Arizona – Los Angeles 5:3 (kon.) | St. Louis – Arizona 3:2 (kon.)
3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
Arizona Coyotes
Sobota 23.09.2023, 21:00 • Enterprise Center, St. Louis • Příprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Dobrý den, chtěl bych vás přivítat u přípravného duelu před sezónou NHL! Spolu se podíváme na duel mezi domácím St. Louis a hostující Arizonou. Úvodní buly je naplánované na 21:00 a my u toho nebudeme chybět.

Utkání brzy začne.

Nyní už hymna USA.

00:01

00:01
    Zápas začal, domácí hrají ve tmavém, hosté v bílém.

00:42
    Jako první se do zakončení dostali hráči Blues, ale brankář Coyotes byl připravený a zasáhl proti ráně od modré čáry.

01:20
    Kalynuk pálil od modré čáry, následně se Vrána pokoušel o dorážku, ale gólmana nepřekonal.

01:26
    Kalynuk se dostal do střelecké pozice ještě jednou, znovu si s jeho pokusem poradil brankář Matt Villalta.

02:30
    Máme tu bitku, Bittten vyzval soupeře na pěstní souboj.

02:30
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues:
    Samuel Bitten – 5 min., bitka.

Vyloučení v týmu Arizona Coyotes:
    Montana Onyebuchi – 5 min., bitka.

03:00
    Villalta si dokázal poradit s další střelou, kterou nyní vyslal aktivně hrající Colton Parayko.

03:37
    Thoma si vybruslil do dobré střelecké pozice, ale jeho pokus zastavila obrana Coyotes. K zakončení se domácí nedostali.

03:55
    Po delší klidné pasáži je hra přerušená pro ofsajd, buly ve středním pásmu.

04:20
    Quinton Burns – 2 min., hákování.

04:57
    Parayko se zmocnil kotouče a dokázal jej dostat bezpečně daleko od vlastní branky.

06:00
    Coyotes hrají přesilovku, tlačí se do zakončení, ale domácí obrana je zatím pozorná.

06:10
    Koch se dostal do zakončení, ale jeho rána končí nad.

06:24
    Patrik Koch se znovu dostal do střelecké pozice, ale ránu zblokoval jeden ze soupeřů. Byl to podle všeho Perunovich.

07:28
    Brankář Hofer kryje kotouč poté, co zakončoval Hebig. Buly před jeho brankou, komerční přestávka.

07:30
    Hofer má na svém kontě další zákrok, Reece Vitelli jej prověřil dobrým pokusem.

08:01
    Dlouhou dobu se hraje nyní bez přerušení, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do pásma.

08:50
    Brankář Coyotes kryje kotouč po střele soupeře, zakončoval Michael Buchinger.

09:37
    Jakub Vrána se dostal do dobré střelecké pozice, s jeho pokusem si brankář poradil.

10:07
    Villalta kryje puk do dobrém zakončení Matthewa Peca.

10:09
    Komerční přestávka.

10:34
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, sledujeme nyní aktivní hru Blues, kteří jsou dnes střelecky aktivnější, vedou 5:3.

11:27
    Oba kluby střídají za hry, sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit.

11:52
    Harper se dostal do střelecké pozice, trefil jen rukavici brankáře Hofera.

13:14
    Peca se dostal ke střele, která nebyla povedená, puk končí vedle branky.

13:34
    Domácí Hofer musel zasahovat po střele Colina Theinise.

13:48
    Kolemen a Thomas se střetli, byl to tvrdý hit, ale hra pokračuje dál.

14:29
    Pavel Bučněvič – 2 min., krosček.

Montana Onyebuchi – 2 min., krosček.

14:29

14:57
    Hostující Smith se dostal do střelecké pozice, ale jeho rána končí vedle, domácí brankář zasahovat nemusel.

15:49
    Austin Strand to vzal na sebe, s jeho pokusem si snadno poradil brankář Hofer.

16:40
    6:5, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase. Na úvodní branku zatím čekáme.

16:45
    Dobrý pokus Kalynuka, a pak musel zasahovat brankář Coyotes.

17:13
    Matt Villalta kryje kotouč po střele od modré čáry, bude se vhazovat před jeho brankou.

18:01
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Zaslouženě se do vedení dostává domácí celek, po šikovné akci, kterou vedl Kyrou, dostal puk před branku PAVEL BUČNĚVIČ. Snadno poslal kotouč za ležícího brankáře. Asistence: Jordan Kyrou.
    18:01 Pavel BUČNĚVIČ - 1:0

18:50
    Hugh McGing měl dobrou šanci, ale v rozhodující moment minul branku.

19:00
    Blues pokračují v aktivní hře, dostáváme se do poslední minuty hry v první třetině.

