Buffalo – Boston 2:5 (kon.) | Columbus – Pittsburgh 3:5 (kon.) | Montreal – Calgary 1:2 (kon.)
Washington – Vegas 3:0 (kon.) | Dallas – Arizona 4:3 (po pr.) | Nashville – Anaheim 2:3 (kon.)
St. Louis – Tampa 5:0 (kon.) | Winnipeg – New Jersey 6:3 (kon.) | San Jose – Florida 3:5 (kon.)

3. Matthew Tkachuk (FLA) 0+2 (07:22:46)

Florida se na vítězství nadřela možná víc, než sama čekala a ve třetí třetině dokonce prohrávala 2:3. Nakonec ale potvrdila roli favorita, skóre otočila a odváží si ze San Jose páté vítězství v řadě po výhře 5:3. San Jose sice předvedlo povedený výkon, ale na rozjeté Pantery to nestačilo.

59:28
    Oddechový čas pro tým San Jose Sharks.

59:28
    Zakázané uvolnění Floridy.

59:05
    Hoffman z levého kruhu přestřelil a Florida vyhazuje, avšak ne přes všechny čáry.

58:22
    Sharks znovu odvolávají brankáře.
    57:47 Aleksander BARKOV - 3:5

57:47
    Florida právě vstřelila branku!
    Reinhart poslal puk podél mantinelu k modré čáry, Verhaeghe bekhendovou žabičkou našel rozjetého ALEKSANDERA BARKOVA a ten dovezl puk až do prádné branky soupeře. Asistence: Carter Verhaeghe, Sam Reinhart.

57:30
    Ránu Addisona od modré sráží Stolarz vedle branky.

57:04
    Po přerušení hry v pásmu Floridy míří Blackwood na střídačku.

56:52
    Lundell se dostal z levé strany k dorážce, ale byl v hodně ostrém úhlu a nedokázal se trefit.

56:31
    Luostarinen odpálil puk od hole Hertla v obranném pásmu San Jose. Puk proskákal k Blackwoodovi, jenž přerušuje hru. Komerční brejk.

55:40
    Oba týmy nyní předvádí poctivou práci v defenzivě, což má za následek, že se hraje převážně ve středním pásmu.

54:46
    A zase se hra přesunula před branku Blackwooda. Reinhart našel před brankou Barkova, který si pohodil puk na bekhend, avšak brankáře domácích nepřekonal. Komerční pauza.

54:14
    Protiútok Zetterlunda po levém křídle, domácí útočník vypálil zpoza levého kruhu a trefil horní tyč!

53:55
    San Jose vyvezlo puk do středního pásma a rychle prostřídává.

53:25
    Florida drží dlouho útočné pásmo a snaží se zvýšit své vedení.

52:42
    Forslingova rána od modré čáry k pravé tyči se odráží od brankové konstrukce vedle branky!

51:47
    Gól nicméně uznán není, podle rozhodčích došlo k ofsajdu!

51:47
    Podle opakovaných záběrů nelze stoprocentně určit, jestli se puk dostal za modrou čáru, nebo zůstal v obranné třetině San Jose. Rozhodčí by měli podle bývalého rozhodčího a analytika Davea Jacksona gól uznat.

51:47
    San Jose si bere challenge kvůli možnému ofsajdu, který gólu měl předcházet.
    51:47 Neuznaný gól Sama Bennetta

51:47
    Gól Sama Bennetta není uznán kvůli ofsajdu.

51:19
    Icing Floridy, vhazovat se bude před Stolarzem.
    51:09 Kevin STENLUND - 3:4

51:09
    A rázem je zase všechno jinak! Parádní tečí se prosadil v mezikruží KEVIN STENLUND, jenž usměrnil puk mezi betony Blackwooda a vrací Floridě těsné vedení! Asistence: Uvis Balinskis, Steven Lorentz.
    50:06 Carter VERHAEGHE - 3:3

50:06
    Tkachuk přihrál z pravého kruhu křížem do levé strany a než se Blackwood vůbec stihl odrazit k přesunu, vyslal CARTER VERHAEGHE prudkou střelu k levé tyči. Využitá přesilovka. Asistence: Matthew Tkachuk, Aleksander Barkov.

