1:3 (0:2)
1.FC Kaiserslautern
Středa 31.01.2024, 20:45 • Olympiastadion, Berlín • Německý pohár • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Zdravím všechny německého fotbalu! V rámci čtvrtfinále německého DFB Pokalu se proti sobě utkají dva celky z druhé Bundesliga, Hertha Berlín a 1. FC Kaiserslautern. Postup si celky připsaly Hertha po výhře nad Hamburkem 4:3 po penaltách a Kaiserslautern po vítězství 2:0 nad Norimberkem. V tabulce druhé Bundesliga patří Herthě desáté a Kaiserslauternu 14. místo. Nevedou si tak nejlépe, ovšem v poháru se jim daří velice, když Hertha porazila dokonce i prvoligovou Mohuč. Kaiserslautern zase porazil prvoligový Kolín nad Rýnem. Zápas tak může být velice zajímavý. V lize se utkali v této sezóně jednou a na hřišti Kaiserslauternu vyhrála Hertha 2:1. Zajímavostí je také to, že do Kaiserslauternu v tomto přestupovém období přišel na hostování Filip Kaloč z Baníku Ostrava. V Herthě Čech už není, poté co odsud odešel Vladimír Darida, ovšem je tu slovenský zástupce, konkrétně Péter Pekarík.

Hertha BSC: Gersbeck – Kenny, Leistern (C), Kempf, Karbownik – Barkok, Dardai M. – Zeefuik, Niederlechnner, Scherhant – Tabakovič
    Náhradníci: Ernst – Bouchalakis, Dárdai P., El-Jindaoui, Christensen, Pekarík, Prevljak, Reese, Rölke
    Trenér: P. Dardai

1.FC Kaiserslautern: Krahl – Touré, Tomiak, Elvedi – Ronstadt, Kaloč, Niehues, Puchacz – Ritter (C) – Tachie, Ache
    Náhradníci: Spahič – Abiama, Opoku, Raschl, Redondo, Simakala, Soldo, Stojilkovič, Zimmer
    Trenér: Grammozis

Rozhodčí: M. Jollenbeck – Kempter, Foltyn.

Fotbalisté obou celků už nastupují na hrací plochu. Fanoušci ještě vzdávají hold zesnulému Kayi Bernsteinovi, který byl prezidentem Herthy Berlín.

Probíhá los mezi kapitány Leisternem a Ritterem.

Ještě probíhá minuta potlesku za legendu německého fotbalu Franze Beckenbauera.

1

2
    Hertha rychle získala míč a dostává se dopředu.

3
    Tabakovič poslal zajímavý centr do vápna, ovšem obránci odvrátili tento míč.

4
    Vhazovat budou hosté po odrazu od Tachieho do autu.

4
    Ritter zkusil vystřelit, ovšem střela byla zblokována.

5
    Kaiserslautern bude zahrávat přímý kop.

5
    Kaiserslautern právě vstřelil branku!
    JAN ELVEDI zůstal po přímém kopu ve vápně, míč si v šestnáctce skvěle zpracoval a poslal míč k levé tyči branky Gersbecka. Asistence: Tymoteusz Puchacz
    5. ELVEDI - 0:1

7
    Roh pro Herthu.

8
    Centr do vápna nebyl vydařený, ovšem u míče zůstává Hertha.

8
    To už teď však neplatí po faulu na Puchacze.

9
    Vhazuje Hertha.

10
    Hertha pokračuje u míče, ovšem hosté velice vysoko presují.

10
    Po šlapáku Barkoka bude další přímý kop zahrávat Kaiserslautern.

11
    Míč byl odvrácen a teď po faulu na Tabakoviče hraje Hertha.

12
    Rohový kop pro Kaiserslautern, který je od začátku velice aktivní.

13
    Dobrý centr byl odvrácen, druhý taky a pokračovat budou domácí.

14
    Obránci domácích kombinují na vlastní polovině.

15
    Nepřesný centr však končí v autu a hrát budou hosté.

15
    První zakončení Herthy v zápase, ovšem jen velice slabé a mimo branku.

16
    Ošetřován je brankář hostů Krahl.

17
    Krahl pokračuje ve hře a právě on rozehrává.

18
    Tabakovičův zblokovaný centr končí v autu a Hertha bude vhazovat poblíž vápna hostů.

18
    Dlouhý aut Dardaie do vápna a nebezpečný závar před brankou Kaiserslauternu. Nakonec šance končí jen slabou střelou přímo k brankáři Krahlovi.