19:25
    Hofer kryje puk po střele Kelemena. Dobrá práce brankáře Blues.

20:00

Domácí celek vede po první třetině naprosto zaslouženě, byl lepší, měl převahu a dokázal se jako první prosadit.

20:01

20:01
    Thomas vyhrál buly nad Smithem, sleduje začátek druhé třetiny.

20:39
    Diliberatore zblokoval střelecký pokus, který vyslal Kyrou.

21:30
    Domácí hokejisté se sice usadili v útočném pásmu, ale pokus o zakončení jim nevyšel podle představ.

22:17
    Mnoho šancí v úvodu třetiny k vidění není, sledujeme spíše klidnější pasáž hry.

22:24
    Reece Vitelli – 2 min., nedovolené bránění.

22:48
    Výborná šance hostů při oslabení, zakončoval Barron, ale Žerenko jeho projektil ukryl do rukavice.

23:13
    Blues se přesilovka nedaří a více ze hry mají nyní hokejisté Coyotes, kteří jsou v početní nevýhodě.

23:53
    Hostující Lombardi vyhazuje kotouč přes všechny čáry, následně znovu jeho tým vyhodil.

24:24

24:49
    Žerenko kryje kotouč po šanci soupeře, vhazovat se bude před brankou gólmana Blues.

25:29
    Ryan Dringel se dostal dl dobré pozice pro zakončení, jeho ránu kryje brankář Blues. Bude se vhazovat.

26:11
    Parayko zblokoval střelecký pokus, který vyslal Miler.

26:28
    Arizona se dostala do zakončení, ale rána končí vedle, zakončoval Milos Kelemen.

27:21

27:51
    Dobrá hostující šance, Theisen výborně tečoval před brankou kotouč, ale brankář Blues se vyznamenal.

28:37
    Kasperi Kapanen – 2 min., sekání.

29:32
    Kelemen to vzal na sebe, jeho rána končí těsně vedle branky, nechybělo moc jeho pokusu.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny třetiny i tohoto zápasu, Blues vedou stále o jednu branku. Nyní se brání v oslabení.

30:19
    Po přihrávce rukou se bude vhazovat ve středním pásmu, více ze hry mají nyní i díky přesilovce hosté.

31:19
    Domácí se pokoušeli o rychlou akci, jenže Kapanen nedokázal přesněji oslovit spoluhráče.

31:32
    Oba kluby střídají, do hry přicházejí odpočinutí hráči.

31:49
    Žerenko kryje kotouč poté, co zakončoval Micah Miller. Bude se vhazovat. Komerční přestávka.

32:11
    Matt Villalta si dokázal poradit s pokusem, který vyslal Kalynuk z dobré pozice.

32:53
    Další práce pro domácího brankáře, nyní si poradil s šancí Vitelliho.

33:31
    Domácí hokejisté navyšují svůj náskok, po Vránově střele se z hranice brankoviště prosazuje obranou soupeře neobsazený OSKAR SUNDQVIST. Asistence: Jakub Vrána a Scott Perunovich.
    33:31 Oskar SUNDQVIST - 2:0

35:31
    Austin Strand to vzal na sebe, jeho projektil poměrně snadno dokázal zastavit brankář Blues.

36:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, domácí hokejisté kontrolují nyní hru a mají dvoubrankový náskok.

37:17
    Tvrdou ránou od modré čáry se prosazuje a svou první branku v rámci přípravy dává JORDAN KYROU. Asistence: Colton Parayko a Robert Thomas.
    37:17 Jordan KYROU - 3:0

37:39

38:45
    Perunovich to vzal na sebe, s jeho ránou si poradil brankář.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině, domácí jsou při chuti i při puku.

39:16
    Theisen dvakrát zakončoval zajímavou akci Coyotes, ale ani jeden jeho pokus nebyl přesný. Následně domácí brankář kryje kotouč.

39:50
    Už se pravděpodobně nic nestane.

40:00

Dvě branky jsme viděli ve druhé třetině, po nichž vede domácí St. Louis na svém ledě jednoznačně 3:0, Coyotes mají šance, ale zatím se neprosadili.

40:01

40:01
    Utkání pokračuje třetí třetinou, domácí celek má náskok o tři góly.

40:50
    Sledujeme rychlý hokej v úvodu třetí třetiny, hosté se dostali do zakončení, ale brankář Žerenko kryje kotouč.

41:20
    St. Louis dostalo kotouč do útočného pásma, ale pokus o zakončení nevyšel první formaci podle představ.

42:21
    Hugh McGing to vzal na sebe, ale jeho individuální akci chyběla přesnost.

42:33
    Cameron Hebig pálil zápěstím, jeho rána končí vedle branky.

