Newcastle – Nottingham 1:3 (kon.) | Bournemouth – Fulham 3:0 (kon.) | Sheffield Utd. – Luton 2:3 (kon.)
Burnley – Liverpool 0:2 (kon.) | Manchester Utd. – Aston Villa 3:2 (kon.)
Burnley FC
0:2 (0:1)
Liverpool FC
Úterý 26.12.2023, 18:30 • Turf Moor • Anglická Premier League • 19. kolo

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 31 % : 69 %.
    Střely na branku: 0:10. Střely mimo: 8:6. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 7:10. (20:31:52)

Fotbalisté Liverpoolu zvítězili na půdě předposledního Burnley 2:0 a minimálně do zítřka se posouvají do čela tabulky Premier League!

Reds byli výrazně lepší zejména v prvním poločase, kde ze své převahy a řady šancí vytěžili pouze jediný gól. V 6. minutě se po zpětné přihrávce Gakpa trefil Darwin Núñez. Další hostující příležitosti pochytal brankář Trafford. Po změně stran byl nejprve odvolán zásah Elliotta kvůli ofsajdovému postavení Saláha. Clarets se poté nadechli ke zvýšené aktivitě, ale v jejich největší šanci hlavičkoval střídající Gudmundsson mimo. Reds se mohli definitivně uklidnit až v závěru základní hrací doby, když po spolupráci s Díazem zamířil z úhlu mezi gólmanovy nohy Diogo Jota.

90+6

90+6
    Nástřel Gudmundssona z pravé strany chytá Alisson. A to už je definitivně konec.

90+6
    Rozhodčí ještě nechává hrát přes čas signalizovaného nastavení. Možná poslední útok Burnley.

90+5
    Hráči Liverpoolu už zápas v klidu kontrolují ke tříbodovému zisku.

90+3
    Na centr Odoberta si naskočil Sander Berge, který hlavičkoval nad bránu.

90+1
    Střídání v týmu Burnley FC:
    ze hřiště odchází Josh Brownhill, přichází Aaron Ramsey.

90+1
    Žlutá karta pro tým Burnley FC (Dara O'Shea).

90+1
    Rozhodčí nastaví druhou půli o pět minut!
    90. Diogo JOTA - 0:2

90
    Liverpool právě vstřelil branku!
    Hosté potvrzují svou výhru pár sekund před vypršením 90. minuty! Už to vypadalo, že Luis Díaz a Diogo Jota situaci překombinovali. Diaz v pokutovém území ještě posouval balón doleva právě DIOGOVI JOTOVI. Ten se dostal už do ostrého úhlu, přesto dokázal prostřelit Trafforda mezi nohama – 0:2.

88
    Šance na obou stranách! Po ztrátě Enda nejprve střílel těsně vedle liverpoolské brány Jacob Bruun Larsen. Na druhé straně si naběhl na krásnou přihrávku za obranu Diogo Jota, kterého však v souboji 1 na 1 vychytal levou nohou skvělý Trafford!

86
    Trent Alexander-Arnold se opřel do míče slabší levačkou a vůbec to nebylo špatné! Z 20 metrů zamířil decimetry vedle pravé tyče Traffordovy brány.

85
    ze hřiště odchází Zeki Amdouni, přichází Nathan Redmond,
    ze hřiště odchází Lyle Foster, přichází Jacob Bruun Larsen.

84
    Střídání v týmu Liverpool FC:
    ze hřiště odchází Darwin Núñez, přichází Diogo Jota.

82
    To už nemuselo platit! Dominik Szoboszlai mohl hosty uklidnit. K míči se dostal ve středu hřiště, udělal pár kroků dopředu a zkusil to. Ve finále ho ale vyrušil křižující Berge a liverpoolský záložník vypálil nepřesně.