Hr. Králové B – Most/Souš 0:2 (kon.) | Pardubice B – Ústí n. L. 5:0 (kon.) | Zápy – Ml. Boleslav B 4:3 (kon.)
FK Pardubice B
5:0 (4:0)
FK VIAGEM Ústí nad Labem
Neděle 28.05.2023, 10:15 • Stadion Pod Vinicí • Česká fotbalová liga (B) • 28. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.

13. celek tabulky rozhodně nemá v poslední době dobrou formu, v posledních 6 utkáních má pouze 3 body za jednu domácí výhru s B-týmem Mladé Boleslavi. Tabulka je na posledních místech velmi našlapaná, na posledního mají náskok tři kola před koncem 4 body, plný bodový zisk by je měl snad od sestupu zachránit. Pardubicím se před vlastními fanoušky moc nedaří, v tabulce domácích utkání jsou na posledním místě se ziskem 13 bodů v 13 zápasech.

FK Ústí na Labem
    Bývalý účastník 1. fotbalové ligy po loňském sestupu z FNL rozhodně na postup pomýšlet nemůže, na jaře se mu vůbec nedaří a jen díky povedenému podzimu si nemusí dělat starosti se sestupem. Hosté mají v poslední době hlavně problém zvítězit, za posledních 8 utkání mají 5 remíz a 3 prohry, přičemž zajímavostí je, že všechny remízy byly v poměru 2:2, ve čtyřech z nich dokonce vedli 2:1, ale ani jednou se jim náskok nepodařilo udržet. Venku jsou na tom ještě hůř, na hřišti soupeře vyhráli naposledy v minulém roce.

Vzájemný zápas
    V 13. kole se Pardubicím podařilo odvézt z Ústí nad Labem jeden bod za remízu 1:1, když se domácím podařilo srovnat až v 87. minutě. Ústí v tomto zápasu už o moc nejde, takže můžeme mírně favorizovat domácí, kteří si budou chtít zajistit klid do posledních 2 kol.

FK Pardubice B: Šmíd – Costa Da Rosa, Vencl,Chlumecký, Sedláček, Jeřábek, Novák, Šimek, Kirchner, Štichauer, Miláček
    Náhradníci: Hanč, Hrnčíř, Dostál, Jarkovský, Brdička, Volšík
    Trenér: Pavel Němeček

FK Ústí nad Labem: Dombrovskij – Hudec, Stružinský, Čítek, Jiránek, Černý, Uličný, Cantin, Kolařík, Kubín, Benda
    Náhradníci: Mayerhofer, Zaspal, Černý, Fischer, Klimt, Jungmann, Zůza
    Trenér: Vít Raszyk

Rozhodčí: Havlík – Janíček, Schmiser.

Tým Pardubic dnes určitě chce vyhrát, dokonce povolal z A-týmu Martina Chlumeckého, který v 1. lize pravidelně hraje v základní sestavě.

Hráči už nastoupili na hrací plochu, utkání za moment začne.

1

1
    První nákop ústeckých skončil v autu.

2
    Stejná situace se opakovala i na opačné straně.

3
    Po hlavičkovém souboji zůstal na moment Uličný na trávníku, ale zdá se být v pořádku.

4
    Moc kombinace jsme zatím neviděli, hra připomíná spíše překopávanou.

5
    Centr hostů byl zblokován, a ti tak musí začít znovu od brankáře.

6
    Pokus jednoho z pardubických skončil dobrých 5 metrů nad brankou.

7
    Pardubičtí vycítili příležitost a vysunuli presnik, získaný balón po dvou přihrávkách opět mířil do zámezí.

9
    První větší příležitost budou mít hosté, rozehrají roh.

10
    Ten byl zblokován do autu těsně vedle rohového praporku.

11
    David Černý obešel svého obránce a vyslal skákavou strřelu, po které vznikl závar, gól však nepadl.

11
    Tým Pardubice B právě vstřelil branku!
    Po hrubce brankáře hostů se prosazují domácí. Ten si špatně zpracoval míč, útočník JAN NOVÁK to vystihl a měl jednoduchou práci s umístěním míče od odkryté branky.

