Boston – Minnesota 3:4 (po pr.) | Buffalo – Columbus 4:9 (kon.) | Carolina – Vegas 6:3 (kon.)
New Jersey – Philadelphia 2:3 (po pr.) | Tampa – St. Louis 6:1 (kon.) | Toronto – NY Rangers 2:5 (kon.)
NY Islanders – Edmonton 3:1 (kon.) | Nashville – Vancouver 2:5 (kon.) | Chicago – Colorado 3:2 (kon.)
Arizona – Ottawa 4:3 (kon.) | San Jose – Los Angeles 1:4 (kon.)
Boston Bruins
3:4 (2:1, 0:0, 1:2 - 0:1)
Minnesota Wild
Středa 20.12.2023, 01:00 • TD Garden, Boston • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Dobré ráno, vítám vás u onlajnu z NHL. Budeme svěky zápasu Bostonu proti Minnesotě.

Preview zápasu

Statistiky hrají ve prospěch zejména ve propsěch domácích Bruins. Ti jsou se 43 body těsně na druhém místě Východní konference za Rangers, kteří mají stejný počet bodů. V posledních čtyřech duelech Boston bodoval. Minnesota je na tom o dost hůře. Ze stejného počtu zápasu (29) Wild nasbírali jenom 28 boů a jsou na 12. místě Západní konference. Brali body ze tří posledních utkání.

Bruins jsou nejlepším týmem, který hraje na domácím ledě. Posbírali 22 bodů. Dostávají nejméně branek, a to 30, přičemž 44 jich dali. Minnesota na venkovním ledě nehraje dobře. Inkasuje více, než dává branek – 45:50. Je celkově na 13. místě v této statistice.

Ve vzájemných duelech se více daří právě Bostonu, který z posledních pěti zápasů třikrát vyhrál. V Bostonu Bruins vyhráli naposledky 4:3 po prodloužení. Těšit se můžeme samozřejmě na nejproduktivnějšího Čecha Davida Pastrnáka, který má na kontě 41 kanadských bodů (17+24).

Boston Bruins: Ullmark (Swayman) – Grzelcyk, McAvoy (A), H. Lindholm, Carlo, Wotherspoon, Shattenkirk – Marchand (C), Zacha, Pastrňák (A) – Heinen, Coyle, DeBrusk – J. van Riemsdyk, Geekie, Frederic – Lauko, Beecher, Steen.
    Trenér: Jim Montgomery

Minnesota Wild: M. Fleury (Gustavsson) – Middleton, Faber, Goligoski, Bogosian, Merrill, Da. Hunt – Kaprizov (A), Eriksson Ek (A), Boldy – M. Johansson, Rossi, Hartman – M. Foligno (A), F. Gaudreau, Maroon – Duhaime, Dewar, Lettieri.
    Trenér: John Hynes

Rozhodčí: Kea, Kozari – Alphonso, Kelly.

Duel začne zhruba v 01:07, až se týmy připraví a poslechnou si národní hymny.

00:01

00:20
    Wild vyhráli buly, ale Boston okamžitě odebral puk a Coyle rozjíždí útok.

01:00
    Grzelcyk dostal za vlastní brankou čistý hit od Foligna. Vypadá to zřejmě na nějaké zranění.

02:00
    Bostonští hokejisté se rychle adaptovali. Mají skvělý pohyb a teď hrají opravdu dlouho na puku.

02:40
    Lindholm zkusi překvapit Fleuryho pohotovou střelou. Puk prošel pouze brankovištěm.

03:00
    Foligno vyvezl puk až branku domácích, kde jej vybojoval Zacha.

04:00
    Oba celky hrají velmi fyzický hokej. Bruslí se opravdu naplno a u mantinelů se nedávají hokejisté nic zadarmo.

04:10
    Zvoní tyč. A to za Ullmarkem. Bostonský gólman nic neviděl, protože měl zakrytý výhled. Boldy to zkusil z vrcholu kruhů a bylo z toho břevno.

04:50
    van Riemsdyk okamžitě z protiútoku využil svého postavení a z otočky prověřil Fleuryho, který se musel po puku natáhnout, protože mířil přesně k pravé tyči.

