Vyškov – Val. Meziříčí 6:1 (kon.) | Benátky n/J – Příbram 2:3 (kon.) | Ústí n/L – Kobra 4:1 (kon.)
Havlíčkův Brod – Havířov 2:7 (kon.) | Technika Brno – Kopřivnice 3:2 (kon.) | SHKM Hodonín – Opava 3:2 (po pr.)
Hronov – Mostečtí Lvi 2:1 (kon.) | Letňany – Tábor 3:2 (po pr.) | Vel. Meziříčí – Šumperk 1:6 (kon.)
Žďár n/S – Nový Jičín 3:4 (0:2 po s.n.) | Kralupy n. Vltavou – Cheb 5:6 (po pr.) | Vrchlabí – Chomutov 0:2 (kon.)
Děčín – Řisuty 6:3 (kon.)
HC Letci Letňany
3:2 (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
HC Tábor
Sobota 13.01.2024, 17:002. liga skupina Západ • Skupina Západ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Zdravím všechny fanoušky druholigového hokeje! Poslední kolo základní části nám nabídne duel mezi Letňany a Táborem!

Celek z hlavního města okupuje čtvrtou příčku a dnešní případná výhra je už neposune výš, avšak porážka by mohla Letce poslat níže (pokud Vrchlabí setne Chomutov). Letňany v kalendářním roce 2024 odehrály pouze dva duely. První dopadl výhrou 7:0 proti Buldokům a pak přišla překvapivá porážka 4:3 proti Kralupům nad Vltavou. Nejproduktivnějším hráčem Letňan je útočník Jakub Sklenář (9+25), sekunduje mu zkušený Mrňa (12+17).

HC Tábor

Kolem Kohoutů je v posledních týdnech humbuk. Během vánoční pauzy totiž došlo k odvolání kouče Tomáše Matušíka, což nelibě nesou fanoušci, kteří to dávají hlasitě najevo při domácích zápasech či na sociálních sítích. Trenérskou štafetu tak převzal Jakub Grof, který v minulosti působil například na lavičce v Karlových Varech či Přerově.

Jihočeši pod novým lodivodem sehráli tři utkání. Proti Příbrami a Vrchlabí se slavila výhra, avšak pak přišlo utkání s Chomutovem, které vyznělo lépe pro Piráty. Aktuálně se tedy mužstvo od Jordánu nachází na druhé pozici s pouhou jednobodovou ztrátou na již zmiňovaný Chomutov.

Co se týče produktivity, tak tam je mužstvo Tábora hodně silné. Hned osm hráčů má na kontě více než dvacet kanadských bodů. Mezi elitní trojici se řadí Šulek, Matušík a Milfait (29, 28 a 28 KB).

Dnešní večer nám tedy nabídne nepřímý souboj o celkové první místo! Pokud Tábor uspěje a Chomutov si připíše prohru, tak Kohouti opanují skupinu Západ.

Předpokládá se ovšem, že Chomutov proti Vrchlabí neztratí, ale druhá liga je nevyzpytatelná a ráda píše zajímavé a překvapivé příběhy.

HC Letci Letňany: Nečas (Ježek) – L. Chalupa (A), Z. Fiala, Hamšík, D. Němeček, Drtina, Gurjevskij, Ducháč – Mrňa, Pšenička, Korčák – Sklenář (A), Arnošt (C), Kysela – Poul, Labuzík, Š. Turek – Vacín, Mácha, Theimer.
    Trenér: Jaroslav Nedvěd

Hockey Club Tábor: Žajdlík (Gába) – Plášil, Hubata, Suchánek (A), Říha, K. Černý, Hajič, A. Čížek – Krliš, Milfait, Zeman – Severa, Matušík (A), Seidl (C) – Dančišin, Zadražil, L. Prášek – Zayml, Zíb, Nevšímal – J. Duda.
    Trenér: Jakub Grof

Rozhodčí: Glanc – Hradil, Baxa.

00:01

00:10
    Domácí jako první zavítali do útočného pásma, avšak k ohrožení branky nedošlo.

00:35
    Korčákovo nahození sbírá Žajdlík, který ihned rozehrává na volného spoluhráče v obraně.

01:15
    Sklenářova střela byla zablokována bránícím hráčem Tábora.

01:45
    Posunutá branka hostů, hra se přerušuje.

