Rimavská Sobota – Trnava 7:5 (kon.)
HKM Rimavská Sobota
7:5 (3:0, 3:2, 1:3)
HK Gladiators Trnava
sk Úterý 24.10.2023, 18:00 • Zimný štadión Rimavská Sobota • 1. liga (SR) • 12. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

HKM Rimavská Sobota sa ako nováčik nachádza na desiatom mieste tabuľky, kde má na konte 13 bodov. Naposledy porazila Trebišov a ukončila dlhú sériu prehier. Doposiaľ tento tím vyhral štyri zápasy.

HK Gladiators Trnava je v poriadnej kríze, pretože prehral šesťkrát v rade a na poslednej priečke má iba desať bodov. Jediný raz mužstvo trénera Barana vyhralo v riadnom hracom čase, iba dvakrát za dva body. Nutne potrebuje uspieť.

Úvodné zostavy:

HKM Rimavská Sobota: A. Nagy (Pončák) – Frídel, Ordzovenský, Soveľ, Lenďák, Rákoš, Danko, Klajban, Kožuch – Ďuriš, Cútt, Ďaloga – Solomončak, Nazarov, Šabanov – Jadrný, Mlynčár, Novota – Tužinský, Hojo, Čunderlík
    Tréner: Vladimír Klinga

HK Gladiators Trnava: Hollý (M. Nagy) – Ejem, Korím, Marko, Škultéty, Kadirov, Kocúr, Štefanka, Korytko – Haščič, Jurák, Galimov – Jakovlev, Kukumberg, Miklík – Alapuranen, Kupka, Ružek – Moncman, Krištofík, Piskarev
    Tréner: Martin Baran

Rozhodca: Adamec, Valach – Jonec, Haringa.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:36
    Ejem získal puk vo svojej tretine a chcel nájsť vpredu Galimova, ktorému puk z hokejky ušiel.

01:29
    Šabanov sa síce dostal k strele na pravom kruhu, ale zrazený pokus skončil až na ochrannej sieti.

02:22
    Tím Rimavská Sobota práve strelil gól!
    Tužinský z krídla prihral pred bránkovisko, kde dostal mladý ĽUBOMÍR HOJO dosť času na to, aby puk zodvihol pod brvno a strelil svoj prvý gól v sezóne.

03:39
    Hra sa rozbehla a Rimavská Sobota nabudená gólom chce pridať ďalšie zásahy, čo sa jej momentálne nedarí.

03:58
    Vylúčenie v tíme HK Gladiators Trnava:
    Bogdan Jakovlev – 2 min., sekanie.

04:09
    Presilová hra je využitá už po jedenástich sekundách. Obranca MICHAL FRÍDEL sa vďaka robustnej postavy dostal pred brankára Hollého, aby mu clonil, čo sa ukázalo ako skvelý ťah, keďže dorazil za čiaru strelu Ordzovenského od modrej.

04:58
    Trnava je v obrovskej kríze. Dnes chcela ukončiť sériu šiestich prehier, ale zdá sa, že z toho siedma porážka. Domáci hrajú jednoducho. Lenďák prihral spoza vlastnej brány do stredného pásma, kde si MICHAIL ŠABANOV puk až príliš jednoducho prehodil cez Škultétyho a zblízka prekonal Hollého.

04:58
    Striedanie v tíme HK Gladiators Trnava:
    z ihriska odchádza Juraj Hollý, prichádza Matúš Nagy.

05:44
    Tvrdá strela od modrej čiary smerovala tesne nad domácu bránku, ale puk sa odrazil späť do bránkoviska. Adam Nagy sa mu uhýbal, aby si ho nezrazil za čiaru.

06:51
    Zakázané uvoľnenie Trnavy.

07:44
    Chvíľu sa nehrá, pretože po posunutí bránky musia byť v akcii aj ľadári.

08:04
    Trnava smerovala do protiútoku dvoch proti jednému a Jurák mohol znížiť skóre, ale netrafil puk podľa predstáv.

08:23
    Galimov zahodil nemožné! Ocitol sa s pukom na hokejke pred úplne prázdnou bránkou, ale trafil iba brvno. Tento moment doslova vystihuje, ako sa Trnave v posledných dňoch nedarí.

