Arsenal – Porto 1:0 (4:2 po pen.) | Barcelona – Neapol 3:1 (kon.)
FC Barcelona
3:1 (2:1)
SSC Neapol
Úterý 12.03.2024, 21:00 • Estadio Olímpico (Barcelona) • Liga mistrů • Osmifinále

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 10:5. Střely mimo: 9:7. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 7:16. (23:04:31)
    Barcelona si konečně zase zahraje čtvrtfinále LM.

Fotbalisté Barcelony vítězí nad Neapolí 3:1 a v součtu s remízou 1:1 z prvního utkání si zajistili účast ve čtvrtfinále Ligy mistrů!

V první půli se hrál úchvatný fotbal. Nejprve byli výrazně nahoře domácí, když je v 15. minutě poslal do vedení Fermín López a jen o chvíli později dorazil po Raphinhově střele do tyče míč do brány João Cancelo. Neapol to ale nezabalila a ve 30. minutě snížil stoper Amir Rrahmani, který podpořil útok, gólovou akci rozjel a nakonec také zakončil. O chvíli později mohl dokonce srovnat Di Lorenzo, jehož hlavičku vyškrábl ter Stegen.

Po změně stran nejprve přišel nápor Partenopei, ovšem obraz hry postupně otočila střídání. Zatímco Barce vyšel především příchod Sergiho Roberta, tak hostující změny neměly požadovaný efekt. Domácí tak mohli několikrát potvrdit svůj náskok, ovšem deset minut před koncem řádné hrací doby měl na hlavě vyrovnání Lindström, který však mířil vedle tyče. V 83. minutě přišla nádherná akce po ose Sergi Roberto, Gündoğan a opět Roberto, kterou dokončil do již odkryté brány Robert Lewandowski. Závěr už pak nezdramatizoval Olivera, který trefil břevno, ani v nastavení Kvaracchelija. Tomu scházely decimetry.

90+4

90+3
    Střídání v týmu SSC Neapol:
    ze hřiště odchází Chviča Kvaracchelija, přichází Cyril Ngonge.
    90+2. Kvaracchelija vypálil těsně vedle.

90+2
    Chviča Kvaracchelija se dostal k míči po chybě v barcelonské obraně a snížení nebylo daleko! Jeho ráně zpoza šestnáctky scházely decimetry.

90+1
    Tak ještě čtyři minuty.

90
    Teď už běží poslední minuta normální hrací doby. Uvidíme, kolik času se pak bude nastavovat.

89
    Hosté ještě mohli závěr zdramatizovat! Mathías Olivera nastřelil břevno.

87
    Teď už se dostali k míči hosté. Jesper Lindström si zkusil předkopnout míč za obranu a zasprintovat. S tím ale nebyl úspěšný.

86
    Další centr Gündoğana našel Arauja. Jeho hlavičku srazil na další roh Osimhen.

85
    Nyní domácí zahrávali rohový kop. Gündoğan si to ještě jednou zopakuje.
    83. Robert LEWANDOWSKI - 3:1

83
    Barcelona právě vstřelila branku!
    Domácí odskakují na rozdíl dvou gólů a jsou blízko postupu do čtvrtfinále! Po autovém vhazování na levé straně se dostal k míči Sergi Roberto. Ten s ním popoběhl blíže k šestnáctce a předal İlkayovi Gündoğanovi, který mu ho vrátil zpátky. Roberto pak před bránou posunul na ROBERTA LEWANDOWSKÉHO a jinak nepříliš viditelný polský útočník doklepával do prázdné brány – 3:1.

83
    Félix s Cancelem nepřehráli na levé straně obranu soupeře. Po odkopu Anguissy však budou vhazovat.

82
    João Félix se hned zapojil do hry. Míč ale doběhl až za postranní čarou.

81
    Střídání v týmu FC Barcelona:
    ze hřiště odchází Raphinha, přichází João Félix.
    80. Lindström hlavou minul bránu.

Martin Augustin

Branky: 15. F. López (Raphinha), 17. Cancelo (Raphinha), 83. Lewandowski (Roberto) – 30. Rrahmani (Politano)

Karty:   21. Christensen (BAR), 44. Yamal (BAR) – 45+2. J. Jesus (NEA), 63. Traorè (NEA), 67. Olivera (NEA)

Střely na branku: 10:5. Střely mimo: 9:7. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 7:16.
    FC Barcelona: ter Stegen (C) – Koundé, R. Araújo, Cubarsí, Cancelo – F. López (61. Roberto), Christensen (61. Romeu), Gündoğan – Yamal, Lewandowski, Raphinha (81. Félix).
    Náhradníci: Peña, Astralaga – I. Martínez, Roque, Casadó, Guiu, Fort.

Trenér: Xavi

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo (C), Rrahmani, J. Jesus, Rui (64. Olivera) – Anguissa, Lobotka, Traorè (78. Raspadori) – Politano (64. Lindström), Osimhen, Kvaracchelija (90+3. Ngonge).
    Náhradníci: Contini, Gollini – Natan, Simeone, Cajuste, Mazzocchi.

Trenér: Francesco Calzona

Rozhodčí: Makkelie – Steegstra, de Vries (NED)