Zlín – Přerov 2:5 (kon.) | Jihlava – Vítkovice 5:6 (1:3 po s.n.) | Č. Budějovice – Mladá Boleslav 3:2 (kon.)
Mountfield HK – Sparta 0:1 (kon.) | Třinec – Olomouc 4:5 (kon.) | Litvínov – Plzeň 5:1 (kon.)
K. Vary – Liberec 4:6 (kon.) | Pardubice – Kometa Brno 3:4 (kon.)
HC Oceláři Třinec
4:5 (3:2, 1:1, 0:2)
HC Olomouc
Sobota 07.10.2023, 13:00 • Mini WERK ARENA, Třinec • DHL Extraliga juniorů • Skupina Východ

Olomouc poráží Třinec 5:4! Hosté skvěle otočili zápas a berou zaslouženě tři body díky vítězné trefě Matěje Smýkala. To je pro dnešek vše a brzy u hokeje naviděnou. (15:15:56)

59:23
    Dominik Buják tvrdě vystřelili z obranného pásma, ale trefil jen ochranné sklo.

59:18
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec:
    Alex Horváth – 2 min., sekání.

59:14
    Tomáš Šilar zakončil málem z mezikruží, ale došlo k faulu.

Konec oddechového času.

Oddechový čas pro tým HC Oceláři Třinec.

59:01
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Adam Drábek poslal puk Jakubu Koudelnému, který zamíchal s pukem a poslal jej z mezikruží MATĚJI SMÝKALOVI, jenž zamíchal s pukem a vymetl levý vingl. Asistence: Jakub Koudelný a Adam Drábek.

58:05
    Adam Panáček vystřelil z levého kruhu a jeho pokus byl sražen hokejkou Michala Pospíšila.

57:34
    Viktors Kurbaka se dostal v mezikruží k puku a neváhal jej vyhodit.

57:10
    Oceláři vyhráli vhození a vytlačili puk ven z obranné třetiny.

57:08
    Vojtěch Spěváček – 2 min., podrážení.

56:50
    Vojtěch Spěváček se snažil ještě zakončit z předbrankového prostoru, ale Dominik Frgál rychle přikryl kotouč.

56:27
    Jan Bartoš se chystal k zakončení z pravého kruhu, ale přestřelil a trefil záda olomouckého beka.

55:30
    Lukáš Bošek se dostal v levém rohu ledové plochy k puku a vyhodil jej ven ze třetiny.

55:00
    Jakub Belan se dostal k puku v levém kruhu a vyhodil jej ven ze třetiny.

54:39
    Petr Sikora vyhrál buly, hned vystřelil a Dominik Frgál byl připraven a chytil puk do rukavice.

54:36
    Vyloučení v týmu HC Olomouc:
    Jakub Koudelný – 2 min., nafilmovaný pád nebo přihrávání.

53:52
    Adam Turek nabral rychlost ve středním pásmu a Olomouc stihla faulovat.

53:37
    Patrik Volas tvrdě vystřelil a trefil brusli Matěje Smýkala, který se snažil ještě dostat ke kotouči, ale bezúspěšně.

53:04
    Klymentii Lysak se pokoušel dostat s pukem do mezikruží, ale nepřešel do útoku přes olomoucké beky.

52:33
    Patrik Šutý se se spoluhráči dlouho neusadil v útočné třetině, ale to polséze Olomouc také ne.

52:04
    Dominik Buják nechal vystřídat spoluhráče a ti založili nový útok.

51:26
    Jan Bartoš se vydal s pukem do levého kruhu, kde se snažil vystřelit, ale nakonec o puk přišel.

50:38
    Patrik Šutý se nakonec vrátil na střídačku a hra se znovu rozjela. Klymentii Lysak se dostal s pukem za olomouckou bránu, ale nepřihrál adekvátně a na puk se dostal soupeř.

50:27
    Vojtěch Spěváček byl faulován olomouckým hráčem a prudce spadl na zem. Podle rozhodčích to bylo zjevně čisté, ale Oceláři protestují.