09:29
    Trnava každopádne vpredu zlepšila prístup a je aktívna. Z mierneho uhlu to skúsil Ružek, pozor si však dal Nagy.

10:49
    Ejem spravil chybu pred vlastnou bránkou, keďže mu puk preskočil hokejku. Strelu domácich z dobrej pozície ale zablokoval Korím.

12:01
    Vylúčenie v tíme HKM Rimavská Sobota:
    Michail Šabanov – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

12:38
    Matúš Nagy – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.

12:55
    Richard Marko – 2 min., nedovolené bránenie.

12:55
    Presilovka Trnavy trvala iba zhruba pol minúty a teraz už hrá v početnej prevahe Rimavská Sobota.

14:01
    Rimavská Sobota je v plnom počte a hrá krátku presilovku o dvoch hráčov.

14:38
    Trnava so štyrmi hráčmi.

14:55
    Trnava je v plnom počte.

15:31
    Haščič sa veľmi dobre natlačil cez posledného obrancu, ale jeho pokus bekhendom skončil dobrým zákrokom Nagya.

17:27
    Šabanov nepríjemne poslal puk do bránkoviska súpera, ale Solomončak zblízka neprekonal gólmana súpera.

18:06
    Jadrný si krásne potiahol puk cez posledného obrancu pred bránkovisko, kde mu síce vyskočil, ale bejzbalovo ho parádne trafil. Matúš Nagy skvele zasiahol lapačkou.

18:57
    Martin Ďaloga – 2 min., hákovanie.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

22:15
    Trnava síce bola na začiatku druhej tretiny aktívnejšia, ale nedala gól a spravila chybu vzadu, keďže pred bránkovisko ostal sám MICHAIL ŠABANOV a ten strieľa svoj druhý gól.

23:49
    Trnava by síce rada strelila konečne nejaký gól, ale v ofenzívnej tretine je to nesmierne statické.

24:26
    Ďaloga sa natlačil do bránkoviska, ale Nagy veľmi dobre zasiahol a ešte lepšie pokryl dorážku Ďuriša.

24:36
    Michel Miklík – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.

25:45
    Trnava je v poriadnych problémoch, z tohto sa už asi nedostane. Jurij Nazarov poslal strelu od modrej čiary, ktorá vďaka clone a teču JAKUBA SOVEĽA skončila v sieti.

26:59
    Ružek zaujímavo nahodil puk od mantinelu na bránu súpera, ale Nagy si dal pozor a dobre zareagoval.

28:18
    Trnava sa neúspešne snažila prejsť do útočného pásma. Dvakrát ju zastavilo ofsajdové postavenie a následne zakázané uvoľnenie.

28:51
    Richard Marko – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.

29:41
    Trnava dala gól!
    Hostia sa predsa len dnes zapíšu minimálne raz na streleckú listinu, pretože ALEX FRANTIŠEK KUPKA vypichol puk Nazarovi, potiahol kontru troch proti jednému a po výmene puku bol aj na jej konci.

30:51

30:57
    Michel Miklík – 2 min., hákovanie.

31:49
    Matúš Nagy – 2 min., zdržiavanie hry / posunutá bránka.

32:24
    Presilovka o dvoch hráčov je využitá, nakoľko Šabanov posunul puk na ľavý kruh a JURIJ NAZAROV tvrdou ranou nedal šancu Nagyovi.

33:49

34:56
    Škultéty si nakorčuľoval do pomerne dobrej streleckej pozícii, ale jeho pokus opäť chytá Adam Nagy.

36:41
    Ďaloga takmer v šanci našiel Ďuriša, lenže puk zo vzduchu nedokázal zakončiť. Na druhej strane sa do bránkoviska natlačil Haščič, neprekonal Nagya.

37:30
    Strela od modrej čiary bola zrazená jedným z hráčov domáceho tímu presne do miest, kde stál Fín AAPO ALAPURANEN. Ten mal pred sebou iba odkrytú svätyňu.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Rimavská Sobota aj v druhej tretine strelila tri góly, rovnako ako v prvej. Síce dva razy inkasovala, ale napriek tomu jasne mieri za výhrou v tomto domácom stretnutí.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:58
    Trnava sa na začiatku tretej tretiny snaží hrať aktívne, ale Rimavská Sobota veľmi dobre bráni svoje pásmo.

