Boston – Toronto 2:1 (po pr.) | NY Rangers – Carolina 4:3 (kon.)
New York Rangers
4:3 (3:1, 0:0, 1:2) Stav série: 1:0
Carolina Hurricanes
Neděle 05.05.2024, 22:00 • Madison Square Garden, New York • NHL • Semifinále V. konference

Tímto vám děkuji za pozornost a přeji dobrou noc! (00:54:30)

Velmi dobré utkání odehrál také český útočník Martin Nečas, který patřil mezi nejaktivnější hráče Caroliny. První utkání však naznačilo, že nás čeká velmi zajímavá a atraktivní série, u které by nebyl sedmý zápas žádným překvapením.

3. Chris Kreider (NYR) 0+2

Hotovo, Rangers vstupují do série vítězstvím! Domácí začali zápas lépe, v první třetině využili dvě přesilovky a zaslouženě vedli 3:1. Carolina byla aktivnější, jenže jí chybělo více střelecké aktivity a lepší koncovky. V průběhu zápasu se však karty obrátily a viděli jsme ještě pořádné drama.

Nejprve snížil Martin Nečas, a přestože Artěmij Panarin vrátil domácím vedení, hosté se nevzdali. Rangers byli málem potrestáni za svou přílišnou pasivitu, ale nakonec při závěrečném tlaku skóroval jen Seth Jarvis, čímž pouze uzavřel domácí výhru 4:3.

59:55
    Nepříjemné nahození dokázal Šesťorkin srazit do rohu, což je to nejlepší, co mohl udělat. To už Rangers zvládnou.

59:46
    Zibanejad sahal po hattricku, ale jeho zakončení do prázdné branky dokázal skvěle vytáhnout Burns před brankovou čárou!

59:36
    Carolina vyhrála vhazování ve vlastním pásmu, Andersen mizí z ledu a hosté útočí.

59:25
    Tak se vrátíme k pěti proti čtyřem, protože Andrej Svečnikov (CAR) byl po buly příliš dychtivý a po vhazování podrazil soupeře – jasná dvojka.

59:19
    Andersen je pochopitelně na lavičce, hosté zkusí hrát v šesti proti čtyřem.

59:19
    Rozhodčí vše potvrzují, Vincent Trocheck (NYR) nakonec po jejich poradě míří na trestnou lavici. No, to je panečku závěr.

59:19
    Ale pozor na to! Zdálo se, že jeden z hráčů Rangers vyhodil kotouč rukavicí mimo hrací plochu, což hráči Caroliny hodně živě signalizovali sudímu. Kdyby šli domácí do čtyř, čekal by je ještě krušnější závěr.

59:16
    Aho sice prohrál buly, ale nakonec udržel kotouč. Carolina nadále pokračuje v tlaku v útočném pásmu.

59:02
    Šesťorkin měl dobrý výhled proti střele z hranice kruhu, která zaplula do jeho natažená lapačky. Velké drama v Madison Square Garden stále nekončí – buly před domácí brankou.

58:52
    Blízko byl pro změnu Svečnikov, kterému však střela z levého kruhu nesedla. Carolina je opět v šesti a tlačí Rangers!

58:26
    Newyorčané mohou být potrestáni za svou přílišnou pasivitu, jelikož za posledních deset minut nevyslali ani jednu střelu.

58:13
    Trenér Caroliny si vzápětí bere oddechový čas, aby dal odpočinout svým klíčovým hráčům. Čeká nás ještě pořádné drama.
    58:13 Seth JARVIS - 4:3

58:13
    Carolina právě vstřelila branku!
    Kotouč se však rychle vrátil prudkou střelou od modré, po které zůstali na brankovišti tři hráči Caroliny. Ačkoliv Aho s dorážkou neuspěl, SETH JARVIS na protější tyčce už ano. Dorážka tak vrací Hurricanes do hry! Asistence: Sebastian Aho, Brent Burns.

