NY Rangers – Carolina 4:3 (po pr.) | Dallas – Colorado 3:4 (po pr.)
New York Rangers
4:3 (1:2, 1:1, 1:0 - 0:0, 1:0) Stav série: 2:0
Carolina Hurricanes
Středa 08.05.2024, 01:00 • Madison Square Garden, New York • NHL • Semifinále V. konference
    87:24 Vincent TROCHECK - 4:3

87:24
    5/4
    Rangers právě vstřelili branku!
    Přesilovka je využita a dlouhý zápas je u konce! Z počátku špatná přesilová hra vedla nakonec k rozhodující brance, protože několik odrazů v brankovišti hráli pro VINCENTA TROCHECKA. Americký centr se dobře zorientoval a uklidit kotouč do sítě. – 4:3. Asistence: Mika Zibanejad a Artěmij Panarin.
    Panarin A., Trocheck V., Kreider C., Fox A., Zibanejad M.
    Burns B., Martinook J., Slavin J., Teräväinen T.

86:37
    Úplně zbytečně podnikl krosček Brady Skjei a míří na trestnou lavici.

83:28
    Slinou akci Nečase musel pomocí hákování zastavit Artěmij Panarin a míří na dvě minutky.

79:05
    Tak tohle byla velká tutovka! Frederik Andersen odmítl konec tohoto dlouhého duelu, když vychytal vyloženou šanci Miky Zibanejada.

71:46
    Rozhodnout mohlo také domácí mužstvo! Zcela sám se objevil před brankou Mika Zibanejad a chytře mířil mezi betony. Frederik Andersen ovšem bezpečně kryje.

67:57
    Nešťastné podrážení podnikl domácí kapitán Jacob Trouba. Na programu je první přesilovka v prodloužení.

64:08
    Carolina mohla rozhodnout druhý zápas! Sebastian Aho v klidu projel přes pomalého obránce a dělal kličku do forhendu. S tím počítal Igor Šesťorkin a vychytal ho betonem.

58:22
    Tohle je pro Carolinu komplikace. Brady Skjei totiž míří na dvě minuty za podrážení.

54:49
    Mohlo být téměř rozhodnuto! Brady Skjei vyjel opět z obranné činnosti ke zajímavému pokusu. Ten vyslal prudce nad břevno, ale skvělý Igor Šesťorkin vyráží ramenem.

49:54
    Jordan Martinook nešetrně podrazil v útočném pásmu Gustafssona a oslabuje na dvě minuty svůj tým.
    46:07 Chris KREIDER - 3:3

46:07
    5/4
    V přesilové hře je stav vyrovnán! Úplně osamocený byl na pravém kruhu Vincent Trocheck, a tak mohl vyslat pohotovou střelu, kterou dokázal Andersen vyrazit. V brankovišti se nejlépe na dorážku zorientoval CHRIS KREIDER a přes ležícího gólmana vyrovnává. – 3:3. Asistence: Vincent Trocheck a Artěmij Panarin.
    Burns B., Aho S. II, Slavin J., Teräväinen T.

45:22
    Nutně musel zastavit útok domácích Dmitrij Orlov. Podrážením se mu to povedlo, ale musí na trestnou lavici.

41:34
    Hattrick mohl být na světě! Frederik Andersen vyrazil ostrou střelu od modré čáry pouze před sebe. Na dorážku byl nachystán Alexis Lafrenière, ale přestřelením odmítl vyrovnání.
    38:18 Jake GUENTZEL - 2:3

38:18
    5/5
    Carolina právě vstřelila branku!
    Prakticky z ničeho si berou Hurricanes vedení zpět! V rohu ledové plochy dokázal pro sebe vybojovat kotouč Sebastian Aho. Finský nahrávač zvedl hlavu a viděl na ose najíždějícího JAKA GUENTZELA a ten si jednoduchou střelou zapsal gól na své konto. – 2:3. Asistence: Sebastian Aho a Anthony DeAngelo.
    Aho S. II, Guentzel J., Skjei B., DeAngelo A., Nečas M.
    Trouba J., Lafrenière A., Trocheck V., Kreider C., Gustafsson E.

29:47
    Jake Guentzel neudržel emoce a při ataku porazil protihráče k ledu. Na dvě minuty míří za hrubost.

28:56
    Zcela zbytečné podrážení podnikl Jacob Trouba a jde si odpočinout na dvě minuty.
    27:32 Alexis LAFRENIÈRE - 2:2

27:32
    5/5
    V prostřední části se domácím podařilo vyrovnat! Skvěle rozjetá situace New Yorku vedla již od obranného pásma. Nejvýraznější roli vzal na sebe zejména už v útoku Adam Fox, který dostal velký prostor k přemýšlení. To proměnil ve výbornou přihrávku na ALEXISE LAFRENIÈREHO, jenž vsítil do prázdné svatyně svou druhou trefu v zápase. – 2:2. Asistence: Adam Fox a Artěmij Panarin.
    Lafrenière A., Schneider B., Panarin A., Trocheck V., Fox A.
    Burns B., Aho S. II, Martinook J., Slavin J., Nečas M.

