Newcastle – Nottingham 1:3 (kon.) | Bournemouth – Fulham 3:0 (kon.) | Sheffield Utd. – Luton 2:3 (kon.)
Burnley – Liverpool 0:2 (kon.) | Manchester Utd. – Aston Villa 3:2 (kon.)
Sheffield United
2:3 (0:1)
Luton Town
Úterý 26.12.2023, 16:00 • Bramall Lane, Sheffield • Anglická Premier League • 19. kolo

Utkání je u konce a my sledovali drama až do posledních minut. Sheffield vstoupil do druhé půle s velkou touhou smazat ztrátu a to se mu povedlo. V 61. minutě srovnal krok Oliver McBurnie a v 69. minutě dokonal obrat Anel Ahmedhodžić. Jenže to nebyl jediný obrat, který jsme viděli a ten druhý přišel po dvou vlastních gólech hráčů Sheffieldu. V 77. minutě hlavičkoval do vlastní sítě Jack Robinson a v 81. minutě předvedl nešťastný zákrok kolenem Anís ben Slímán. Luton pak v závěru čelil tlaku domácích, dokázal ale vše ustát a nakonec se v důležitém duelu radoval z výhry 3:2. Luton je po této výhře na 18. místě s 15 body, Sheffield je poslední s devíti body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek dne a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (18:15:17)

Utkání sledovalo 31 041 diváků.

90+10

90+9
    Přímý kop domácích, do vápna přiběhl i gólman Foderingham, centr ale hosté zvládli dostat dál od branky.

90+8
    Brown neudržel míč na hrací ploše, Sheffield už chvátá vpřed.

90+7
    Probíhají diskuse u střídaček, řeší se ještě zákrok na Morrise, jsou u toho i oba trenéři.

90+6
    Tak tohle se sudímu nepovedlo. Hostující Morris byl doslova stažen dvěma protivníky za dres k zemi, pískal se ale faul hostujícího hráče!

90+6
    Barkley rozehrává z vlastní poloviny, zase s tím nepospíchá a bude kopat až k brance Sheffieldu.

90+5
    Luton už nikam nechvátá, posílá pouze odkopy co nejdál od své branky.

90+4
    Za zákrok na Mpanzua byl žlutou kartou potrestán Oliver Norwood.

90+3
    Pro tuto chvíli je po tlaku Sheffieldu, míč je ve středu hrací plochy.

90+2
    Domácí reklamovali roh a nakonec byli úspěšní. Před Kaminskiho tak přilétne další centr.

90+1
    Po akci pravou stranou a zpětné příhře střílel ben Slímán, mířil kousek nad bránu.

90
    Bude se nastavovat osm minut.

89
    Ogbene se sice k centru nedostal, vybojoval pro svůj celek aspoň autové vhazování.

88
    Luton drží míč na pravé straně, momentálně se ale hosté nikam neženou.

87
    Nyní už musel Kaminski zasahovat vážněji, ve vápně se totiž o nůžky pokusil Osula, jeho střihnutí šlo na bližší tyč a gólman Lutonu vyrážel před sebe!

87
    Roh si nachystal Baldock, vše ale skončilo u pozorného Kaminskiho.

86
    Střídání v týmu Sheffield United:
    ze hřiště odchází Cameron Archer, přichází William Osula.

Aleš Pur

Branky: 61. McBurnie (Ja. McAtee), 69. Ahmedhodžić – 17. Doughty (Lokonga), 77. J. Robinson (vla.), 81. ben Slímán (vla.)

Karty:   14. Ahmedhodžić (SHU), 41. Hamer (SHU), 78. Baldock (SHU), 79. J. Robinson (SHU), 90+4. Norwood (SHU)

Sheffield United: Foderingham – Baldock, Ahmedhodžić (C), Trusty, J. Robinson (86. Brewster) – Souza (86. Norwood) – Ja. McAtee, Hamer (72. ben Slímán), A. Brooks (46. M. Lowe), Archer (86. Osula) – McBurnie.
    Náhradníci: A. Davies – Norrington-Davies, Seriki, Osborn.

Trenér: Chris Wilder

Luton Town: Kaminski – Mengi, Osho, Bell (C) – Giles (72. Ogbene), Lokonga, Barkley, Doughty – Townsend (84. Mpanzu), Brown – Adebayo (71. Morris).
    Náhradníci: Shea, Krul – M. Andersen, Berry, Chong, Woodrow.

Trenér: Rob Edwards

Rozhodčí: Allison – Mainwaring, Greenhalgh