49:36
    Vojtěch Spěváček se snažil poslat puk Robinu Gerychovi do středního pásma, ale ten nezachytil jeho nahrávku. Přesto se domácí usadili v útočném pásmu.

49:18
    Adam Havel se tlačil s pukem k bráně, poslal jej po ledě. Denis Heczko neváhal a rchle puk přikryl.

48:51
    Počtvrté Olomouc vyrovnává! Podruhé v zápase se prosadil z předbrankového prostoru ADAM TUREK, který zpracoval nahrávku Jakuba Koudelného z mezikruží a forhendem se trefil blíž k levé tyči. Asistence: Jakub Koudelný a Stanislav Ruda.

48:18
    Patrik Volas dělovou ránou oblafnul olomouckého gólmana, který vůbec nevěděl, kde je kotouč. Na poslední chvíli mu pomohli spoluhráči.

47:19
    Ondřej Šotkovský nahrával rozjetému Michalu Tomečkovi do mezikruží. Olomoucký snajpr ale nestihl zakončit včas a puk mu sebral jeden z třineckých obránců a vrátil hru k Frgálovi, který se vytáhl s dalším důležitým zákrokem.

46:33
    Adam Havel se snažil dostat v levém kruhu k puku. Neměl dostatečnou rychlost, a tak nemohl pokračovat v rozdělané práci.

46:03
    Jakub Belan se chtěl dostat do útočného pásma, ale na modré čáře mu zkřížil cestu Dominik Buják.

45:09
    Robin Gerych se ujal puku v levém kruhu. Nahrál jej Vojtěchu Spěváčkovi, ale bohužel, ten přišel o puk. Přesto se hra vrátil k Frgálovi.

44:34
    Daniel Svozil nabral rychlost ve středním pásmu, přes Adama Drábka ale nepřešel do útočného pásma.

43:55
    Ondřej Šotkovský se dostal ke kotouči a poslal jej Třinci zpět do obranného pásma. Domácí založili protiútok a Petr Sikora vzal zakončení na sebe, ale Dominik Frgál nepřipustil potíže.

42:49
    Jan Bartoš míchal s pukem v levém kruhu, ale nakonec o něj přišel. Třinec se ale dostal na kotouč a Patrik Volas vrátil hru před Olomouc.

42:07
    Jakub Belan bojoval o puk a vyhrál. Klymentii Lysak mu jej sice vypíchnul, ven ze třetiny se však nedostal.

41:46
    Kamil Drábek se pohyboval v prostoru za bránou, Koncovky se ujal Michal Tomeček a Denis Heczko přikryl puk rukavicí.

41:20
    Domácím se zatím nijak výrazně nedaří proniknout do útočného pásma. Olomouc vábroně napadá a drží se své hry.

40:39
    Klymentii Lysak se snažil ve středním pásmu vypíchnout puk Petru Sikorovi, ale nakonec se mu to nepodařilo.

40:15
    Patrik Sedláček se snažil projet s pukem za modrou čáru, což mu posléze vyšlo. Navíc vystřelil a Denis Heczko si připsal hned z kraje třetiny daůší zákrok.

40:01

Druhá třetina je za námi. V této periodě se Olomouc jasně zlepšila a byla střelecky lepší a aktivnější než domácí. To přineslo ovoce ve dvacáté osmé minutě, když potřetí srovnal Stanislav Ruda. Oceláři olomouckému hrobníkovi z paty utekli i počtvrté, když gólem do šatny upravil výsledek Michal Pospíšil. Třinec vede nad Olomoucí 4:3. Ve 14:38 začne poslední třetina zápasu.

40:00

39:36
    Třinec právě vstřelil branku!
    Jan Bartoš zamíchal s pukem a poslal jej na modrou čáru, kde byl Patrik Volas, který si vyměnil puk s MICHALEM POSPÍŠILEM, který dělovkou od modré čáry dostal puk až za záda brankáře. Asistence: Patrik Volas a Jan Bartoš.

