Mladá Boleslav – Plzeň 10:1 (kon.) | Vítkovice – Třinec 3:4 (kon.) | Liberec – HC Litvínov 7:0 (kon.)
Mountfield HK – Přerov 1:5 (kon.) | Pardubice – Olomouc 5:1 (kon.) | Poruba – Kometa Brno 1:9 (kon.)
Zlín – Jihlava 1:5 (kon.) | K. Vary – Kladno 11:3 (kon.) | Slavia – Č. Budějovice 5:2 (kon.)
Tábor – Sparta 0:4 (kon.)
HC Tábor
0:4 (0:0, 0:4, 0:0)
HC Sparta Praha
Čtvrtek 14.09.2023, 18:30 • ZS Tábor • Extraliga dorostu • Skupina A

Je dobojováno. HC Sparta Praha zvítězila ve třetím kole ELD na ledě Hockey Club tábor poměrem 0:4. O svém vítězství Pražané rozhodli ve druhém dějství, ve kterém vstřelili všechny branky v rozmezí třinácti minut. (20:40:06)

59:31
    Tobiáš Tvrzník podržel puk po lehkém nahození Kohoutů od modré čáry.

59:11
    Sparta vystřídala svou čtveřici.

59:02
    Pražané vyvezli touš z pásma po mantinelu.

58:44
    Kohouti drží pásmo, ale chybí tomu střela.

58:27
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha:
    Tomáš Malínek – 2 min., podrážení.

57:52
    Kohouti se dostali do pásma Pražanů na pět vteřin pak jej sami vyklidili.

57:26
    Tomáš Malínek (Sparta) nahodil puk na branku Kohoutů a šel střídat.

57:02
    Tobiáš Tvrzník podržel puk, následuje vhazování po jeho levé ruce.

56:32
    Jan Hlavín (Tábor) dostal dlouhou přihrávku, ale nevyhnul se obránci Sparty.

56:10
    Oba celky střídají.

55:52
    Alex Spálenka hluboce oddychuje, domácího brankáře ještě budou čekat perné chvilky.

55:42
    Icing Sparty, hra se vrací před Tvrzníka. Kohouti konečně vystřídali.

55:11
    Kohouti dostali puk mimo ohrožený prostor, ale nepovedlo se jim vystřídat.

54:52
    Kohouti jsou opravdu v hluboké defenzívě.

54:28
    Václav Nestrašil (Sparta) ztratil kotouč, ale Sparta udržela pásmo.

54:10
    Tomáš Malínek (Sparta) to zkoušel od modré, ale trefil jenom chumel Kohoutů.

54:04
    Alex Spálenka byl nucen podržet touš, bude se vhazovat po jeho levé ruce.

53:42
    Alex Spálenka nemusel zasahovat proti nájezdu Pražanů. Těm se nepovedla finální přihrávka.

53:11
    Adam Suchan (Tábor) neobjel svého protihráče, ale Tábor drží pásmo.

52:42
    Šimon Céza (Tábor) vypíchl puk obránci Sparty, ale to bylo ze strany Tábora vše.

52:05
    Tadeáš Trachta (Sparta) dostal puk do pásma Kohoutů, ale svou přihrávkou spoluhráče nenašel.

51:51
    Kohouti se osvobodili z tlaku Pražanů a mohou jít střídat.

51:33
    Václav Nestrašil (Sparta) se nedostal ke špatné přihrávce kohoutů.

51:03
    Václav Nestrašil (Sparta) to zkoušel zblízka, Spálenku ale nepřekonal.

50:16
    Alex Spálenka šel rychle z branky a zabránil přihrávce na levý kruh.

49:55
    Kohouti hrají v plném počtu.

49:42
    Puk se dotkl střídačky, bude se vhazovat před Spálenkou.

49:23
    Alex Spálenka si pohlídal prostor u jeho pravého betonu. Sparta ale bude vhazovat v pásmu Kohoutů.

48:52
    Úmyslný ofsajd, hra se vrací před Tvrzníka.

48:23
    Kohouti se osvobodili jednoduchým vyhozením.

47:53
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor:
    Matěj Slabý – 2 min., držení.

47:53
    Jan Rizák (Tábor) dostal do svého držení křižnou přihrávku Sparty, ale puk si si špatně spracoval.