41:27
    Miklík prudkou prihrávkou poslal puk pred bránkovisko, tam bol pripravený Nagy, ktorému pomohli aj obrancovia.

42:13
    Jadrný dostal pukom do jedného z menej chránených miest a ostal ležať na ľade. Nakoniec po svojich zamieril na striedačke.

43:22
    Ďaloga prihrával pred bránkovisko, následne strieľal Soveľ, lenže trafil hráčov pred sebou.

44:32
    Ružek ušiel defenzíve Rimavskej Soboty iba na chvíľu, rýchlo sa k nemu stihol stiahnuť Danko a Nagy vypichol puk hokejkou.

45:02
    Martin Čunderlík – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

45:19
    Miklík bol prakticky sám medzi kruhmi, skúsil strelu švihom. Veľmi dobre zasiahol brankár Nagy.

46:13
    Trnava sa síce drží v útočnom pásme, avšak nedarí sa jej výraznejšie ohroziť Nagya.

49:08
    Michail Šabanov – 2 min., hákovanie.

50:02
    Aj keď je Trnava v tretej tretine herne lepšia, tak sa jej nedarí pridať ďalšie góly a to s pribúdajúcim časom začína byť vážny problém.

50:46
    AAPO ALAPURANEN patrí dnes k tomu lepšiemu, čo na strane hostí je. Strieľa svoj druhý gól po tom, ako sa k nemu od betónu Nagya odrazil puk. Fín ho poslal rýchlo do siete.

51:18
    Ak sa zdalo, že Trnava ešte môže so zápasom niečo urobiť, tak znova je to už asi bezpredmetné. Kupka síce zobral puk jednému zo súperov, ale medzi kruhmi si ho našiel VLADISLAV SOLOMONČAK a prudkou strelou švihom trafil presne.

53:49
    Rimavská Sobota znova získala momentum na svoju stranu. Hrá aktívne a snaží sa všetko kontrolovať.

55:13
    Počas posledných minút sa toho veľa nestalo. Trnava už viac-menej pochopila, že prehrá siedmy zápas za sebou.

56:32
    Skóre sa ešte mení, rozdelenie bodov to už nezmení. Jurák prihral pred bránkovisko, kde bol voľný ADAM HAŠČIČ a ten zblízka prekonal Nagya.

57:46
    Zakázané uvoľnenie Rimavskej Soboty.

57:48
    Alapuranen vyhral buly v útočnom pásme, puk si okamžite prebral ALEX FRANTIŠEK KUPKA a svojou siedmym gólom v sezóne trafil mimo dosah NAgya.

57:48
    Oddychový čas Rimavskej Soboty.

58:35
    Brankár Nagy na striedačke, Trnava to ešte skúsi v šestici.

59:02
    Oddychový čas Trnavy.

Nakoniec z toho bola zaujímavá prestrelka, ale Trnava prehrala siedmy raz po sebe a ostáva posledná. Rimavská Sobota poskočila na deviate miesto. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer. (20:25:08)

Matej Kubove

Branky a nahrávky: 3. Hojo (Tužinský, Čunderlík), 5. Frídel (Ordzovenský, Cútt), 5. Šabanov (Lenďák, Danko), 23. Šabanov (Nazarov), 26. Soveľ (Nazarov, Lenďák), 33. Nazarov (Šabanov, Ordzovenský), 52. Solomončak (Šabanov) – 30. Kupka (Alapuranen), 38. Alapuranen (Korím), 51. Alapuranen, 57. Haščič (Jurák, Galimov), 58. Kupka (Alapuranen)

Trenér: Vladimír Klinga

HK Gladiators Trnava: Hollý (5. M. Nagy) – Ejem, Korím, Marko, Škultéty, Kadirov, Kocúr, Štefanka, Korytko – Haščič, Jurák, Galimov – Jakovlev, Kukumberg, Miklík – Alapuranen, Kupka, Ružek – Moncman, Krištofík, Piskarev
    Trenér: Martin Baran

Rozhodčí: Adamec, Valach – Jonec, Haringa