05:10
    Po vyhrané buly zamířila Minnesota do pásma domácích. Tam byl nebezpečný Maroon u dorážky, ale Ullmark je jistý.

06:00
    Eriksson Ek chytře nahodil puk na bostonskou branku, kde bude následovat vhazování.

06:14
    Vyloučení v týmu Boston Bruins:
    Jake DeBrusk – 2 min., sekání.

DeBrusk v souboji u modré čáry Boldymu přímo vysekl hůl z ruky. První přesilovka zápasu.

07:00
    Bostonská čtyřka Minnesotu zatím do útočného pásma nepustila.

07:44
    6/5
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Minnesota se poprvé usadila před Ullmarkem a ihned skórovala. Střílenou nahrávku Goligoského tečoval lehce MARCUS JOHANSSON, ke kterému se puk ještě odrazil puk od Ullmarkova betonu. Následovala lehká dorážka. Asistence: Alex Goligoski a Frederick Gaudreau.
    Faber B., Maroon P., Dewar C., Fleury M., Hunt Da., Kaprizov K.
    Frederic T., Beecher J., Wotherspoon P., Ullmark L., McAvoy C.

07:48
    Jakub Lauko chtěl rozproudit svůj tým bitkou, a to se mu povedlo. Dewar dostal takzvaně "na budku", což se bostonským fanouškům hodně líbilo. Pokračuje se v pěti proti pěti.

08:50
    Hra se velmi zrychlila a oba celky teď s pukem bruslí k brance soupeřů, ale hra se vždy rychle otočí.

09:55
    Geekie dobře vystřelil, ale pro Fleuryho to byl povinný zákrok.

10:30
    Hartman ve velké příležitosti. Prokličkoval se až za záda Ullmarka, ale nakonec se mu puk postavil na hranu a oskočil mu.

11:28
    6/6
    Boston právě vstřelil branku!
    Beecher teď perfetkně vyvezl puk z vlastní třetiny. Prodral se podél mantinelu a vytvořil tak situaci 2 na 1 s DAVIDEM PASTRŇÁKEM. Ten ihned dostal puk a parádně vystřelil pod víko, na což Fleury nezareagoval, protože mu puk letěl kolem krku. Asistence: John Beecher.
    Shattenkirk K., Beecher J., Ullmark L., McAvoy C., DeBrusk J., Pastrňák D.
    Maroon P., Bogosian Z., Fleury M., Goligoski A., Gaudreau F., Johansson M.
    11:28 David PASTRŇÁK - 1:1

12:00
    Marron zamířil do bostonského pásma, přičemž puk drží Ullmark.

12:48
    Bitkaři jsou zpět ve hře.

12:50
    Ullmark zastavil dobrý projektil Boldyho. Hra se rychle otočila.

13:00
    Frederic dostal hodně prostoru v protiútoku. Po přehrání hry z jedné strany třetiny na druhou pálil. Fleury se ale pohotově přesunul.

13:30
    Marchand vyhrál buly a po sehraném signálu s beky se uvolnil Pastňák na svém místě, ale jeho střela byla zblokována Lettierim.

14:00
    Boston ve velkém náporu.

14:30
    McAvoy nahodil puk, který zpracoval za brankou Lauko. Ten chtěl ukázat velkou parádu, nabral puk na čepel a chtěl jej dostat do branky alá Granlund, ale puk mu v poslední chvíli sjel.

15:50
    Minnesota teď neví, jak se vymanit z domácího sevření. Nakonec jim pomohlo postavení mimo hru domácích.

16:30
    Hartman ztratil kotouč za brankou Ullmarka a Pastňák míří kupředu.

16:47
    Brad Marchand – 2 min., hrubost.

16:47
    Ryan Hartman – 2 min., hrubost.

16:47
    Hartman se nesmyslně při střídání pustil pěstí do Marchanda. Ten si to nenechal líbit a oplatil mu stejnou mincí.

