Mountfield HK – Kometa Brno 5:6 (po pr.) | Plzeň – Davos 4:6 (kon.)
HC Škoda Plzeň
4:6 (0:1, 3:3, 1:2)
HC Davos
Úterý 01.08.2023, 18:30 • LOGSPEED CZ Aréna, Malá hala. • Přípravné zápasy dorostu

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku úterního večera se s vámi loučím a u dalších zápasů se opět budu těšit, na shledanou. (21:11:09)

Je dobojováno, Davos vítězí ve velké přestřelce 6:4. Plzeň se snažila ve třetí části srovnat a poslat utkání alespoň do prodloužení, to se ji nicméně nepovedlo. Výhru švýcarského týmu řídit její kapitán, který podal velmi dobrý výkon, navíc si připsal tři body. Na domácí straně si tři body zaznamenal Matěj Tománek. Škodovka měla v zápase více ze hry, avšak dnes ztroskotala na dobře chytajícím brankáři Ruchovi.

59:30
    Lukáš Pavlis je znovu na střídačce, ale domácím už pomalu dochází čas.
    58:55 Lars STEINER - 4:6

58:55
    Davos právě vstřelil branku!
    Je nejspíše rozhodnuto. LARS STEINER trefil z vlastní třetiny opuštěnou plzeňskou branku a zřejmě tak pečetí vítězství Davosu. Bez asistence.

58:40
    Plzeň to zkouší v šesti. Lukáš Pavlis je na střídačce.

58:31
    Jakub Slováček zůstal nehlídaný u druhé tyče, ale proti jeho ráně se dokázal švýcarský brankář bleskově přesunout.

58:01
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:14
    Hosté šetří čas v útočné třetině, Plzeň se ale snaží bleskově získat puk zpět na své hokejky.

56:09
    Lukáš Pavlis raději ukryl puk od modré čáry pod svou lapačku. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

55:36
    Rychlý brejk indiánů dvou na jednoho. Jan Fodor to vzal z pravého kruhu na sebe, jenomže trefil jen prostor, kde byl připravený se svým zákrokem Jan Araujo Veras Ruch.

55:00
    Pět minut před koncem dobruslil Jan Bartuška vyhozený kotouč, ale následně byl v pásmu sám proti přesile, nebude tak překvapením, že plzeňský forvard nakonec o kotouč přišel.

53:52
    Hosté vyhazují kotouč pouze tak, aby to nebylo zakázané uvolnění. Plzeň se snaží o vyrovnání.
    53:12 Ben REISNECKER - 4:5

53:12
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Škodovka se ale nechce vzdát a 30 vteřin je to zase jen o gól. Matěj Tománek našel na pravém kruhu BENA REISNECKERA, který se prudkou ranou trefil přesně ke vzdálenější tyči. Asistence: Matěj Tománek.
    52:42 Livio SCHENA - 3:5

52:42
    Hosté opět vedou o dvě branky. Loic Wieser vystřelil od modré čáry, puk se odrazil přivětivě mezi kruhy, kde byl zaparkovaný LIVIO SCHENA a ten bekhendem dostal puk do sítě. Asistence: Loic Wieser.

52:30
    Lukáš Pavlis nechal beton u své pravé tyče, to bylo velké štěstí, jelikož hosté už ho tam tlačili do brány. Ale nedotlačili, po přerušení hry se bude vhazovat po pravici plzeňského brankáře.

51:55
    Jakub Slováček vyslal utajenou ránu mezi hráči, Ruch měl tentokrát štěstí, že ho kotouč prakticky pouze trefil.

51:33

51:11
    Hosté se dokázali osvobodit a Plzeň s další akcí musí začít až od svého brankáře.

50:28
    Jan Fodor následně pálil do protipohybu švýcarského brankáře, ale opět plzeňské střele chyběla větší přesnost.

49:54
    Jiří Maxa zkusil své štěstí ranou od modré čáry Ruchovi puk vypadl, ale naštěstí pro něj vedle brány.