39:16
    Michal Pospíšil ještě stihl zatarasit cestu Adamu Havlovi a střelou zápěstí došel puk bráně, kde jej Dominik Frgál přikryl.

38:49
    Hra se přesunula k Olomouci, kde v mezikruží vystřelil Klymentii Lysak, ale minul olomouckou bránu.

38:15
    Adam Kalman prudkou střelou od modré čáry překvapil, Denis Heczko nedosáhl na puk, který je stále ve hře.

38:04
    Lukáš Bošek vystřelil z mezikruží a trefil hokejku Viktorse Kurbaky, která stála těsně u brankoviště Třince.

37:30
    Marek Compel vybruslil od modré čáry až do levého kruhu, ze kterého vystřelil a Denis Heczko puk přikryl.

37:00
    Z protiútoku se snažil prosadit v mezikruží Petr Sikora, ale bezúspěšně, protože na Frgála nevyzrál.

36:34
    Hosté si vytvořili obrovský tlak a Stanislav Ruda trefil levou tyč!

36:02
    Petr Andrle se pokoušel projít s pukem až do útopčného pásma, ale cestu mu zaclonil Adam Kalman.

35:16
    Patrik Sedláček dorážel nebezpečně z předbrankového prostoru a Denis Heczko ramenem zlikvidoval nepříjemnou střelu.

34:56
    Robin Gerych forhendem střílel na bránu Olomouce ze středního pásma a i když si Dominik Frgál s kouskem poradil lehce, raději jej podržel v lapačce.

34:33
    Jakub Koudelný nahodil střelu od modré čáry směrem k bráně a Denis Heczko jej viděl a chytil puk do lapačky.

33:53
    Jakub Koudelný se pokoušel překvapit Denise Heczka z mezikruží. V poslední vteřinš mu zarazil cestu Dominik Buják.

33:33
    Lukáš Bošek výborně pracoval v levém kruhu a střelou zápěstím prověřil Denise Heczka, jemuž puk nejdřív vypadl, podruhé už byl ale neomylný.

33:02
    Nicolas Šlahora zamíchal s pukem na modré čáře a poslal puk po ledě, který se však k bráně Heczka nedostal.

32:48
    Michal Tomeček nabral rychlost ve středním pásmu a vystřelil, ale minul branku Ocelářů.

32:08
    Vojtěch Spěváček poslal puk z levého kruhu na modrou čáru, kde byl Petr Andrle a po ledě poslal puk k bráně, kde včas betony zaklapl Dominik Frgál.

31:31
    Matěj Smýkal se snažil zachytit puk za třineckou bránou, ale nakonec byl vykázán ven třineckým bekem a musel se vrátit do obranné třetiny.

30:41
    Jan Bartoš se nebál a dostal se až do mezikruží, ale pak ozbrojenou výpravou tří hráčů hostí přecejen odzbrojen.

30:16
    Oceláři natolik kombinovali a míchali s pukem, až Jan Bartoš přestřelil odkrytou bránu a Dominik Frgál udělal perfektní zákrok.

29:53
    Klymentii Lysak ostře vypálil z mezikruží, ale trefil jen rameno olomouckého strážce. O chvíli později vystřelil podruhé a to už byl Dominik Frgál připraven.

29:22
    Matěj Smýkal už se chystal do úniku. Na poslení chvíli mu srazil cestu Patrik Volas.

28:58
    Robin Gerych míchal s pukem v pravém kruhu až se odhodlal ke střele. Bohužel trefil jen ochranné sklo.

28:07
    David Blaha se pohyboval v mezikruží. Když se snažil střílet, puk mu sjel na poslední chvíli z hokejky a musel se vrátit do obranné třetiny.

27:33
    Nátlak přinesl Olomouci ovoce. Adam Turek se pohyboval v prostoru za bránou a nahrával do předbrankového prostoru STANISLAVU RUDOVI, jenž hokejkou dotlačil kotouč Heczkovi mezi betony. Asistence: Adam Turek.