01:54
    Letňany právě vstřelily branku!
    Domácí otevírají skóre dnešního utkání! ŠTĚPÁN TUREK si udělal skvělý prostor na levém křídle a poslal touš do pravého horního růžku. Asistence: Tomáš Labuzík, Matěj Poul.
    01:54 Štěpán TUREK - 1:0

02:38
    Kohouti zakládají útočnou akci zpoza vlastní branky.

02:42
    Rozehrávka se hostům nepovedla, píská se zakázané uvolnění.

03:24
    Letňany dlouho zakládaly útočnou akci, ale vzešlo z toho jen zakázané uvolnění.

03:36
    Arnošt nepříjemně zakončoval z bezprostřední blízkosti, avšak Žajdlík byl připraven.

04:07
    Táborská obrana je v úvodu klání hodně děravá a domácí se toho snaží využít.

04:30
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor:
    Jakub Suchánek – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

05:00
    Kohouti posílají puk do středního pásma.

05:42
    Drtinova střela od modré čáry šla mimo. Následně posílají hosté puk do bezpečí.

06:17
    Žajdlíkova branka opět mimo pozici.

06:52
    Letci drží puk za vlastní brankou.

07:16
    Velmi přísné zakázané uvolnění bylo odpískáno domácím.

07:23
    Říhovu prudkou střelu z pravé strany má Nečas ve své náruči.

07:32
    Mrňa si nabruslil až před brankáře hostů, avšak Žajdlík skvěle zasáhl hokejkou.

08:30
    Domácí drží kotouč za soupeřovo brankou.

08:57
    Lukáš Vacín byl osamocen na levém kruhu a ze stejného místa rovněž střílel. Brankář Tábora ale dokázal zasáhnout.

10:00
    Letci zakládají útočnou akci ze svého pásma. Hra se poněkud uklidnila.

10:19
    Tábor právě vstřelil branku!
    A máme vyrovnáno! ADAM ZEMAN skvěle zpracoval prudkou přihrávku, oklamal obránce a přesně zavěsil. Asistence: Jiří Severa, Jiří Říha.
    10:19 Adam ZEMAN - 1:1

11:16
    Hra se stěhuje před Nečase, na vině je zakázané uvolnění.

11:40
    Nepřesná kombinace vyhání hosty z útočné zóny.

12:20
    Několikrát tečovaný puk doputoval příhodně do lapačky Žajdlíka, který přerušuje hru.

13:04
    Suchánkův pokus od modré čáry lapil Nečas.

13:11
    Domácí zbytečně posílají puk až na zakázané uvolnění.

13:55
    Kohouti kombinují v útočném pásmu.

14:40
    Nečasova lapačka ukořistila střelu táborského kapitána.

15:40
    V posledních minutách mají ze hry více jednoznačně hosté, kteří jsou v útočné třetině velmi aktivní.

16:15
    Dančišinův pokus z levé strany hřiště končí přesným zákrokem Nečase.

17:18
    Hra se přelévá ze strany na stranu.

18:00
    Domácí šanci tři na dva zmařila nepřesná přihrávka na levé křídlo.

18:21
    Brejkovou situaci Tábora zakončoval Prášek. Nečas si na jeho projektil počíhal.

18:46
    Zbytečný zákrok ve středním pásmu předvedl táborský Suchánek, který jde tak podruhé v první třetině na trestnou lavici. Tentokrát za nedovolené bránění.

19:10
    Hosté posouvají touš do neutrální zóny. Tam puk opět sbírají domácí.

19:30
    Icing Letců.

19:50
    O puk se bojuje za brankou Žajdlíka.

20:00

Máme za sebou úvodní třetinu, která přinesla dva góly. Nejprve se prosadil domácí hokejista Turek, který zamířil do horního růžku. Pak se ozvalo hostující mužstvo, konkrétně hokejka Zemana.

20:01

20:38
    Domácí ztrácí útočné pásmo.

20:57
    Žajdlík si připisuje do statistik úspěšný zákrok. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

21:00
    Kotouč v ochranné síti, bude následovat buly ze stejného místa.

21:26
    Signalizovaný ofsajd vyhání Letce z útočného pásma.

22:10
    Labuzíkovo nahození sbírá táborský brankář, který ihned rozehrává hokejkou do křídla.

23:00
    Co chybělo?! Kotouč poskakoval v brankovišti Nečase, ale nakonec toto všechno gólem nekončí!

23:20
    Němeček si jde odpykat dvouminutový trest za podrážení.

