Tampa – Florida 6:3 (kon.) | Toronto – Boston 1:3 (kon.) | Vegas – Dallas 2:3 (po pr.)
Colorado – Winnipeg 5:1 (kon.) | Nashville – Vancouver 3:4 (po pr.)
Nashville Predators
3:4 (1:1, 1:0, 1:2 - 0:1) Stav série: 1:3
Vancouver Canucks
Neděle 28.04.2024, 23:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL • Čtvrtfinále Z. konference

Z tohoto utkání je to všechno. Děkuji vám za pozornost a budu se těšit zase někdy příště u dalších přenosů. Na počtenou. (02:33:43)

3. J.T. Miller (VAN) 0+3

Utkání je u konce. V prodloužení se nakonec hrálo do času 61:02, kdy rozhodl o výhře ranou do šibenice z pozice před brankou Lindholm, kterému zpoza branky krásně nabil Garland. Vancouver tak po vítězství 4:3 v prodloužení vede v sérii 3:1 na zápasy a ve středu bude na svém ledě útočit na ukončení série a na postup.

61:02 Elias LINDHOLM - 3:4

61:02
    5/5
    Vancouver právě vstřelil branku! A je rozhodnuto! Vancouver si nakonec výhru v zápase zapíše. Garland totiž zpoza branky krásně našel před brankou stojícího ELIASE LINDHOLMA, který pak zcela sám před Sarosem, poslal puk do šibenice domácí branky. Asistence: Conor Garland a Dakota Joshua.
    Lindholm E., Garland C., Joshua D., Hughes Q., Cole I.
    Schenn L., Forsberg F., Nyquist G., McDonagh R., O'Reilly R.

60:43
    Joshua v souboji upadl na led, ale rozhodčí vylučovat nebudou.

60:01

Nashville zvýšil ve třetí části vedení po 12 sekundách po trefě Forsberga a vypadalo to, že si dojde pro srovnání v sérii. V závěru třetí třetiny to ale hosté zkusili bez brankáře a risk vyšel. Oba góly dal Boeser, který tak zkompletoval hattrick. Sissons ještě předtím trefil tyčku odkryté brány, čímž by rozhodl o výhře. O vítězi zápasu tak rozhodne prodloužení, případně nájezdy. Prodloužení začne zhruba ve 2:18.

60:00
    59:52 Brock BOESER - 3:3

59:52
    6/5
    Vancouver právě vstřelil branku! Vancouver dokázal při hře bez brankáře srovnat! Ránu Millera vyrazil Saros pouze před sebe, kde se puku chopil BROCK BOESER, který dorazil kotouč do odkryté branky. Boeser kompletuje hattrick a bude se prodlužovat. Asistence: J.T. Miller a Elias Pettersson.
    Boeser B., Miller J., Pettersson E., Garland C., Hughes Q., Zadorov N.
    Nyquist G., Jankowski M., McDonagh R., Josi R., O'Reilly R.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:10
    Při hře hostů bez brankáře mohlo být definitivně rozhodnuto, ale Sissons trefil tyčku prázdné klece!
    57:11 Brock BOESER - 3:2

57:11
    6/5
    Vancouver právě vstřelil branku! Vancouver dává kontaktní gól! Při hře bez brankáře to hosté sehráli pěkně a Lindholm našel krásnou křižnou nahrávkou přes osu BROCKA BOESERA, který se prosadil do odkryté brány nad ležícího Sarose. Asistence: Elias Lindholm a J.T. Miller.
    Boeser B., Lindholm E., Miller J., Hronek F., Pettersson E., Hughes Q.
    Lauzon J., Forsberg F., Nyquist G., Carrier A., O'Reilly R.

56:30
    Šilovs odjíždáí na střídačku a Vancouver to zkusí v šesti!

56:25
    Zadorov nechal puk za sebou a k puku se dostal McCarron, jehož rychlou ránu vyrazil Šilovs do rohu.

56:04
    McDonaghovo nahození sebral do lapačky Šilovs a přerušil hru. Buly před jeho klecí.

55:31
    Smith se snažil z otočky vypálit, ale v poslední chvíli ztratil rovnováhu a místo střely skončil na ledě.

55:04
    Ofsajd Vancouveru. Buly ve středním pásmu.

54:37
    Blueger krásně z otočky nahrál do slotu Laffertymu, jehož rychlá rána skončila mezi betony Sarose a hra je přerušena. Po další komerční pauze se bude vhazovat před domácím brankářem.