26:44
    Jakub Koudelný okupoval prostor za třineckou bránou, ale vystřelit nakonec nedokázal.

26:04
    Petr Sikora se dostal s pukem až do mezikruží, ale nemohl vyvstřelit.

25:20
    Jakub Koudelný se snažil vystřelit, ale to už byli domácí v plném počtu.

24:52
    Tomáš Šilar nahrával do levého kruhu a Petr Andrle se snažil dostat k zakončení, nakonec na puk holí nedosáhl.

24:30
    Domácí potrápili hosty v jejich obranném pásmu. Zakončení z levého kruhu vzal na sebe Jan Bartoš, který trefil Frgálovu hruď.

23:47
    Matěj Smýkal se snažil prokličkovat s pukem až k bráně, ale v cestě mu stál Robin Gerych, který touš vyhodil.

23:26
    Adam Drábek vystřelil prudce od modré čáry a Denis Heczko betonem zmařil další akci.

23:19
    Patrik Šutý – 2 min., vysoká hůl.

22:51
    Matěj Smýkal sebral puk za bránou a přihrál Ondřeji Šotkovskému, jenže Olomouc si nerozuměla v útoku a musela se vrátit do obranné třetiny.

22:19
    Tomáš Šilar poslal puk od modré čáry Marceli Mikulovi, který s Matějem Kozlíkem dělal problémy Dominiku Frgálovi, ten nakonec puk přikryl.

21:44
    Tomáš Šilar se hnal za kotoučem, ale zstavil jej olomoucký obránce, a tak se nedostal do útočného pásma.

21:10
    Jakub Belan se propracoval k puku, ale v útočném pásmu se dlouho nezdržel a musel se vrátit.

20:13
    Robin Gerych se snažil dostat ke kotouči za bránou Olomouce, ale nedostal se k puku.

20:01

První třetina je minulostí a byla bohatá na góly. Hned ve druhé minutě otevřel skóre třinecký Klymentii Lysak. Těsně po třineckém oslabení vyrovnal Adam Turek. V poslední vteřině poté využil přesilovou hru v osmé minutě Vojtěch Spěváček. Po druhé bylo vyrovnáno o necelé dvě minuty později, kdy Heczka propálil Ondřej Šotkovský. Druhou přesilovou hru Třince využil Patrik Volas a navrátil Třinci vedení. Oceláři vedou nad Olomoucí 3:2 a ve 13:51 začne druhá třetina.

20:00

19:27
    Klymentii Lysak se snažil vypíchnout puk za bránou Adamu Panáčkovi, což se mu nepodařilo, ale Třinec se na chvíli udržel v útočném pásmu.

19:08
    Viktors Kurbaka z levého kruhu vystřelil a ten se odrazil o betony Dominika Frgála, který neměl puk pod kontrolou. Nakonec si mohl oddechnout díky ofsajdu Třince.

18:53
    Adam Ošmera vypíchnul puk na Jana Bartoše, ale rozhodčí zapískal přihrávku rukou.

18:44
    Tomáš Šilar vyhrál buly a puk se dostal po ledě až k bráně a Dominik Frgál jej pro jistotu přikryl.

18:20
    Jan Bartoš nastavil hůl během olomouckého nahrávání v levém kruhu, puk však nezískal.

18:06
    Adam Havel si razil cestu k bráně, ale na modré čáře jej zastavil Dominik Buják, a tak nemohl pokračovat.

17:26
    Marek Compel se dostal k puku ve středním pásmu. příliš dlouho jej zde neudržel a musel se vrátit do obranné třetiny.

16:55
    Alex Horváth nestihl s pukem zajet až k olomoucké bráně a hosté jsou v plném počtu.

16:27
    Jan Bartoš dorážel z prostoru před bránou. Dominik Frgál tlačenici a dorážky ustál.

15:50
    Robin Gerych objel pravý kruh nahrával Vojtěchu Spěváčkovi, který vystřelil od modré čáry, ale Dominik Frgál puk přikryl.

