Montreal – Buffalo 2:3 (kon.) | Chicago – Philadelphia 1:3 (kon.) | Anaheim – Columbus 4:7 (kon.)
Arizona – Toronto 3:6 (kon.) | Edmonton – Boston 5:6 (po pr.)
Anaheim Ducks
4:7 (0:3, 4:1, 0:3)
Columbus Blue Jackets
Čtvrtek 22.02.2024, 04:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (06:51:31)

3. Zach Werenski (CBJ) 2+0

Anaheimu nebylo nic platné, že se mu v závěru druhé třetiny povedlo smazat čtyřgólový deficit. Ve třetí části rozhodly ve prospěch Blue Jackets góly Činachova a Kuralyho, které od sebe dělilo padesát sekund. Zároveň hosty držel Tarasov, jenž v poslední minutě přihlížel Jennerově gólu do prázdné branky.

59:38
    59:27 Boone JENNER - 4:7

59:27
    4/6
    Columbus právě vstřelil branku!
    Severson vyhazoval puk zpoza Tarasovovy branky podél hrazení. BOONE JENNER přebruslil Mintjukova a pak mu nic nebránilo v uklizení puku do nehlídané branky. Asistence: Damon Severson.
    Werenski Z., Jenner B., Činachov J., Severson D.
    Killorn A., McTavish M., Mintjukov P., Carrick S., Vatrano F., Carlsson L.

59:10
    Kačerům se v šesti nedaří usadit v útočné třetině. Kotouč se jako bumerang vrací na jejich vlastní polovinu.

58:01
    Kromě one-timeru Vatrana zastavil Tarasov i Stromeův pokus z ostrého úhlu. Sillinger beztrestně vyhazuje vedle prázdné brány.

57:38
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets:
    Jack Roslovic – 2 min., vysoká hůl.

57:23
    Další zákrok Tarasova. V tomto případě si na něj nepřišel Killorn, který si pěkně narazil s Carlssonem.

57:19

56:59
    Tarasov zastavil volej Vatrana a současně zabezpečil puk před dorážkou. Ruský brankář podává ve třetí třetině skvělý výkon.

56:25
    Gibson dostal pokyn ze střídačky, početní výhoda Anaheimu je posílena o šestého hráče do pole.

56:10
    Ducks hrají třetí přesilovku a zatím marně vyhlíží první střelu. Kvůli vyhození Columbusu jsou u vlastní branky.

55:19
    Erik Gudbranson – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

54:41
    Hráči jako Terry, McTavish, Vatrano a Fowler v poslední době neslézají z ledu, což vede k souvislému náporu Ducks.

53:19
    Stromeovou nepřesnou střelou začal solidní tlak Ducks, jenomže Tarasov zlikvidoval zakončení Ljubuškina i jeho krajana Mintjukova.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 30. Terry (Vaakanainen, Vatrano), 37. McTavish (Terry, Mintjukov), 39. McTavish (Terry, Mintjukov), 40. Killorn (Carlsson, Mintjukov) – 4. Werenski (J. Gaudreau, Roslovic), 10. J. Gaudreau (Bean), 19. Werenski (Jenner, Roslovic), 23. Kuraly (Texier), 47. Činachov (J. Gaudreau, Jenner), 48. Kuraly (Sillinger, Texier), 60. Jenner (Severson)

Anaheim Ducks: Gibson (Dostál) – Vaakanainen, Fowler (A), Mintjukov, Ljubuškin, LaCombe, Gudas – Henrique (A), Carlsson, Killorn – Vatrano, McTavish, Terry – Lundeström, R. Strome, Silfverberg (A) – R. Johnston, Carrick, Max Jones.
    Trenér: Greg Cronin

Columbus Blue Jackets: Tarasov (37.–41. Merzļikins) – Werenski (A), A. Boqvist, Provorov, Severson, Bean, Gudbranson – J. Gaudreau, Jenner (C), Roslovic – Činachov, Voronkov, Marčenko – K. Johnson, Sillinger, Danforth – Texier, Kuraly (A), Olivier.
    Trenér: Pascal Vincent

Rozhodčí: McCauley, Nicholson – Fournier, Shewchyk

Diváci: 14 518