25:20
    Tady mohla jít Carolina do dvoubrankového vedení! Odstavení obránce na jedničku zvládl Andrej Svečnikov a proháčkoval se k pokusu forhendem. Táhlou ránou orazítkoval břevno Šesťorkina, jenž si může oddychnout.

22:16
    Přesilovka dlouho netrvala. Za nedovolené bránění pozastavuje hostující činnost Andrej Svečnikov.

22:14
    Na svou hůl si nedal pozor Jacob Trouba a po zásahu do protihráče míří na trestnou lavici.
    19:54 Dmitrij ORLOV - 1:2

19:54
    4/4
    Teč je znovu pro hosty gólová! Ve vyrovnaném počtu mužů na ledě vytáhli už Hurricanes všechny síly do útoku. Brady Skjei v této brance sehrál důležitou roli, když vyslal nahození přesně na teč. Na ni byl před domácí svatyní připraven obránce DMITRIJE ORLOV, který si se svou holí poradil jako zkušený mazák. – 1:2. Asistence: Brady Skjei a Sebastian Aho
    Orlov D., Aho S. II, Svečnikov A., Skjei B.
    Kreider C., Fox A., Gustafsson E., Zibanejad M.

5/5
    Je tady zasloužené vyrovnání! Za domácí svatyní odvedl výbornou práci Andrej Svečnikov, jenž odmítl protihráče a vyslal kotouč na modrou čáru. Zde vypálil z nápřahu Sebastian Aho a jeho prudkou ránu dokázal před brankovištěm tečovat JAKE GUENTZEL. Na tuto možnost nemohl reagovat přesouvající se Šesťorkin. – 1:1. Asistence: Sebastian Aho a Andrej Svečnikov.
    Aho S. II, Svečnikov A., Guentzel J., Skjei B., DeAngelo A.
    Schneider B., Kreider C., Goodrow B., Miller K., Zibanejad M.

13:00
    Obrovská příležitost pro Rangers. V přesilové hře došlo k rozebrání obrany a ke konečné teči Mika Zibanejada. Forhendová šikovnost skončila v pohotové lapačce brankáře Andersena.

12:05
    Andrej Svečnikov nevybíravě sundal k zemi domácího brankáře Šesťorkina a míří na jednoznačné dvě minuty.
    10:53 Alexis LAFRENIÈRE - 1:0

10:53
    5/5
    Domácí se dostávají skoro z ničeho nic do vedení! Po šťastném odrazu za brankou byla naskytnutá souhra New Yorku v útočné třetině. Vše se vyřešilo nahozením od modré čáry, jenž podnikl K'Andre Miller. Jeho zablokovaný pokus si našel ALEXIS LAFRENIÈRE a lepší střelu na přední tyč zvolit nemohl. – 1:0. Asistence: K'Andre Miller a Alexander Wennberg.
    Schneider B., Lafrenière A., Cuylle W., Miller K., Wennberg A.
    Chatfield J., Orlov D., Comtois M., Kotkaniemi J., Nečas M.

05:16
    Will Cuylle při individuální akci podnikl nedovolené bránění brankáři a sudí ho posílají na trestnou lavici.

05:16
    Tohle byla velká šance pro Rangers! Will Cuylle si našel odražený kotouč a několika kličkami projel až k Andersenovi. Ten vytasil svůj beton a zabránil nejhoršímu.

Matyáš Kotlan

Branky a nahrávky: 11. Lafrenière (K. Miller, Wennberg), 28. Lafrenière (Fox, Panarin), 47. Kreider (Trocheck, Panarin), 88. Trocheck (Zibanejad, Panarin) – 16. Guentzel (S. Aho II, Svečnikov), 20. Orlov (Skjei, S. Aho II), 39. Guentzel (S. Aho II, DeAngelo)

New York Rangers: Šesťorkin (Quick) – Fox, R. Lindgren, Schneider, K. Miller, Trouba (C), E. Gustafsson – Roslovic, Zibanejad (A), Kreider – Lafrenière, Trocheck, Panarin – Kakko, Wennberg, Cuylle – Rempe, Goodrow (A), Vesey.
    Trenér: Peter Laviolette

Carolina Hurricanes: Andersen (Kočetkov) – Burns, Slavin, DeAngelo, Skjei, Chatfield, Orlov – Svečnikov, S. Aho II, Guentzel – Jarvis, J. Staal (C), Teräväinen – Nečas, Drury, Martinook (A) – Noesen, Kotkaniemi, Comtois.
    Trenér: Rod Brind'Amour

Rozhodčí: Sutherland, Furlatt – Alphonso, Murray

Diváci: 18 006