19
    Barkok nestihl míč na hrací ploše a rozehrávat bude brankář Krahl.

20
    Tachie zezadu fauloval Leistnera a vidí žlutou kartu.

22
    Karbownik byl odstaven od míče a hraje Kaiserslautern.

23
    Tečovaná přihrávka končí v autu a míč je zpět v moci Herthy.

23
    Mezi tři hráče teď šel Scherhant a je tu další ztráta míče pro Herthu.

24
    Ofsajd Scherhanta. Hrají hosté.

26
    Po centru Tomiaka fauloval Tachie a míč má Hertha.

27
    Faul na Scherhanta a míč v moci má na polovině soupeře Hertha.

27
    Ošetřován je ale Rondstadt a chvíli se opět nehraje.

28
    Puchacz si vyvezl míč do autu a míč je u domácího týmu.

29
    Rychlý přechod do útoku od Acheho. Prověřil i brankáře Gersbecka, který vyrazil míč před sebe, německý útočník se však už k míči nedostal.

31
    Přelobovat brankáře se pokusil Niehues, ovšem branku netrefil.

32
    Po faulu Filipa Kaloče bude hrát Hertha.

33
    Šance pro Herthu, která však končí nerazantní hlavičkou Scherhanta.

34
    Zisk míče pro Kaiserslautern po faulu na Ronstadta.

35
    Hostující celek vhazuje a poté bude zahrávat přímý kop po faulu na Rittera.

36
    Zajímavý centr byl odvrácen a Ache ztratil míč. Hrát bude domácí tým.

37
    Přichází však ztráta míče po nepřesném nákopu Gersbecka.

38
    Střela Herthy, kterou však dobře Krahl vyrazil.

38
    Zakončení také na druhé straně od Acheho. To však skončilo v rukavicích Gersbecka.

38
    Po špatném centru od brankáře získal míč hostující tým a Ritter poslal míč TACHIEMU, a ten zakončil na zadní tyč. Kaiserslauter tak vede 2:0!
    38. TACHIE - 0:2

40
    Dobrý presink Kaiserslauternu a aut bude vhazovat po špatném odkopu beka Herthy právě hostující celek.

41
    Dobrý skluz Elvediho, který přerušil střelu Tabakoviče.

42
    Hosté budou uvádět míč do hry z autu.

43
    Rohový kop pro Herthu poté, co brankář Krahl sice stihl míč na hrací ploše, ovšem asistent rozhodčího to viděl jinak.

44
    Protiútok Kaiserslauternu byl neúspěšný a u míče je znovu domácí tým.

45
    Faul Ronstadta a nadále hraje Hertha.

45
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

45+1
    Střela zpoza šestnáctky z voleje od Karbowika se mezi tři tyče nevlezla a hrají hosté.

45+2
    Zajímavá střela z dálky od Tabakoviče končí mimo branku a hrát bude opět Kaiserslautern.

45+3
    Obrosvká šance Tabakoviče! Po centru Kennyho se k míči dostal Tabakovič a z voleje se pokusil zakončit z penalty, ale střela byla zblokována a došel si pro něj Krahl.

45+5
    Domácí vybojovali odkop od brány po odrazu míče do autu od Filipa Kaloče.

45+5

Hertha na domácí půdě o poločase prohrává o dva góly! Do zápasu skvěle vstoupili hosté, kteří již v 5. minutě šli do vedení po gólu Elvediho. Ve 38. minutě navíc navýšil vedení Kaiserslauternu Tachie a hosté tak jsou po první části hry mnohem blíže k postupu do semifinále než jejich soupeř z Berlína.