48:56
    Těžké chvilky pro Lukáše Pavlise. Plzeňský brankář ztratil svou hokejku a dlouhé vteřiny si ji nemohl z ledu sebrat. Sam Keppel se toho snažil využít, jeho ránu ale plzeňský gólman zastavil svou lapačkou.

48:03
    Jan Bartuška si šikovnou kličkou udělal prostor na pravém kruhu, ale přes obranný val puk až na branku opět nedostal.

47:38
    Další akci švýcarského Davosu zastavuje ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

46:48

46:35
    Tahle tyčka musela být slyšet až na plzeňské náměstí! Jiří Kamas dostal nabito na modré čáře a jeho ostrá rána zastavila pravá tyč. Ruch měl tentokrát opravdu velké štěstí.

46:20
    Matouš Mašek si opět našel prostor u modré čáry, avšak i tentokrát byl jeho pokus sražen hostující obranou vysoko do ochranné sítě.

45:28
    Hosté mohli vstřelit dokonce pátou branku ve vlastním oslabení, Lars Steiner jel sám na Lukáše Pavlise, ten však svůj tým v důležitém okamžiku utkání podržel.

44:48
    Keppel – 2 min., podrážení.

44:30
    Tisíciprocentní šance Škodovky! Jakub Slováček předložil puk před prázdnou bránu Janu Fodorovi, ten však trestuhodně minul.

44:10
    Jakub Slováček si od zadního mantinelu všiml na modré čáře dobře postaveného Matouše Maška, jeho ránu ale Ruch dokázal vyrazit.

43:42
    Škoda opět v tlaku, zatím ale většina střel léta mimo tři tyče Rucha.

42:41
    Hra se rychle přesunula na opačnou stranu, Jan Chasák udělal rychlou kličku doprostřed hřiště, ale vystřelit již nestihl.

42:13
    Na druhé straně si udělal prostor ke střele Jan Balaz, ale branku Pavlise z mezikruží netrefil.

41:56
    Plzeň se nastěhovala do útočné třetiny, domácí hráči se snaží o vyrovnání, po přihrávce Bartušky ale pálil Matouš Mašek, i s pomocí teče, jen do ochranné sítě.

41:28

40:30
    Plzeň dohrává na startu třetí třetiny ještě zbytek oslabení, indiáni ale začali dobře, protože již dvakrát dokázali vyhodit puk přes všechny čáry.

40:01

Čtyřicet minut hry je minulostí a i po nich vede na západě Čech švýcarský Davos o jednu branku, tentokrát 4:3. Ve druhé části jsme viděli hned šest branek. Hosté se nejprve dostali do tříbrankového vedení, ale Škodovka po heroickém výkonu dokázala srovnat. Poslední slovo měli ale přece jen hosté, konkrétně kapitán Lars Steiner, který v poslední minutě vrátil Davosu vedení.

40:00
    39:39 Lars STEINER - 3:4

39:39
    A i hráči švýcarského celku dvojnásobnou přesilovou hru využívají. Maron nabil na pravý kruh LARSI STEINEROVI, který poté našel mezeru mezi betony. Asistence: Rafael Maron.

39:17
    Velká možnost pro Davos, i jejich hráči si zahrají početní výhodu pět na tři.

39:17
    Hanzlík – 2 min., podrážení.

39:01
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

38:39
    Plzeň se zatím brání velice slušně, navíc indiáni drží puk daleko od své branky.

38:09
    Mašek – 2 min., podrážení.

37:15
    Na opačné straně pálil nikdo jiný než Lars Steiner, jeho rána ihned po buly skončila v lapačce Lukáše Pavlise.

36:57
    Jan Bartuška se snažil překlopit skóre na svou stranu, po jeho ráně puk poskakoval kolem pravé tyčky, za brankou Rucha avšak stejně neskončil.

