5:2 (2:0, 1:0, 2:2)
HC Topoľčany
sk Úterý 09.01.2024, 18:00 • ZŠ Považská Bystrica • 1. liga (SR) • 30. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

HK 95 Považská Bystrica delí v tabuľke od HC Topoľčany jediný bod. Považanom patrí tretia priečka a žochárom tá druhá. Mužstvá sa stretli v aktuálnej sezóne už dvakrát. Obe majú po jednom víťazstve.

Panteri po vysokej prehre v Žiline 0:5 si napravili chuť v Žiari nad Hronom, keď si pripísali výhru 4:2. Obom tímom pôjde v tomto zápase o veľa, pretože im dýcha na krk Prešov a „béčko“ Slovana Bratislava. V kanadských bodoch vedie za domácich Patrik Lušňák, ktorému sa ich podarilo získať 28 za 8 gólov a 20 asistencií.

Hokejisti Topoľčian naposledy zvíťazili na ľade Trnavy 7:4. V TIPOS Slovenskej hokejovej lige je Andrei Legalin spolu s Oleksandrom Plochotnikom na čele produktivity. Obaja majú na konte už 43 bodov. Druhý menovaný sa stal hráčom minulého týždňa, keď si v dvoch zápasoch pripísal dokopy šesť bodov.

Úvodné zostavy:

HK 95 Považská Bystrica: Tomek (Maťovčík) – Meszároš, Nahálka – Zaťko, Omelka – Ďurkech L., Ďurkech J. – Zlocha A., Scheuer; – Lušňák, Rufati, Cíger – Vorona, Král, Volko – Urbánek, Zlocha J., Jakubec – Zemko, Buchman, Ligas
    Tréner: Jakub Ručkay

HC Topoľčany: Vojvoda (Šebo) – Novák, Urban – Bystričan, Sedlák – Dosek, Pupák; – Legalin, Plokhotnik, Shakhvorostov – Nemec, Stránský, Gaťár – Vaňo, Bartakovics, Piačka – Surový, Chrenko, Bajzík
    Tréner: Roman Stantien

Rozhodca: Valachovič, Krist – Hajnik, Ščurka.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:36
    Strela hostí zblokovaná a puk letel mimo hraciu plochu.

00:57
    Postavenie mimo hry Topoľčian.

01:44
    Jurajovi Ďurkechovi ušiel puk za modrú čiaru a kvôli tomu sa píska ofsajd.

02:14
    Dobrá strela od Urbánka. Vojvoda vyrazil puk.

02:37
    Strieľal Ligas zľava, ale trafil len zadný mantinel.

03:55
    Rufati prešiel do pásma, ešte prihrával na pravú stranu Lušňákovi, ktorý tiež ešte puk posúval, ale už to bolo zbytočné.

04:45
    Považská Bystrica dala gól! Hostia mali šancu na otvorenie skóre, ale Považania hru otočili. Vorona oklamal Vojvodu a prešiel s pukom poza bránu, brankár hostí bol mimo svojho bránkoviska a prišla prihrávka na hranicu pravého kruhu, kde bol MARTIN VOLKO, ktorému sa podarilo na druhý pokus skórovať.
    Asistencie: Vorona, Král

05:12
    Piačka schytal tvrdý zásah do hornej časti tela a ostal ležať na ľade.

05:12
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica:
    Ďurkech J. – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

06:11
    Legalina vychytal Tomek, keď mu puk presne smeroval do lapačky.

07:12
    Domáci v plnom počte.

07:32
    Rýchly Urbánek sa dostal do bekhendového zakončenia. Vojvoda váhal s rozohrávkou a nakoniec puk pokryl. Reklamná prestávka.

08:06
    Nepríjemne strieľal Nahálka, brankár Vojvoda puk chytil.

08:31
    Zakázané uvoľnenie Považanov.

08:56
    Na druhej strane rovnaké previnenie.

