Bohemians 1905 – Hr. Králové 2:1 (kon.) | Olomouc – Liberec 2:0 (kon.) | Jablonec – Slavia 1:1 (kon.)
Sparta – Karviná 3:1 (kon.)
SK Sigma Olomouc
2:0 (0:0)
FC Slovan Liberec
Neděle 27.08.2023, 15:00 • Andrův stadion, Olomouc • FORTUNA:LIGA • 6. kolo

Utkání mezi Sigmou Olomouc a Slovanem Liberec je minulostí. Na branky si museli diváci počkat do druhého poločasu. V tom prvním měl největší šanci Liberec, když Kulenovićovu střelu k tyči Macík vytěsnil. Sigma nastoupila do druhé půle jako uragán a její tlak vyústil v penaltu po ruce Varfolomejeva. Tu bezpečně proměnil Lukáš Juliš. O jedenáct minut později navýšil vedení po rohovém kopu Jakub Pokorný a Sigma už si dvougólové vedení do konce utkání pohlídala. Liberec se zmohl pouze na střelu Chaluše v závěru, která letěla těsně nad. Děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek víkendu. (16:59:43)

90+3

90+3
    Ještě faul Chaluše.

90+3
    Yunusa Muritala přetlačil Mikulu a dostal se do vápna, kde přestřeli bránu Vliegena.

90+2
    Sigma dohrává utkání v klidu na útočné polovině.

90+1
    Hrát se bude ještě tři minuty navíc.

90+1
    Střídání v týmu SK Sigma Olomouc:
    ze hřiště odchází Jan Navrátil, přichází Denis Kramář.

90
    Vodháněl vybojoval v závěru základní hrací doby rohový kop.

89
    Hosté zapisují faul ve středu pole.

88
    Nakonec mohlo přijít snížení! Mikula našel překvapivou přihrávkou Chaluše, který přiběhl podpořit ofenzivu. Hostující stoper vystřelil tvrdě těsně nad!

87
    Kulenović si překážel s Lexou a Liberec opět rychle ztratil balon.

86
    Zdá se, že v Olomouci je o vítězi rozhodnuto. Liberec se ne a ne dostat do gólového zakončení. Domácí jsou teď navíc před pokutovým územím Severočechů.

85
    Ani tato standardní situace Macíka neohrozila.

84
    A vzápětí další.

84
    Domácí zaspali při autovém vhazování. Bude z toho rohový kop pro Liberec.

83
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec:
    ze hřiště odchází Mohamed Doumbia, přichází Milan Lexa.

83
    Nepřesná přihrávka za hranicí vápna zastavuje akci Liberce.

82
    Yunusa Muritala nastoupil asi přemotivovaně a hned vidí žlutou kartu za dojetí Chaluše.

81
    Severočeši jsou teď sice více na míči, ale Sigma si zkušeně hlídá dvougólové vedení.