58:08
    Ruský gólman se musel v brankovišti ohánět, ale dvakrát dokázal skákavý kotouč srazit do strany.

57:29
    Důležitý krok si Carolina může odškrtnout – vyhrála buly. Hosté navíc dostávají hru pod kontrolu a roztáčí kolotoč kolem Šesťorkina.

57:11
    Několik vteřin poté, co Andersen odjel na střídačku, domácí vyhazují na zakázané uvolnění!

56:43
    Panarin s Gustafssonem na modré čáře nezkrotili skákavý kotouč, ale vybojovali cenné vteřiny k dobru.

56:23
    Je to marný, Carolina se opět vlastní nepřesností vyhání do středního pásma a musí získávat půdu pod nohama znovu.

55:52
    Carolina se znovu drží na útočné polovině, pokouší se usadit kolem Šesťorkina, ale opět je vyhnána až ke své brance.

55:06
    A další prudká střela z dálky, která končí v lapačce ruského gólmana!

54:58
    Teräväinen zachytil na modré čáře přihrávku zpoza branky, kterou poté vyslal na branku. Šesťorkin však střelu pokryl a vysloužil si skandování domácích tribun.

54:33
    Carolina se usadila v útočné třetině, kde se pokouší rozhýbat domácí defenzivu.

54:07
    Kuzněcov se ke střele nedostal, načež dostal na modré čáře nabito Orlov, jehož pokus Šesťorkin dobře viděl a vyrazil. Následně kotouč vyletěl na střídačku, tudíž nás čeká přerušení a komerční přestávka.

53:24
    Domácí už se nikam nehrnou. Když to jde, pokusí se zaútočit, ale jakmile cítí, že by šli do rizika, raději šikovně vyhodí puk k Andersenovi.

52:55
    Už se zdálo, že se Carolina přeci jen udrží v útočném pásmu, jenže vlastní nepřesnost ji vyhnala do střední části. Rangers dobře bourají hostující ofenzivu.

52:19
    Znovu, znovu a znovu. Carolina neustále najíždí na newyorskou defenzivu, která ji ve většině případů zastaví na vlastní modré.

51:24
    Dva stejné případy v krátkém sledu a máme přes minutu času pryč. Rangers jen zachytávají nepřesnou kombinaci hostů a vrací puk k Andersenovi.

50:57
    Hostům trvá, než se dostanou do útočné třetiny, a když už se zadaří, většinou se v ní příliš dlouho neohřejí.

50:15
    Čas plyne a domácím se daří držet tempo hry tak, že ač se nic moc neděje, času ubývá rychle. Carolina se směrem dopředu trápí.

49:41
    Carolina musí hrát do plných. Rangers sice vedou na střely, přesto jsou statisticky pasivnější, ale hosty drží mimo dostřel své branky. Velmi dobrá defenzivní práce Newyorčanů.
    48:21 Artěmij PANARIN - 4:2

48:21
    Rangers právě vstřelili branku!
    Carolina byla nahoře, ale sráží ji vlastní chyba. Zaváhání Hurricanes ve středním pásmu přineslo příležitost pro ARTĚMIJE PANARINA který se po levé straně vydal do pásma. Ačkoliv mu na druhé straně najížděl Trocheck, Rus jako správný kanonýr zakončil sám, čímž zaskočil Andersena na přední tyčce. Asistence: Alexis Lafrenière.

48:03
    Z levé strany zkoušel překvapit bekhendovým zakončením Trocheck, po jehož nepřesném zakončení zkoušel pálit z voleje Lafrenière – neúspěšně. Třetí střelu, tentokrát od modré čáry, Andersen pro změnu viděl a ukryl ji do své náruče. Čeká nás komerční přestávka.

47:44
    Trocheck vyhrál buly, Panarin dobrým pohybem udržel útočné pásmo, ale domácí se nakonec sami vyhnali do středního pásma.

47:33
    Rozhozená defenziva Caroliny musela krotit nepříjemný útok domácích, po němž Staalova přihrávka míří až za Šesťorkina – icing.