11:24
    V útočnom pásme dlhšie pobudli panteri, ktorí potrápili obranu hostí.

12:36
    Shakhvorostov to vyskúšal sprava, Tomek puk vyrazil a útočník Topoľčian ho získal opäť, tak ho rýchlo posunul pred bránu Plokhotnikovi, ktorý ihneď pálil, ale Tomek si pripísal dôležitý zákrok.

14:20
    Domácich zastavil ofsajd.

14:51
    Tentokrát je to icing panterov.

16:02
    Pri modrej čiare leží Urban. Rufati ho zasiahol hokejkou do tváre, čo bolo mimo hru.

16:02
    Rufati – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

16:15
    Poriadna delovka Stránského, ale Tomek nepustil puk za seba.

16:40
    Tomek vyrážačkou vyrazil puk po Bystričanovej strele.

18:02

18:22
    Žochári prišli puk a panteri sa vydali do rýchleho útoku, ale nevyšla im kombinácia.

18:37
    Považská Bystrica dala gól! Lušňák na krídlo prihral KRISTIÁNOVI MESZÁROŠOVI, ktorý mal dostatok času na strelu a pekným švihom poslal puk do odkrytého priestoru brány.
    Asistencie: Lušňák, Nahálka.

19:00
    Záverečná minúta prvej tretiny.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Po hlasnom klaksóne, ktorý ukončil prvú tretinu, majú väčšiu radosť práve domáci Považania, ktorým sa podarilo vsietiť dva góly. Skóre otvoril Volko a pred koncom tretiny zvyšoval na 2:0 Meszároš. Brankár Tomek je zatiaľ stopercentný. Druhá tretina sa začne približne o 18:54.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:18
    V úvode druhej časti sa píska icing hosťujúceho celku.

20:36
    Ďalšie vhadzovanie pred Vojvodom.

22:33
    Nepríjemní sú teraz domáci! Urbánek bol pred bránou a zobral si puk po strele, ale zoči-voči Vojvodovi neuspel.

24:31
    Považská Bystrica dala gól! Panteri sa svojou aktivitou dostávajú do trojgólového vedenia! Lušňák zachránil puk na modrej, posunul ho medzi kruhmi JAKUBOVI RUFATIMU, ktorý na dvakrát trafil puk vo vzduchu priamo do brány.
    Asistencie: Lušňák, Cíger.

26:44
    Domáci naďalej predvádzajú útočné chúťky. Nasleduje reklamná prestávka.

27:27
    Novákov pokus od modrej čiary. Tomek vyrazil pred seba.

28:48
    Prebrali sa aj hráči Topoľčian. Najmä Chrenko ukázal svoju mládežnícku dravosť.

29:43
    Hostia sa dopustili postavenia mimo hry.

30:35
    Panterom v týchto minútach podkurujú Topoľčanci.

31:23
    Hra je teraz kúskovaná. Tretie zakázané uvoľnenie po sebe.

31:28
    Po buly vyslal puk na domácu bránu Dosek. Tomek úspešne zasiahol a nasleduje reklamná prestávka.

32:30
    Odrazený puk od mantinelu si prevzal domáci gólman.

33:04
    Jakubec prekorčuľoval s pukom poza bránu a chcel aj sám zakončiť, ale to mu nebolo umožnené.

33:41
    Vylúčenie v tíme HC Topoľčany:
    Nemec – 2 min., napadnutie.

34:36
    Rozostavená päťka panterov si dáva na čas. Tlačia sa do priestoru brány.

38:00
    Aktivita žochárov opadla. Naopak Považania hrajú ako pri exhibícii.

38:48
    Únik troch domácich hráčov zobral na seba Lušňák, ale Vojvoda ho vychytal.

