Buffalo – Washington 4:2 (kon.) | Florida – Columbus 4:0 (kon.) | NY Rangers – Philadelphia 1:4 (kon.)
Pittsburgh – Detroit 6:5 (po pr.) | Tampa – Ottawa 2:3 (0:1 po s.n.) | Toronto – New Jersey 5:6 (kon.)
NY Islanders – Montreal 3:2 (po pr.) | Dallas – Winnipeg 0:3 (kon.) | Seattle – San Jose 1:3 (kon.)

2. Evan Rodrigues (FLA) 1+0
    3. Oliver Ekman-Larsson (FLA) 0+2 (03:28:39)

59:17
    Steven Lorentz minul branku z dobré střelecké pozice mezi kruhy.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v zápase.
    57:43 Vladimir TARASENKO - 4:0

57:43
    5/5
    Florida právě vstřelila branku!
    Důraz před brankou se vyplatil, kotouč z hranice brankoviště dokázal doklepnout do odkryté části VLADIMIR TARASENKO. Asistence: Gustav Forsling a Sam Reinhart.
    Tarasenko V., Reinhart S., Barkov A., Forsling G., Mikkola N.
    Danforth J., Olivier M., Texier A., Jiříček D., Severson D.

57:00
    Tako nakonec ne, hra pokračuje pět na pět.

56:47
    Steven Lorentz se dostal do souboje se soupeřem, zdá se, že uvidíme vyloučení.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetině i v tomto zápase.

54:50
    Domácí hokejisté mají možnost přesilové hry, ale zatím se nemohou dostat do střeleckých pozic.

54:21
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets:
    Brendan Gaunce – 2 min., sekání.

54:21
    Komerční přestávka.

54:14
    Evan Rodrigues pálil od modré čáry, jeho ráně chyběla přesnost.

52:50
    Oliver Ekman-Larsson se propracoval do zakončení, jeho pokusu nechybělo moc. Následně neuspěl Sam Bennett.

52:10
    V poklidném tempu se nyní hraje, hokejisté Floridy míří za výhrou v tomto zápase, naopak Columbus se nemůže dostat do výraznější šance.

51:01
    Domácí brankář kryje další střelu, bude se vhazovat. Komerční přestávka.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetině, Sergej Bobrovskij kryje kotouč po střele soupeře. Vhazovat se bude před jeho brankou.

47:39
    Alexandre Texier ani nadvakrát neprostřelil brankáře. Komerční přestávka.

46:48
    Hraje se pět na pět a vypadá to na přesilovku domácích. Florida hraje výrazně lépe v tomto zápase.

45:31
    Stadionem obíhá mexická vlna, fanoušci jsou natěšení na play-off.

45:00
    Úvodních pět minut hry ve třetí třetině jasně ukázalo, že hosté to v tomto zápase nebudou mít vůbec snadné.

44:44
    Dmitrij Kulikov měl zajímavou šanci, ale trefil pouze brankáře soupeře.

44:27
    Souboje o kotouč nyní probíhaly před brankou Floridy, ale hosté se k zakončení nedostali.

43:00
    Střely na branku 30:17 ve prospěch Panthers.

42:30
    Domácí hokejisté pokračují v dobré hře, hrají aktivně a zatím celkem snadno míří za výhrou v tomto zápase.

41:17
    Nick Cousins pálil a Jet Greaves kryje jeho střelecký pokus. Buly v útočném pásmu Floridy.

41:04
    Utkání pokračuje třetí třetinou, domácí hokejisté mají aktuálně tříbrankový náskok.

40:01

40:00
    39:07 Sam REINHART - 3:0

39:07
    5/5
    Domácí navyšují své vedení, před brankou zůstal zcela volný a pro zakončení připravený SAM REINHART. Asistence: Aleksander Barkov a Oliver Ekman-Larsson.
    Tarasenko V., Reinhart S., Barkov A., Forsling G., Ekman-Larsson O.
    Werenski Z., Voronkov D., Gaudreau J., Danforth J., Severson D.

39:00
    Začala poslední minuta hry ve třetině.
    37:25 Evan RODRIGUES - 2:0

37:25
    5/5
    Domácí celek navyšuje své vedení, nejprve situaci dva na jednoho zkoušel zastavit Jiříček, ale puk nezískal, a pak mohl Lundell najít spoluhráče, kterým byl EVAN RODRIGUES. Ten zakončoval do odkryté části branky. Asistence: Anton Lundell a Eetu Luostarinen.
    Kulikov D., Lundell A., Rodrigues E., Balinskis U., Luostarinen E.
    Werenski Z., Gaunce B., Jiříček D., Pyyhtiä M., Nylander A.

36:28
    Nick Cousins si vypracoval zajímavou střeleckou pozici, ale jeho rána míří vedle branky. Nebyl to špatný pokus.

35:38
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku domácího celku.

34:45

33:39
    Domácí brankář má na svém kontě další zákrok po střele Jiříčka.

33:15
    Sergej Bobrovskij podržel své spoluhráče, hosté nedokázali proměnil velkou šanci.

33:00
    Matthew Tkachuk trefil z dobré pozice před brankou pouze soupeře.

32:24
    Špatná rozehrávka hostů, vypadalo to na zakázané uvolnění, ale nakonec se nepíská.

32:03
    Sledujeme klidnější pasáž hry, domácí vedou na střely 21:11, zatím mají jen jednobrnakový náskok.

31:23

31:08
    Brandon Montour se dostal do výborné střelecké pozice, ale nedokázal trefit odkrytou část branky.