49:51
    Tkachukovu střelu od modré čáry vyráží Blackwood do strany.

49:31
    Sharks bleskově po buly vyhazují puk přes všechny čáry.

49:28
    Florida dostane šanci v přesilovce dorovnat skóre.

49:28
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks:
    Marc-Édouard Vlasic – 2 min., podrážení.

48:30
    Dělovka Rutty zpoza pravého kruhu, Stolarz vyrážečkou odvrací puk za branku.

48:14
    Forsling vypálil z dálky na Blackwooda a nutí jej přerušit hru.
    47:21 Luke KUNIN - 3:2

47:21
    San Jose právě vstřelilo branku!
    A domácím se výhodu daří využít! Skóre otáčí LUKE KUNIN, který se dostal k dorážce nepřesné střely Granlunda. Puk se odrazil od zadního mantinelu před branku a Kunin ho bekhendem poslal Stolarzovi mezi betony. Asistence: Danil Guščin, Mikael Granlund.

46:53
    Sharks budou hrát znovu přesilovku! Prozatím ale mají výhodu.

46:43
    Komerční přestávka. Blackwood vyráží Cousinsovu střelu do ochranné sítě.
    46:11 Tomáš HERTL - 2:2

46:11
    Domácí využívají přesilovou hru! TOMÁŠ HERTL si sjel před brankoviště, dostal přihrávku ze strany a trefil se pod horní tyč za zády přesouvajícího se Stolarze! Asistence: Fabian Zetterlund, Mikael Granlund.

45:52
    Forsling vyhazuje puk přes všechny čáry.

45:40
    Opakované záběry ukazují, že dokonce to byl Lorentz, kdo nejspíš trefil kolenem Stolarze do hlavy. Brankář Floridy je ale po chvíli opět připraven chytat.

45:40
    Vyloučení v týmu Florida Panthers:
    Steven Lorentz – 2 min., podrážení.

45:40
    Hertl s Eklundem předvedli výborné přečíslení, načež byl Eklund faulován a bude se vylučovat. Jenže Eklund v plné rychlosti trefil Stolarze, který je pořádně otřesený.

44:48
    Labanc se snažil o střelu z voleje z mezikruží po přihrávce od zadního mantinelu. Míjí branku Floridy.

44:01
    Hoffman se dostal na levém křídle v podstatě za obranu Floridy, ale nemohl zatočit na střed, protože by o svou výhodu přišel. Tak vypálil z levého kruhu do ramene Stolarze.

43:51
    Mahura vyslal prudkou ránu od modré čáry, Blackwood opět přerušuje hru.

43:42
    Mikkolova střela sice neprošla skrz mezikruží, ale Verhaeghe se k puku dostal jako první a zkusil Blackwoodovu pozornost. Brankář San Jose přerušuje hru.

42:57
    Reinhart z pravého kruhu přestřelil branku San Jose a puk se odráží mimo útočné pásmo. Florida je ale dál u puku a znovu se tlačí před branku soupeře.

42:14
    Ránu Ekmana-Larssona vytěsnil Blackwood do pravé tyče, odkud se puk odráží mimo branku!

41:50
    Sturmova střela z okraje mezikruží se odráží od Stolarzovy lapačky mimo brankoviště.

41:41

41:06
    Kulikov vyvezl puk až na útočnou modrou, odkud nahazuje na zadní mantinel. Pošetřil čas.

40:43
    Hosté vytlačili soupeře ze svého pásma do středního pásma. Pokračuje přesilovka San Jose.

40:01

Další třetina začne přibližně v 06:29.