46:54
    Rangers se podařilo dostat hru do rohu kluziště, odkud domácí vyhazují kotouč do bezpečí.

46:25
    Carolina je ale opět nastěhovaná kolem domácí branky. Prudká střela od modré byl sražena mimo, přesto nátlak hostů pokračuje.

45:51
    Nahozený kotouč není zakázaným uvolněním, díky čemuž Rangers rozjeli brejk, na jehož konci pálil z velkého úhlu Trouba – nepřesně.

45:12
    Hurricanes se tlačí do ofenzivy, domácí trošku znejistěli, ale Šesťorkin je prozatím bez další práce.

44:37
    V levém kruhu dostal nabito DeAngelo, ale v zajímavé pozici jen těsně minul branku! Carolina gólem ožila.

43:53
    Následně pálí od modré čáry Panarin, ale Andersen si jeho pokus dobře našel a ukryl ho do své lapačky.

43:40
    Rangers odpovídají velkým tlakem kolem branky, při němž jeden z domácích hráčů orazítkoval jen brankovou konstrukci!
    42:48 Martin NEČAS - 3:2

42:48
    Finský útočník dal návod, český ho dotáhl k dokonalosti. Obrana Rangers tentokrát propadla, když nechala otevřenou ranvej rozjetému MARTINU NEČASOVI, který si najel za obranu mezi kruhy a dostal přihrávku, jenž proměnil ve snížení. Asistence: Jordan Martinook, Dmitrij Orlov.

42:28
    Takhle by to možná šlo! Kotkaniemi dobře navezl kotouč na střed útočného pásma a nenápadnou střelu poslal těsně nad domácí branku.

41:54
    Nepřesnosti na obou stranách komplikují oběma týmům ofenzivní kombinace. Sledujeme prozatím nemastný a neslaný start třetiny.

41:26
    Carolina se opět usadila kolem domácí branky, jenže je extrémně neefektivní a bezzubá. Defenziva Rangers ji drží mimo střelecké pozice.

40:22
    Domácí se nedostali do zakončení ani tentokrát, ale nastřelený puk se odrazil k tyčce tak, že ho musel Andersen raději přikrýt. Vhazuje se po levici hostujícího gólmana.

40:14
    Rangers zachytili úvodní kombinaci Caroliny ve třetím dějství, ale jejich pokus o otočení hry končí příliš dlouhou přihrávkou – icing.

40:01

Střely na branku po 2. třetině: 18 – 12

Ve druhé části už se nic zásadního nestane. Ačkoliv oproti první třetině nepadl ani jeden gól, nadále sledujeme velmi pěkný hokej, který je hodný play-off NHL! Carolině chybí více nápaditosti a přímočarosti v koncovce, Rangers hrají svoje a spokojeně míří za vítězstvím.

K tomu je však stále velmi daleko, Carolina už několikrát ukázala, že umí zapnout a mezi nejlepšími týmy soutěže je po zásluze. Uvidíme, co nám třetí dějství nabídne.

40:00

39:41
    Carolina se nakonec ještě vrátila, jenže Burnsova střela od mantinelu branku neohrozila a vzápětí hosty zastavuje signalizovaný ofsajd.

39:14
    Na modré čáře dostal nabito Nečas, jehož prudká střela proletěla kolem pravé tyčky! Aho nakonec sražený puk nezkrotil a domácí se osvobozují.

38:48
    Oba týmy se rychle prostřídaly v držení kotouče, tudíž je zpátky na koni Carolina. Už je usazená v útočném pásmu.

38:27
    A další neúspěšný útok Caroliny končí za brankou Andersena, odkud mají hosté další pokus na rozehrávku.

38:01
    Rangers se museli bránit i po oslabení, leč bez výraznějšího nebezpečí. Velmi dobrá práce domácího mužstva, které hosty nepouští do výraznějších šancí.

37:17
    Tribuny oceňují obětavost svého týmu, který se úspěšně osvobozuje a má za sebou další povedené oslabení.

