Čína – Španělsko 7:1 (kon.) | Litva – Estonsko 6:1 (kon.) | Ukrajina – Nizozemsko 4:0 (kon.)
Litva
6:1 (3:1, 1:0, 2:0)
Estonsko
Neděle 28.04.2024, 15:00 • Avia Solutions Group Arena, Vilnius • Mistrovství světa - I. B Divize • 2. kolo

To je ode mne dnes vše. Děkuji vám za pozornost a u dalších textových přenosů se budu těšit. Na počtenou! (17:33:27)

Litva na domácím šampionátu zvládla i druhé utkání, a společně s také stoprocentní Čínou vede tabulku turnaje. Dva góly dnes vstřelili Mark Kaleinikovas a Povilas Verenis, za estonské barvy se prosadil pouze Morten Arantez Jurgens.

59:36
    Jedna z poslední akcí zápasu skončila střelou mimo tři tyče.

58:37
    Koitmaa vyklepal nahození Dovydase Laimutise od modré za vlastní klec, kde si jej převzala estonská defenzíva.

58:21
    Proti nepříjemné střele Rasmuse Kiika vytáhl Armalis bleskový zákrok lapačkou.

58:00
    Běží poslední dvě minuty zápasu.

57:14
    Probíhá poslední komerční přestávka v utkání.
    56:12 VERENIS - 6:1

56:12
    Litva právě vstřelila branku!
    Z nečekané akce je další branka Litvy! Ugnuis Cizas zachytil kotouč na modré a poslal jej na rozjetého POVILASE VERENISE, jehož zakončení zcela bez reakce gólmana projelo mezi betony až za brankovou čáru. Asistence: Ugnius Cizas a Artur Seniut – 6:1

55:18
    Litva zbytek přesilovky odehraje na vlastní polovině.

55:02
    Nerijus Allisauskas umístil svou tvrdou pumelici od modré pouze do betonu připraveného gólmana.

54:22
    Hosté vyhazují do středního pásma.

53:52
    Ve vlastním oslabení střílel z ostrého úhlu Robert Rooba, jenomže Armalis se stačil k protější tyči včas přesunout a volný prostor na levé straně utěsnit.

53:29
    Vyloučení v týmu Estonsko:
    Lahesalu – 2 min., napadení.

52:43
    Ani teď ale nemusela jednička Litvy zasahovat, ve třetí třetině vyslalo Estonsko dle oficiálních statistik pouze jednu střelu.

52:07
    Estonsko vybojovalo kotouč na zadním mantinelu, díky čemuž může po delší době kombinovat kolem klece Armalise.

51:22
    Hosté raději poslali kotouč na zakázané uvolnění.

50:57
    Po dalším úspěšném zákroku estonského gólmana následuje komerční přestávka.

50:21
    Estonsku se nedaří probojovat přes střední pásmo, na puku jsou opět hráči ve žlutých dresech.

50:00
    Do konce zápasu zbývá přesně deset minut, Koitmaa si připisuje další důležitý zákrok.

49:35
    Rána Domantase Cypase od modré byla ztečována mimo tři tyče.

49:09
    Zadák v modrém dresu při rozehrávce zpanikařil a poslal ji až na icing.

48:54
    Další zákrok Koitmaase se už ovšem řadí do kategorie těch složitějších, přesto si s ním borec s jedničkou na zádech poradil.

48:41
    Střela Dovydase Laimutise byla pro strážce estonské svatyně chuťovka, vhazovat se bude po jeho pravici.

47:59
    Litva se dostala z pásma ven jen na malou chvíli, opět jsou to hosté, kteří kombinují za útočnou modrou.

47:18
    Estonsko zavřelo svého soka v obranném pásmu, což se nelíbí domácím fanouškům.

46:11
    Probíhá komerční přestávka.

45:29
    Estonský výlet do útočného pásma neměl dlouhého trvání, hra se opět přesouvá na druhou stranu.

