Cádiz – Alavés 1:0 (kon.) | Atlético – Granada 3:1 (kon.)
Atlético Madrid
3:1 (1:0)
Granada CF
Pondělí 14.08.2023, 21:30 • Estadio Wanda Metropolitano (Madrid) • Španělská LaLiga • 1. kolo

Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc. (23:43:17)

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 6:0. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 15:9.

Atlético Madrid dokázalo potvrdit roli favorita a přehrát navrátilce do ligy z Granady. Domácím vyšly především závěry poločasů, kde byly nejvíce nebezpeční a vstřelili dva důležité góly. Granada vstoupila do druhého poločasu lépe a hned na začátku dokázala zahrozit, první pokus však v bráně neskončil. V 63. minutě Carrasco uklouzl na míči a mladý Samu si při svém debutu za A-tým připsal branku. Rychle a především nádherně dokázal odpovědět Memphis Depay, který z dálky vymetl šibenici. V závěru už pouze pojistil vítězství Llorente brankou na 3:1.

90+9

90+8
    Atlético právě vstřelilo branku!
    MARCOS LLORENTE pokračoval v tlaku a poté, co se Depayovi nepodařilo projít skrz obranu, vzal to na sebe a vstřelil pojišťující branku.

90+7
    Roh byl rozehrán na krátkou vzdálenost a domácí budou chtít dohrát zápas co nejdál od své brány.

90+6
    Nejprve výborně vyvezl míč Söyüncü, následně díky svým individuálním schopnostem vybojoval roh Depay.

90+5
    Granada rozehrála standardní situaci nakrátko, ale žádné ovoce to nepřineslo.

90+4
    Žlutá karta pro tým Atlético Madrid (César Azpilicueta).
    Azpilicueta taktickým zákrokem zastavil Zaragozu, který tvořil zajímavý útok.

90+3
    Obrovská chyba v rozehrávce Atlética a zahrozit mohl Uzuni, jenže nezakončil tak kvalitně, aby překonal Oblaka.

90+1
    Přeatažený centr, který mířil na zadní tyč hlídal Oblak. Navíc ho i zkušeně pustil do zámezí a získal cenné sekundy k dobru.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 8 minut.

89
    Llorente chladně vyhodnotil situaci a předal míč Depayovi, který měl neskutečně moc času, ale jeho zakončení dopadlo špatně.

87
    Llorente se dostal do obklíčení tří hráčů, ale jednoduše odehrál míč do jednoho z nich a podržel míč v zámezí.

86
    Dnešní utkání sleduje 56 164 diváků.

85
    Zaragoza si vzal velké sousto, když se chtěl sám pustit mezi čtyři domácí hráče. Bohužel pro něj skončil hned na prvním z nich.

84
    Correa velmi statečně bojoval proti několika obráncům, ale i přes veškeré své úsilí nebyl úspěšný.

83
    Saúl ohrozil bránu Granady svým zakončením hlavou, ale Ferreira byl připraven zasáhnout a vyrazit míč mimo vápno.

82
    Střídání v týmu Granada CF:
    ze hřiště odchází Samu, přichází Bryan Zaragoza,
    ze hřiště odchází Carlos Neva, přichází Njegoš Petrović.

Jan Táborský

Branky: 45+4. Morata, 68. Depay (Carrasco), 90+8. Llorente – 63. Samu (G. Villar)

Karty:   40. Hermoso (ATM), 42. Morata (ATM), 90+4. Azpilicueta (ATM) – 11. Gumbau (GRN)

Atlético Madrid: Oblak – Azpilicueta, Savić, Hermoso – Llorente, Koke (C) (7. Barrios), de Paul (77. Saúl), Lemar (58. Söyüncü), Carrasco – Griezmann (77. Correa), Morata (58. Depay).
    Náhradníci: Grbić, Gomis – Galán, Félix, Lino, Riquelme, Kostis.

Trenér: Diego Simeone

Granada CF: Ferreira – J. Vallejo, Miquel, Miguel Ángel, Neva (C) (82. Petrović) – Callejón (75. Puertas), Gumbau (75. Ri. Sánchez), S. Ruiz, Melendo (59. G. Villar) – Uzuni, Samu (82. Zaragoza).
    Náhradníci: R. Fernández, A. López – V. Díaz, Diédhiou, Manafá, Perea.

Trenér: Paco López

Rozhodčí: Pulido – Escuela, Alonso