53:40
    Soucyho nahození vypadlo Sarosovi z výstroje, ale k následné dorážce už se nikdo z hráčů Canucks nedostal.

52:16
    Saros kontroloval nahození Vancouveru a lehce posunul holí puk do rohu.

51:49
    Ofsajd Vancouveru. Po komerční pauze se bude vhazovat ve středním pásmu.

50:57
    Nahození Nashvillu si sebral do lapačky Šilovs a přerušil hru. Další buly před jeho brankou.

50:12
    Po Šilovsově zákroku se přerušila hra a proběhla komerční pauza. Po ní se vhazuje před Šilovsem.

50:06
    Evangelista mířil z pravého kruhu po ledě k bližší tyči, ale Šilovs tam měl svůj beton a střelu vyrazil.

48:10
    Suter z otočky nahrával Boeserovi, ale nedokázal ho najít.

47:19
    Před Sarosem vznikl závar, ze kterého se snažil dostat puk do branky Garland, avšak neuspěl.

47:13
    Icing Nashvillu. Vhazovat se bude před brankou Sarose.

46:07
    Cole se snažil nahrát svým spoluhráčům, jenže nebyl úspěšný.

44:50
    Joshua to zkusil z mezikruží, ale jeho pokus skončil v lapačce Sarose. Buly před jeho bránou.

44:34
    Nashvillu odpískán ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

43:16
    Zucker dostal nabito k levému mantinelu, pohrál si s jedním z obránců Vancouveru a celou situaci vzal na sebe. Jeho ránu nadvakrát zkrotil Šilovs a přerušil hru. Buly před jeho brankou.

41:58
    Oba týmy už jsou v plném počtu.

41:44
    O´Reilly využil zaváhání Canucks a zůstal sám před brankou Šilovse, ale ten jeho ránu udržel mezi betony a přerušil hru. Buly před jeho brankou.

41:00
    Šilovs teď přerušil hru po zákroku proti střele Lauzona. Vhazuje sde před jeho brankou.
    40:12 Filip FORSBERG - 3:1

40:12
    4/4
    Nashville právě vstřelil branku! Hned na začátku třetí části se při hře ve čtyřech prosazuje domácí tým! Střelu jednoho z domácích vykopl Šilovs betonem za branku. Tam se ale puku chopil Josi a zpoza bránu nahrával do prostoru před branku, kde se puk od brusle FILIPA FORSBERGA odrazil do odkryté Šilovsovy branky. Asistence: Roman Josi a Ryan McDonagh.
    Forsberg F., Josi R., McDonagh R., O'Reilly R.
    Boeser B., Miller J., Hronek F., Hughes Q.

40:01

Střely na branku po 2. třetině: 19:13.

Ve druhé části dokázal Nashville překlopit vedení na svou stranu, když se prosadil ve 26. minutě Nyquist, který po nahrávce od O´Reillyho ujel v přečíslení 2 proti 1 a celou situaci vzal na sebe a střelou z pravého kruhu skóroval nad rameno Šilovse pod horní tyč. Domácí pak měli štěstí, protože po střele Sutera zazvonilo za Sarosem ve 28. minutě břevno. V oslabení se pak ve 35. minutě dostal do nebezpečné šance Sherwood, ale Šilovs si dokázal poradit. Aktivnějším dojmem v této třetině působili domácí, kteří diktovali tempo hry a Šilovs měl v této fázi utkání rozhodně více práce, než Saros. Po ukončení druhé části se ještě strhla další potyčka na ledové ploše, po které už rozhodčí budou vylučovat, ale to se dozvíme až na začátku poslední třetiny. Třetí třetina začne zhruba v 1:19.

39:58
    Po střele Millera, který dostal nahrávku od Hronka, zasáhl Saros a přerušil hru. Následně se strhla na brankovišti strkanice, kterou musí řešit rozhodčí.

39:22
    O´Reilly byl u mantinelu atakován a vypadalo to na faul, ale vylučovat se nebude, i přes protesty domácích příznivců.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:38
    O´Reilly to zkusil z levého kruhu, ale našel pouze lapačku připraveného Šilovse, který přerušuje hru a vhazuje se před jeho brankou.

38:29
    Vancouveru odpískán ofsajd. Buly ve středním pásmu.

38:20
    Další vhazování před brankou Šilovse.

38:06
    Beauvillier to zkusil ranou z první přes obránce, ale Šilovs vše viděl a rychlým švihem lapačkou střelu chytil. Buly před jeho brankou.

37:47
    Po dalším zákroku Šilovse se vhazuje před jeho brankou.