44:50
    Aivaras Bendzius se protáhl až do brankoviště, kde jej důrazný bek Estonska poslal k ledu.

44:12
    Litva vyhodila hrací předmět až na icing.

43:47
    Robert Rooba se nabízel ke střele z voleje, nicméně až k němu přihrávka od spoluhráče nedoputovala.

43:01
    Poprvé od druhé přestávky si na kotouč šáhl také Armalis, proti pokusu z pravého kruhu vytáhl klidný zákrok lapačkou.

42:44
    Už mohlo být pro Estonsko ještě hůř, ovšem tentokrát přečíslení Litvy úspěchem neskončilo.
    40:54 VETVERTAK - 5:1

40:54
    Na začátku třeté periody se domácí prosazují znovu! Tadas Kumeliauskase obral otáčejícího se obránce u mantinelu, čímž se vytvořilo přečíslení dva na jednoho. Litevský útočník křižným pasem posunul černou pryž na ILJU CETVERTAKA mezi kruhy, jenž svou střelu namířil přesně k protější tyči. Asistence: Tadas Kumeliauskas a Povilas Verenis. – 5:1

40:14
    Buly ve středovém kruhu vyhráli Estonci.

40:01

Na začátku druhé třetiny bylo aktivnější Estonsko, nicméně snížení jsme se nedočkali. Naopak v polovině hry převzali oteže zápasu domácí, kteří díky druhé brance Marka Kaleinikovase zvýšili své vedení už o tři góly.

40:00

39:16
    Estonsko se ještě snaží vstřelit gól do šaten, jejich soupeř však skvěle napadá, a tak se mu kombinace příliš nedaří.

39:00
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

38:34
    Krátce před odchodem do šaten následuje komerční přestávka.

38:19
    Domácí se už v závěru hry nikam neženou, do závěrečné dvacetiminutovky by rádi nastoupili za tohoto stavu.

37:58
    Estonští pouze nahodili na soupeřova gólmana, oba celky střídají.

37:07
    Litva má od přesilovky proti třem jasnou herní převahu, jenž přetrvává i po vstřelení čtvrté branky.
    35:22 KALEINIKOVAS - 4:1

35:22
    Nedáš, dostaneš! MARK KALEINIKOVAS sjel s pukem na vrcholkek kruhu, odkud vyslal na zacloněného gólmana přesnou střelu švihem. Asistence: Emilijus Krakauskas a Dovydas Laimutis.– 4:1

35:04
    Litevskému obránci utekl z hole kotouč, čehož Vadim Vasjonkin využil k samostatnému úniku. Estonská devítka vyzkoušela bekhendovou kličku, jenomže Armalis byl připravený.

34:48
    Po souhře na zadním mantinelu se k puku dostalo Estonsko a vyhodilo alespoň do středního pásma.

33:57
    Estonsko je zatím hodně nedisciplinované, avšak Litva se v přesilovkách v dosavadním průběhu klání trápila.

33:14
    Parras – 2 min., hákování.

32:43
    Přečíslení dva na jednoho nesehráli Litevští ideálně, proto Koitmaa vůbec zasahovat nemusel.

32:04
    Rána Martynase Griniuse z pravého kruhu se pouze otřela o boční síť.

31:34
    Po delší době si zachytal také Armalis, jenž čelil dvěma nebezpečným dorážkám z hranice brankoviště.

31:08
    Aivaras Bendzius zachytil estonskou rozehrávku a vydal se sám mezi kruhy. Jeho bekhendový pokus musel Koitmaa vyškrábnout lapačkou.

30:29
    I po konci přesilovky se Litva drží za útočnou modrou.

30:23
    Krásnou souhru domácích zakončil Povilas Verenis ze slotu přímo do výstroje Koitmaase. Následuje komeční přestávka.

29:56
    Hosté zatím zvládají dlouhé oslabení perfektně, Litva měla velké problémy se k puku vůbec dostat.

