7 65
0
0

sk Sobota 16.09.2023, 12:08 • Atény, Grécko • Davis Cup • 2. kolo

Lukáš Klein však pochopil, že dohrávať tretí set už nemá žiaden zmysel, pretože by to s najväčšou pravdepodobnosťou skončilo kanárom od Tsitsipasa, a tak sa pre pretrvávajúce kŕče rozhodol zápas skrečovať!

3:0
    Klein si teda zobral medical timeout, aby sa ešte mohol pokúsiť zápas dohrať, aj keď s obratom už asi počítať nemožno.

3:0
    Klein opäť vo výmene od základnej čiary nemal šancu, pretože dobiehaný forhend poslal do siete a Tsitsipas už má náskok 3:0 v rozhodujúcom sete s dvomi brejkami!

A-40
    Klein naďalej bojuje najmä sám so sebou a po dlhom bekhende má Tsitsipas ďalší brejkbal!

1:0
    Tsitsipas si opäť veril vo forhendovej výmene a počkal si na dlhý úder od Kleina, ktorému vôbec nevyšiel vstup do rozhodujúceho setu a stráca podanie!

40-30
    Vo forhendovej prestrelke mal navrch Klein, pretože jeho ďalší krížny úder zastavila sieť!

7:6
    Na záver druhého setu veľmi pekná dlhá výmena, ktorú Tsitsipas dokázal rozhodnúť víťazným forhendom a vynútil si tak rozhodujúci tretí set, keď tajbrejk druhého setu vyhral v tesnej koncovke 7:5!

6-4
    Tsitsipas predviedol neuveriteľnú defenzívu a forhendom si vynútil chybu Kleina, po ktorej má ďalšie dva setbaly!

A-40
    Žiaľ Klein zaznamenal piatu dvojchybu a bude čeliť tretiemu setbalu!

A-40
    Lenže bekhend Kleina zastavila sieť a Tsitsipas má druhý setbal!

A-40
    Klein sa vydal na sieť, ale nezvládol náročný halfvolej a Tsitsipas má setbal!

A-40
    Klein si pripisuje štvrtú dvojchybu v zápase v kritický moment a daroval piaty brejkbal Tsitsipasovi!

A-40
    Lenže ďalšia rýchla forhendová chyba Kleina po dobrom returne Tsitsipasa znamená štvrtý brejkbal!

40-0
    Tsitsipas si dobre rozohral aj ďalšiu výmenu od základnej čiary, trpezlivo si počkal na pokazený bekhend Kleina a má tri brejkbaly!

6:7
    Nervózny Tsitsipas vyrobil pri setbale prvú dvojchybu v zápase, nič na tom nezmenilo ani jastrabie oko a Klein tak fantastickým spôsobom vyhral prvý set v tajbrejku pomerom 7:3 proti svetovej päťke!

3-6
    Napriek tomu sa Klein nenechal rozhodiť a po vynikajúcom podaní už nekompromiesne zasmečoval, takže má až tri setbaly!

40-15
    Druhá dvojchyba Kleina prišla v najhoršej chvíli, pretože Tsitsipas má dva brejkbaly!

40-A
    Znova však pokazený čopovaný bekhend Tsitsipasa a Klein má druhý brejkbal!

40-A
    Klein opäť zatlačil Tsitsipasa do bekhendovej strany, z ktorej prišiel pokazený čopovaný bekhend a slovenský tenista má dôležitý brejkbal!

40-30
    Klein bude čeliť prvému brejkbalu, pretože jeho bekhend zastavila sieť!

Molčan získal prvý bod pre Slovensko a Tsitsipas bude pod miernym tlakom, pretože Grécko sa spolieha na to, že vybojuje vyrovnávajúci bod.