12
    Další šanci měli domácí, když střela z poza velkého vápna letěla těsně nad.

13
    Pardubice jsou po vstřelené brance jako polití živou vodou a dál útočí.

14
    Roh domácích byl zblokován a bude se opakovat.

15
    Další rohový kop si pohlídal brankář hostů.

16
    Po skvělém průniku domácích se bude zahrávat pokutový kop.

18
    Prudkou střelou do levého rohu proměňuje penaltu s přehledem SAMUEL ŠIMEK.

19
    Domácí jsou nadále aktivní, Ústí asi stále zůstalo v autobusu.

20
    Pardubice tlačí a posílají jeden centr do vápna soupeře za druhým.

21
    Štichauer se velmi bojovně snažil probít přes obránce soupeře, ale těch bylo příliš mnoho.

23
    Následuje přestávka na občerstvení

26
    Tato přestávka hostům moc nepomohla, stále se nemohou dostat přes polovinu hřiště.

27
    Domácí vysoko presují a obrana Ústí s tím má velký problém.

28
    Dva odskoky míče od nohy vyústily v to, že brankář Dombrovskij musel vyběhnout až k autové čáře, aby míč odkopnul.

29
    Janu Jeřábkovi se povedlo několik krásných kliček, až se jeho obránce ocitl na zemi. Za to si pardubický útočník vyslechl potlesk fanoušků.

30
    Kolařík vyslal velmi nepříjemnou střelu, kterou Šmíd jen vyrazil.

31
    Kirchner si krásně tělem zpracoval velmi dlouhou přihrávku vzduchem, poté však vyslal spoluhráče, který byl v ofsajdu.

33
    Zatím to na nějaký obrat moc nevypadá, pokud někdo má šance, je to domácí tým.

34
    Pardubicím zatím vše vychází. Míč se jim teď několikrát šťastně odrazil a Kirchner byl sám na kraji hřiště. Obránci se však stihli stáhnout a zblokovat centr na roh.

35
    Z rohu šance nevznikla, ale míč mají stále domácí.

36
    Jak je to jednoduché. Několik přesných přihrávek, klička a střela do rožku v podání BERNARDA DA COSTA ROSY vyústila v už třetí branku domácích.
    36. COSTA - 3:0

38
    Další penalta pro domácí, začíná to zavánět debaklem.

39
    Další s přehledem proměněná penalta v podání domácích. Prudká střela ala Harry Kane v podání SAMUELA ŠIMKA.
    39. ŠIMEK - 4:0

41
    Střídání v týmu FK Ústí nad Labem:
    ze hřiště odchází Uličný, přichází Mayerhofer,
    ze hřiště odchází Stružinský, přichází Černý.

42
    Trenér hostů střídá dokonce už v prvním poločase, výkon jeho svěřenců je velmi tragický.

43
    Cantin se už snažil vrhnout do útoku, pomezního praporek však vylétl nad hlavu a píská se ofsajd.

45
    První poločas a možná i celý zápas se zřejmě jen v klidu dohraje, rozdíl čtyř branek je obrovský.

45+1
    Domácí se už nikam neženou a jen kombinují na své polovině.

45+1

Dominance. Tak by se jedním slovem dal shrnout první poločas. Hosté se nedostali vůbec k ničemu. Vše začalo hrubkou jejich brankáře v 12. minutě. Poté se jim hra naprosto rozsypala, dvakrát proti nim byl zahráván pokutový kop, další pumelici vyslal Rosa a je po zápase.

Hráči už jsou připraveni na druhý poločas.

46

46
    Střídání v týmu FK Pardubice B:
    ze hřiště odchází Chlumecký, přichází Hanč.

46
    Hned po začátku poločasu se vrhají domácí do útoku a budou rozehrávat roh.

47
    Hosté si ani po pauze nedokáží několikrát za sebou přesně nahrát, a není tedy překvapením, že si žádné šance nevytváří.

48
    Když už se dostanou na soupeřovu polovinu jako před momentem, tak jejich nákop skončí v rukách soupeřova golmana.

50
    Sedláček sice udělal několik efektních zasekávaček, ale vedlo to pouze k autu pro jeho tým.

51
    Miláček rychle obešel obránce a vydal se podél brankové čáry. Jeho centr po zemi však byl zblokován.

52
    Žlutá karta pro tým FK Pardubice B (Hanč).