15:25
    Vojtěch Spěváček poslal od modré čáry puk na Patrika Šutého, jenž vystřelil z levého kruhu, ale Dominik Frgál byl ve střehu a připsal si další zákrok.

15:05
    David Röss – 2 min., podrážení.

14:40
    Olomouc se dopustila faulu a Třinec půjde do šesti.

13:56
    Matěj Smýkal nedosáhl na puk a Petr Sikora za jeho zády hned dělal potíže, třinecký forvard se puku neujal.

13:20
    Jakub Belan se snažil prokličkovat do útočného pásma, ale nemohl pokračovat, protože puk se ocitl mimo hrací plochu. Vylučovat se nebude.

12:38
    Matěj Kozlík vystřelil od modré čáry, ale kotuč skončil v levém rohu ledové plochy.

12:14
    Nahození od modré čáry z hokejky Adama Panáčka skončilo v rukavici Denise Heczka.

12:00
    Denis Heczko měl obrovské problémy! Lukáš Bošek se snažil třikrát dostat puk mezi jeho betony, třinecký brankář nakonec situaci ustál.

11:20
    Matěj Smýkal se hnal za pukem, ale nedosáhl na něj. Třinec se snažil proniknout do útočného pásma, ale zastavil je ofsajd.

10:47
    Michal Pospíšil nahodil puk od modré čáry a Petr Sikora se natahoval holí po teči, ale na kotouč nakonec nedosáhl.

10:34
    Třinec jde potřetí do vedení. Vojtěch Spěváček zamíchal s pukem za modrou čárou a přihrával PATRIKU VOLASOVI, který dělovou ránou od modré čáry propálil Dominika Frgála. Asistence: Vojtěch Spěváček.

10:16
    David Pastrnek – 2 min., hákování.

08:43
    V Třinci je podruhé vyrovnáno. Adam Drábek nahrával Michalu Tomečkovi do mezikruží. ten později přihrál ONDŘEJI ŠOTKOVSKÉMU, jenž vymetl pravý vingl z levého kruhu. Asistence: Michal Tomeček a Adam Drábek.

08:12
    Adam Drábek nahrával na modré čáře Lukáši Boškovi, jenž si povyjel od modré čáry a vyslal na bránu rychlou střelu. Denis Heczko byl připraven.

07:43
    Patrik Sedláček vystřelil prudce na bránu Denis Heczko levým betonem zmařil jeho střelecký pokus.

07:39
    Štěpán Urbánek – 2 min., nedovolené bránění.

07:14
    Na poslední chvíli využil přesilovku VOJTĚCH SPĚVÁČEK, který dostal nahrávku zpoza brány od Robina Gerycha a z mezikruží poslal puk po ledě a Frgál nezaklapl betony včas. Asistence: Robin Gerych.

06:30
    Petr Sikora si rychlostí blesku najel do levého kruhu, ale z tohoto místa přestřelil a Olomouc se znovu osvobodila.

05:49
    Matěj Kozlík měl dlouho problémy se dostat do útočného pásma. Kdy už se tam dostal, puk mu sebral Adam Turek, který jej posléze vyhodil ven.

05:19
    Kamil Drábek – 2 min., vysoká hůl.

04:34
    A je vyrovnáno! Jakub Koudelný z pravého kruhu poslal nahrávku do levého kruhu, kde byl Jakub Belan. Ten zamíchal s pukem a nahrával do mezikruží ADAMU TURKOVI, který se nemýlil. Asistence: Jakub Belan a Jakub Koudelný.

03:44
    Jakub Koudelný vystřelil z mezikruží a Denis Heczko chvíli nevěděl, kde je puk. Naštěstí mu pomohl Patrik Volas, který vyhodil puk ven.

02:52
    Tomáš Šilar se objevil za zády Frgála, ale puk mu nestihl vypíchnout. Hra se vrátila na druhou stranu, ale hosté se dopustili ofsajdu.

