović – Mitrović. Sedmimetrové hody: 3/3 – 1/1. Vyloučení: 6:3. (19:41:18)

Je konec! Česká republika poráží Izrael tříbrankovým rozdílem a úspěšnou kvalifikaci tak proti houževnatému outsiderovi zakončuje vítězně. Největší statistický rozdíl byl dnes v procentu proměněných střel, ČR proměnila 73%, Izrael pouze 60%. Každopádně, ačkoliv dnešní porážkou přicházejí hosté o šanci na postup na evropský šampionát, rozhodně se nemají za co stydět, předvedli nečekaně kvalitní výkon.

Ještě v padesáté minutě, ve chvíli, kdy vstupovat do své branky s mezinárodní házenou se loučící Martin Galia, byl stav vyrovnaný 22:22. Poslední desetiminutovku však Češi ovládli rozdílem 5:2 a po zásluze vítězí.

Ve čtyřčlenné skupině tak Česká republika končí na druhém místě, na tom se již po výhře Islandu nad Estonskem nemohlo nic změnit, Izrael končí poslední, právě za třetím Estonskem, které s pouhými dvěma body rovněž na postup nedosáhne.

To už je pro mě pro dnešek vše, přeji všem fanouškům házené a onlajnů top den!

Konec zápasu. (27:24)

60
    Pas Kašpárka na Štěrbu byl neúspěšný. (27:24)

60
    Ram Turkenitz přestřeluje českou branku. (27:24)

60
    Do konce zápasu zbývá již jen 55 vteřin. (27:24)

59
    Efektní pas Jakuba Štěrby nevyšel. (27:24)

59
    Je hotovo, Izrael musela vystřelit a nezadařilo se, Češi už si necelé dvě minuty před koncem snad rozdíl dokážou pohlídat. (27:24)

59
    Je signalizována pasivita Izraelců. (27:24)

58
    Následuje dobrá obranná práce Trkovského. (27:24)

58
    Dayanovu ránu vyráží výtečný Galia! (27:24)

57
    Oddechový čas pro tým Izrael. (27:24)
    57
    Jakub Hrstka proměňuje i svůj třetí sedmimetrový hod, už to začíná vypadat hodně dobře. (27:24)

57
    Žlutá karta pro tým Izrael (Snir Natsia). (26:24)

57
    Matěj Klíma vybojoval sedmimetrový hod! (26:24)

57
    A následuje další výtečný a velmi důležitý zákrok legendárního karvinského golmana! (26:24)