Floridě se ve druhé třetině povedlo využít přesilovou hru. Svým třináctým gólem v sezoně toho docílil ve 33. minutě Sam Reinhart. Hosté tak odchází do kabin s vedením 2:1 v zádech, nicméně San Jose bude mít ještě minutu a 41 sekund přesilovku na začátku další části.

40:00

39:41
    Nick Cousins – 2 min., podrážení.

39:01
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

38:35
    Mikkola ve vzduchu odpálil puk, který na branku Floridy vyslal Guščin z pravého kruhu. San Jose se snaží v závěru třetiny ještě něco s výsledkem udělat.

37:20
    Rutta dobře střílel krátce po buly od mantinelu. Stolarz vyrazil puk před sebe, načež ho přikryl lapačkou.

37:13
    Nakonec se San Jose povedlo dostat puk ze svého pásma a nutí Stolarze k přerušení hry. Unavení hráči Sharks mohou vystřídat.

36:55
    Dva hráči San Jose už hrají přes dvě a půl minuty v kuse. Natolik výrazný tlak si Florida dokázala vypracovat.

36:02
    Rodrigues je při svém nynějším střídání ohromně aktivní. Víc, než střelu z ostrého úhlu od pravého mantinelu ale nakonec nevymyslel. Nicméně zabránil hrozícímu protiútoku San Jose, což bylo pro Floridu nejdůležitější.

35:05
    Stolarz byl ve velkých problémech, své brankoviště ale uhájil. Jak proti střele Smitha, tak proti pokusu o překvapivé zakončení Carpentera z takřka nulového úhlu. Svůj beton udržel u tyče a puk schoval pod něj.

34:31
    Guščin se prosmýkl až před Stolarze, jenž však jeho zakončení drží pod lapačkou. Sharks se rozhodně zlepšili, ale Stolarze tak trochu rozchytali. Komerční pauza.

34:14
    Prudká rána Reinharta mířila do pravého horního rohu, Blackwood však ramenem vyráží.

33:56
    Florida se dostala do útočného pásma, Tkachuk nutí Blackwooda k přerušení hry.

33:25
    Další šance na přečíslení ze strany San Jose, ale tentokrát Mikkola výborným obranným zákrokem příležitost zhatil.

33:02
    Ovšem přišel protiútok San Jose a Zadina z levého křídla hledal Hertla před brankovištěm. Stolarz bekhendové zakončení českého útočníka vytěsnil na zadní mantinel a podržel svůj tým!

32:39
    Kulikov vyslal prudkou střelu z pravého kruhu, Blackwood betonem sráží puk do strany. Florida se dál tlačí do útoku.
    32:09 Sam REINHART - 1:2

32:09
    Panthers využívají přesilovku! Střelu Ekmana-Larssona od modré čáry dorazil za záda Blackwooda SAM REINHART, jenž dává svůj třináctý gól v sezoně! Asistence: Oliver Ekman-Larsson, Matthew Tkachuk.

31:23
    Icing Floridy, která se teď ocitla v kůži soupeře a měla velké problémy s tím, aby se tlaku soupeře ubránila.

31:00
    San Jose trochu převzalo iniciativu, dvě střely Kunina pořádně protáhly brankáře Stolarze.

30:35
    Guščin vyrazil do útoku po pravé straně a zaskočil Ekmana-Larssona střelou mezi vlastníma nohama. Branku Floridy ovšem netrefil.

29:53
    První střela San jose ve druhé třetině. Eklund šikovně protečoval puk, mezi betony Stolarze se ale netrefil.

29:27
    Nakonec se přechod hostům povedl, ale puk končí na útočné modré čáře v hledišti. Bylo to však po zásahu domácího hráče, takže se vhazuje před Blackwoodem.

29:07
    Teď ale předvádí Sharks velmi dobrý forčeking a Floridě se nedaří dostat puk z vlastní třetiny.