02:30
    Vojtěch Spěváček se dostal v mezikruží k puku jako první a vyhodil jej ven z obranného pásma.

02:27
    Patrik Šutý – 2 min., podrážení.

01:50
    Třinec se hned na začátek ujal vedení. Petr Sikora si objel olomouckou bránu, nahrál do mezikruží, kde byl KLYMENTII LYSAK, který se bekhendem nemýlil a poslal touš blíž k levé tyči. Asistence: Petr Sikora.

00:47
    Michal Tomeček si objel prostor za modrou čárou a vystřelil. Puk se dotkl Heczkových betonů a skončil v levém kruhu.

00:06
    Matěj Kozlík se ujal puku a vystřelil hned z pravého kruhu, ale kotouč skončil v levém rohu.

00:01

HC Oceláři Třinec: Heczko (J. Král) – Andrle (A), A. Horváth, Volas, Kurbaka, Buják (A), M. Pospíšil, Ošmera – Kozlík, Šilar, Mikula – Lysak, Sikora, Bartoš – Spěváček, Šutý (C), Gerych – Blaha, Svozil, Urbánek.

HC Olomouc: Frgál (Valenta) – P. Sedláček (A), Kalman, A. Drábek (A), Compel, Panáček (C), Šlahora, Stratil – Bošek, Tomeček, Šotkovský – Ruda, Turek, Koudelný – Belan, K. Drábek, Pastrnek – Havel, Smýkal, Röss.

Poslední vzájemné utkání se odehrálo 14.09. v Olomouci a Oceláři zde brali tři body po těsné výhře 4:3.

HC Olomouc
    Olomouci se od posledního vzájemného duelu s Třincem příliš nedaří. Prohráli téměř všechny zápasy. Záblesk naděje se rozsvítil v minulém kole, když junioři z hanácké metropole porazili na domácí půdě Berany ze Zlína. Olomoučtí sice prohrávali po první periodě 1:2, ale nepříznivý vývoj otočili a nakonec dík výsledku 4:2 brali všechny body. Zda to bude odrazový můstek pro Olomouc či nikoliv se dozvíme později. V tabulce se svěřenci trenéra Mojmír Trličíka nachází na šestém místě.

Nejproduktivnější hráči Olomouce
    Michal Tomeček
    Ondřej Šotkovský
    Lukáš Bošek

Junioři zpod Javorového nadále okupují první pozici v tabulce ELJ – Východ. Bohužel, ve čtvrtečním zápase se jim příliš nedařilo. Ve čtvrtek vyjeli svěřenci trenéra Muchy do Ostravy, aby se utkali s regionálním rivalem v derby. I přesto, že stav po první třetině svítil jasně 0:3 z pohledu Třince, mladí draci dokázali snížit skóre na 2:3. Bohužel, k vyrovnání nedošlo. Oceláři si jednoznačně budou chtít spravit chuť s Olomoucí, ale musí se držet své hry.

Nejproduktivnější hráči Třince

Petr Sikora
    Tomáš Šilar
    Jan Bartoš

Krásný den přeji všem hokejovým fanouškům. Na programu nás čeká zápas 14. kola nejvyšší soutěže juniorů. V rámci skupiny ELJ – Východ se spolu střetnou týmy Třince a Olomouce. Zápas začne v 13:00 v Mini WERK ARENĚ. A pokud zrovna nemůžete přijít osobně do haly, ráda vás tímto zvu k našemu textovému přenosu.

Šárka Kolková

Branky a nahrávky: 2. Lysak (Sikora), 8. Spěváček (Gerych), 11. Volas (Spěváček), 40. M. Pospíšil (Volas, Bartoš) – 5. Turek (Belan, Koudelný), 9. Šotkovský (Tomeček, A. Drábek), 28. Ruda (Turek), 49. Turek (Koudelný, Ruda), 60. Smýkal (Koudelný, A. Drábek)

Trenér: René Mucha

Trenér: Mojmír Trličík

Rozhodčí: Šutara, Held – Bartek, Gančarčík