17:30
    Hraje se ve čtyřech, co udělalo na ledě více prostoru. Toho využil Zacha s Pastrňákem. Zacha vjel do dvou obránců v lajně a Pastňákovi se tak uvolnila celá třetina. Zkusil z vrcholu kruhu vypálit, střela šla ale mimo.

18:00
    Poslední dvě minuty první třetiny.

18:30
    Grzelcyk výborně podpořil útok a dostal nahrávku na střed modré čáry. Naznačil střelu, sjel si za branku a ještě hledal Coyla. Ale puk se mu zapletl pod brusle a pas nevyšel.

18:47
    Oba celky jsou v plném počtu.

19:30
    Dohrává se ve středním pásmu, ale možná to ještě z některých týmů zkusí.

19:59
    6/6
    Tak to byla česká paráda. DAVID PASTRŇÁK v posledních vteřinách třetiny předal puk v rohu Zachovi a jel se schovat za branku. Pavel Zacha s hráčem na zádech ještě vyjel před branku a jenom poslal puk do prostoru pro Pastňáky, který jej uklidnil do sítě 8 desetin do konce 1. třetiny. Asistence: Pavel Zacha a James van Riemsdyk.
    Zacha P., van Riemsdyk J., Carlo B., Wotherspoon P., Ullmark L., Pastrňák D.
    19:59 David PASTRŇÁK - 2:1

20:00

Začátek zápasu byl velmi vyrovnaný. Minnesota šla dookone v přesilovce po nenápadné akci vedení, ale David Pastňák dvěma parádními góly poslal svůj celek do vedení. Bruins lépe bruslí a to je možná hlavní příčinou vedení.

Další třetina začne přibližně v 02:05.

20:01

20:30
    Boston vyhrál úvodní buly, ale aktivitu má zatím lepší hostující celek.

21:30
    Pastňák zavezl puk do útočné třetiny, ale Wild rychle puk vyhodili.

22:00
    Hráči Minnesoty teď zamkli domácí v obranné třetině. Faber dostal u modré více prostoru a střelou v úrovní kotníků Ullmarka postrašil.

23:00
    Minnesota stále tvoří v pásmu domácích. Ale Lindholm zkušeně vyvezl puk středem.

23:30
    Před Ullmarkem je dusno, ten raději hru zklidnil, když pokryl střelu Dewara.

24:15
    Medvědi se stále ve druhé třetině hledají, teď se spíše brání.

25:10
    Lauko dobře zblokoval holí finální nahození. Bruins obětavě vytlačují Wild od branky.

25:50
    Velká šarvátka, skoro až rugbyový mlýn v Ullmarkově brankovišti. Lindholm tam zalehl puk a hosté protestovali, aby byl udělen trest. Ale to se neděje, nakonec byl puk nalezen pod Ullmarkem.

26:00
    Wotherspoon čistě trefil Johanssona. A Maroon se šel mstít.

26:07
    Patrick Maroon – 2+10 min. osobní trest. Menší trest za vyvolání potyčky odpyká Vinni Lettieri.

26:07
    Patrick Maroon – 5 min., bitka.

26:07
    Parker Wotherspoon – 5 min., bitka.

26:07
    Wotherspoon to vůbec nečekal, že by jej někdo napadl Maroon ho rychle poslal k zemi, což ale domácí hokejista lehce chtěl, protože bitku neočekával. Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.

26:07
    Boston nakonec bude hrát přesilovou hru. Nakonec to rozhodčí vyhodnotili jako vyšší trest pro Maroona.

26:20
    Bruins už stojí v přesilovkové formaci.

27:00
    Kombinace za brankou vedla ke střele Pastňáka, který mohl kompletovat hattrick.

28:00
    Fleury teď zlikvidoval minimálně pět dobrých střel.

29:00
    Minnesota je v pěti.

30:00
    Tlak domácích hokejistů nepřestává.

30:20
    Zacha přes celé pásmo opět hledal Pastňáka, ten byl v zakončení trochu zablokován, ale i tak se mu povedlo vypálit. Fleury předvedl parádní semafor.

31:00
    Pokračuje velký nápor domácích, kteří chtějí jít do většího vedení. Na ledě Pastňákovo komando.