53
    Rychlý protiútok Pardubic rozběhl Šimek, který však po dlouhém sprintu nedokázal přesně vystřelit.

54
    Domácí jsou plní energie, další sprint předvedl Novák, míč si dal bohužel daleko od nohy a byl skluzem zastaven.

55
    Další nepřesnosti v rozehrávce brankáře Dombrovského málem využili hráči v červeném, ale vyslali pouze nepřesnou střelu.

56
    Miláček se znovu prohnal kolem stopera soupeře, nestihl však míč vyslat na branku.

58
    Miláčkovi to opravdu nestačí a zřejmě se chce před trenérem vytáhnout, protože běhá jako motorová myš. Nyní vyslal další nebezpečný centr na zadní tyč.

59
    Jakékoli snahy dostat se na polovinu soupeře končí pro Ústí nezdarem.

60
    Další přečíslení pro Pardubice skončilo pouze střelou mimo.

61
    Centr z přímého volného kopu přinesl pouze hlavičku do země.

63
    Skvělý průnik ŠTĚPÁNA MILÁČKA mezi obranou soupeře skončil krásnou střelou mezi nohy brankáře hostí.
    63. MILÁČEK - 5:0

64
    ze hřiště odchází Šimek, přichází Brdička,
    ze hřiště odchází Kirchner, přichází Jarkovský.

66
    Tohle zavání ostudou pro hosty, ti možná za celý zápas nevyprodukovali jedinou větší šanci.

66
    ze hřiště odchází Kolařík, přichází Jungmann,
    ze hřiště odchází Kubín, přichází Zůza.

67
    Další centr Miláčka byl neúspěšný, ale ten je teď opravdu všude.

68
    I v druhém poločase rozhodčí vyhlašuje přestávku na občerstvení.

70
    Nebezpečná střela naštěstí pro hosty mířila vedle.

71
    A máme tu další nepřesnost brankáře hostů. Zachránil ho naštěstí ofsajd.

72
    Hraje se už v poklidu, nikdo se zřejmě nikam hnát nebude.

74
    Roh pro hosty nic nepřinesl, centr byl velmi dlouhý.

75
    ze hřiště odchází Sedláček, přichází Hrnčíř,
    ze hřiště odchází Jeřábek, přichází Dostál.

76
    Domácí si nyní spíše zkouší různé kličky a fintičky, než aby se snažili vstřelit už 6. branku v pořadí.

78
    Snaha se hostům rozhodně upřít nedá, ale dnes opravdu nemají svůj den.

79
    Miláček poslal skákavý centr, na který ovšem nikdo nečekal.

81
    Aspoň roh teď ústečtí vybojovali.

82
    Roh rozehraný na krátko, dvě přihrávky a velmi nepřesný centr. Míč opět drží domácí.

83
    Úplně osamocený se ocitl jeden z hostí na hranici velkého vápna, mířil opět vedle.

83
    ze hřiště odchází Benda, přichází Zaspal.

84
    Nákop přes celé hřiště Šmída nikoho ze spoluhráčů nenašel.

85
    Při napadání útočník Pardubic fauloval a rozehrávat budou ústečtí.

87
    Branka domácích jako by měla nějaký odpuzovač, střely létají všude jinde než do ní.

88
    Velmi nepříjemně se srazil brankář hostů a jeden z útočníků. Hned je přivoláván lékař, s hráčem domácích to moc dobře nevypadá.

89
    Dombrovskij se už zvedl a je v pořádku, ale Štěpán Miláček bude muset střídat.

90
    Aby toho nebylo málo, ten dostává ještě za předchozí zákrok žlutou kartu.

90+1
    Miláček to tedy nakonec zřejmě rozchodil a vydrží to do konce uktání.

90+2

Naprostou dominanci předvedli dnes hráčit Pardubic B. V první poločase využili hrubek soupeře, vybojovali dvě penalty a do šaten se šlo za stavu 4:0. Některým to však nestačilo, a tak Štěpán Miláček přidal ještě pátou branku. Díky tomu mají pardubičtí dvě kola před koncem náskok na sestupové pozice 5 bodů a mohou být v klidu. (12:08:45)