28:55
    Sharks jsou pod velkým tlakem a v podstatě jen odráží útoky.

28:34
    Panthers utíká puk do středního pásma, okamžitě se ale znovu vydává do útoku.

28:05
    Cousins z levého kruhu přestřelil branku San Jose. Florida i po krátké pauze dál tvoří tlak.

27:36
    Forslingova rána od modré je ovšem sražena až do ochranné sítě. Takže se Sharks ubránili i tentokrát. Komerční pauza.

27:28
    Elitní formace Floridy rozjela pořádný kolotoč v pásmu San Jose. Sharks mají velké problémy.

26:57
    Barkovovu střelu z mezikruží vyrazil Blackwood před sebe a Reinhart mohl z dorážky pálit do zčásti odkryté branky, jenže minul!

25:40
    Blackwood má v lapačce střelu Lundella zpoza levého kruhu a přerušuje hru. Dobývání pásma San Jose nadále pokračuje. Střel ovšem hosté příliš nevysílají na branku domácích.

24:50
    San Jose se ubránilo dalšímu útoku soupeře a zkusilo vyrazit do protiútoku, ale nakonec kotouč za vlastní brankou sbírá obrana hostů.

24:00
    Florida se vrátila před branku soupeře. Blackwood zastavil střelu z pravé strany, která byla přibržděna blokem Ferrara.

23:31
    Sharks se usilovně brání. Znovu vyhazují puk až směrem k brankáři Stolarzovi, takže se tentokrát vyhnuli icingu.

22:57
    Zakázané uvolnění San Jose.

22:45
    Přestože má Florida výraznou herní převahu a v útočném pásmu zatím strávila takřka dvojnásobek času, co soupeř, prozatím z toho nedokázala nic vytěžit.

22:15
    Sharks vyhodili puk ze svého pásma až k brankáři Stolarzovi. Zákrok zdarma pro gólmana Floridy.

21:37
    Mahurovu střelu od modré čáry má Blackwood v lapačce. Druhá třetina ale jinak začala prozatím trošičku bez tempa.

20:47
    San Jose je zastaveno v útočné snaze ofsajdem.

20:01

Další třetina začne přibližně v 05:33.

Po první třetině hraje San Jose s Floridou smírně 1:1. Na gól Ryana Lomberga ze 13. minuty dokázal v 16. minutě odpovědět Mike Hoffman. Vyrovnaný je také poměr střel (8-8).

20:00

18:55
    Verhaeghe strčil hůl do střely Tkachuka, ale neusměrnil puk za záda Blackwooda. Kotouč vyletěl do ochranné sítě.

18:20
    Ekman-Larsson obloučkem vybídl Lorentze k útoku po pravém křídle. Lorenz se skutečně svým důrazem dokázal dostat až před brankoviště, ale beton Blackwooda nepřekonal.

17:37
    Hosté zahráli v útočném pásmu vysokou holí. Hra je vykázána do neutrální zóny.

17:32
    Prudká střela Balinskise od modré čáry orazítkovala pouze zadní mantinel za brankou Blackwooda.

17:01
    Zadina z pravé strany vypálil trochu skrytou střelu, kterou Stolarz se štěstím vyrazil před sebe. Následnou dorážku San Jose už měl pod kontrolou a přerušuje hru. Komerční brejk.

16:06
    Icing Floridy, které nevyšla přihrávka skrz střední pásmo.
    15:58 Mike HOFFMAN - 1:1

15:58
    Florida trochu zaspala v obraně a využívá toho MIKE HOFFMAN, který se dostal z pravé strany brankoviště k dorážce a přizvedl svou střelu nad natažený beton Stolarze. Jeho první gól v sezoně. Asistence: Givani Smith, Jan Rutta.

15:35
    Stolarz čelil nepříjemnému nahození od modré čáry, které před ním skočilo. Puk ale vyraží betony.