36:27
    Kotouč propadl k pravé tyčce na hůl Guentzela, který byl příliš blízko Šesťorkinovi, přesto dokázal zakončit nepříjemně na přední tyčku a zřejmě olíznout brankovou konstrukci!

36:11
    Za půl minuty se nic nestalo, Rangers se osvobozují a Carolina musí zpátky za svou branku.

35:42
    První krok Carolina zvládla – vyhrála buly. To je ale zatím všechno, převaha a kombinace je zatím optická.

35:14
    Rozhodčí si všimli sekání Adama Foxe (NYR), jenž za vlastní brankou poslal svou hokejku na Svečnikovovu rukavici – jasná záležitost.

35:07
    Hosté se rychle vrací! Střela z úhlu končí na vyrážečce pozorného Šesťorkina, který se musí mít stále na pozoru.

34:44
    Carolina sice úspěšně přenesla hru přes útočnou modrou, ale Rangers rychle odvrací puk zpátky do středního pásma.

34:14
    Nepřesná přihrávka na útočnou modrou zahnala jednoho z domácích do ofsajdu. Často přerušovanou pasáž zápasu proloží komerční přestávka.

33:31
    Rangers se nepodařilo rozjet rozsáhlejší operaci kolem Andersonovy branky, ale přeci jen zakončil Kreider, který z levého kruhu minul branku.

33:11
    Tentokrát přerušuje hru nepřesná kombinace Rangers, která končí zakázaným uvolněním.

32:40
    A máme tu druhou komerci, když se po povedené Panarinově střele vytáhl Andersen a jistým zákrokem přerušil hru.

32:08
    Vydařený útok Rangers! Na jeho konci pálil Lafrenière, ale ze strany pouze minul Andersonovu branku.

31:49
    Krátce po vhazování se opřel do puku Jarvis, jehož pokus Šesťorkin úspěšně kryje!

31:38
    Vzápětí je hra přerušena, jelikož kotouč končí mimo hrací plochu. Tohle byla pěkně dlouhá a svižná pasáž, přichází zasloužená komerční přestávka.

31:35
    V levém kruhu se opřel do puku Vesey, jehož nepříjemnou střelu Andersen se štěstím vyráží!

31:17
    Už hrajeme několik minut bez přerušení, dusno je tentokrát před Andersenem, kde je Carolina pod nepříjemným tlakem.

30:20
    Rodící se nátlak Caroliny zastavuje šikovné vyhození Rangers až za branku Andersena, kam se musí vrátit Orlov.

29:41
    Poslední minuta drží tempo prostřední části. Hraje se ve vysokém tempu, kotouč často mění majitele a létá ze strany na stranu, jenže oba brankáři jsou bez těžších zákroků.

28:39
    Na druhé straně se musel dezorientovaný Andersen ohánět, ale nátlak Rangers nakonec ke gólu nevedl. Na druhé straně nebyla úspěšná ani individuální akce Nečase.

28:16
    Hlavní dění se přeneslo na druhou polovinu, přesněji do opačné třetiny. Nečas si hezky najel na osu hřiště, jenže jeho utažená střela k Šesťorkinovi nedoletěla.

27:27
    Rangers jsou usazeni kolem branky, leč bez střeleckých pokusů. Když už pálí, trefují jen bránící hráče.

26:59
    Oba týmy hrají ve vysokém tempu, ale oproti prvnímu dějství zatím ubylo ruchu kolem branek. Kromě šance Staala jsme zatím výraznější pokus neviděli, na čemž se nic nemění.

26:21
    Nepřesná přihrávka na útočnou modrou byla pro najíždějícího hráče příliš prudká – icing hostů.

26:11
    Brejk Rangers končí sraženou střelou z pravého kruhu, po které může zaútočit Carolina.

25:43
    Carolina více drží kotouč a snaží se hrát, jenže domácí úspěšně bourají hostující kombinaci a nepouští Hurricanes do vážnějších příležitostí.