46:31
    Jan Hlavín (Tábor) opět ujel obraně, ale brankáře Tvrzníka nepřekonal.

46:11
    Ondřej Slívko (Tábor) ujížděl po pravé straně, ale na poslední chvíli mu obránce vložil hůl do kotouče.

45:58
    Ondřej Slívko (Tábor) měl nabídku na teč, ale zrovna se otáčel.

45:38
    Icing Pražanů, hra se vrací před Tvrzníka.

45:02
    Domácí reklamují špatné střídání, ale rozhodčí hlásí, že je vše v pořádku.

44:36
    Ben Adamec (Sparta) byl zablokován dobře obránce Kohoutů. Domácí se dostali do středního pásma.

44:10
    Sparta už je v plném počtu.

43:58
    Tadeáš Trachta (Sparta) ujel v oslabení a našel na levé straně spoluhráče. Václav Nestrašil (Sparta) pálil ale jenom do brankáře Kohoutů.

43:25
    Kohouti nastřelili útočníka Sparty, pásmo ale udrželi.

43:12
    Pražané se osvobodili a jeli střídat.

42:52
    Ondřej Kostka to zkoušel po buly, ale puk mu sjel.

42:48
    Tobiáš Tvrzník lapil další střelu Kohoutů, bude se vhazovat po jeho pravici.

42:25
    Ondřej Slívko (Tábor) se nedostal k odraženému puku na ose hřiště. Kohouti drží pásmo.

42:07
    Ivan Volodin – 2 min., sekání.

41:39
    Ivan Volodin (Sparta) dobře bojoval za brankou Kohoutů, ale pásmo neudržel.

41:20

40:56
    Kohouti nevybojovali pásmo Sparty a šli střídat.

40:38
    Tobiáš Tvrzník raději podržel touš, bude se vhazovat po jeho pravici.

40:12
    Alex Spálenka se jen ohlédl za nahozením Pražanů.

40:01
    Střídání v týmu Hockey Club Tábor:
    ze hřiště odchází Adam Moustafa, přichází Alex Spálenka.

40:01

Pražané po bezbrankovém prvním dějství přepnuli na vyšší rychlostní stupeň a čtyřikrát skórovali do branky Kohoutů. Ti budou muset být pokropeni o přestávce živou vodou, pokud chtějí ještě něco se zápasem udělat.

Další třetina začne přibližně ve 20:08.

40:00
    39:24 Filip NOVÁK - 0:4

39:24
    Sparta právě vstřelila branku!
    Hosté zachytili špatné vyhození domácího brankáře. FILIP NOVÁK dostal nabídku mezi kruhy a prostřelil bezmocného brankáře Kohoutů. Asistence: Daniel Novotný, Václav Nestrašil.

39:05
    Sparta se prezentovala dalším ofsajdem.

38:42
    Tobiáš Tvrzník raději podržel puk. Kohouti to ještě nevzdávají.

38:28
    Adam Suchan (Tábor) se dostal k odraženému puku před Tvrzníkem, ale v ložence minul klec Sparty.

37:58
    Ondřej Kostka (Tábor) dobře napadal v pásmu Sparty, ale touš se k němu nedostal.

37:36
    Sparta má nahráno a nikam se vyloženě nežene.

37:10
    Šimon Céza (Tábor) střílel od modré, ale trefil jenom obránce Sparty.

36:56
    David Hoznourek (Sparta) zachytil vyhození Kohoutů, ale byl bohužel v ofsajdu.

35:45
    Ben Adamec (Sparta) hasil potíže před vlastní brankou, ale Kohouti Trvzníka, který už ležel na ledě, nepřekonali.

35:31
    Oba celky si vyměnily touš, ale střela na branku k vidění nebyla.

35:06
    Hosté se prezentovali dalším ofsajdem.

34:42
    Jakub Pícha (Tábor) šel do rychlého brejku, ale nakonec se sám ukličkoval.

32:54
    Ondřej Slívko (Tábor) šikovně tečoval nahození od modré, puk šel ale vedle branky Sparty.

32:31
    Kohouti drží pásmo, ale je to bez střely na branku.

32:12
    Kohouti přihráli rukou ve třetině Pražanů, bude se vhazovat na modré Sparty.

31:56
    Tobiáš Tvrzník (Sparta) musel zasahovat po buly a raději podržel touš.

31:51
    Václav Nestrašil – 2 min., krosček.

