Florida – Seattle 3:2 (kon.) | Nashville – Toronto 3:2 (po pr.) | Boston – Detroit 4:1 (kon.)
Columbus – NY Islanders 0:2 (kon.) | Montreal – Winnipeg 4:3 (1:0 po s.n.) | Pittsburgh – Ottawa 2:5 (kon.)
Vancouver – NY Rangers 3:4 (po pr.) | Los Angeles – Vegas 3:4 (0:1 po s.n.) | Buffalo – Colorado 4:0 (kon.)
New Jersey – Minnesota 4:3 (kon.) | Washington – San Jose 3:1 (kon.)
Nashville Predators
3:2 (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Toronto Maple Leafs
Neděle 29.10.2023, 01:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

U dalšího NHL zápasu, na počtenou. (02:58:49)

V tomto duelu hrálo lépe Toronto, které si došlo pro bod, ale celkově zvítězil Nashville. Hosté měli více ze hry. Trefili čtyři tyčky, šli minimálně šestkrát sami na Sarose, ale ten je dnes vychytal. Torontu vázla produktivita, přičemž Nashvillu ne. Preds dali z 24 střel 3 branky. S výkonem proti takovému celku mohou být spokojení.

Nashville právě vstřelil branku!
    Autorem branky je ROMAN JOSI. Asistence: Luke Evangelista a T. Novak.

Domácí hokejisté Torontu v prodloužení vůbec nepůjčili puk. Po velkých šancí jel Evangelista s Novakem 2 na 1. Přihrávka však nevyšla a Evangelista dal puk Josimu do druhé vlny, který před sebou vše prostřelil a rozhodl.

62:00
    Další šance Predátorů!

61:30
    Nyquist ve velké příležitosti. Po kombinaci se spoluhráči si roztáhl Samsonova, který ležel na zemi. Vystřelil však do rohu.

61:00
    Oba celky hrají opatrně a Nashville čeká na správnou příležitost.

60:30
    Na puku hrají Predátoři, kteří si ho velmi cení a nechtějí ho Torontu dát. Vědí proč.

60:01

Prodloužení započne za pár okamžiků.

Rozhodovat o bonusovém bodu bude prodloužení 3 proti 3. V něm by navrch mohli mít hosté jako v celém zápase. Třetí třetina byla bez branek a spíše ubojovaná z obou stran.

60:00

59:45
    V zápase se zřejmě bude prodlužovat. Vítěze bohužel po 60 minutách nepoznáme. Giordano puk zkušeně podržel za vlastní brankou, aby Toronto získalo alespoň bod do tabulky.

59:00
    O'Reilly teď možná fauloval Nylandera u branky Preds. Rozhodčí to však pustili a domácí se valili na Samsonova. Ten puk ukryl do své výstroje po střele Forsberga.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty základní hrací doby.

57:00
    Forsberg udělal chybu a dopředu se valil ve velké rychlosti Matthews. Snažil se prokličkovat, ale puk mu utekl.

56:00
    Preds teď maí pouze protiútoky, ale nedaří se jim finální nahrávky, které chytají hostující beci.

Karel Geba

Branky a nahrávky: 16. O'Reilly (Josi, F. Forsberg), 36. O'Reilly (F. Forsberg, Evangelista), 63. Josi (Evangelista, Novak) – 14. Nylander (Matthews, Marner), 33. Giordano (Kämpf, Domi)

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – Fabbro, Josi (C), A. Carrier, McDonagh (A), Barrie, Lauzon – Pärssinen, O'Reilly (A), F. Forsberg – Evangelista, Novak, Sherwood – Co. Smith, Sissons, Trenin – Tomasino, Nyquist.
    Trenér: Andrew Brunette

Toronto Maple Leafs: Samsonov (Woll) – Brodie, Rielly (A), Liljegren, Giordano, Klingberg – Marner, Matthews (A), Järnkrok – Nylander, Tavares (C), Bertuzzi – Domi, Kämpf, Knies – Reaves, Holmberg, Gregor.
    Trenér: Sheldon Keefe

Rozhodčí: Hebert, Sandlak – Murray, Hughes