36:40
    Akci Davosu zastavuje ofsajd. Obě mužstva střídají, vhazovat se bude ve středním pásmu.

36:07
    35:27 Ben REISNECKER - 3:3

35:27
    Tak přece jen existuje spravedlnost! Plzeň využívá přesilovou hru pět na tři a srovnává na 3:3. BEN REISNECKER napřáhl na vrcholu levého kruhu a přesnou ranou pod horní tyčku nedal brankáři Davosu šanci zasáhnout. Asistence: Jan Fodor, Matěj Tománek.

35:11
    Jakub Hanzák jako správný kapitán to opět vzal na sebe, tentokrát si našel místo na pravém kruhu, trefil však jen připravenou lapačku Rucha.

34:40
    Hosté se dokázali osvobodit, Plzeň ale bleskově spěchá zpátky do útočné třetiny.

34:21
    Jakub Hanzák pálil tvrdě, od modré čáry avšak nepřesně.

34:07
    Oddechový čas pro tým HC Škoda Plzeň.

34:07
    Velká možnost pro indiány, mají k dispozici 85 vteřin dlouhou početní výhodu pět na tři.

34:07
    Brander – 2 min., držení.

33:47
    Hosté mohli vstřelit branku ve vlastním oslabení, velmi agilní je dnes kapitán Steiner, který je doslova všude, nyní ale z pravého kruhu netrefil branku.

33:32
    Hunziker – 2 min., hákování.

33:21
    Nino Schoch pálil bleskově po vyhraném vhazování, jeho nepříjemný projektil dokázal Lukáš Pavlis zkrotit svou vyrážečkou.

33:15
    Hosté se ale bleskově dostali zpět do pásma, tentokrát rána Steinera byla ale sražená vysoko do ochranné sítě.
    32:27 Jakub SLOVÁČEK - 2:3

32:27
    A světe div se, Davos už vede jen o jeden gól. Jakub Hanzák se tentokrát proměnil do role nahrávače, mezi kruhy zůstal zapomenut JAKUB SLOVÁČEK a ten se následně trefil přesně do šibenice. Asistence: Jakub Hanzák, Jiří Kamas.

31:59
    Jakub Hanzák měl na hokejce dokonce kontaktní branku, jeho rána ale skončila jen kousek vedle levé tyče.

31:40
    Utkání se hraje ve vysokém tempu, akci hostů tentokrát zastavuje čárový rozhodčí, který zapískal ofsajd.
    31:07 Matěj TOMÁNEK - 1:3

31:07
    Tentokrát už to domácím vyšlo na jedničku! Plzeňané ujeli do brejku dokonce ve dvou sami na brankáře, Jan Fodor přenechal puk na levou stranu, kde byl MATĚJ TOMÁNEK a ten trefil vzápětí jen poodkrytou část brány. Asistence: Jan Fodor, Jiří Maxa.
    30:04 Jan AEBLI - 0:3

30:04
    Smrtící brejk Davosu a ten rázem vede již o tři branky. Po dvou rychlých přihrávkách vyplaval mezi kruhy zcela volný JAN AEBLI, hostující hráč posléze trefil mezeru mezi betony. Asistence: Leevi Simonet, Nael Hunziker.

29:45
    V polovině utkání pálil Jan Aebli z otočky, jeho střela z levého kruhu ale nebyla nebezpečná.

29:10
    Další velká možnost na zkorigování skóre. Plzeňský hráč si na útočné modré čáře klepl o přihrávku, tu také dostal, leč samostatný únik zakončil střelou vedle brány.

28:04
    Marek Šulan vzápětí vystřelil jedovatou ránu od modré čáry, přestože brankář Davosu neměl čisté svědomí, puk za svá záda nepustil, ten zůstal někde pod ním.

27:54
    Jan Chasák si opět našel kotouč v útočné třetině, tentokrát proti jeho střele vytasil Ruch svou lapačku.

