Rennes – Le Havre 2:2 (kon.) | Clermont Foot – Méty 0:1 (kon.) | Montpellier – Remeš 1:3 (kon.)
Štrasburk – Toulouse 2:0 (kon.) | Lorient – Lille 4:1 (kon.) | Nice – Lyon 0:0 (kon.)
Stade Rennes
2:2 (2:1)
Le Havre AC
Neděle 27.08.2023, 13:00 • Roazhon Park, Rennes • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 3. kolo

Fotbalisté Rennes měli více ze hry a už v prvním dějství si vytvořili dvoubrankový náskok. Skóre už v desáté minutě otevřel Ludovic Blas a na jeho trefu o čtvrt hodiny později navázal Christopher Wooh. Hosté z Le Havre se rozehrávali postupně a nakonec dali kontaktní gól. Se Salmierovou hlavičkou si ještě Mandanda poradil, ale pět minut před pauzou ho po Operiho pěkném centru překonal stejnou částí těla Nabil Alioui.

Od té chvíle se domácí museli bát o výsledek, ale hloupý faul Grandsira za druhou žlutou kartu po hodině hry zase jejich šance zvedl. Jenže oslabené Le Havre se ještě více semklo a z brejku dvacet minut před koncem srovnal svým druhým gólem Nabil Alioui. Favorit z Rennes se v závěru snažil co mu síly stačily, Gouiri ale minul břevno, Blas trefil brankáře a Salah v nastavení tyč. Eric Wattellier tak zápas ukončil za stavu 2:2. (15:15:14)
    Oslabené Le Havre veze z Rennes bod

Držení míče: 60% : 40%.
    Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 9:4.
    Rohy: 5:2. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 5:7.

90+5
    90+5. Salah jako hrdina zápasu? Proti byla tyčka!

90+5
    Ibrahim Salah měl na kopačce vítězný gól! Za vracející se dvojicí Operi – Lloris počkal na vysoký přímočarý míč a před jeho dopadem zaskočil Desmase střelou z voleje, gólmana Le Havre zachránila tyčka!

90+3
    Střídání v týmu Le Havre:
    ze hřiště odchází Yoann Salmier, přichází Oualid El Hajjam.

90+3
    ze hřiště odchází Yassine Kechta, přichází Nolan Mbemba.

90+2
    Domácí se dlouho motali kolem pokutového území, pak jim kdosi ze soupeřů odkopl míč do autu.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

89
    Hráči Rennes utahují šrouby. Assignon (naštěstí) nedoskočil centr ze strany a díky tomu byl v perfektní příležitosti za ním stojící Ludovic Blas. I on, stejně jako před chvílí Amine Gouiri, zkusil střelu z voleje, mířil ale přímo do míst, v nichž stál gólman Desmas.

87
    A další pokus nadělal brankáři Le Havre vrásky na čele. Enzo Le Fée nabil Gouirimu na ideální volej, který proletěl jen kousek nad břevnem.

86
    Zato hráče Rennes tlačí čas. I proto se Arthur Theate odhodlal ke střele z dálky a jeho levačka nebyla vůbec špatná. Táhlá diagonální střela Desmase trochu vyděsila, ale nakonec šla vedle.

85
    ze hřiště odchází Daler Kuzjajev, přichází Rassoul Ndiaye.

Daler Kuzjajev pochopitelně nikam nespěchá.

83
    Sám se potom ujal rohového kopu a poslal krásný centr do vápna, soupeř ale dokázal nebezpečnou situaci ubránit.

82
    Při své cestě k bráně se Ludovic Blas zbavil několika soupeřů a nakonec získal pro své mužstvo roh.

80
    Střídání v týmu Stade Rennes FC:
    ze hřiště odchází Benjamin Bourigeaud, přichází Mohamed Jaouab.

80
    ze hřiště odchází Arnaud Kalimuendo, přichází Ibrahim Salah.

78
    Rozehrávka pomocí krátké nahrávky s následným centrem úspěch neslavila, zadáci Le Havre byli ostražití a soupeře nepustili do dalšího zakončení.