25:02
    Nečekaně se však před Šesťorkinem zjevil Staal, který měl na hokejce snížení, ale domácí gólman skvěle zasáhl!

24:55
    Domácí už jsou v plném počtu a navíc úspěšně odvrací hostující útoky.

24:28
    Nečas dobře vybojoval útočné pásmo, z čehož Carolina těží několik desítek vteřin, ale přes pevnou defenzivu Rangers se do zakončení nedostává.

23:51
    Zaváhání Caroliny na útočné modré mohl potrestat Trocheck, který se hnal za vyhozeným pukem a nakonec střelou z pravého kruhu zahrozil. Andersen však uhlídal svou přední tyčku a sklapl betony včas.

23:37
    Carolina následně rychle zaútočila, načež Jarvis po objetí branky pobídl v levém kruhu stojícího Guentzela, ale jeho střelu stečoval Miller do ochranné sítě.

23:22
    Rangers se vzápětí osvobozují dvakrát v krátkém sledu a vysoké napadání Zibanejada navíc vybojovalo další cenné vteřiny.

22:54
    Zajímavou střelu od modré dokázal Šesťorkin vyrazit, načež Burns dorážel marně.

22:37
    Uvidíme, co přijde teď. Krosček Jacoba Trouby (NYR) u mantinelu je potrestán menším trestem pro domácího borce – přesilovka Caroliny.

22:24
    Carolina se usadila v útočném pásmu, ale tečovaná střela nemohla domácímu brankáři nadělat výraznější potíže.

21:59
    Carolina vzápětí přenesla hru do útočného pásma, kde ovšem kotouč vyletěl do hlediště. Vhazuje se po Šesťorkinově levici.

21:36
    U branky Andersena bylo rušno, leč bez výraznější šance. V zajímavé pozici se ocitl z druhé vlny najíždějící Schneider, ale z mezikruží nedokázal v těžké pozici ideálně zakončit.

21:11
    První minuta druhého dějství nabídla jen marné pokusy na obou stranách, načež po tom v podání Caroliny se domácí ujímají kotouče a vydávají se dopředu!

20:01

Pokud chce Carolina pomýšlet na úspěch, musí být disciplinovanější a celkově přidat. V atraktivní první třetině byli domácí lepším týmem, a to nejen v početní výhodě, ale také při vyrovnaném počtu. Nutno ale připomenout, že Martin Nečas byl blízko gólu, když trefil tyčku.

Střely na branku po 1. třetině: 7 – 6

První dějství končí, spokojenější budou rozhodně Rangers! Na úvodní trefu Miky Zibanejada sice bleskově odpověděl šťastnou trefou Jaccob Slavin, ale za polovinou třetiny udeřil švédský útočník v přesilovce podruhé. O šest minut později dostali domácí experti na početní výhody další příležitost, kterou tentokrát zužitkoval velmi rychle Vincent Trocheck.

20:00

19:53
    Dobrá obranná práce Rangers ji však nepouští do nějakých větších střeleckých příležitostí.

19:22
    Domácím se podařilo vybojovat vhazování, které sice vyhráli, přesto se museli rychle vrátit ke své brance. Carolina se ještě pokouší zahrozit.

18:47
    Rušno kolem branky Caroliny! Zibanejad mohl zkompletovat hattrick, protože po zmatečné situaci v pásmu Hurricanes zůstal úplně sám před Andersenem, jenže týmovost byla nad osobním prospěchem. Švédský borec chtěl místo šance na hattrick ještě přihrávat spoluhráči za sebou, čímž celou akci zazdil.

18:07
    Velmi pěkná kombinace Cans! Nečas nabil do levému kruhu Teräväinenovi, jehož prudká rána z voleje olízla jen boční síť.

17:46
    K zakončení New Yorku nakonec nedošlo, naopak se Carolině podařilo přenést hru k Šesťorkinovi.