37:36
    O´Reilly posunul puk dopředu na Beauvilliera, ale toho nepustil před branku jeden z beků Vancouveru.

36:36
    Jeden z hostujících hráčů zakončoval z pravého kruhu a Saros musel ránu vyrazit.

36:20
    Hra přerušena kvůli hře vysokou holí. Následuje komerční pauza. Vhazovat se bude před Šilovsem.

35:50
    Forsberg našel najíždějící Novaka s Zuckerem, ale ti se k puku dostat nedokázali.

34:56

34:36
    Sherwood využil chybné nahrávky Petterssona a vydal se dopředu. Sherwood následně pálil z levého kruhu, ale Šilovs kotouč udržel ve své výstroji a přerušil hru. Zvládl to ale až na podruhé, když zalehl puk v brankovišti. Po střele Sherwooda totiž puk zůstal za jeho zády, ale napodruhé už to lotyšský brankář zvládl. Buly před jeho bránou.

33:52
    Domácí vyhodili puk až k Šilovsovi, který za ním vyjel a rozehrál.

33:06
    Pettersson dával puk z pravého kruhu na teč před branku Lindholmovi, ale ten na puk nedosáhl.

Lauzon trefil u mantinelu Garlanda a je z toho přesilovka pro Canucks.

32:56
    Jérémy Lauzon – 2 min., nedovolené bránění.

32:24
    Saros za svou brankou pomohl spoluhráčům s rozehrávkou.

32:11
    Po dalším zásahu Šilovse se vhazuje před jeho brankou.

32:03
    Vancouver má puk za svou brankou a začíná další akci.

31:18
    Garlandovu ránu z mírného úhlu z levého kruhu ukryl Saros pod lapačku a přerušil hru. Po komerční pauze se bude vhazovat před jeho brankou.

30:41
    Michejevovu ránu z mezikruží vytěsnil Saros mimo.

29:55
    Po Laffertyho ráně z pozice před brankou se k puku dostal Höglander, ale po vytočení zpoza brány z dorážky puk za záda Sarose nedostal.

29:18
    Forsberg vypálil z levého kruhu, ale jeho rána minula Šilovsovu branku a ten ani nemusel zasahovat.

28:40
    Opět buly před Šilovsem, který si zapsal další zásah.

28:35
    Po komerční pauze se vhazuje před Šilovsem po jeho předchozím zákroku.

27:49

27:45
    Po střele Sutera zazvonila za Sarosem tyčka!

27:41
    A do třetice Vancouver vyhodil kotouč.

26:55
    Vancouver znovu vyhodil puk, takže Nashville musí opět začít zpoza vlastní branky.

26:17
    Hosté vyhazují puk až k bráně Sarose, který vyjel z brány za pukem a pomohl s rozehrávkou.

25:49
    Filip Hronek – 2 min., držení.
    25:21 Gustav NYQUIST - 2:1

25:21
    5/5
    Nashville právě vstřelil branku! Nashville otáčí vývoj utkání! O´Reilly dostal puk na modrou čáru, kde byl osamocený GUSTAV NYQUIST, který se dostal do brejku 2 proti 1, ale celou situaci zakončil sám a střelu z pravého kruhu poslal do sítě nad ramenem Šilovse. Asistence: Ryan O´Reilly.
    Nyquist G., O'Reilly R., Forsberg F., Fabbro D., Josi R.
    Garland C., Lindholm E., Joshua D., Cole I., Zadorov N.

25:00
    Suter se dostal k volnému puku, ale z jeho úniku nic nebylo, i díky dobré práci domácí obrany.

24:35
    Domácí dostali puk do brankoviště, odkud ho Šilovs dokázal dostat holí.

24:17
    Šilovs musel vyrážečkou vyrazit nahození domácích.

23:04
    Nashville posunul puk do středního pásma, čímž si mohli na chvilku odpočinout od tlaku Vancouveru před domácí klecí.

21:49
    O´Reilly zpoza branky pěknou nahrávkou našel ve slotu najíždějícího Josiho, jehož pokus musel Šilovs vyrazit. Kapitán Preds je tak zpátky ve hře poté, co mu byla zašita rána na uchu.

20:34
    Smith se nedostal k zakončení a odevzdal puk Vancouveru. Nashville vstoupil do druhé části hodně aktivně.