28:31
    Estonsko pár horkých chvil ve třech přežilo, Litva však má ještě přes minutu početní výhody proti čtyřem.

28:17
    Viitanen – 2 min., krosček.

28:11
    Fantastický Koitmaa! Gólman modročerných si poradil nejen s nahozením od modré, ale také nebezpečnou dorážkou Pauliuse Gintautase z bezprostřední blízkosti.

27:32
    Estonsko se osvobodilo z velkého tlaku soupeře a vyhazuje přes všechny čáry.

26:30
    Slessarevski – 2 min., podrážení.

26:30
    Následuje další komerční přestávka, po níž si Litva zahraje přesilovou hru.

25:57
    Artemi Aleksandrov našel křižným pasem připraveného Rasmuse Kiika na ránu z první, druhý zmiňovaný ale nemířil přesně.

25:14
    Mark Viitanen nestačil zachytit prudké nahození, a tak z přečíslení Estonska nic nebylo.

24:36
    Průnik domácích do útočného pásma zlikvidovala estonská obrana.

23:26
    Estonsko je v tomto dějství zatím jednoznačně aktivnějším týmem, přesto Armalis žádný těžší zákrok vytahovat nemusel.

22:49
    V litevském brankovišti vznikla menší potyčka, kterou museli rozehnat až rozhodčí.

21:29
    Po odklizení krvavé stopy hra může pokračovat.

21:24
    Útočník týmu Punks Vilnius musel se zraněním v ústech odejít do šaten, alespoň na dálku přejeme brzké uzdravení.

21:24
    Laisvyda Kudrevicius zůstal po tvrdém hitu ležet na ledové ploše, rozhodčí raději přerušil hru.

20:59
    Po dorážce u levé tyče už estonští hráči zvedali ruce nad hlavu, rozhodčí však rozpažuje!

20:21
    Vyloučení v týmu Litva:
    Alisauskas – 2 min., podrážení.

20:11
    Úvodní buly druhé třetiny vyhrálo Estonsko, které okamžitě založilo útočnou akci.

20:01

V úvodní části měli více ze hry Litevští, kteří také zaslouženě vedou 3:1. Už po 38 vteřinách se prosadil Mark Kaleinikovas dorážkou odraženého puku. Na začátku sedmé minuty následovala sporná situace v litevském brankovišti, po níž se prosadil Morten Arantez Jurgens.V čase 13:03 zvýšil vedení Litvy Povilas Verenis.

20:00

19:19
    Litva operuje v útočném pásmu, Estonci by už potřebovali přestávku na doplnění sil.

19:00
    Běží poslední minuta první třetiny.

18:26
    Po střele Eimantase Noreiky zazvonila za estonským gólmanem pravá tyč!

17:32
    Domantas Cypas pálil od modré vysoko nad estonskou klec, Koitmaa zasahovat nemusel.

17:12
    Nepřesná rozehrávka Kristjana Komba zamířila až na zakázané uvolnění.

16:43
    Ani tentorktáte se modročerní neprotlačili přes neutrální zónu. Naopak první zásah po vystřídání si připisuje také Willem Koitmaa.

15:37
    Estonsko by chtělo na další inkasovaný gól bleskově odpovědět. Kolem soupeřova brankoviště se sice usadilo, nicméně žádná střela zatím nepřišla.

14:37
    Probíhá další komerční brejk.

13:03
    Střídání v týmu Estonsko:
    ze hřiště odchází Molder, přichází Koitmaa.
    13:03 VERENIS - 3:1

13:03
    Domácí navyšují své vedení! Tadas Kumeliauskas obral nepozorného Saveliho Novikova a předložil POVILASOVI VERENISOVI, který ze slotu trefil volný prostor u levé tyče. Asistence: Tadas Kumaliauskas. – 3:1

12:22
    Na vhazování byli úspěšnější hráči ve žlutých dresech, jenž zakládají od vlastního gólmana další útočnou akci.