17:17
    Rangers pokračují ve své aktivitě kolem soupeřovy branky, kterou tímhle tempem může brzy hájit ruský náhradník. Andersen však zatím zasahovat nemusel.
    16:28 Vincent TROCHECK - 3:1

16:28
    Skvělé přesilovky Rangers v této sezoně nejsou náhoda! Zibanejad po krátkém tlaku zakončoval na levé tyčce nepřesně, ale kotouč se šťastně odrazil před branku na hůl VINCENTA TROCHECKA, jehož už obránci neuhlídali. Asistence: Mika Zibanejad, Chris Kreider.

16:14
    Rozhodčí přerušuje hru po naprosto zbytečném faulu Jevgenije Kuzněcova (CAR), jenž se nechal unést při krosčekové šermovačce s Foxem, jemuž dal u branky zbytečný úder do obličeje. Dvě minuty, není o čem.

16:06
    Netrvalo to však dlouho, než hosté zachytili kombinaci a vydávají se za nahozeným pukem do rohu útočného pásma.

15:43
    Útočnou akci Rangers zhatil pro změnu ofsajd, po němž domácí vyhrávají vhazování a daří se jim držet hru na útočné polovině.

15:10
    Ofenzivní akce Caroliny kolem branky vypadala zajímavě, leč nakonec k zakončení nevedla. Brejk Rangers zhatilo neúspěšné zpracování Zibanejada, od jehož hokejky kotouč letí do hlediště – vhazování ve středním pásmu.

14:49
    Hra se přelévá ze strany na stranu, leč bez další střelecké příležitosti. Oba týmy jsou ofenzivně při chuti, ale velkých šancí nepřibývá.

14:14
    Více než minutu trvající útok v pásmu Caroliny završila Cuylleho střela, kterou úspěšně zablokoval Staal. Kotouč se ještě od mantinelu odrazil k levé tyčce, ale tam už Andersen přikryl puk – komerční přestávka.

14:01
    Rangers jsou v plném počtu lepším a nebezpečnějším, týmem, ale jejich tlak je prozatím ryze optický a bez nebezpečí.

13:12
    Vzápětí Carolina nepřesně kombinuje a dopouští se zakázaného uvolnění. Vhazuje se po Andersenově pravici.

13:03
    Zajímavá přihrávka Nečase přes osu nakonec adresáta nenašla, domácí se osvobozují a jejich oslabení jde do finiše.

12:40
    Druhá přesilovková formace s Nečasem finišuje přesilovku kolem branky Šesťorkina – zatím bez střelby.

12:13
    Teräväinenova žabka z pravé strany přeskočila parťákovu hůl a vyhnala hosty z jejich útočné třetiny. Cans střídají.

11:48
    Nepříjemnou střelu ze strany si Šesťorkin dobře našel, přesto se Hurricanes po krátké pauze vrací do okolí domácího gólmana.

11:31
    Vhazování ve středním pásmu vyznělo lépe pro domácí, ale Aho rychle vrací kotouč do útočného pásma.

11:13
    Dvě minuty pro nejaktivnější pěsti Jacoba Troubu (NYR) a Andreje Svečnikova (CAR). Pokračujeme v přesilovce Caroliny.

11:13
    Vyhrané vhazování udrželo Carolinu kolem branky, v jejímž brankovišti bylo po chvíli rušno! Šesťorkin udržel nahozený kotouč, který se ještě pokoušeli u levé tyčky dorazit Svečnikov s Guentzelem – výsledkem byla hromadná strkanice.

10:58
    U branky Caroliny se strhla mela, jelikož Matt Rempe (NYR) se natlačil na gólmana Hurricanes, což se jejich obráncům nelíbilo. V tomhle je ale domácí tvrďák trošku nevinně, jelikož mu Staal dost pomohl. Ať je to jakkoliv, rozhodčí posílají utkání do další komerce a domácího hráč na trestnou.