43:32
    Bitten zblokoval střelecký pokus soupeře, Smith nedokázal přesněji zakončit zajímavou akci hostů.

43:52
    Arizona právě vstřelila branku!
    Hostující celek dává svou první branku v zápase, domácí brankáři čisté konto mít nebudou. Po šikovné teči se jako první hráč Arizony v tomto zápase prosazuje ZACH SANFORD. Asistence: Micah Miller a Colin Theisen.
    43:52 Zach SANFORD - 3:1

44:21
    Robert Thomas mohl přispěchat s odpovědí za domácí tým, ale jeho rána nebyla přesná. Respektive snadno zasáhl brankář.

45:13
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Blues.

47:05
    Komerční přestávka. Střelecky vedou hosté 21:20, na góly prohrávají.

47:30
    Mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

48:03
    Bitten a Vitelli se střetli ve středním pásmu, ale po hitu budou obra pokračovat ve hře.

49:05
    Zach Sanford se dostal ke střele, jeho rána končí vedle branky.

50:19
    Velkou šanci měli domácí, ale na počátku druhé poloviny třetí třetiny jeden z hráčů minul branku.

50:49
    Komerční přestávka, lehce přes devět minut hry zbývá do konce třetí třetiny. Domácí mají dvoubrankový náskok.

50:49
    Domácí Peca vyhrál buly, utkání pokračuje dál.

51:36
    Coyotes rozehrávají od své branky, následně Vitelli zakončoval z dobré pozice po chybě brankáře Blues ale neuspěl.

53:00
    Delší klidnější pasáž hry ukončil hostující Zach Sanford, jehož pokus kryje brankář.

53:12
    Wyatt Kalynuk – 2 min., vysoká hůl.

54:33
    Přesilovku sice hostující celek proměnit nedokázal, ale nyní snižuje na rozdíl jediné branky. Z bezprostřední blízkosti se prosazuje rychlou střelou MILOS KELEMEN. Asistence: Nathan Smith a Zach Sanford.
    54:33 Milos KELEMEN - 3:2

55:41
    Coyotes se pokouší vyrovnat, ale obrana Blues hraje nyní zodpovědně.

55:48

55:48
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, 22:26, tak vypadá statistika střel na branku.

56:13
    Robert Bortuzzo se dostal do střelecké pozice, ale brankář Coyotes si dokázal poradit s jeho ránou.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry do konce zápasu, domácí celek drží těsný náskok.

57:28
    Zdálo se, že by jeden z hráčů mohl jít na trestnou lavici za vyhození puku, ale po rychlé poradě sudích pokračuje hra dál.

57:52
    Jakub Vrána to zkoušel individuálně, ale nedokázal se dostat do zajímavější střelecké pozice.

58:20
    Vitelli neprostřelil domácího brankáře, ten nyní podržel své spoluhráče.

59:00
    Hlasatel oznámil poslední minutu hry ve třetině.

59:10
    Coyotes hrají v šesti, odvolali brankáře.

59:40
    Hosté drží kotouč, ale mají ho daleko od branky soupeře. Čas ubíhá rychle.

St. Louis Blues v zápase vedli 3:0, hosté snížili na rozdíl jediné branky, ale vyrovnat se nepodařilo ani při hře bez brankáře.

Následovat budou ještě cvičně nájezdy.

Kapanen neuspěl, za hosty Smith blafákem uspěl.

Druhou sérii začal Bučněvič, ale nic nevymyslel. Hostující Sanford neuspěl. 1:0 vede Arizona.

Třetí sérii začal Vrána, který uspěl blafákem. Srovnal na 1:1. Hosté mohli rozhodnout. Theisen neuspěl.

Další hráči už nejeli, a tak nájezdy skončily smírně 1:1, zápas vyhráli Blues. (23:39:12)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 19. Bučněvič (Kyrou), 34. Sundqvist (Vrána, Perunovich), 38. Kyrou (Parayko, Thomas) – 44. Sanford (Miller, Theisen), 55. Kelemen (Smith, Sanford)

St. Louis Blues: Hofer (Žerenko) – Bortuzzo, Buchinger, Burns, Kalynuk, Parayko, Perunovich – Abramov, Bitten, Bučněvič, Heim, Kapanen, Kyrou, Laferriere, McGing, Peca, Sundqvist, Thomas, Vrána
    Trenér: Craig Berube

Arizona Coyotes: Villalta (Rousseau) – Juolevi, Strand, Diliberatore, Onyebuchi, Langlois, Koch – Dzingel, Sanford, Poganski, Barron, Harper, Hebig, Smith, Vitelli, Theisen, Kelemen, Miler, Lombardi
    Trenér: André Tourigny

Rozhodčí: Luxmore, Sandlak – Baker, Kelly