39:00
    Posledná minúta druhej tretiny.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Považskej Bystrici priala aj druhá tretina, v ktorej pridali ďalší presný zásah. Domáci vedú 3:0 a približujú sa k víťazstvu v tomto zápase. Posledná dvadsaťminútovka sa začne približne o 19:40.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

41:30
    Topoľčany musia zabrať v tejto tretine, ak chcú s výsledkom ešte niečo spraviť.

42:11
    Vhadzovanie pred Vojvodom, keď hostia nastrelili puk na zakázané uvoľnenie.

43:20
    Príležitosť mal Ligas po Zemkovej prihrávke, ale Vojvoda predviedol zákrok v správnej chvíli.

44:41
    Topoľčanci poslali puk cez všetky čiary – icing.

45:19
    Tomek vychytal dvakrát v krátkom časovom slede elitný útok hostí.

47:27
    Panteri v strehu. Buly pred Tomekom po zakázanom uvoľnení.

49:01
    Puk má Tomek v lapačke. Reklamná prestávka.

50:05
    Ján Zlocha pálil z osi ihriska. Vojvoda vyrazil puk pred seba a následne ho pokryl.

50:44
    Jakubec prešiel popri mantineli a aj zakončil. Brankár hostí nepustil puk za seba.

51:21
    Ofsajd zastavil panterov pri prechode do pásma.

53:14
    Pred Tomekom blúdil puk, ale nikomu zo strany hostí sa ho nepodarilo dostať za bránkovú čiaru.

54:43
    Topoľčany dali gól! Už to hosťom vyšlo. Prvá útočná formácia sa vyznamenala rýchlym prechodom do pásma. Shakhvorostov našiel pred bránou hokejku OLEKSANDRA PLOKHOTNIKA, ktorý nedal šancu Tomekovi.
    Asistencie: Shakhvorostov, Legalin.

54:58
    Považská Bystrica dala gól! Gól strelil PATRIK LUŠŇÁK, ktorý doprial radosť Topoľčanom len na pätnásť sekúnd.
    Asistencie: Cíger, Nahálka.

56:44
    Ligas – 2 min., podrazenie.

56:46
    Hostia si vzali oddychový čas a nastupujú so šiestimi korčuliarmi!

57:39
    Legalin trafil do brankára a následne dorážal Stránský, ktorý bol taktiež neúspešný.

57:48
    Topoľčany dali gól! Tvrdá rana MICHALA NOVÁKA od modrej čiary znamená gól v presilovej hre. Tomek nemal nárok na zákrok.
    Asistencie: Legalin, Shakhvorostov

58:12
    Vojvoda je opäť na striedačke. Hostia chcú vyrovnať.

58:52
    Legalin nezachytil puk na modrej čiare. Lušňák sa takmer dostal do samostatného úniku.

59:27
    Považská Bystrica dala gól! Lušňák sa neulakomil a ponúkol puk JAKUBOVI CÍGEROVI, aby si aj on pripísal presný zásah v tomto stretnutí, i keď to bolo do prázdnej brány.
    Asistencia: Lušňák.

59:50
    Zlocha J. – 2 min., podrazenie.

Panteri potvrdili svoje dnešné víťazstvo ešte dvomi gólmi v tretej tretine. Žochári sa snažili po znížení o vyrovnanie, ale myšlienka s odvolaním brankára im nevyšla. Považská Bystrica tak zvíťazila 5:2 a predbehla v tabuľke práve Topoľčany. O presné zásahy sa postarali siedmi rôzni strelci. Zo zápasu je to všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera. (20:15:30)

Klaudia Kadlecová

Branky a nahrávky: 5. Volko (Vorona, Král), 19. Meszároš (Lušňák, Nahálka), 25. Rufati (Lušňák, Cíger), 55. Lušňák (Cíger, Nahálka), 60. Cíger (Lušňák) – 55. Plokhotnik (Shakhvorostov, Legalin), 58. Novák (Legalin, Shakhvorostov)

Trenér: Jakub Ručkay

Trenér: Roman Stantien

Rozhodčí: Valachovič, Krist – Hajnik, Ščurka