10:41
    Rangers jsou při chuti! Krátce po gólu se opět snaží zaútočit a vytvořit tlak kolem brankoviště Andersena – zatím bez zakončení.
    10:05 Mika ZIBANEJAD - 2:1

10:05
    Obránce Cans se moc neohřál. Rangers vyhráli vhazování, načež rychle a parádně zakombinovali. Kreider dostal na hranici kruhu puk, a přestože byl zády k brance, dokázal na zadní tyčce vycítit najíždějícího MIKU ZIBANEJADA, jenž podruhé uklidil puk do sítě. Asistence: Chris Kreider, Vincent Trocheck.

09:56
    Střídání na trestné lavici Caroliny, jelikož Tony DeAngelo (CAR) dostává menší trest za úder do hlavy a krku. Může být rád, ale za mě je menší trest fér.

09:56
    Vypadá to, že sudí řeší spíše vyšší trest pro DeAngela za úder do hlavy a krku, tady už by pětka dávala větší smysl.

09:56
    Na trestné zatím sedí Nečas, který u mantinelu dohrál domácího hráče, jemuž pak coby třetí hráč přidal na modré čáře ještě DeAngelo. Zdá se, že rozhodčí ještě řeší případnou pětku, což se mi ale vůbec nezdá, jelikož český útočník soupeře v podstatě nezasáhl.

09:56
    Emoce létají vzduchem! Mezi trestnými lavicemi došlo ke tvrdému zákroku DeAngela na Cuylleho, po němž se strhla hromadná strkanice.

09:47
    Lafrenière vzal zodpovědnost na sebe, na pravé straně hezky objel obránce a z úhlu zkoušel uspět střelou na přední tyčku. Tu si však Andersen pohlídal a vzápětí kotouč opouští hrací plochu – vhazování ve středním pásmu.

09:27
    Domácí Rangers se opět vrací do tempa a pokouší se usadit v útočném pásmu. Zatím marně, Carolina se úspěšně brání.

08:50
    Carolina málem využila dozvuk své přesilovky! Mezi kruhy zůstal nehlídaný Martinook, k němuž šel kotouč, ale Kreider mu na poslední chvíli zablokoval hůl a zabránil ve střele.

08:20
    Rangers už jsou kompletní a mohou prostřídat, jelikož úspěšně vyhazují kotouč až za Andersena.

07:29
    Český útočník se na pravém kruhu dostal přes Millera a střelou tahem orazítkoval pravou tyčku domácí branky!

07:11
    Nečas se snažil protlačit přes dva bránící hráče marně, Rangers znovu dostávají kotouč do středního pásma.

06:56
    Domácím se daří rozbít hru, načež vytlačili hru do středního pásma a donutili Carolinu přejít útočnou modrou za cenu ofsajdu.

06:39
    Rangers potvrzují, že jim oslabení zatím šlapou! Carolina naopak na slušná čísla proti Islanders zatím nenavazuje, jelikož se jí nedaří usadit v útočném pásmu.

06:14
    Vzápětí Chris Kreider (NYR) v rohu obranného pásma tvrdě dohrál Jarvise, za což dostává menší trest za vražení na hrazení. Po komerci nás čeká první přesilovka zápasu.

06:07
    Několik desítek vteřin k úspěchu nevedlo. Na tahu byli Rangers, kteří dokonce zahrozili, ale Zibanejad se na zadní tyčce natahoval po dorážce marně. Na druhé straně Teräväinen zkoušel zaskočit z úhlu Šesťorkina, ale ten jeho pokus srazil a společně s bránícími hráči odvrátil puk do bezpečí.

05:20
    Tempo je na začátku vysoké! Hraje se na obě strany ve svižném tempu, a přestože oba týmy vystřelily jen jednou, viděli jsme dva góly. Carolina se snaží usadit v útočné třetině.

