Luton – Chelsea 2:3 (kon.) | Aston Villa – Burnley 3:2 (kon.) | Crystal Palace – Brentford 3:1 (kon.)
Manchester City – Sheffield Utd. 2:0 (kon.) | Wolverhampton – Everton 3:0 (kon.) | Nottingham – Manchester Utd. 2:1 (kon.)
Nottingham Forest
2:1 (0:0)
Manchester United
Sobota 30.12.2023, 18:30Anglická Premier League • 20. kolo

V Nottinghamu se slaví, Forest po vánocích hodil za hlavy dlouhou šňůru neúspěchů a po skvělém obratu v Newcastlu skolil dalšího favorita.
    Naopak Manchester stráví přelom roku mezi sedmým a devátým místem, což je jeho nejhorší postavení od začátku 90. let.

Dnes v podstatě stačilo přijít na druhý poločas a divák-opozdilec vůbec o nic nepřišel. Hosté po promarněné půli mohli udeřit jako první, ovšem Dalotova střela se odrazila od tyče. Naopak v 64. minutě otevřel skóre domácí Domínguez po krásné souhře.
    Nejšťastnějším mužem večera bude určitě brankář Turner, jehož minela stála u vyrovnání, když namazal Garnachovi a za jeho záda zakončil Rashford – 1:1. Americký gólman pak své spoluhráče naopak několikrát podržel a přímo osudový význam měl jeho zákrok v 82. minutě proti Eriksenovi, po kterém unikli červenobílí do rychlého brejku, z něhož vsítil Gibbs-White vítězný gól.
    Dvě střely mezi tyče stačily na tři body a Nottingham se vzdálil přímému dosahu sestupových vod. (20:36:54)

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 3:2. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 9:12.

90+11

90+11
    Fotbalisté Nottinghamu dlouho neudrželi míč na soupeřově polovině, hosté vyrazili do protiútoku, který zakončil po Diallově sklepnutí z 10 metrů vedle domácí brány Eriksen.

90+9
    Žlutou kartu dostává snad za řeči Christian Eriksen (Manchester Utd.)

90+8
    V rychlosti vysekl na okraji pokutového území kličku letošní ligový debutant Amad Diallo, střelu k bližší tyči si ale Turner pohlídal.

90+6
    Z opakovaného rohu se Manchester United neprosadil, poté je navíc máván ofsajd Rashfordovi.

90+6
    Eriksen rozehrál roh překvapivě na velké vápno, kde se do míče opřel z voleje Bruno Fernandes. Turnerovi nadělala vrásky Murillova teč, skákavý míč ovšem dokázal reflexivně vytáhnout nad břevno.

90+5
    Garnacho vybojoval na těsno roh na Williamsovi, hosté spěchají s rozehrávkou, míč si bere Eriksen. Domácí se naopak postrkáváním před bránou snaží soupeře rozhodit.

90+5
    Dnešní utkání sleduje 29 529 diváků.

90+4
    Hra pokračuje, dlouhý křížný pas odvrací z malého vápna trochu nešikovně břichem Toffolo. O ruku se ale nejednalo.

90+3
    Ze sevřeného šiku odehrál vysoký míč Niakhaté a vyrazil za ním Gibbs-White, který se srazil hlavami s Evansem. Rozhodčí přerušuje hru, aby mohl být především hůře postižený domácí hráč ošetřen.

90+2
    Nad Nottinghamem se v závěru zápasu spustil silný déšť, po mokrém trávníku klouže nakopávaný míč za domácí bránu.

90
    Hlavní rozhodčí Robinson nastavuje k velkému rozladění domácích příznivců zápas o nepochopitelných 10 minut.

90
    Střídání v týmu Manchester United:
    ze hřiště odchází Aaron Wan-Bissaka, přichází Sergio Reguilón.

89
    Rohový kop letí přímo do Turnerových rukavic. Trenér ten Hag už působí na střídačce hostů odevzdaně.

88
    Další z nových mužů Boly odhlavičkoval míč po následném trestném kopu za sebe na roh.

88
    Orel Mangala (Nottingham) vidí žlutou kartu po půlminutě na hřišti, když zastavil zataháním za dres Diallův protiútok.

Karel Jedlička

Branky: 64. Domínguez (Montiel), 82. Gibbs-White (Elanga) – 78. Rashford (Garnacho)

Karty:   56. Gibbs-White (NOT), 88. Mangala (NOT) – 57. Dalot (MAN), 58. Varane (MAN), 85. Garnacho (MAN), 90+9. Eriksen (MAN)

Nottingham Forest: Turner – Montiel (74. Williams), Niakhaté, Murillo, Aina (87. Boly) – Oliveira (87. Mangala), Yates /C/ – Gibbs-White, Domínguez (79. Hudson-Odoi), Elanga (87. Toffolo) – Wood.
    Náhradníci: Vlachodimos – Tavares, Worrall, Kouyaté.

Trenér: Espírito Santo

Manchester United: Onana – Wan-Bissaka (90. Reguilón), Varane, Evans, Dalot – Mainoo (46. McTominay), Eriksen – Antony (54. Diallo), Fernandes /C/, Garnacho – Rashford.
    Náhradníci: Bayındır – Kambwala, van de Beek, Gore, Medžbrí, Martial.

Trenér: ten Hag

Rozhodčí: Robinson – Betts, Howson