Nice – Toulouse 1:0 (kon.) | Lorient – Méty 2:3 (kon.) | Montpellier – Brest 1:3 (kon.)
Nantes – Le Havre 0:0 (kon.) | Rennes – Remeš 3:1 (kon.) | Lyon – Lille 0:2 (kon.)
FC Lorient
2:3 (2:1)
FC Méty
Neděle 26.11.2023, 15:00 • Stade du Moustoir, Lorient • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 13. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek dne a třeba zase někdy na počtenou! (17:07:36)

Držení míče: 68 % : 32 %.
    Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 4:6. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 10:17.

Je konec! Zápas 13. kola francouzské Ligue 1 mezi Lorientem a Métami končí za příznivějšího výsledku pro hosty, kteří v druhém poločase otočili skóre na svou stranu a vyhráli 3:2.
    „Les Grenats“ začali celý zápas lépe, a to když se už po čtyřiceti sekundách prosadil po přihrávce Kevina Van Den Kerkhofa Cheikh Sabaly. Domácímu Lorientu se však odařilo rychle zásluhou Romaina Faivreho vyrovnat a ve 22. minutě skóre také otočit, když akci střelce první domácí branky zakončil Eli Junior Kroupi. Po první půli tak byl stav 2:1 pro domácí.
    Druhý poločas nabídl také zajímavou podívanou. Nejprve totiž vyrovnal po prodlouženém centru ze značky rohového kopu Ismael Traoré, o několik minut později navíc upadl v šestnáctce domácích „Les Merlus“ střídající Asoro a penalta pro Méty byla na světě. Míč si vzal Ablie Jallow a i když si brankář Mvogo na míč sáhl, vytěsnit ho nedokázal. Definitivní tečku vítězství pak mohl dát ve čtvrté nastavené minutě Camara, avšak těsně minul.

90+7

90+6
    Avšak Candéum se podařilo balon odkopnout dosti daleko, Lorient už nevyrovná!

90+6
    Tetteh v ofsajdu, dopředu tak rychle míří domácí.

90+5
    Méty drží balon u rohového kopu, navíc teď dokonce eTettegh vybojoval aut.

90+5
    Na začátku páté nastavené minuty zahrává Benjamin Mendy balon do zámezí, Lorientu se čas velmi rychle krátí.

90+4
    Střela Lamineho Camary mohla definitivně rozhodnout, nakonec se však otřela pouze o boční síť!

90+3
    Centr Benjamina Mendyho se snažil usměrnil na branku akrobaticky Grbic, úspěšný však moc nebyl.

90+3
    A další faul ve stejném prostoru jako před chvílí, tentokrát viníkem Kouao při zákroku na Dienga.

90+2
    Brankář Mét zápas asi dokáže dochytat, mezitím tak hra pokraučje autem Lorientu.

90+1
    Tentokrát však brankář Úkiddžá balon bez problémů vyrazil, navíc tam asi dostal nějakou tu ránu do hlavy, po které je hra přerušena.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

90
    Nově příchozí Habib Maiga poslal k zemi stopera Tálnbího, uvidíme podobnou standardku jako před chvílí.

89
    Van Den Kerkhof nechá balon odskákat za autovou čáru, to teď svěřencům trenéra Boloniho stačí.

88
    Tak penalta to nakonec nebude ani po zásahu videorozhodčího.

88
    Střídání v týmu FC Méty:
    ze hřiště odchází Ablie Jallow, přichází Habib Maïga.

87
    Po rozehrání hlavičkoval těsně nad Laporte, ještě se však asi bude zkoumat hraniční zákrok brankáře Úkiddžy.

Matěj Skula

Branky: 7. Faivre (Doucouré), 22. Kroupi – 1. Sabaly (Van Den Kerkhof), 65. Traoré (Udol), 83. Jallow (pen.)

Karty:   49. Yongwa (LOR), 57. Doucouré (LOR) – 45. Udol (MTZ)

FC Lorient: Mvogo – F. Mendy, Tálbí, Laporte – Bakayoko (84. Ponceau), Abergel (C), Makengo (84. Le Bris), Yongwa (60. B. Mendy) – Faivre, Doucouré (60. Dieng) – Kroupi (60. Grbic).
    Náhradníci: Gomis – Kalulu, Le Goff, I. Touré.

Trenér: Regis le Bris

FC Méty: Úkíddžá – Candé, Traoré, Kouao, Udol (C) – L. Camara, Jacques – Van Den Kerkhof, Jallow (88. Maïga), Sabaly (67. Asoro) – Elisor (67. Tetteh).
    Náhradníci: Dietsch – Atta, P. Diallo, Mbaye, N'Duquidi, N'Guessan.

Trenér: Laszló Boloni

Rozhodčí: Pignard – Drouet, Coniglio