31:13
    Adam Suchan (Tábor) jel do rychlého brejku, ale na zadní tyčce už se ke střele nedostal.

31:07
    Adam Moustafa raději podržel puk, vhazuje se po jeho levé ruce.

30:51
    Icing Sparty, hra se vrací před Tvrzníka.

30:12
    Přihrávka rukou, bude se vhazovat ve třetině Sparty.

30:05
    Kohouti jsou na puku, ale nikam se neženou.
    29:25 Tadeáš TRACHTA - 0:3

29:25
    Autorem branky je TADEÁŠ TRACHTA. Asistence: Timofej Žukovskij. Sparta udeřila v krátkém čase potřetí. TADEÁŠ TRACHTA dostal puk mezi kruhy a poslal jej pod víko domácí klece. Asistence: Timofej Žukovskij, Radoslav Cichoň.
    28:41 Václav NESTRAŠIL - 0:2

28:41
    Brankář Adam Moustafa (Tábor) vyrazil na osu hřiště touš, který dostal do odkryté klece hostující VÁCLAV NESTRAŠIL. Asistence: Tomáš Malínek, Filip Novák.

27:55
    Tábor dostal touš do pásma Sparty, pak ale šli Kohouti střídat.
    27:08 Tomáš HLINKA - 0:1

27:08
    Hosté se prosadili v přesilovce. Na pravém kruhu byl byl volný TOMÁŠ HLINKA, který prostřelil ostrým projektilem brankáře Kohoutů Moustafu. Asistence: Radoslav Cichoň, Matei Bolocan.

26:45
    Domácí jednoduše vyhodili po mantinelu.

26:32
    Adam Moustafa (Tábor) si pokryl střelu od modré, bude se vhazovat po jeho pravici.

26:11
    Kohouti se ale osvobobodili.

25:56
    Vít Mašek – 2 min., podrážení.

25:16
    Václav Nestrašil (Sparta) zavezl puk do pásma Kohoutů, bude se vylučovat.

25:06
    Daniel Novotný (Sparta) to zkusil po buly, ale trefil jenom helmu Moustafy.

24:52
    Icing Kohoutů, hra se vrací před Moustafu.

24:32
    Sparta je v tlaku, ale chybí tomu střela.

24:02
    Adam Moustafa (Tábor) raději podržel v lapačce nahození z dálky. Bude se vhazovat po jeho pravici.

23:30
    Matei Bolocan (Sparta) byl na chvíli sám před brankou Kohoutů puk se ale k němu nedostal.

23:08
    Jan Bartuška (Tábor) srdnatě bojoval za brankou Sparty, ale Kohouti puk ztratili.

22:43
    Ofsajd zastavil útočné snažení Kohoutů.

22:27
    Jan Hlavín (Tábor) jel do rychlého brejku, ale puk mu v poslední chvíli sjel z hole.

22:15
    Václav Nestrašil (Sparta) ukázal dobrou hru tělem, poté šel puk směrem na Moustafu od modré, domácí brankář ale dokázal udržet po střele touš ve své výstroji.

21:38
    Zbyněk Bušta (Tábor) udržel útočné pásmo pro Kohouty, ale střelu jsme neviděli.

21:22
    Tempo druhého dějství je zatím pomalejší.

21:02
    Matěj Slabý se dostal do pásma hostů, ale vzápětí ztratil držení touše.

20:40
    Tobiáš Tvrzník raději podržel touš, bude se vhazovat po jeho levici.

20:25
    Kohouti vyhráli buly, Jan Hlavín střílel ze slotu, ale trefil jenom střed branky Tobiáše Tvrzníka (Sparta).

20:01

První třetina nabídla šance na obou stranách, ale gól jsme v Táboře neviděli. Sparta sice hrozila z rychlých brejků, ale brankář domácích Adam Moustafa ukázal v mnoha případech svou kvalitu. Sparta ještě v závěru měla po faulu Cézy trestné střílení, ale Filipu Novákovi puk sjel z hole. Druhé dějství začne přibližně v 19:18.

20:00

19:52
    Adam Moustafa kryl rychlý nájezd Pražanů.

19:34
    Ondřej Slívko (Tábor) zachytil přihrávku Pražanů a zpoza branky Tvrzníka hledal spoluhráče, toho ale minul.