23:45
    Tábor se tlačí do brankoviště!

24:25
    Divoký souboj za Nečasovou brankou končí přihrávkou rukou. Hra se tak stěhuje do středního pásma.

25:05
    Turek se zmocnil puku a vyvezl ho až do útočného pásma.

26:07
    Arnoštova dělovka zaplula do rukavice gólmana hostí.

26:24
    Říhovo nahození má Nečas ve své moci.

26:53
    Kohouti koušu a jsou nepříjemní v útočném pásmu. Brankář domácích se dostal ke kotouči a rychle ho přikryl.

27:50
    Dudovu střelu vyráží brankář Nečas do ochranné sítě.

28:25
    Domácí gólman má práce až nad hlavu! Tentokrát lapil střelecký pokus Krliše.

28:46
    Ofsajd zastavuje ofenzivní akci Kohoutů.

28:50
    Říhovo nahození se rozhodl Nečas přidržet. Vhazovat se tak bude v útočném pásmu Tábora.

29:46
    Domácí obrana si pravděpodobně odfrkne. Hubata je vyloučen na dvě minuty za podrážení.

30:25
    Vyloučení v týmu HC Letci Letňany:
    Pavel Mrňa – 2 min., hrubost.

Kamil Černý – 2 min., hrubost.

30:55
    Tábor vyhodil puk až za Nečasovu svatyni.

31:46
    Hamšíkova střela od modré čáry minula táborskou klec.

32:15
    Kohouti aktivně hýří před brankou Letců.

32:54
    Fialovu střelu vyráží brankář hostů do ochranné sítě. Oba týmy střídají.

33:38
    Poul elegantně převzal puk na útočné modré a mohl jet sám na brankáře! Ale kotouč mu následně uprchl a sebral ho Žajdlík.

34:05
    Domácí posílají puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

34:06
    Štěpán Turek – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

35:10
    Domácí vyhazují kotouč a rychle střídají.

35:40
    Letci se opět osvobozují.

35:55
    Ofsajd zastavuje táborské hokejisty.

36:21
    Brankář Nečas poslal puk na zakázané uvolnění. Bránící hráči tak nemohou vystřídat.

37:25
    Matušíkův pokus z hranice levého kruhu vyráží brankář Letců do rohu.

38:15
    Táborité ostřelují domácí tvrz ze všech stran.

39:15
    Jeden z hostujících beků přišel o puk na modré čáře, což vyhání Kohouty do neutrální třetiny hřiště.

39:47
    Nečas nemohl držet svůj tým věčně! Tábor ve druhé třetině doslova válcuje svého soupeře, což přineslo kýžené ovoce v podobě gólu! Hubata objel branku Letců a pobídl VÁCLAVA KRLIŠE, který poslal hrací předmět za brankovou čáru. Asistence: Tomáš Hubata, Jan Milfait.
    39:47 Václav KRLIŠ - 1:2

39:52
    Vhazování před brankou Tábora.

40:00

Ve druhé periodě byl jasně lepším týmem Tábor, který bušil ze všech stran, avšak brankář Nečas zastavoval jednu střelu za druhou. Třináct sekund před druhou sirénou ale dopravil puk do sítě Krliš, který poslal svůj tým do vedení.

40:01

40:15
    Na úvod třetí periody máme zakázané uvolnění v podání hostů.

41:00
    Domácí drží touš za vlastní klecí.

41:45
    Puk skončil v hledišti, buly bude vhozeno ve středním pásmu.

42:30
    Fialova střela od modré čáry byla zablokována bránícím hokejistou Tábora.

43:02
    Nečas si šel pro kotouč za branku, avšak puk se zvláštně odrazil od mantinelu směrem mezi kruhy. Naštěstí pro domácí nebyl v blízkosti nikdo z hráčů hostí.

45:08
    Aktuálně se hraje v útočném pásmu Kohoutů, kteří si posílají puk po mantinelu.

46:04
    Celek z hlavního města zatlačil na svého soupeře. Tábor pod tlakem posílá puk na zakázané uvolnění.

46:51
    Jeden z domácích beků nahazoval puk na bránu, avšak tento pokus byl tečován do ochranné sítě.

47:21
    Nečas betonem vytěsnil nebezpečnou střelu.

47:57
    Zasahovat musel i brankář na druhé straně barikády.

48:47
    Příležitost pro domácí. Kamil Černý je vyloučen za vysokou hůl.

