Luton – Chelsea 2:3 (kon.) | Aston Villa – Burnley 3:2 (kon.) | Crystal Palace – Brentford 3:1 (kon.)
Manchester City – Sheffield Utd. 2:0 (kon.) | Wolverhampton – Everton 3:0 (kon.) | Nottingham – Manchester Utd. 2:1 (kon.)
Aston Villa FC
3:2 (2:1)
Burnley FC
Sobota 30.12.2023, 16:00 • Villa Park, Birmingham • Anglická Premier League • 20. kolo

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 65 % : 35 %.
    Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 7:3. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 1:6. Fauly: 9:14. (18:13:31)

Aston Villa nakonec vydřela proti předposlednímu Burnley výhru 3:2!

Ve 28. minutě poslal domácí do vedení Leon Bailey, ovšem Clarets rychle odpověděli zásluhou Zekiho Amdouniho. O chvíli později jim nebyl uznán zásah Fostera pro ofsajd a ještě do přestávky se naopak podruhé radovali Villans. Postaral se o to Mousa Diaby, který využil nabídku Watkinse. Deset minut po změně stran Burnley výrazně zkomplikoval zápas vyloučením po druhé žluté kartě Sander Berge. Hosté se přesto nevzdali. Přežili několik příležitostí soupeře a v 71. minutě srovnal Lyle Foster, který využil dobré práce Gudmundssona, jenž k němu prodloužil výkop Trafforda. Domácí vysvobodil až faul Aarona Ramseyho na střídajícího Durána a nařízenou penaltu proměnil v 89. minutě odrazem o břevno Douglas Luiz.

90+10

90+10
    Domácí se ubránili. Brownhill pak ztratil míč a do brejku se řítil Ollie Watkins. Toho zastavil výborným obranným zákrokem Vitinha, ovšem Villa bude vhazovat.

90+10
    Už se hraje přes čas. Connor Roberts ještě pošle do domácí šestnáctky dlouhý aut.

90+8
    John McGinn naběhl hokejovým způsobem do Brownhilla a vyfasoval za to žlutou kartu.

90+6
    Domácí brankář Emiliano Martínez nepospíchal s výkopem a inkasoval žlutou kartu.

90+5
    Charlie Taylor udržel míč ve hřišti po nákopu Trafforda. Následně se dostal k centru Mike Trésor, ale nabíhající Connor Roberts nedosáhl na balón.

90+4
    Hosté musejí hrnout vše dopředu. Otázkou je, zda na to mají o deseti ještě síly. Střídat už nemohou. Vypotřebovali všechna tři okna.

90+3
    Střídání v týmu Aston Villa FC:
    ze hřiště odchází Leon Bailey, přichází Leander Dendoncker.

90+1
    Rozhodčí nastaví devět minut!
    89. Douglas LUIZ - 3:2

89
    Aston Villa právě vstřelila branku!
    Pokutový kop proměnil DOUGLAS LUIZ! Měl ale štěstí! Domácí záložník totiž napálil břevno, od něhož se míč odrazil pár decimetrů za brankovou čáru – 3:2.

88
    A další z bratrů Ramseyových v akci. Tentokrát ten z Aston Villy Jacob, který dostal žlutou kartu za strčení do protihráče.

86
    Penalta pro Aston Villu! Tu sudí Attwell odpískal po pádu Jhona Durána. Provinil se Aaron Ramsey, který domácímu útočníkovi brnkl o nohu.

85
    Domácí manažer Unai Emery žene své svěřence dopředu. Proti předposlednímu týmu tabulky, který navíc hraje o deseti, by Villans samozřejmě potřebovali zvítězit.

84
    Už se opět hraje. Domácí začali o deseti, nyní už byl ale i McGinn puštěn zpátky na hřiště.

83
    Nepříjemná srážka Johna McGinna s Joshem Brownhillem. Ten na již ležícího kapitána Aston Villy ještě ze vzduchu dopadl. Brownhill je už na nohou, McGinn zřejmě bude potřebovat ošetření.

Martin Augustin

Branky: 28. Bailey (Watkins), 42. Diaby (Watkins), 89. Luiz (pen.) – 31. Amdouni (O'Shea), 71. Foster (Gudmundsson)

Karty:   18. Konsa (ASV), 88. J. Ramsey (ASV), 90+6. E. Martínez (ASV), 90+8. McGinn (ASV) – 23. Taylor (BLY), 44. Berge (BLY)   56. Berge (BLY)

Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 7:3. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 1:6. Fauly: 9:14.
    Aston Villa FC: E. Martínez – Konsa, Carlos, Lenglet (62. Torres), Moreno – Bailey (90+3. Dendoncker), McGinn (C), Luiz, J. Ramsey – Diaby (82. Durán) – Watkins.
    Náhradníci: Marschall, Proctor – C. Chambers, Zaniolo, Iroegbunam.

Trenér: Unai Emery

Burnley FC: Trafford – Vitinho, O'Shea, Beyer (17. Delcroix), Taylor – Odobert (74. Roberts), Brownhill (C), Berge, Gudmundsson (74. Trésor) – Foster, Amdouni (59. A. Ramsey II).
    Náhradníci: Murić – Redmond, Rodriguez, Bruun Larsen, Obafemi.

Trenér: Vincent Kompany