Přerov – Č. Budějovice 1:3 (kon.) | HC Litvínov – Zlín 4:2 (kon.) | Pardubice – Mountfield HK 5:2 (kon.)
Olomouc – Plzeň 7:1 (kon.) | K. Vary – Liberec 3:0 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
5:2 (4:0, 1:1, 0:1)
Mountfield HK
Čtvrtek 22.02.2024, 18:00 • Enteria arena, Pardubice • DHL Extraliga juniorů • O účast v play-off

Ode mě je to vše, přeji hezký večer. (20:05:42)

Čtvrté juniorské derby východočeských celků má jasného vítěze. Pardubice o své výhře rozhodly především v první třetině, během níž skórovaly čtyřikrát. Hradec Králové v následném dění sice zmírnil manko, ale na obrat se nezmohl. Nejlepším střelcem Dynama v tomto zápase se stal dvougólový Dominik Pavlata.

59:28
    Dynamo se úspěšně brání i v závěrečné minutě.

58:50

58:38
    Adam Fiala tváří v tvář Tučkovi neuspěl, královéhradecký brankář si připsal povedený zákrok.

58:20
    Hostům se nedaří pořádně přejít ani střední pásmo.

57:44
    Hradec Králové se během zkrácené přesilovky nedostal k přímé střele na bránu.

57:17

56:50
    Pardubický Jan Helikar dostal dvouminutový trest za nesportovní chování.

56:32
    Hradec se osvobodil, Pardubice se musí pro puk vrátit ke svému gólmanovi.

55:17
    Mountfield HK čeká oslabení za příliš mnoho hráčů na ledě.

55:17
    Tentokrát se domácí již ke střele propracovali, Tuček proti ní úspěšně zakročil.

54:55
    Řada nepřesností je k vidění v podání obou týmů, méně to však samozřejmě vadí Pardubicím.

54:06
    Další rána ale nepřišla, jenže hosté směrem dopředu také nic nevymysleli.

53:35
    Tečovaná střela pardubického Novotného minula bránu, přesto se domácí udrželi v útočné třetině.

52:36
    Michal Beneš zavážel puk do útočného pásma, jeho spoluhráči však způsobili ofsajd.

52:00
    Jiří Štěpánek trestný nájezd neproměnil, protože mu ideálně nevyšla klička do forhendu.

52:00
    Petr Fiala hákoval a Dynamo má k dispozici trestné střílení!

Michal Jelínek

Branky a nahrávky: 11. Jaša (Kaštánek, Kalužík), 13. Pavlata (A. Fiala, Kaštánek), 15. D. Burda (A. Novotný I, Helikar), 16. Gromadzki (A. Fiala, Pavlata), 33. Pavlata (A. Fiala, Gromadzki) – 30. Pinkas (Zámečník), 42. Matašovský (Hrdlička, Prášek)

HC Dynamo Pardubice: Vilém (Filípek) – Křečan, Koudelka (A), Kubánek, Švec, Kaštánek, Hebek (A) – Kalužík, D. Burda (C), Štěpánek – A. Fiala, Pilař, Jevtěchov – Jaša, Helikar, Pavlata – Š. Bartoň, Gromadzki, A. Novotný I.
    Trenér: Jakub Venc

Mountfield HK: Mrázek (16. Tuček) – Pinkas, Hrbek, Š. Černý, Pavelka, P. Fiala, Bezpalec, Pavič – Prášek (A), Zámečník, Hrdlička – A. Novotný II, Mi. Beneš, Ma. Beneš – V. Aschenbrenner, T. Hora, Dommers – Dobner, Matašovský (C), Turena.
    Trenér: Martin Vágner

Rozhodčí: Valda, Zeliska – Jurak, Hlinka