30:01
    Niko Mikkola vedl domácí akci, kterou nezakončil přesnou střelou.

29:25
    Brankář Floridy si dokázal poradit s další zajímavou střelou soupeře. Domácí gólman drží čisté konto.

29:12

29:02
    Při vlastním oslabení se do šance dostali domácí, ale trefili jen brankáře.

28:17
    Columbus sice hraje přesilovku, ale nemůže se propracovat stabilněji do útočného pásma, sledujeme rychlou hru, která mnoho šancí nepřináší.

27:12
    Vyloučení v týmu Florida Panthers:
    Kevin Stenlund – 2 min., vysoká hůl.

26:36

25:32
    Dmitrij Voronkov hrál po akci spoluhráče, ale pokus o střelu hostujícímu hráči nevyšel.

25:01
    Střelecky vedou domácí poměrně jasně 14:9, dokázali se také prosadit.

24:10
    Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, mnoho šancí momentálně k vidění není.

21:48
    Evan Rodrigues pálil od modré čáry, jeho projektil před brankou byl tečovaný soupeřem, puk míří mimo branku.

21:30
    Johnny Gaudreau vypracoval šanci pro spoluhráče, ale Ivan Provorov nedokázal přesněji zakončit.

20:37
    Sledujeme souboje o kotouč především ve středním pásmu.

20:01
    Utkání pokračuje druhou třetinou, domácí celek stále vede o jednu branku.

20:01

20:00

19:00
    Oznámena byla poslední minuta první třetiny, více ze hry mají hokejisté Panthers.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetině, sledujeme klidnější pasáž utkání.

16:45
    Vladimir Tarasenko prodloužil kotouč do útočného pásma, ale pokus o zakončení, který následoval, nebyl povedený.

15:38
    Domácí hráči se usadili v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet před branou soupeře, ale obrana Blue Jackets je nyní pozorná.

14:53
    Jet Greaves kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou. Nyní neuspěl Niko Mikkola.

13:49
    Damon Severson to zkoušel od modré čáry, ale jeho projektil byl zblokovaný.

13:22
    Florida hraje lépe v tomto zápase, vede na střely 10:3. Hosté na nějakou výraznější šanci čekají.

12:23

10:44
    Přesilovka úspěšná nebyla, výraznější šanci si domácí nevypracovali.

09:27
    Aleksander Barkov si vypracoval šanci, ale v rozhodující moment minul branku.

09:08
    Domácí celek hraje přesilovku, následně se Vladimir Tarasenko pokoušel dostat ke střele, ale neuspěl.

08:10
    Alexander Nylander – 2 min., držení.

07:00
    Sam Bennett pálil od modré čáry, brankář kryje kotouč. Komerční přestávka.

06:46
    Matthew Tkachuk dostal puk do útočného pásma, následně jeho kolega minul branku.

05:47
    Aleksander Barkov to zkoušel individuálně, ale do střelecké pozice se dostat nedokázal.

05:23
    Floridě vyšel vstup do zápasu, dokázala se prosadit jako první a dál pokračuje v dobré hře.

03:50
    Ivan Provorov si vypracoval střelecký pokus, ale jeho rána se mezi tři tyče nevešla.

03:40
    Columbus se dostal do ofsajdu, vhazovat se tak bude ve středním pásmu. Mnoho šancí aktuálně k vidění není.

02:05
    Kevin Stenlund měl další obrovskou šanci, ale nedokázal blafákem zamířit přesněji.
    00:47 Matthew TKACHUK - 1:0

00:47
    5/5
    Domácí celek se z první střely v zápase dostává do vedení, ránou, která byla schovaná za obráncem, se prosazuje dobře hrající MATTHEW TKACHUK. Asistence: Oliver Ekman-Larsson a Nick Cousins.
    Bennett S., Tkachuk M., Cousins N., Forsling G., Ekman-Larsson O.

00:11
    Utkání začalo, sledujeme klidnější pasáž hry v úvodu utkání.

00:01

Florida Panthers: Bobrovskij (Stolarz) – Forsling, Ekman-Larsson, Mikkola, Montour, Balinskis, Kulikov – Tarasenko, Barkov, Reinhart – Cousins, Bennett, M. Tkachuk – Luostarinen, Lundell, Rodrigues – Lorentz, Stenlund, Okposo.

Columbus Blue Jackets: Greaves (Subban) – Werenski, Severson, Provorov, Gudbranson, Blankenburg, Jiříček – J. Gaudreau, Danforth, Voronkov – Texier, Sillinger, Marčenko – Pyyhtiä, Kuraly, Olivier – Malatesta, Gaunce, A. Nylander.

Columbus je v tabulce Východní konference na posledním místě. Z posledních pěti zápasů vyhrál dva, nyní má sérii dvou porážek. Má 64 zápasů ze 79 duelů. Naopak Florida je aktuálně na čtvrté pozici a má již jistý postup do play-off. 104 zápasů z 79 duelů. Naposledy tým porazil Ottawu 2:0.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Florida Panthers a Columbus Blue Jackets.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 1. M. Tkachuk (Ekman-Larsson, Cousins), 38. Rodrigues (Lundell, Luostarinen), 40. Reinhart (Barkov, Ekman-Larsson), 58. Tarasenko (Forsling, Reinhart)

Trenér: Paul Maurice

Trenér: Pascal Vincent

Rozhodčí: MacDougall, Schrader – Murray, Nansen

Diváci: 18 451