04:32
    Na ledě už je také Martin Nečas, který se nadvakrát pokusil přejít defenzivní linii Rangers, ale v obou případech narazil na modré čáře.
    03:46 Jaccob SLAVIN - 1:1

03:46
    Za minutu je vyrovnáno! Carolina se po vhazování vydala do útoku, načež Aho z rohu útočného pásma bekhendem posunul kotouč na JACCOBA SLAVINA, jehož střela za pomocí teče Lafrenièrovy hokejky zaskočila bezmocného Šesťorkina. Asistence: Sebastian Aho, Jake Guentzel.
    02:46 Mika ZIBANEJAD - 1:0

02:46
    A blesková akce zpoza branky končí vedoucí trefou! Roslovic krásně vyvezl kotouč podél pravého kruhu za branku, a jelikož se Teräväinen na tyčce špatně odtrhl, zůstal před Andersenem nehlídaný MIKA ZIBANEJAD. Švédský útočník lahůdkou nepohrdl a usměrnil puk do sítě. Asistence. Jack Roslovic, Adam Fox.

02:33
    Útok Hurricanes úspěch neslavil, a přestože Cans dostali brzy druhou šanci, nepřesnou přihrávkou vrací kotouč domácím hokejistům.

01:37
    A další ofsajdové postavení Rangers, po němž se vhazuje ve středním pásmu. Na tahu je pro změnu Carolina.

01:09
    Vzápětí se Rangers dopustili ofsajdu, ale po vyhraném buly se vrátili do okolí branky! Nepříjemná střela Millera od modré čáry proletěla jen těsně vedle branky!

00:29
    Úvodní ofenzivní výpady Caroliny dokázali domácí hráči rychle otočit, ale rychlý brejk zhatila nepřesná Roslovicova přihrávka na najíždějícího Zibanejada.

00:01

New York Rangers: Šesťorkin (Quick) – Fox, R. Lindgren, Schneider, K. Miller, Trouba (C), E. Gustafsson – Roslovic, Zibanejad (A), Kreider – Lafrenière, Trocheck, Panarin – Kakko, Wennberg, Cuylle – Rempe, Goodrow (A), Vesey.
    Trenér: P. Laviolette

Carolina Hurricanes: Andersen (Kočetkov) – Burns, Slavin (A), DeAngelo, Skjei, Chatfield, Orlov – Svečnikov, S. Aho II (A), Guentzel – Jarvis, J. Staal (C), Teräväinen – Nečas, Drury, Martinook – Noesen, Je. Kuzněcov, Kotkaniemi.
    Trenér: R. Brind`Amour

Rozhodčí: Kozari, Rehman – Daisy, Berg.

Vzájemná bilance ze základní části hovoří pro Rangers, kteří vyhráli první domácí utkání 2:1 a ve třetím zvítězili na ledě soupeře 1:0. Carolina však ovládla lednový duel v Madison Square Garden jednoznačně 6:1.

Rangers ukončili první sérii nejrychleji – už po čtyřech zápasech. S Capitals si nejprve poradili dvakrát doma, následně i dvakrát venku. Vítěz Východní konference potvrdil pozici druhého nejlepšího týmu na přesilovkách, když šest z patnácti gólů nastřílel v početní výhodě.

Ve druhém kole je čeká Carolina, pro změnu nejlepší tým na oslabení po základní části. Hurricanes zvládly sérii proti Islanders po pěti zápasech, a to i díky gólu a čtyřem asistencím českého útočníka Martina Nečase, který by měl být na Newyorčany nachystaný i dnes.

Hezký nedělní večer! NHL sice ještě nezavršila první kolo Stanley Cupu, ale už od příjemných 22:00 hodin startuje další fáze prvním soubojem mezi Rangers a Carolinou.

Daniel Ryl

Branky a nahrávky: 3. Zibanejad (Roslovic, Fox), 11. Zibanejad (Kreider, Trocheck), 17. Trocheck (Zibanejad, Kreider), 49. Panarin (Lafrenière) – 4. Slavin (S. Aho II, Guentzel), 43. Nečas (Martinook, Orlov), 59. Jarvis (S. Aho II, Burns)

Rozhodčí: Kozari, Rehman – Daisy, Berg

Diváci: 18 006