27:01
    Jiří Kamas byl sám mezi kruhy, přesto ani z této situace puk v brance Davosu nekončí. Jan Araujo Veras Ruch puk na poslední chvíli dokázal vykopnout svým betonem mimo svou svatyni.

26:27
    Plzní se stále nedaří vstřelit branku, přestože je v zápase jasně lepším týmem. Jakub Hanzák tentokrát trefil jen nohy bránícího hráče.

26:16
    Marek Šulan postavil Janu Balazovi stoletý strom. Stejně jak Bělík v první třetině, tak i Jan Balaz toho má plné zuby. Smůlou pro něj bylo, že mu navíc při hitu odletěla přilba, přestože má košík.
    25:41 Nino SCHOCH - 0:2

25:41
    Vzápětí ale přece jen přichází druhá branku Davosu. NINO SCHOCH zachytil puk mezi kruhy a posléze se hostující útočník trefil přesně k pravé tyči. Bez asistence.

25:10
    Glan Schnewly dostal puk na modrou čáru, hostující obránce poté na nic nečekal a bleskově střílel, Pavlis jeho pokus ale viděl a puk bez problému vykopl svým betonem.

24:31
    Na branku Davosu jde jedna střela za druhou, tentokrát se snažil gólmana Rucha překonat Matěj Tománek, avšak ani nadvakrát puk do sítě nedostal.

23:27
    Další velká šance a znovu skvělý brankář Ruch. Jan Chasák se dostal po levé straně do samostatného úniku, domácí forvard zkusil rychlou střelu na lapačku, vyrovnání se diváci na stadionu nedočkali.

23:03

22:40
    Škodovka si přesto v početní výhodě vypracovala velkou šanci. Jakub Hanzák zůstal zaparkovaný na pravém kruhu, následně se zpětnou kličkou zbavil i protihráče, ale puk poslal jen do výstroje brankáře Rucha.

22:12
    Plzeňané nakonec o kotouč přišli a po rychlém výhozu se ocitl až za brankou Pavlise.

21:48
    Plzeň drží kotouč v útočném pásmu, zatím ale domácí hráči se střelou spíše váhají. Davos se bez větších potíží brání.

21:03
    Simonet – 2 min., podrážení.

20:13
    Plzeň zkraje druhé třetiny vyhazuje kotouč jen na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po pravé ruce Lukáše Pavlise.

20:01

Je za námi první třetina, která nabídla hezký, svižný hokej. Hosté ze Švýcarska zatím vedou na o jednu přesnou trefu, tu zaznamenal v předposlední minutě Sam Keppel. I domácí měli své šance, tu největší hned zkraje zápasu Jan Chasák, brankáře Rucha ale zachránila horní tyč. Nepříjemným momentem bylo posléze zranění SImona Bělíka, který inkasoval tvrdý direkt na koleno. Snad bude plzeňský forvard v pořádku.

20:00

19:45
    Plzeň se krátce před odchodem do šaten snažila odpovědět, leč brankář Ruch zatím podává velmi dobrý výkon a i tentokrát si našel puk ve své výstroji.

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.
    18:26 Sam KEPPEL - 0:1

18:26
    Hosté ze Švýcarska se z ničeho nic ujímají v Plzni vedení. Hostující kapitán Lars Steiner dostal nabito od zadního mantinelu mezi kruhy, ale na Pavlise nevyzrál. Nicméně brankář indiánů stačil puk pouze vyrazit k volnému SAMU KEPPELOVI, který se štěstím poté dostal puk do sítě. Bez asistence.

17:34
    Jan Fodor udělal v útočné třetině rychlou kličku doprostřed hřiště, plzeňský forvard posléze mířil ke vzdálenější tyči, tam ovšem dostal svou lapačku i brankář Davosu.

17:02
    Plzeňané vyhodili kotouč přes všechny čáry, leč zakázané uvolnění se nepíská a hra tak může z vesela pokračovat dále.

