Vegas – Chicago 3:4 (po pr.) | Carolina – San Jose 3:0 (kon.) | New Jersey – Buffalo 5:4 (kon.)
Washington – Minnesota 3:2 (1:0 po s.n.) | Arizona – Los Angeles 4:5 (kon.) | Vancouver – St. Louis 5:0 (kon.)

3. Seth Jarvis (CAR) – 0+2 (03:50:46)

Vše podstatné se dnes dělo v první třetině. Carolina vstoupila do utkání aktivně a plnila roli favorita. Bylo to vidět i na skóre, ale poté domácí povolili a šancí moc nepřibývalo. Nicméně tak jako tak, Hurricanes měli zápas zcela pod kontrolou. Hrdinou je dnes Teräväinen, který se může pochlubit čistým hattrickem!

58:38
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks:
    Mike Hoffman – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

57:24
    Kähkönen za brankou chyboval v rozehrávce, čehož se snažil využít Nečas. Našel před brankovištěm Kotkaniemiho ale ten promáchl před prázdnou brankou!

55:58
    Na svém klasickém místě, tedy na levém kruhu pálil Svečnikov. Kähkönen ale přilepil puk k výstroji.

55:05
    Svečnikov naservíroval skvělou přihrávkou skrz brankoviště gólovku pro Buntinga, ale Kähkönen se bleskově přesunul!

53:58
    Givani Smith – 2 min., hrubost.

53:13
    Znovu strávili domácí celé střídání v útočném pásmu, nebezpečně střílel Orlov. Kähkönen měl potíže, neboť mu puk vypadl z lapačky ale naštěstí pro něj vedle.

52:10
    Kotkaniemi se snažil před Kähkönenem tečovat střelu Burnse od modré čáry, ale puk skončil v lapačce brankáře San Jose.

51:13
    Domácí už to asi přece jen překombinovali. Staal měl ideální příležitost zakončit, ale ještě přihrával.

49:33
    Kähkönen musel být opět v akci, protože Jarvis pálil z mezikruží. Tentokrát skvělá lapačka od hostujícího brankáře.

47:26
    Z voleje se u modré čáry opřel do kotouče Burns, ale Kähkönen si poradil i když měl trochu zakrytý výhled.

47:13
    Jednoduchá práce pro Raantu, který stáhl ze vzduchu nahození Embersona a přereušil hru.
    46:06 Teuvo TERÄVÄINEN - 3:0

46:06
    Carolina právě vstřelila branku!
    Čepice na led, je tu hattrick! Po vybojovaném kotouči v rohu našel Jarvis parádní přihrávkou u vzdálenější tyče TEUVO TERÄVÄINENA, který si počkal na vhodný moment pro zakončení a poté nedal Kähkoneovi šanci na zákrok! Asistence: Seth Jarvis a Sebastian Aho.

45:12
    Přečíslení dva na jednoho nevyřešil Orlov vůbec dobře, měl sice připraveného Nečase, ale puk špatnou přihrávkou odevzdal.

44:14
    Zatím velmi ospalý vstup do třetí třetiny z obou stran, špatná rozehrávku domácích vyústila v zakázané uvolnění.

Ondřej Krásný

Branky a nahrávky: 7. Teräväinen (Jarvis, S. Aho II), 16. Teräväinen (Orlov, Chatfield), 47. Teräväinen (Jarvis, S. Aho II)

Carolina Hurricanes: Raanta (Andersen) – Slavin, Burns, Skjei, Chatfield, Orlov, DeAngelo – S. Aho II, Teräväinen, Nečas – Bunting, Kotkaniemi, Jarvis – Martinook, J. Staal, Fast – Noesen, Drury, Svečnikov.
    Trenér: Rod Brind'Amour

San Jose Sharks: Kähkönen (Blackwood) – Ferraro, Burroughs, Knyžov, Rutta, Emberson, M. Vlasic – Zetterlund, Hertl, Duclair – Eklund, Peterson, Labanc – G. Smith, Sturm, Hoffman – Zadina, Bordeleau, Kunin.
    Trenér: David Quinn

Rozhodčí: Lambert, Laurent – McNamara, Fournier