32:00
    na Pastrňáka směřovaly všechny puky na levý kruh, odkud vše vystřelil, ale Fleury to všechno čekal.

33:00
    Fleury Pastrňákovo poslední střelu dokonce schoval do své výstroje.

34:10
    Geekie měl velkou trpělivost a s pukem udělal parádní otočku a poté zakončil. Fleury měl co dělat.

35:10
    Wild se po delší době dostali do třetiny domácích.

36:00
    Pastrňák jel s Marchandem dva na jednoho. Český forward si počkal ještě na druhou vlnu, kde byl Zacha. Ten ale šanci promarnil.

36:40
    Duhaime si klepl o puk, což nikdo nečekal. Ani Ullmark, který musí být lehce studený. Nebezpečná střela mířila mezi nohy, což domácího fantoma lehce zaskočilo.

37:30
    Hra rychle plyne, teď se o puk bojuje ve středním pásmu, ale Wild se sttěhují do útoku.

38:00
    Poslední dvě minuty druhé třetiny.

38:30
    Teď je to nahoru, dolů. Ale bez větší střelecké možnosti.

38:50
    Geekie si dobře vybruslil na střed a mířil o protipohybu, Fleury vykopl betonem.

39:40
    Nic nebezpečného se už asi nestane.

39:59
    Bruins chtěli udeřit zase v posledních vteřinách! Zacha rychle vystřídal a puk k němu došel na střelu z první, ale přišel dobrý blok. Pastrňák se nějakým způsobem ještě dostal ke střele. Ta se odrazila od mantinelu na hůl Zachovi a ten dorazil puk do klece. Ale už bylo po čase.

40:00

Velmi pohledný hokejový zápas NHL. To mus diváky prostě bavit. Ti vidí, jak hokejisté obou celků makají. Ve druhé třetině branka nepadla a jak Boston, tak Minnesota měly své lepší chvilky. Stav je stále jenom o gól, a tak rozhodne třetí třetina.

Další třetina začne přibližně v 02:55.

40:01

40:30
    Boston nahazuje puk na Fleuryho. Goligoski rychle rozjíždí útočné snažení Minnesoty.

41:00
    Icing Bruins.

41:20
    Gólová příležitost Pastrňáka! Marchand parádně udržel puk přesně za Fleuryho brankou, poté jej nenápadně předal Pastrňákovi, který se vytočil před branku, ale brankář hostů si zasunutí na delší tyč pohlídal bruslí.

42:10
    Wild rychle otočili hru a z nebezpečné vzdálenosti pálil Gaudreau. Ullmark se štěstím vyrazil puk ramenem mimo.

43:00
    Kaprizov teď řídí útok hostů. Ullmark ustál jeho nájezd z boku.

43:30
    van Riemsdyk čekal na přihrávku na modré útočné čáře, ale finální přihrávka šla o pár čísel před něj. Mohl jít sám na Fleuryho.

43:45
    Nepřesnot ale znamenala nepříjemnost pro domácí. Boldy nabral rychlost a z jízdy vystřlil švihem těsně nad do plexi.

44:10
    Tečovaný puk od hostů do ochranné sítě Vhazuje se v pásmu Wild.

44:25
    Patrňákova lajna se Zachou a Marchandem dělá problémy. Vyhrané vhazování na Pastrňáka, který rychle přehrával puk na svého kapitána. Ten bez váhání pálil z nápřahu, přičemž projektil schytal Lettieri. Ten se těžce zvedá.

45:05
    Merrill ometl puk podél plexi, ale ten zamířil rovnou na hůl Geekieho, který byl v rohu Wild. Pohotově vyjel před Fleuryho a zkusil zakončit mezi betony. Bez výsledku.

45:20
    Zach Bogosian – 2 min., podrážení.

DeBrusk byl v rychlosti u mantinelu a Bogosian mu pod nohy strčil hůl, přičemž ta zůstala mezi bruslemi domácího borce.

45:30
    Pastrňák mohl dorazit puk do branky, ale Fleury se tam zase roztáhl na brankovišti.

46:00
    Zacha to zkusil projet, Fleury ho překvapil zákrokem Dominika Haška s vystrčenou hokejkou.