16:19

16:14
    Na modré čáře napřáhl nikým nehlídaný Ben Reinsnecker, domácí obránce ovšem trefil jen prostředek brány, kde byl zaparkovaný Jan Araujo Beras Ruch.

15:32
    Davos se opět dokázal osvobodit, zatím se hráči ze země helvetského kříže brání velice dobře.

15:06
    Jan Fodor si hezky vybruslil až před hostujícího brankáře, avšak i z této nadějné situace není gól.

14:25
    Hráči Davosu jsou již ve čtyřech, krátká početní výhoda pět na tři je u svého konce.

14:19
    Velmi nepříjemný moment pro SImona Bělíka, ten inkasoval tvrdý faul na koleno a s domácím hráčem to nevypadá vůbec dobře.

13:35

13:30
    Nino Schoch se rovněž ocitl v dobré příležitosti, když se prosmýkl mezi dvěma obránci a posléze měl před sebou jen Lukáše Pavlise. Plzeňský gólman si stejně jak jeho kolega připsal důležitý zákrok.

12:44
    Matěj Tománek posílal od modré čáry hezkou žabičku na teč, tu z domácích avšak nikdo nezasáhl. Hosté vzápětí vyhodili jen na zakázané uvolnění.

12:25
    Eggenberger – 2 min., hákování.

11:54
    Obrovská šance Škodovky ve vlastním oslabení. Jakub Hanzák ujel všem obráncům Davosu, brankáře se posléze snažil překonat bekhendovou kličkou, Ruch jeho úmysl ale přečetl.

11:45
    Chasák – 2 min., hákování.

10:55
    Stejný hráč byl nedlouho poté v další příležitosti, tentokrát se rozhodl pro střelu krátce za modrou čárou, ale trefil jen brusle prvního bránícího hráče.

10:14
    Z ničeho nic měl i Davos svou dobrou příležitost. Lars Steiner za brankou Pavlise získal odražený puk, posléze si vybruslil před domácího brankáře, toho ale překonat nedokázal.

09:27
    Matouš Mašek se prezentoval ostrým hitem na půlce hřiště, nutno podotknout, že naprosto čistým.

08:36
    Indiáni mají doslova drtivý tlak, Davos zatím nestíhá. Jiří Maxa zkusil taktéž své štěstí, domácí hráč ale trefil jen vnější oblouk branky.

07:56
    Jakub Hanzák dostal trochu prostoru u levého kruhu, ale domácí ani tentokrát v dobré pozici netrefili branku Jana Arauja Verase Rucha.

07:15
    Matouš Mašek rozehrál rychlý brejk středem hřiště, posléze přihrál svému kolegovi z obrany Jiřímu Kamasovi, jenž to zkoušel chytře, avšak zase nepřesně.

06:33
    Škodovka má stále více ze hry, drží se v útočné třetině, ale zatím se jí nedaří překonat brankáře Rucha.

05:53

05:40
    Tentokrát už kotouč poskakoval nebezpečně po brankovišti, leč za zády Rucha neskončil. Následně se do nebezpečného brejku dral Dylan Bock, branku Plzně ale přestřelil.

04:50
    Slováček nabil na modré čáře Matoušovi Maškovi, ten vystřelil bez přípravy, prostor mezi třemi tyčemi nicméně netrefil. Davos vzápětí dokázal znovu vyhodit kotouč ze svého pásma.

04:06
    Hosté začali oslabení dobře, dokázali dostat puk alespoň do středního pásma. Plzeň však spěchá urychleně zpět.

03:53
    Grûnefelder – 2 min., hákování.

03:29
    Bemn Reinsnecker se prezentoval výborným obranným zákrokem, když vleže dokázal hokejkou vypíchnout kotor Aeblimu.

02:54
    Ja-Mica Wêcke si nabruslil do útočné třetiny podél pravého mantinelu, z kruhu následně vyzkoušel pozornost Pavlise, ten puk drží ve své výstroji.