20:01

Střely na bránu po 1. třetině: 9:8

Je za námi první třetina, ve které jsme viděli dvě branky. Už ve 3. minutě skóroval hostující Boeser, který dostal krásnou nahrávku přes osu od Soucyho a pod padajícím Sarosem dostal kotouč do sítě. Domácím se však povedlo srovnat v 6. minutě, kdy střelu Lauzona ještě před bránou mírně tečoval Jankowski a přes hůl Šilovse se puk dostal do branky. Jinak jsme ale další větší šance neviděli, ale k vidění bylo hodně soubojů u mantinelu, kterých v tomhle zápase začíná přibývat. Uvidíme, v jakém duchu se ponese druhá třetina. Druhá třetina začne zhruba v 0:20.

20:00

19:13
    Hughes to zkusil z pozice před brankou, ale neuspěl.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:28
    Vhazuje se před Šilovsem.

18:28
    Další rána Novaka tentokrát trefila Myerse, který dostal pukem do nosu a Myers zůstal klečet na ledě a je tam i krev.

18:15
    Novak svou ranou z pravého kruhu minul bránu.

17:30
    Carrier se prohnal kolem beků Canucks a vypálil, ale na Šilovse nevyzrál, protože Šilovs ránu vyrazil i s pomocí přijíždějícího Myerse.

17:12
    Boeser nahazoval před branku, ale tam se nikdo z jeho spoluhráčů nenacházel.

16:35
    Po icingu Nashvillu se vhazuje před brankou Sarose.

16:20
    Střela Zadorova nakonec skončila v lapačce Sarose. Vhazuje se před jeho brankou.

16:10
    Zadorov přebruslil svého soupeře a získal za svou brankou kotouč a vydal se dopředu.

15:13
    Dlouhé nahození nedojel Michejev, ale Saros si vyjel z brány a rozehrál.

14:50
    Vancouver teď musí začít novou akci zpoza vlastní brány.

14:24
    Šilovs lapil rychlou ránu Sherwooda od modré čáry, která byla možná ještě před brankou tečovaná, ale Šilovs má kotouč ve své výstroji a po komerční pauze se bude vhazovat před jeho brankou.

14:08
    Vancouver odevzdal puk domácím, kteří začnou od své branky.

13:21

12:59
    Po zásahu Šilovse proběhla komerční pauza, po které se vhazovalo před jeho brankou.

Josi v záběrech kamer odchází do kabiny, jelikož pár vteřin zpátky dostal pukem někam do krku a protože se objevila krev, byl vykázán rozhodčím na střídačku. Josi by se snad měl brzy vrátit zpět do hry.

12:02
    Znovu icing Vancouveru. Buly opět před Šilovsem.

11:54
    Icing Vancouveru. Buly před Šilovsem.

10:30
    DiGiuseppe svým nahozením pouze odevzdal puk Nashvillu.

09:58
    Nahození Hughese letělo na Sarosovu bránu, který se chystal rozehrát, ale nakonec musel hru přerušit a přikrýt puk pod lapačku, protože přišel o hůl a musel si pro ní dojet za svou branku. Buly před jeho brankou.

09:05
    Michejevova rána z ostrého úhlu skončila zásahem Sarose.

08:26
    Vhazovat se bude nyní ve středním pásmu. Před pár sekundami měl šanci DiGiuseppe, který už se chystal zakončovat do odkryté brány, ale zakončení zabránil jeden z domácích beků, který si před brankou obětavě lehl do jeho rány.

08:03
    Z levého kruhu pálil z otočky Boeser, ale Saros jeho střelu vyrazil.

07:15
    Lafferty pálil ze slotu, ale klec Sarose minul.

06:52
    Icing Nashvillu. Vhazuje se před Sarosovou bránou.

06:36
    Schennova rána od modré byla zblokovaná.

06:14

06:10

06:07
    Po komerční pauze se bude vhazovat před Šilovsem.
    05:34 Mark JANKOWSKI - 1:1

05:34
    4/4
    Nashville právě vstřelil branku! Při hře ve čtyřech je srovnáno! Vancouver udělal chybu při přechodu do útočného pásma a ve středním pásmu se puku zmocnili domácí. Carrier pak zpoza branky poslal puk kousek za modrou, kde se do puku opřel Lauzon, jehož ránu před Šilovsem lehce tečoval MARK JANKOWSKI a střela skončila v síti. Asistence: Alexandre Carrier a Jeremy Lauzon.
    Jankowski M., Lauzon J., Carrier A., Zucker J.
    Hronek F., Pettersson E., Hughes Q., Michejev I.

05:19
    Další Hronkova rána skončila v lapačce Sarose. Buly před jeho brankou.