Hráči už se vrací na hřiště a za chvíli začne druhý poločas.

46

46
    Z hřiště o poločase odešel syn trenéra Dardai a také Zeefuik. Místo nich na hřiště naskočili Reese a Bouchalakis.

47
    Střela zpoza šestnáctky od Tabakoviče končí vysoko nad brankou a hrají hosté.

47
    Ritter mohl navýšit náskok hostů na tři góly, ovšem jeho střela z hranice šestnáctky nártem končí těsně nad brankou.

48
    Hrát bude Hertha, poté co míč skončil v autu.

49
    Tabakovičova obrovská šance! Dostal míč těsně před branku a Krahl musel vytáhnout dobrý reflexivní zákrok nohou.

49
    Ze hřiště odchází Ronstadt a místo něj přichází Zimmer.

51
    Standardka pro Kaiserslautern na polovině soupeře a další šance na ohrožení branky Herthy.

52
    Střela hlavou končí v autu a hrát bude Hertha.

53
    Odkop od branky pro Kaiserslautern po nastřelení Scherhanta.

53
    Faul Bara pošle Rittekoka a centr do vápna.

54
    Protiútok Herthy končí autem pro hosty.

55
    Míč pro domácí, kteří můžou kombinovat.

55
    Centr na Scherhanta končí daleko v autu.

56
    Centr do vápna dostali hosté pryč, ale nadále hraje Kaiserslautern.

57
    Dobrý zisk Kaloče, ovšem jeho průnikovka byla zachycena Kempfem.

58
    Kombinace Karbownika s Reesem nekončí nejlépe, ale Hertha zůstává u míče.

59
    Hertha však může pokračovat u míče dlouhým autem.

60
    Střela Reeseho však končí mimo branku a hrají hosté.

61
    Puchacz byl přichycen v ofsajdu a hraje Hertha.

62
    Hertha začíná být nebezpečnější a zatlačili teď soupeře na polovině soupeře.

62
    Teď ovšem dobrý presink hostů a k míči se dostal Kaiserslautern.

63
    Střídání na obou stranách. Odchází Niderlechner a Scherhant. Místo nich přichází Prevljak a Christensen. Na straně hostů opouští hřiště kapitán Ritter a střelec druhé branky Tachie, přichází Opoku a Stojilkovič.

65
    Reese obešel Tourého, ale míč neprošel přes Tomiaka.

66
    Střela Barkoka končí vysoko nad.

67
    Dobrý výběh Krahle, který dostal míč z vápna.

68
    Faul na Christensena a Hertha může poslat centr do vápna.

68
    Puchacz však získal míč a poté byl také faulován Kennym.

69
    FILIP KALOČ, český zástupce, který zrovna do Kaiserslauternu přišel, skvěle vystihl přihrávku a sám zakončil na přední tyč Gersbecka. Kaiserslautern tak vede už o tři góly a je skoro rozhodnuto o vítězi zápasu.
    69. KALOČ - 0:3

71
    Offside Tabakoviče a hrát bude znova hostující celek.

72
    Kaloč teď opět skvěle získal míč a předával ho pod sebe, k Achemu však míč nedošel.

72
    Tabakovič teď krásně z otočky zakončil, jeho střela se však vytočila mimo branku.

73
    Aut pro Herthu.

74
    Skvělá obrana hostů, když se v další šanci ocitli domácí, ovšem míč dokázali hosté dostat ze šestnáctky.

74
    Po faulu zezadu vidí Tabakovič žlutou kartu.

75
    Hertha prochází dopředu, ovšem v ofsajdu byl Prevljak.

77
    Aut bude vhazovat Hertha kousek od vápna soupeře.

78
    Ruka v obličeji při faulu Barkoka. Budou hrát hosté.

79
    Barkok vidí také žlutou kartu za tento zákrok.

80
    Dobře dostoupil hráče Berlína Puchacz, ovšem pomohl si faulem a u míče je Hertha.

81
    Rohový kop pro hosty po zblokovaném centru Stojilkoviče.