Spišská N. Ves – Lipt. Mikuláš 3:1 (kon.) | Košice – Banská Bystrica 5:1 (kon.) | Humenné – HC Slovan 3:8 (kon.)
Zvolen – Michalovce 4:1 (kon.) | Nitra – Nové Zámky 2:6 (kon.) | Trenčín – Poprad 4:0 (kon.)
konec
HK Spišská Nová Ves
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
HK 32 Liptovský Mikuláš
sk Neděle 17.09.2023, 16:00 • Spiš Aréna Spišská Nová Ves • Tipos Extraliga (SR) • 2. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Spišská Nová Ves uspela v malom podtatranskom derby s Liptovským Mikulášom, ktorý podal veľmi dobrý výkon. Pre Rysov je to druhé víťazstvo po sebe, Liptáci prvý raz s prázdnymi rukami. Ďakujem za pozornosť. Dočítania priatelia. (18:46:52)
   
  Koniec zápasu.
   
  58:36
  Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš:
  Berry – 2 min., nedovolené bránenie + 10 min. osobný trest + DKZ, nešportové správanie.
   
  58:36
  Mattovi Berrymu vytiekli nervy! Vybil si to na Róbertovi Džuganovi! Jeho nešportové správanie neutíchalo ani po posadení sa na trestnú lavicu! Arbitri mu ukázali odchod do šatne!
   
  58:00
  Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.
   
  57:38
  Podľa všetkého z Nátneho prihrávky niekto z hostí poslal puk do siete nohou! Rozhodcovia dnes už tretíkrát skúmali video, z ktorého vyčítali, že gól nebude uznaný!
   
  56:24
  Marcel Melicherčík nevedel, kde sa nachádza puk, ktorý mu Liptáci posielali medzi betóny! Uhrík tam aktívne chcel dorážať! Majdan použil proti nemu veľký dôraz a zbúral ho úderom do chrbta!
   
  56:12
  Alexej Krasikov prerušil hru. V jeho bráne takmer skončil Vandas, ktorého tam odprevadil Mezovský. Obaja si ešte niečo povedali a Merežkovi rýchlo odtiahol preč svojho spoluhráča.
   
  55:41
  Valigura ešte stihol vystreliť, hoci už bol vytlačený do uhla. Brankár Melicherčík zatvoril prvú žŕdku.
   
  54:51
  Spišská Nová Ves hrá s piatimi hráčmi.
   
  54:31
  V tejto chvíli to vyskúšali Liptáci cez Réwaya, ktorý zápästím vyzýval na teč pred svätyňou zaparkovaného Avcina. Melicherčík v dobrom postavení skryl puk.
   
  53:41
  Martin Réway naznačil ranu príklepom, ale posúval vľavo na Valiguru. Tomu sa podarilo vypáliť. Melicherčík zasiahol.
   
  52:51
  Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves:
  Ališauskas – 2 min., držanie.
   
  Reklamná prestávka.
   
  51:36
  Olivier Archambault mal šancu pridať k dvom asistenciám aj gól! Naťahoval Krasikova, ktorý sa s ním v sede presúval! Rozvlnila sa iba bočná sieť!
   
  50:53
  Vartovník založil akciu, pokračoval Valach s Maroszom a stredný menovaný po spolupráci s českým kolegom neuspel spred Krasikova.
   
  50:03
  Liptovský Mikuláš hrá s piatimi hráčmi.
   
  48:52
  Archambault si doprial individuálnu akciu, nakoľko má k tomu predpoklady, aby to dosiahol. Prišiel s pukom medzi kruhy, ale vďaka dobrému bloku Liptákov Krasikov nebol v styku so strelou.

  Ivan Harčár

  Branky a nahrávky: 4. Myklucha (Nellis), 34. Majdan (Archambault, Myklucha), 43. Burgess (Nellis, Archambault) – 26. Mezovský (J. Sukeľ)


  HK Spišská Nová Ves: Melicherčík – Ališauskas, Merežko, Žiak, Valach, Romaňák, Beaudry – Giľák, Nellis, Archambault – Majdan, Marosz, Vandas – Burgess, Myklucha, Hamráček – Vartovník, Bortňák, Džugan.
  Trenér: Vlastimil Wojnar.

  HK 32 Liptovský Mikuláš: Krasikov – Mezovský, Miller, Nátny, Wardley, Hraško, F. Fekiač, Ľalík – Avcin, Egle, Réway – Valigura, Quince, Berry – J. Sukeľ, Uhrík, Vankúš – Tkáč, Šmída, Žilka – Vojtech.
  Trenér: Juraj Faith.

  Rozhodčí: M. Novák, Jobbágy – Synek, Valo.
  thejrc.org