47:00
    Pastrňákovo komando opět na místě činu a kombinuje.

47:20

48:00
    Tak teď Ullmark zachránil Bruins od inkasované branky. Hosté si v útočném pásmu vyměňovali puk tak rychle, že se od něčí hole odrazil ke Kaprizovovi, který se objevil v levém kruhu. Puk mířil zcela do odkryté klece, ale Ullmark natáhl svou lapačku.

48:50
    Minnesota teď tlačí! Kaprizova s další střelou z mezikruží, ale Ullmark čaruje.

49:30
    Bruins se po přerušení lehce osvobodili z nátlaku.

50:10
    Teď šance na druhé straně. Heinen jel téměř sám na branku hostů, ale i Fleury teď chytá parádně. Střelu vyrazil k levé tyči vyrazil betonem.

50:40
    Boston teď má zase svou chvilku. Coyle chytře nahodil puk jenom do brankoviště, kde se spustila mela. Fleury ale všechny dorážky zlikvidoval.

51:30
    Tak to je neuvěřitelné. Obrat hry ze strany na stranu. Ullmark opět chytil prázdnou klec Johanssonovi po dobrém pasu.

52:10
    Hokejisté obou celků do toho teď dávají všechno a na to, že je to 2:1, tak je hra velmi otevřená.

53:00
    Ullmark kryje Rossiho lehké nahození.

53:12
    6/6
    Lindholm chtěl po buly vyhodit puk z pásma o plexi, ale Faber třetinu udržel společně s Kaprizovem. Následně se hra přelila na Middletona, který švihem orazítkoval tyč a puk přistál přímo na holi dobře stojícího KIRILLA KAPRIZOVA, který jen dorazil. Asistence: Jacob Middleton a Brock Faber.
    Middleton J., Faber B., Boldy M., Eriksson Ek J., Fleury M., Kaprizov K.
    Coyle C., Beecher J., Carlo B., Lindholm H., Ullmark L., DeBrusk J.
    53:12 Kirill KAPRIZOV - 2:2

54:00
    Maroon poslal McAVoy na mantinel hlavou, přišel při tomto zákroku navíc o helmu. Jasný faul ale nebyl potrestán.

55:00
    Wild si lepším pohybem tvoří prostor a vypadá to jako obléhání bostonské branky.

55:08
    6/6
    Vypadalo to jako přesilovka hostů, ale nebyla. Přehrání puku přes deštník, střela z osy a RYAN HARTMAN se na hranici brankoviště ocitl sám a nekompromisně zakončil z otočky. Asistence: Marco Rossi a Brock Faber.
    Hartman R., Middleton J., Faber B., Foligno M., Rossi M., Fleury M.
    Frederic T., van Riemsdyk J., Ullmark L., Geekie M., Grzelcyk M., McAvoy C.
    55:08 Ryan HARTMAN - 2:3

56:00
    Boston jde za vyrovnáním. Marchand nabízel Pastrňákovi dobrou pozici na pravém kruhu, ale přihrávka byla nepřesná.

56:40
    Minnesota domácí opět vyhnala ke své brance.

57:00
    Boston chce udělat útočné pásmo a daří se to.

57:20
    Nezbedný puk u modré čáry Lindholm přehrál dolů na McAvoye, který střílel z první. Fleury se parádně přesunul.

57:29
    Alex Goligoski – 2 min., vysoká hůl.

Goligoski byl moc tvrdý v předbrankovém prostoru, kde dal holí do obličeje Coyleovi.

58:00
    Boston začíná od své branky, navíc začaly běžet poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:10
    Ullmark je na střídačce.

58:15
    Geekie na brankovišti minul prázdnou klec, možná Fleury zasáhl.

58:35
    Tak to je velký tlak na brankovišti Minnesoty! Fleury už jenom leží.