14:53
    Florida výborně napadala rozehrávku soupeře a Lundell s Luostarinenem dokonce vybojovali puk. Ale pak o něho hosté na modré čáře zase přichází.

14:02
    Kotouč ve středním pásmu opustil ledovou plochu. Vhazuje se ve středovém kruhu.

13:19
    Tkachuk výborně uvolnil přihrávkou poblíž brankoviště Bennetta, který si položil Blackwooda, ale nepovedlo se mu dostatečně zvednout svou bekhendovou střelu! Blackwood následně likviduje i dorážku Tkachuka. Komerční pauza.
    12:34 Ryan LOMBERG - 0:1

12:34
    RYAN LOMBERG byl na ledě více než dvě minuty v kuse, ale vůbec mu to na energii neubralo, naopak. Ve středním pásmu se zmocnil puku, dokázal se uvolnit od bránícího protihráče a z okraje pravého kruhu vypálil přes dalšího protihráče pod horní tyč Blackwoodovy klece! Bez asistence.

11:56
    A San Jose dostává puk do bezpečí.

11:47

11:35
    Panthers se snaží vykombinovat střeleckou pozici, ale nedaří se jim to.

10:59
    Přesilovková kombinace Floridy přinesla několik rychlých přihrávek až před brankoviště, kde se ale Reinhart nedostal do zakončení.

10:27
    Rutta obral právě Bennetta na levé straně brankoviště o puk a vyhazuje do bezpečí.

10:02
    Začíná přesilovka Floridy, Bennett je zpět na ledě.

09:56
    Sturm sice obešel Ekmana-Larssona, ale pouze za branku Floridy.

09:47
    Kevin Labanc – 2 min., podrážení.

09:20
    Florida poctivě vyhazuje puk ze svého pásma.

08:40
    A rázem San Jose vyslalo dlouhý pas na útočnou modrou a Granlund se dostal za obranu Floridy. Jenže po přebruslení před brankoviště minul Stolarzovu klec!

08:32
    Luostarinen vyrazil do útoku v oslabení, ale vjel mezi čtyři protihráče.

08:08
    Hosté rychle vyhazují puk mimo své pásmo.

08:02
    Bude se vylučovat na straně Floridy. Bennett dostává trest za podražení. Komerční pauza.

07:20
    Tentokrát Panthers vyhazují tak, aby to zakázané uvolnění nebylo. Dostřídávají. Kulikov byl na ledě takřka dvě minuty v kuse.

07:03
    Další icing Floridy. Částečně se jí nicméně povedlo prostřídat.

06:37
    Florida se dopouští zakázaného uvolnění.

06:15
    Sharks jsou natlačeni v útočném pásmu, nedaří se jim ovšem dostat puk do prostoru ke střele.

04:39
    Floridu zastavuje postavení mimo hru.

04:10
    Prozatím se hraje poměrně svižně ze strany na stranu. Tento styl vyhovuje víc Floridě, která má přeci jen nebezpečnější a produktivnější útok, čehož při případných protiútocích může využívat.

03:32
    Reinhart nedosáhl na prudký pas Rodriguese od levého mantinelu a puk prosvištěl kolem brankoviště na opačnou stranu.

02:46
    Další útočný výpad San Jose, tentokrát Stolarz drží puk pod lapačkou.

01:53
    První zákrok brankáře Stolarze. Pokus od modré čáry od Vlasica vyráží.

00:49
    Domácí se vypravili do útoku, Ekman-Larsson ovšem srazil střelu soupeře na zadní mantinel.

00:09
    Florida začala hodně rázně, Reinhart zavezl puk do útoku po pravé straně a křižným pasem vyzval Rodriguese k ráně z voleje. Blackwood měl plné ruce práce, aby puk ve skluzu dokázal srazit mimo branku!

