Buffalo Sabres
1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Montreal Canadiens
Úterý 24.10.2023, 01:00 • KeyBank Center, Buffalo • NHL

To je tedy z tohoto utkání vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (03:46:33)

Statistika
    Střely na bránu: 37 – 26 | Přesilová hra: 1/5 – 1/3 | Trestné minuty: 6 – 10

Kdo se postavil do brankoviště?
    Eric Comrie (BUF) – 23 zákroků, 3 OG, úspěšnost 88,5 %, odchytal 56:53
    Jake Allen (MTL) – 36 zákroků, 1 OG, úspěšnost 97,3 %, odchytal 60:00

Česká a slovenská stopa
    Juraj Slafkovský (MTL) – 0+0, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 14:36

Tři hvězdy utkání
    1. Jake Allen (MTL) 36 zákroků
    2. Brendan Gallagher (MTL) 1+1
    3. Jeff Skinner (BUF) 1+0

Montreal nakonec ve třetí třetině rozhodl o svém vítězství, když hned ve 44. minutě poslal Habs do vedení Gallagher, jenž využil toho, že Comrie ještě neměl zcela puk pod svou lapačkou a dostal díky tomu touš za jeho záda. Canadiens ještě v závěru v přesilové hře jistili své vítězství trefou Pearsona.

Buffalo v tomto utkání dostalo lekci z produktivity, protože domácí celek byl rozhodně o něco lepším týmem, jenže Sabres svou aktivitu nedokázali přetavit ve víc branek. Nutno však dodat, že tohle vítězství pro svůj tým doslova ukradl brankář Habs Allen, jenž si jediný slabší okamžik vybral u inkasované branky, ale jinak předvedl famózní výkon.

Montreal Canadiens tedy nakonec zdolal Buffalo Sabres poměrem 3:1

59:50
    Buffalo je opět vytlačeno do středního pásma.

59:32
    Matheson obloukem posouvá puk do středního pásma.

59:26
    O kotouč se bojovalo za bránou Montrealu, kde nakonec byl puk vyseknut až do ochranné sítě. Následuje další vhazování před Allenem.

58:55
    Canadiens dostali puk do středního pásma, kde ho Caufield postrčil až za bránu Buffala a píská se další icing.

58:40
    Montreal vyhrál následné vhazování, ale hosté znova poslali touš na další zakázané uvolnění.

58:33
    Don Granato (BUF) si bere svůj oddechový čas.

58:33
    Montreal nyní pouze vyhodil kotouč přes celé kluziště na zakázané uvolnění.

58:18
    Domácí to přeci jen ještě zkusí v šesti!

57:48
    Montreal vyvezl touš do útočného pásma, kde z modré čáry pálil Barron a Comrie jeho pokus vyrazil mimo svou klec.

57:25
    Buffalo se ihned nacpalo do svého útočného pásma, kde vystřelil Dahlin, ale Allen byl opět na svém místě.
    56:53 Tanner PEARSON - 1:3

56:53
    Montreal právě vstřelil branku!
    Canadiens využívají přesilovou hru v jejím závěru! Newhook nahrál kotouč na brankovou čáru Gallagherovi, který ho ihned posunul do slotu TANNERU PEARSONOVI, jenž okamžitou střelou prostřelil domácího brankáře. Asistence. Brendan Gallagher, Alex Newhook.

56:30
    Xhekaj znova zkoušel střílet z modré čáry a Comrie jeho střelu vyráží.

56:18
    Slafkovský nahrál na modrou Xhekajovi, jehož rána skončila přesně ve výstroji domácího brankáře.

55:52
    Další zakončení Mathesona už kryje Comrie a Buffalo následně vyhodilo touš ze svého obranného pásma.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 8. J. Skinner (Cozens, Dahlin) – 3. J. Barron (Xhekaj, Monahan), 44. Gallagher (Savard, Pearson), 57. Pearson (Gallagher, Newhook)

Buffalo Sabres: Comrie (Luukkonen) – Dahlin, Samuelsson, Jokiharju, Power, Clifton, E. Johnson – Greenway, T. Thompson, Cozens – J. Skinner, Mittelstadt, Tuch – Peterka, Krebs, V. Olofsson – Girgensons, Jost, Okposo.
    Trenér: Don Granato

Montreal Canadiens: Allen (Montembeault) – Matheson, Savard, Harris, Kovacevic, Xhekaj, J. Barron – Caufield, Suzuki, Harvey-Pinard – J. Anderson, Newhook, Slafkovský – Pearson, Monahan, Gallagher – Pezzetta, Evans, Ylönen.
    Trenér: Martin St. Louis

Rozhodčí: South, Chmielewski – Hunt, Kovachik

Diváci: 13 507