Aris Limassol – Raków 0:1 (kon.) | Maccabi Haifa – Slovan Bratislava 3:1 (kon.) | Sparta – Kodaň 3:3 (2:4 po pen.)
Molde – KÍ Klaksvík 2:0 (po pr.) | Dinamo Záhřeb – AEK Atény 1:2 (kon.) | Galatasaray – Olimpija Lublaň 1:0 (kon.)
Bačka Topola – Braga 1:4 (kon.) | Servette – Rangers 1:1 (kon.) | Sturm Graz – Eindhoven 1:3 (kon.)
Marseille – Panathinaikos 2:1 (3:5 po pen.)
SK Sturm Graz
1:3 (1:2)
PSV Eindhoven
Úterý 15.08.2023, 20:30 • Merkur-Arena, Graz • Liga mistrů (předkola) • 3. předkolo

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezkou noc a třeba zase někdy na počtenou. (22:34:51)

Držení míče: 34 % : 66 %.
    Střely na branku: 4:8. Střely mimo: 6:8. Rohy: 7:7. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 8:6.

Je konec! Nizozemské PSV Eindhoven potvrdilo roli favorita a v součtu s dnešním vítězstvím 3:1 postupuje do čtvrtého předkola Ligy mistrů se skóre 7:2. Jako první ale v dnešním zápase inkasoval nizozemský klub, který nedokázal ubránit zakončujícího Bovinga, který se opřel do centrovaného míče a brankář Benitez byl bez šance. O šest minut později však vyrovnal po přiťuknutí od de Jonga Veerman a ve 40. minutě dokonal obrat sám Luuk de Jong, který tedy zaznamenal svou 34. branku na evropské scéně a překonal tak o gól jiného Nizozemce Johana Cruyffa. Ve druhém poločase se dokonce Grazu podařilo vyrovnat, ale branku Affengrubera z rohového kopu hlavní rozhodčí pro ofsajd neuznal. A tak si závěrečn´slovo vzali fotbalisté PSV, přesněji řečeno Ricardo Pepi, který dokázal využít nabídnutou možnost v podobě penalty.

90+6

90+4
    Neuvěřitelné! Záložník Sturmu Jantscher po nádherné přihrávce z hloubi pole napálil levou tyčku branky PSV, míč se k němu odrazil zpátky, a on ji napálil úplně stejně znovu! Velká dávka smůly pro Rakušana.

90+4
    Sturm Graz i po rohovém kopu zůstává v držení míče.

90+3
    Ve třetí nastavené minutě uvidíme rohový kop.

90+2
    Brankář Scherpen vykopává míč daleko od své branky.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

90
    Serrano si v souboji s se střídajícím hráčem PSV pomohl rukama a hlavní rozhodčí mu uděluje žlutou kartu.

90
    Dlouhý nákop od van Aanholta skončil až už u brankáře rakouského klubu.

89
    Rohový kop pro PSV.

88
    Dante (Sturm) důležitým skluzem obral o míč Tila. Nebýt jeho zákroku, útočník soupeře by se už blížil k ohrožení branky Grazu.

86
    Střídání v týmu PSV Eindhoven:
    ze hřiště odchází Teze, přichází Sambo,
    ze hřiště odchází Vertessen, přichází Babadi.

86
    Po zisku míče pálil aktivní Til, jeho rána ale mířila jen do středu branky, kde stál gólman Kjell Scherpen.
    85. PEPI - 1:3

85
    PSV právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto! Americký útočník RICARDO PEPI si vybral z jeho pohledu levou stranu, brankář Scherpen skákal do pravé části branky!

84
    Penaltu si bere na starost Ricardo Pepi.

84
    Autor prohřešku Wuthrich vidí také žlutou kartu.

Matěj Skula

Branky: 26. Boving (Prass) – 32. Veerman (Jong), 40. Jong (Teze), 85. Pepi (pen.)

Karty:   70. Hierlander (STG), 84. Wuthrich (STG), 90. Serrano (STG)

SK Sturm Graz: Scherpen – Gazibegović, Affengruber, Wuthrich, Dante – Gorenc Stanković – Prass, Hierlander, Kiteishvili – Boving, Teixeira
    Náhradníci: Bignetti, Maric – Fuseini, Geyrhofer, Horvat, Jantscher, Johnston, Locker, Serrano, Schnegg, Stuckler, Wlodarczyk

Trenér: Christian Ilzer

PSV Eindhoven: Benitez – Teze, Ramalho, Boscagli, van Aanholt – Veerman, Sangare, Saibari – Bakayoko, de Jong, Vertessen
    Náhradníci: Drommel, Waterman – Babadi, Comenencia, El-Ghazi, Lang, Mwene, Pepi, Sambo, Til

Trenér: Peter Bosz

Rozhodčí: Jovanović – Stojković, Mihajlović
    08.08.2023
    Eindhoven - Sturm Graz 4:1

Branky: 4. Babadi (Bakayoko), 22. L. de Jong (Bakayoko), 32. L. de Jong (Lang), 73. Sangaré (Veerman) – 40. Stankovič (Boving)

Držení míče: 66 % : 34 %.
    Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 6:4. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 9:10.