02:10
    Jan Chasák už si vedl o mnoho lépe, dokázal si najít idální prostor ke střele, avšak branku minul. Jenomže černá guma se k němu nedlouho poté vrátila a plzeňský forvard z vrcholu pravého kruhu trefil horní tyč.

01:11
    Na druhé straně se dral do zakončení z levého kruhu Matěj Tománek, plzeňský útočník ale neměl potřebné štěstí, hostující obrana se nakonec o něj dokázala postarat.

00:36
    Obě mužstva se poprvé dostala do útočné třetiny, avšak velké nebezpečí z toho nebylo. Lukáš Pavlis pouze vyrazil jednoduché nahození kapitána Steinera vyrážečkou do rohu ledové plochy.

00:01

Obě mužstva jsou již nastoupena na modrých čarách, nic nebrání tomu, aby utkání mohlo být za malou chvilku zahájeno.

Na ledě už probíhá rozbruslení obou celků, samotné utkání začíná za necelou čtvrthodinu.

HC Škoda Plzeň: Pavlis (Šátava) – Mašek (A), Kamas (A), Šulan, Reinsnecker, Hanzlík, Matějka – Slováček, Bělík, Hanzák (C), Fodor, Maxa, Tománek, Chasák, Pitter, Bartuška, Feher.
    Trenér: Michal Straka.

HC Davos: Ruch (Steinmann) – H. L. Aebli, Brander, Eggenberger, Maron, Schnewly, Wieser, Grûnefelder (A), Keppel, J. Aebli, Bartukis, Bock, Schena, Schoch (A), Simonet, Steiner (C), Volek, Wêcke, Balaz, Hunziker.
    Trenér: Jakub Volek.

Rozhodčí: Turhobr – Brtník, Kaiser.

Krásný úterní večer z Plzně!

Vítám všechny hokejové fanynky a fanoušky, kteří se rozhodli si na úterní den dopřát trochu mládežnického hokeje. Od půl sedmé se totiž malé hale vedle LOGSPEED CZ Arény odehraje první přátelské utkání před novou sezónou dorostu, ve kterém domácí HC Škoda Plzeň přivítá na svém ledě švýcarský celek HC Davos.

Plzeň do nové sezóny vstoupí jako úřadující vicemistr! Škodovka v loňské sezóně skončila nejprve v první části sezóny ve skupině A na prvním místě, čímž si Západočeši zajistili účast v play off. V nadstavbě už tak suverénní indiáni nebyli, přesto skončili na hezkém čtvrtém místě, které zaručovalo na úvod vyřazovacích bojů domácí prostředí. A právě v něm byli Plzeňané neskutečně silní, za celou základní části pouze ve dvou případech odcházeli hráči Plzně poražení. V osmifinále nejprve vyřadili České Budějovice (2:1 na zápasy), poté ve čtvrtfinále pražskou Slavii (3:2 na zápasy), přemožitele nenašli ani v semifinále, kde se utkali s Mladou Boleslaví (3:1 na zápasy). Až ve finále nestačili na Oceláře z Třince, čímž přišli o možnost obhájit mistrovský titul.

I minulé léto se indiáni v prvním zápasem přípravy utkali s Davosem. Přestože měla Plzeň ohromné množství šancí, recept na brankáře Soléra tenkrát nenašla a prohrála 0:1. Jedinou branku zaznamenal v úvodu třetí třetiny Lars Steiner. Povede se letos modrobílým odveta?

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si příjemné odpoledne s doprovodem našeho textového přenosu, tím vás provede Jakub Štěrba

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Jakub Štěrba

Branky a nahrávky: 32. Tománek (Fodor, Maxa), 33. Slováček (Hanzák, Kamas), 36. Reisnecker (Fodor, Tománek), 54. Reisnecker (Tománek) – 19. Keppel, 26. Schoch, 31. J. Aebli (Simonet, Hunziker), 40. Steiner (Maron), 53. Schena (Wieser), 59. Steiner