58:54
    6/5
    Ve velké skrumáži před brankou si puk vytáhl o trošku více na kruhy BRAD MARCHAND a vyrovnal střelou pod víko. Fleury už jenom ležel v brankovišti, risk Bostonu vyšel. Asistence: Morgan Geekie a Charlie McAvoy.
    Marchand B., Zacha P., van Riemsdyk J., Geekie M., McAvoy C., Pastrňák D.
    Middleton J., Faber B., Duhaime B., Dewar C., Fleury M.
    58:54 Brad MARCHAND - 3:3

59:20
    Coyle ještě projel ze strany na Fleuryho. A jeho bekhendový blafák skončil na tyči, puk ještě skočil Fluerymu na záda a mále skončil v brance.

59:50
    Bude se prodlužovat.

60:00

Bláznivá třetina. Bruins se nechali zavřít do obrany dobrým pohynem Minnesoty, která si branku zasloužila, ale Marchand jako správný kapitán zápas zachránil ve velkém tlaku.

Za pár chvil začne prodloužení.

60:01

60:20
    Boston vyhrává buly a má puk ve své moci.

60:50
    DeBrusk zkusil ze středu vysřelit, ale duní zadní mantinel.

61:15
    Pastrňák zastavil výpad hostů a hned vyjel dopředu a do tandemu dostal puk, který vystřelil mezi ruku a tělo.

61:45
    Wild hrají s pukem, ale přichází o něj.

61:50
    Zacha hledal Pastrňáka skrytého na modré. Ten kotouč nezachytil.

62:10
    Marchand na druhé straně přišel o puk. Boldy mířil sám na Ullmarka, ale jeho střela neměla vůbec nic. Byl příliš blízko velkému gólmanovi.

62:30
    Coyle to zase zkusil projet, vystřelil a poté ještě dorážel. Fleury si z toho sedl na zadek.

62:54
    4/4
    Po velké šanci se hra otočila. Eriksson Ek vyvezl puk a našel rychlou přihrávkou KIRILLA KAPRIZOVA na kříž, který na nic nečekal a pohotově vystřelil a puk zamířil do prázdného místa, kde Ullmark nemohl být. Asistence: Joel Eriksson Ek.
    Faber B., Eriksson Ek J., Fleury M., Kaprizov K.
    Coyle C., Ullmark L., Grzelcyk M., DeBrusk J.
    62:54 Kirill KAPRIZOV - 3:4

Krásný zápas, který musel bavit. Mnoho šancí na obou stranách, ale více gólovek měl Boston. Zápas se hrál ve velkém tempu, přičemž se blýskli oba gólmani. Šťastnější nakonec byli hosté, kteří rozhodli v prodloužení, i když k výhře byli velmi blízko i ve 3. třetině.

Statistika
    Střely na bránu: 43 – 31 | Přesilová hra: 1/3 – 1/1 | Trestné minuty: 14 – 28

Kdo se postavil do brankoviště?
    Linus Ullmark (BOS) – 27 zákroků, 4 OG, úspěšnost 87,1 %, odchytal 62:07
    Marc-Andre Fleury (MIN) – 40 zákroků, 3 OG, úspěšnost 93,0 %, odchytal 62:54

Česká a slovenská stopa
    David Pastrňák (BOS) – 2+0, +2 účast, 11 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 22:41
    Pavel Zacha (BOS) – 0+1, +1 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 21:07
    Jakub Lauko (BOS) – 0+0, 0 účast, 0 střel na bránu, TM 5, čas na ledě 08:39

Tři hvězdy utkání
    1. Marc-Andre Fleury (MIN) 40 zákroků, 93,00 % úspěšnosti zákroků
    2. David Pastrňák (BOS) 2+0
    3. Ryan Hartman (MIN) 1+0

Přeji krásný zbytek dne a u NHL zase někdy. (03:57:12)

Karel Geba

Branky a nahrávky: 12. Pastrňák (Beecher), 20. Pastrňák (Zacha, J. van Riemsdyk), 59. Marchand (Geekie, McAvoy) – 8. M. Johansson (Goligoski, F. Gaudreau), 54. Kaprizov (Middleton, Faber), 56. Hartman (Rossi, Faber), 63. Kaprizov (Eriksson Ek)

Rozhodčí: Kea, Kozari – Alphonso, Kelly

Diváci: 17 850