19:12
    Ondřej Slívko (Tábor) čekal ve slotu na přihrávku z levé strany, ale té se nedočkal.

18:57
    Filip Novák se rozjel rychle z levé strany, ale puk mu jenom sjel z hole.

18:57
    Filip Novák (Sparta) jel sám po chybě obránců na branku Tábora, ale přes faul Šimona Cézy se neprosadil. Hosté mají trestné střílení!

17:52
    Domácí nahodili puk do třetiny Sparty a šli střídat.

17:31
    Adam Moustafa (Tábor) po dalším brejku Sparty raději podržel touš ve své lapačce.

17:15
    Jan Hlavín (Tábor) jel do rychlého brejku, ale trefil jenom lapačku Tvrzníka.

16:59

16:45
    Domácí dostali puk do pásma Sparty a šli střídat.

16:27
    Adam Moustafa si nyní vydechl po náporu Pražanů.

16:04
    Filip Novák (Sparta) zavezl puk od levé strany před branku Kohoutů, ale pak jsme viděli jen posunutou branku domácího týmu.

15:33
    Václav Nestrašil (Sparta) nahodil puk z osy na branku Kohoutů, ale v předbrankovém protoru už nebyl nikdo na dorážku

15:23
    David Hoznourek (Sparta) to zkusil švihem od modré a Adam Moustafa (Tábor) vyrážečkou puk do ochranné sítě.

15:06

14:34
    Ondřej Slívko (Tábor) jel do rychlého brejku, ale na poslední chvíli mu puk sjel z čepele.

14:19
    Trachta zavezl puk do pásma Kohoutů, ale nepřihrál přesně.

13:22
    Jan Rizák (Tábor) vyrobil prachbídnou přihrávku na vlastní modré, ale hosté nakonec netrestali.

12:44
    Daniel Novotný (Sparta) dobře clonil před brankářem Kohoutů, ale střela Sparty od modré se mezi tři tyče nevešla.

12:33
    Icing Kohoutů.

12:05
    Kohouti opět byli v pásmu Pražanů přes dvacet vteřin, ale střela z toho nakonec nebyla.

11:42
    Ondřej Slívko (Tábor) byl sám před brankářem Tvrzníkem, ale ještě hledal lépe postaveného hráče.

11:13
    Šimon Céza (Tábor) se rychle vrátil a zabránil brejku Sparty.

10:33
    Tobiáš Tvrzník (Sparta) nemusel zasahovat po nájezdu domácích, na poslední chvíli do střely vložil hůl vracející se obránce hostů.

10:03
    Saveliy Prikhodko (Sparta) skončil na ledě za brankou Moustafy, ale rozhodčí nevylučoval.

09:32
    Kohouti pobyli v pásmu Pražanů dvacet vteřin, ale bylo to bez střely na branku.

08:56
    Filip Novák (Sparta) vyrobil špatnou přihrávku ve třetině domácích, Kohouti měli rychlý brejk, ten ale zastavil Tobiáš Tvrzník.

08:25
    Ivan Volodin (Sparta) byl volný na zadní tyčce, ale puk jej trefil jenom do brusle.

07:52
    Antonín Bačo (Tábor) lapil nahození Sparty, ale Tomáš Malínek se nakonec dostal ke střele od modré.

07:15
    Tomáš Hlinka (Sparta) měl dvě střely, ale ani jedna nešla na branku Kohoutů.

06:36
    Radoslav Cichoň (Sparta) přerušil rychlý průnik Kohoutů, Václav Nestrašil pak (Sparta) jel do rychlého brejku, ale ten lapil výborný Adam Moustafa

06:12
    Adam Moustafa (Tábor) kryl rychlý nájezd Sparty, bude se vhazovat po jeho levici.

05:56
    Matěj Slabý (Tábor) sice udržel pásmo, ale jeho kolega jej ihned ztratil.

05:32
    Tomáš Malínek (Sparta) nahodil puk do pásma domácích a Pražané šli střídat.

05:15
    Filip Novák (Sparta) z levého kruhu minul branku Kohoutů. Sparta poté opustila třetinu a hrála v ofsajdovém postavení.

05:03
    Ofsajd zastavil útočné snažení Sparty.

04:22
    Tobiáš Tvrzník (Sparta) nemusel zasahovat po brejků Kohoutů.

04:05
    Filip Novák (Sparta) nenašel před brankou svého spoluhráče z útoku. Sparta se musí rychle vracet.