00:01

San Jose Sharks: Blackwood (Kähkönen) – Ferraro, Addison, M. Vlasic, Burroughs, Ochoťuk, Rutta – Eklund, Hertl, Zetterlund – Guščin, Granlund, Kunin – Zadina, Sturm, Labanc – G. Smith, Carpenter, Hoffman.
    Trenér: David Quinn

Florida Panthers: Stolarz (Bobrovskij) – Forsling, Ekman-Larsson, Mikkola, Kulikov, Mahura, Balinskis – Rodrigues, Barkov, Reinhart – Verhaeghe, Bennett, M. Tkachuk – Luostarinen, Lundell, Cousins – Lomberg, Stenlund, Lorentz.
    Trenér: Paul Maurice

Rozhodčí: Hanson, Markovic – Johnson, Knorr.

V prvním vzájemném utkání sezony, které se hrálo 25. října na Floridě, vyhráli Panthers 3:1.

San Jose v 15 zápasech zapsal skóre 18:67, takže vedle hodně špatné defenzivy má i nejslabší útok v celé NHL. Navzdory tomu zaznamenal Tomáš Hertl už 10 kanadských bodů (2+8), takže byl u více než poloviny vstřelených gólů Žraloků. To je na jednu stranu úchvatná bilance, na stranu druhou to dokládá, San Jose kromě elitní formace nemá nic, čím by ohromilo.

Floridy se tyto obtíže vůbec netýkají, přesně naopak. Sam Reinhart je s 11 góly a 10 body jedním z nejproduktivnějších hráčů soutěže. Skvěle jej doplňují i Matthew Tkachuk (3+12), Aleksander Barkov (5+9) či Evan Rodrigues (3+10). Opomenout přitom nelze ani šestigólového Cartera Verhaegheho, nebo v posledních zápasech vysoce produktivního beka Olivera Ekmana-Larssona (4+5).

Florida, která figuruje na druhém místě Atlantické divize, bude v noci na středu hrát na ledě San Jose, které je momentálně beznadějně poslední v celé lize. Z 15 zápasů totiž Sharks vydolovali jen pět bodů, přičemž první dvě vítězství v sezoně vybojovali až minulý týden. Po těchto dvou výhrách ale opět najeli do starých kolejí a poslední dvě utkání prohráli se skóre 1:9.

To Florida se rozjela, když zvítězila čtyřikrát v řadě. Naposledy dokázala v neděli pokořit Connora Bedarda, jehož dva góly nestačily Chicagu ani k tomu, aby duel dovedlo do prodloužení. Panthers při této čtyřzápasové vítězné sérii dvakrát vyhráli až po prodloužení, čímž ovšem potvrzují, že v koncovkách zápasů a klíčových okamžicích dokážou zabrat.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 16. Hoffman (G. Smith, Rutta), 47. Hertl (Zetterlund, Granlund), 48. Kunin (Guščin, Granlund) – 13. Lomberg, 33. Reinhart (Ekman-Larsson, M. Tkachuk), 51. Verhaeghe (M. Tkachuk, Barkov), 52. Stenlund (Balinskis, Lorentz), 58. Barkov (Verhaeghe, Reinhart)

San Jose Sharks: Blackwood (Kähkönen) – Ferraro (A), Addison, M. Vlasic, Ochoťuk, Rutta, Emberson – Eklund, Hertl (A), Zetterlund – Guščin, Granlund, Kunin – Zadina, Sturm, Labanc – G. Smith, Carpenter, Hoffman.

Florida Panthers: Stolarz (Bobrovskij) – Forsling, Ekman-Larsson, Mikkola, Kulikov, Mahura, Balinskis – Rodrigues, Barkov (C), Reinhart (A) – Verhaeghe, Bennett, M. Tkachuk (A) – Luostarinen, Lundell, Cousins – Lomberg, Stenlund, Lorentz.

Rozhodčí: Hanson, Markovic – Johnson, Knorr

Diváci: 10108