49:07
    Tábor ukořistil puk a vydal se útočit. Ovšem jedem z hokejistů projel do útočného pásma o chlup dříve než kotouč – ofsajd!

49:47
    Skvělý Žajdlík zachránil Tábor! Následně hosté odpalují kotouč pryč.

50:58
    Přesilovku si zahrají ve třetí periodě i hosté. Korčák je vyloučen na dvě minutky za vražení na hrazení.

51:40
    Tato přesilová hra se Kohoutům zatím nedaří podle představ. Zakázané uvolnění.

52:19
    Plášilova dělovka skončila na zadním plexiskle.

52:30
    Nečas se dostal k volnému kotouči a přerušuje hru.

52:51
    Matušíkova ostrá střela minula klec domácích o několik decimetrů.

53:24
    Tábor teď zachránila tyčka! Rozezvonil ji obránce Němeček.

53:39
    Další přesilovka pro domácí. Hubata dostává menší trest za hákování.

53:58
    Žajdlík lapil Turkovu střelu z levého kruhu.

54:19
    Hosté prostrkali puk do středního pásma.

54:51
    Domácí si nerozuměli v kombinaci a puk opouští obranné pásmo Kohoutů.

55:31
    Matěj Zadražil vyváží puk z obranného pásma. Letci jsou bezzubí v této přesilovce.

56:08
    Icing hostů.

56:19
    Hra se přerušuje, na ledě zůstal ležet jeden z hokejistů domácích. Zvedá se, takže se nejedná o nic vážného.

56:30
    Za brankou Tábora se svádí tuhé bitvy o kotouč.

56:39
    Ve zmiňované bitvě o kotouč uspělo domácí mužstvo a JAKUB SKLENÁŘ nám zadělal na pořádné drama. Bez asistence.
    56:39 Jakub SKLENÁŘ - 2:2

57:34
    Kohouti se prodrali do útočného pásma. Povede se jim vstřelit třetí gól?

58:02
    Puk se nachází ve středním pásmu a ukořistí ho hokejisté od Jordánu.

58:50
    Táborští hokejisté se nadechují možná k poslední útočné akci.

59:08
    Nečas vyrazil Matušíkovu střelu do rohu, kde je jako první hokejista v rudém dresu.

59:30
    Plášilova střela byla zastavena prvním bránícím hokejistou Letců.

59:50
    Kotouč vyletěl do hlediště a nejspíše zasáhl diváka. Přes ledovou plochu teď probíhá ošetřovatel.

59:50
    Oddechový čas pro tým Hockey Club Tábor.

59:50
    Tomáš Pšenička – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

60:00

Skončila třetí třetina, ve které se povedlo domácím srovnat krok. Dojde tedy na prodloužení.

Tábor si do prodloužení samozřejmě přenese přesilovou hru. Bude toto klíčový faktor a povede se Kohoutům rozhodnout utkání?

60:01

60:25
    Tábor přišel o útočné pásmo a domácí ihned střídají.

61:11
    Turek vyhazuje kotouč a umožní tak sobě i svým spoluhráčům vystřídat.

61:48
    Plášilovu pumelici vyráží Nečas do rohu.

62:17
    Nečas si připisuje úspěšný zákrok a přerušuje hru. Poprvé tak uvidíme standartní hru tři na tři.

62:48
    A je rozhodnuto! Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho a PAVEL MRŇA to vzal na sebe a udělal dobře! Asistence: Matěj Korčák.
    62:48 Pavel MRŇA - 3:2

Vyrovnaný duel tak našel vítěze až v nastaveném čase, ve kterém se usmálo štěstí na Letce. Mrňa rozhodl o tom, že dva body zůstanou v Praze. (19:22:01)

Pavel Kovanda

Branky a nahrávky: 2. Š. Turek (Labuzík, Poul), 57. Sklenář, 63. Mrňa (Korčák) – 11. Zeman (Severa, Říha), 40. Krliš (Hubata, Milfait)

HC Tábor: Žajdlík (Gába) – Plášil, Hubata, Suchánek (A), Říha, K. Černý, Hajič, A. Čížek – Krliš, Milfait, Zeman – Severa, Matušík (A), Seidl (C) – Dančišin, Zadražil, L. Prášek – Zayml, Zíb, Nevšímal – J. Duda.

Rozhodčí: Glanc – Hradil, Baxa