12:13
    Následuje další komerční přestávka.

11:57
    Eimantas Noreika neměl v útočném pásmu žádné spoluhráče, a tak pouze nahodil za Estonskou klec.

11:07
    Hra nyní ztratila své vysoké tempo. Litevští celou hru trochu uklidnili a kombinují ve vlastní třetině.

10:12
    Patrick Kookmaa vyzkoušel své štěstí ránou od modré, Armalis kryje.

08:51
    Gintautas byl blízko další vstřelené branky, jeho rychlý výpad kolem pravého hrazení skončil pouze střelou na zadní mantinel.
    07:38 GINTAUTAS - 2:1

07:38
    Nádherná souhra Litvy končí další brankou! Eimantas Noreika posunul kotouč na volného Martynase Griniuse na modré, který celou souhru domácích vyšperkoval pasem pro zakončujícího PAULIUSE GINTAUTASE téměř do prázdné klece. Asistence: Martynas Grinius a Eimantas Noreika.

07:14
    Až teď se Litevští konečně usadili v útočném pásmu.

06:33
    Robert Rooba zavezl kotouč až za Armalisovu branku, kde šikovně ukrajuje vteřiny s početní převahy domácích.

Estonsko právě vstřelilo branku!
    Estonsko využívá přesilovku! Střela Roberta Rooby vypadla litevskému gólmanovi po souboji v brankovišti z výstroje, čehož využil MORTEN ARANTEZ JURGENS, který ležící kotouč dorazil mezi tři tyče. Asistence: Robert Rooba. – 1:1

05:36
    Seniut – 2 min., držení.

03:34
    Litva kombinuje kolem Molderovy klece. Pokus Radase Kumeliauskase z levého kruhu našel pouze lapačku soupeřova gólmana.

02:39
    Estonci se ve vlastním oslabení dostali do zakončení ze slotu, jejich pokus ovšem Armalis vytěsnil do ochranné sítě.

02:02
    Vasjokin – 2 min., podrážení.

01:44
    První útočnou akci si připsalo také Estonsko, litevský gólman si připisuje úspěšný zákrok.
    00:38 KALEINIKOVAS - 1:0

00:38
    Krátce po úvodním buly otevírají skóre utkání! Nahození na zadní mantinel se odrazilo před bránu příhodně pro MARKA KALEINIKOVASE, jenž se s dorážkou z bezprostřední blízkosti nemýlil. Asistence: Nerijus Alisauskas a Paulius Gintautas. – 1:0

00:01

Litva: Armalis (Nauseda) – Protcenko, Alisauskas (C), Rumsevicius, Gusevas, Cypas, Krukovski, Seniut – Gintautas, Cizas (A), Kaleinikovas – Verenis, Kumeliauskas, Cetverak – Krakauskas (A), Grinius, Bendzius – Noreika, Laimutis, Kudrevicius – Dumcius.
    Trenér: R. Pasco

Estonsko: Molder (Koitmaa) – Ossipov, Kulintsev, Slessarevski, Novikov, Kookmaa, Lahesalu (A), Kudeviita – Fursa, Kombe, Rooba (C) – Arrak, Embrich, Viitanen – Kiik, Vasjonkin (A), Aleksandrov – Jurgens, Parras, Puzakov – Jogi.
    Trenér: P. Skriko

Rozhodčí: Bloski, Hansen.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Michal Jonáš

Branky a nahrávky: 1. Kaleinikovas (Alisauskas, Gintautas), 8. Gintautas (Grinius, Noreika), 14. Verenis (Kumeliauskas), 36. Kaleinikovas (Krakauskas, Laimutis), 41. Vetvertak (Kumeliauskas, Verenis), 57. Verenis (Cizas, Seniut) – 7. Jurgens (Rooba)

Rozhodčí: Bloski, Hansen