03:33
    Tobiáš Tvrzník (Sparta) se jen ohlédl za střelou od modré. Sparta poté zahrála jen na zakázané uvolnění.

03:02
    Tobiáš Tvrzník (Sparta) rozehrál jen do vlastní branky, ale Kohouti to měli na puk daleko.

02:55
    Puk se dotkl po teči obránce ochranné sítě za brankou Tábora. Bude se vhazovat po levici Moustafy.

02:19
    Brankář Adam Moustafa (Tábor) nemusel zasahovat, Sparta se sama dostala z třetiny Kohoutů.

02:02

01:32
    Tobiáš Tvrzník (Sparta) raději podržel touš ve své lapačce. Bude se vhazovat po jeho levici.

01:05
    Ivan Volodin (Sparta) zavíral rychlou akci Pražanů na zadní tyčce, ale jenom promáchl.

00:45
    Adam Moustafa (Tábor) hokejkou vydloubl puk mimo nebezpečný prostor.

00:15
    Filip Novák (Sparta) ujel po špatné domácí přihrávce, ale mířil jen na střed domácí branky.

00:01

Oba týmy nastupují na hrací plochu, za chvíli se začne hrát.

Hockey Club Tábor: Moustafa (A. Spálenka) – Pufr, J. Šťastný, Máca, Céza (A), Bačo, V. Mašek (A), Špaček – Hlavín, Bartuška, Rizák – Kostka, Pícha, Bušta – Slabý, Suchan, Botka – Slívko.
    Trenér: Milan Dančišin

HC Sparta Praha: Tvrzník (Hanousek) – Malínek, Burda, Cichoň, Hoznourek, T. Bolocan, Dufek, Já. Novák – Nestrašil, D. Novotný, F. Novák – M. Bolocan, Prikhodko, Trachta – Hlinka, B. Adamec, Volodin – Žukovskij.
    Trenér: Richard Žemlička

Rozhodčí: Martin Šperl – Milan Jindra, Václav Kubíček.

Dobrý den, vítejte u onlajn přenosu z hokeje! Nejvyšší dorostenecká soutěž v Česku dospěla do třetího kola. V něm se proti sobě postaví týmy Hockey Club Tábor a HC Sparta Praha. Úvodní buly bude vhozeno na ZS. V Táboře v 18:00.

Hockey Club Tábor
    Hokejisté Tábora v minulém ročníku extraligovou příslušnost zachraňovali až v baráži, tu nakonec nicméně opanovali a tak hrají i v aktuálním ročníku nejvyšší soutěž. V prvním duelu ELD Tábor vyjel na led Plzně, kde padl 4:3. V tomto utkání se dvěma góly blýskl Ondřej Slívko. Naposledy Tábor doma hostil další pražský tým, Slavia po dvou třetinách vedla 1:2. Kohouti ale v 58. minutě srovnali díky brance Adama Suchana. Nicméně v samostatných nájezdech zvítězili Pražané (2:3).

Sparta na začátku nového extraligové ročníku musela zkousnout hořkost porážky. Pražané v úvodním kole hostili Litvínov, který po čtyřiceti minutách vedl o tři branky. V poslední části udělala Sparta ze zápasu menší drama, po výhře 5:2 se nicméně mohli začít radovat Severočeši. No a ve druhém kole vyjela na led Plzně, kde sice po prvním dějství vedla o dvě branky (1:3). Nicméně pak polevila a tu druhou prohrála o tři (1:4). Bod hráčům z hlavního města zajistil 21 vteřin před třetí sirénou Václav Nestrašil. Sparta totiž v Plzni padla poměrem 7:6 v prodloužení.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Vít Káňa

Branky a nahrávky: 28. Hlinka (Cichoň, M. Bolocan), 29. Nestrašil (Malínek, F. Novák), 30. Trachta (Žukovskij, Cichoň), 40. F. Novák (D. Novotný, Nestrašil)

HC Tábor: Moustafa (41. A. Spálenka) – Pufr, J. Šťastný, Máca, Céza (A), Bačo, V. Mašek (A), Špaček – Hlavín, Bartuška, Rizák – Kostka, Pícha, Bušta – Slabý, Suchan, Botka – Slívko.

Rozhodčí: Martin Šperl – Milan Jindra, Václav Kubíček