04:53
    Hronek chtěl z levého kruhu přihrávat, ale nakonec to byla střela, která ale byla sražena mimo.

Jenže přesilovka rychle končí. Lindholm fauloval a bude se pokračovat ve čtyřech na obou stranách.

04:14
    Elias Lindholm – 2 min., nedovolené bránění.

04:10
    Filip Forsberg (NSH) si v předbrankovém prostoru pomohl nedovoleně a dostává dvě minuty za nedovolené bránění. První přesilovka zápasu pro Vancouver.

03:48
    Domácí kombinovali před Šilovsem, ale nyní už o puk přišli.
    02:55 Brock BOESER - 0:1

02:55
    5/5
    Vancouver právě vstřelil branku! Je tu první gól! Po vyhraném Millerově vhazování se puk dostal na modrou čáru, kde byl Soucy. Ten potom krásnou nahrávkou přes osu hřiště našel na levém kruhu BROCKA BOESERA, jehož rána prošla pod padajícím Sarosem puk do sítě. Asistence: Carson Soucy a J.T. Miller.
    Boeser B., Soucy C., Miller J., Suter P., Cole I.
    Smith Co., McCarron M., Josi R., Evangelista L., Fabbro D.

02:28
    Šilovs vyrazil další ránu domácích, která šla od modré čáry.

01:52
    Zucker pálil z levého kruhu, ale Šilovs jeho pokus vyrazil ramenem.

01:34
    Volný puk raději ukryl Saros pod svou lapačku a přerušil hru. Buly před jeho brankou.

00:49
    Nyquist hledal od pravého mantinelu před brankou někoho ze svých spoluhráčů, ale tam nikdo nebyl.

00:06
    Hned na úvod ofsajd Vancouveru. Buly ve středním pásmu.

00:01

Zní hymny Kanady a USA, utkání za pár minut startuje.

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – Josi (C), McDonagh (A), A. Carrier, Lauzon, L. Schenn, Barrie – Nyquist, O'Reilly (A), F. Forsberg – Evangelista, Novak, Jankowski – Zucker, Sissons, Beauvillier – Sherwood, McCarron, Co. Smith.
    Trenér: Andrew Brunette

Vancouver Canucks: Šilovs (DeSmith) – Hronek, Q. Hughes (C), T. Myers, Soucy, Cole, Zadorov – Boeser, J. Miller (A), P. Suter – Michejev, E. Pettersson (A), Höglander – Garland, E. Lindholm, Joshua – Lafferty, Blueger, Di Giuseppe.
    Trenér: Rick Tocchet

Rozhodčí: L'Ecuyer, Lee – Gawryletz, Brisebois.

Dnes bude v pozdních večerních hodinách na programu 4. zápas playoff série mezi domácím Nashvillem a hostujícím Vancouverem. V lepší výchozí pozici do něj budou vstupovat hosté, kteří se před dvěma dny dostali díky vítězství 1:2 na hřišti Predators do vedení v sérii (2:1).

Zatím nebyly zápasy těchto dvou celků v této sérii na góly extra bohaté, když v kanadské metropoli skončily zápasy 4:2 a 1:4 a v Nashvillu se radovaly Kosatky po vítězství 1:2.

Už od 23:00 se můžete na vlastní oči přesvědčit, jak se dokážou hosté vyrovnat se ztrátou své brankářské jedničky Thatchera Demka, který odchytal pouze první utkání.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:00.

Mateo

Branky a nahrávky: 6. Jankowski (Lauzon, A. Carrier), 26. Nyquist (O'Reilly), 41. F. Forsberg (Josi, McDonagh) – 3. Boeser (Soucy, J. Miller), 58. Boeser (E. Lindholm, J. Miller), 60. Boeser (J. Miller, E. Pettersson), 62. E. Lindholm (Garland, Joshua)

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – Josi (C), McDonagh (A), A. Carrier, Lauzon, L. Schenn, Barrie, Fabbro – Nyquist, O'Reilly (A), F. Forsberg – Evangelista, Novak, Jankowski – Zucker, Sissons, Beauvillier – Sherwood, McCarron, Co. Smith.

Vancouver Canucks: Šilovs (Tolopilo) – Hronek, Q. Hughes (C), T. Myers, Soucy, Cole, Zadorov – Boeser, J. Miller (A), P. Suter – Michejev, E. Pettersson (A), Höglander – Garland, E. Lindholm, Joshua – Lafferty, Blueger, Di Giuseppe.

Rozhodčí: L'Ecuyer, Lee – Gawryletz, Brisebois

Diváci: 17 590