Vyškov – Nový Jičín 3:7 (kon.) | Mostečtí Lvi – Děčín 5:8 (kon.) | SHKM Hodonín – Val. Meziříčí 2:0 (kon.)
Kopřivnice – Havlíčkův Brod 2:3 (kon.) | Příbram – Kralupy n. Vltavou 4:2 (kon.) | Písek – Letňany 0:3 (kon.)
Technika Brno – Šumperk 4:1 (kon.) | Vel. Meziříčí – Havířov 1:8 (kon.) | Žďár n/S – Opava 4:5 (2:3 po s.n.)
Chomutov – Ústí n/L 5:2 (kon.) | Tábor – Benátky n/J 5:4 (po pr.) | Řisuty – Vrchlabí 2:5 (kon.)
Kobra – Hronov 11:3 (kon.)
HC Řisuty
2:5 (1:1, 1:1, 0:3)
HC Stadion Vrchlabí
Sobota 28.10.2023, 18:00 • Zimní stadion, Slaný • 2. liga skupina Západ • Skupina Západ

Hokejisté Řisut podlehli na domácím ledě Vrchlabí a připisují si už pátou porážku v řadě. Stadion naopak podruhé za sebou slaví tříbodový zisk.

Dvě třetiny jsme sledovali vyrovnanou bitvu. Po první části to bylo 1:1, po druhé pak 2:2, když góly stříleli jen domácí kapitán Vítězslav Bílek a hostující forvard Filip Krsek. Závěrečnou dvacetiminutovku však hosté herně ovládli a v posledních deseti minutách to dokázali promítnout i do skóre. V 51. minutě potrestal chybu v řisutské rozehrávce Ondřej Chrtek. Poté vyprodukoval nechytatelnou dělovku z první Tomáš Bláha a definitivu za zápasem udělal trefou do opuštěné domácí klece Filip Moník. (20:19:23)

59:01
    Začala poslední minuta třetí třetiny.
    58:11 Filip MONÍK - 2:5

58:11
    Vrchlabí vstřelilo branku!
    A je rozhodnuto! Hosté zvládli buly v obranném pásmu. Jakub Kynčl kotouč vyhodil, FILIP MONÍK ho jako první dobruslil a pohodlně ho zasunul do opuštěné branky soupeře. Asistence: Jakub Kynčl a Patrik Urban.

58:03
    Další icing Vrchlabí. Dvě minuty do konce třetí třetiny.

57:40
    A Řisuty to vyzkouší bez brankáře!

57:40
    Domácí si po zakázaném uvolnění soupeře vyžádali oddechový čas!

56:58
    Janeček nabídl velkou šanci Danielovi Čechovi. Ten si před Vackem ještě potáhl puk do forhendu, ale nepřehodil jeho pravý beton!

56:18
    Pískáno zakázané uvolnění Vrchlabí.

56:02
    Vacek pokryl v lapačce nahození Jana Jakubce od modré čáry a přerušil tak hru.
    55:41 Tomáš BLÁHA - 2:4

55:41
    Hosté vedou o dva góly a už jsou velmi blízko vítězství! Patrik Urban nabil na vrchol levého kruhu TOMÁŠOVI BLÁHOVI, který dělovkou z jedničky prostřelil Zeithamla – 2:4. Asistence: Patrik Urban.

54:45
    Vítězslav Bílek se dostal po naskočení z trestné na led k puku. Objel s ním branku a hledal spoluhráče. Ti už ale nedokázali klec Vrchlabí ohrozit.

54:30
    Tomáš Bláha mířil z pravé strany vedle vzdálenější tyčky.

54:04
    Rána Jakuba Kynčla od modré čáry končí na vyrážečce pozorného Zeithamla.

53:01
    Domácí vyhazují.

52:34
    Právě domácí kapitán Bílek dostal dvě minuty za podrážení.

52:12
    Domácí tahoun Vítězslav Bílek obkroužil branku a zkusil překvapit Vacka. Ten vyrazil puk do vzduchu, následně spadl před něho a pak už mu pomohla obrana.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 1. Bílek (Janeček, K. Pejchal), 34. Bílek (Čech, Janeček) – 13. Krsek, 27. Krsek (D. Chalupa), 51. Chrtek, 56. T. Bláha (P. Urban), 59. Moník (Kynčl, P. Urban)

HC Řisuty: Zeithaml (Pánek) – Řepka, Zich, Janda, Malovický, Jakubec, Strnad – Janeček, K. Pejchal, Bílek (C) – Hajný, Mulač, Čech – Výrut, Pulda, Okegawa.
    Trenér: Pavel Křepelka

HC Stadion Vrchlabí: Vacek (Červinka) – Abraham, D. Sýkora, Hladík, Fiala, Kynčl, Boukal, Perička – Chrtek, Kastner, T. Bláha (A) – Kerekanič, P. Urban (C), Moník – Jirků, Kozák, Cerman – Krsek, Šlaicher, D. Chalupa.
    Trenér: Tomáš Jirků

Rozhodčí: Valda – Gabriel, Herles