Finsko – Rakousko 2:3 (kon.) | Kazachstán – Švédsko 1:3 (kon.) | Kanada – Norsko 4:1 (kon.)
USA – Francie 5:0 (kon.)
Kanada
4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Norsko
Čtvrtek 16.05.2024, 20:20 • Praha • Mistrovství světa • Skupina A

Nejlepší hráči: Brandon Tanev – Henrik Haukeland.

Střely na bránu 33:6 (6:0, 15:0, 12:6)
    Vyloučení 3:3
    Bez využití.
    Oslabení 1:0

Z dnešního hokejového programu ve vysočanské aréně je to vše, hezký večer přeje Karel Jedlička. (22:32:39)

Obhájci titulu sice ani ve svém dalším vystoupení herně zrovna nenadchli, ovšem připisují povinné tři body. První i druhou třetinu vyhráli velmi podobnými góly, dorážkami střílených přihrávek z brankoviště. Norsko za 40 minut ani jednou neohrozilo kanadskou bránu, ovšem po druhé přestávce odhodilo zbytečný ostych a bylo odměněno hned snížením. Skandinávské vzepětí však vzápětí potopila chyba ve vlastní přesilovce, z nájezdu dal uklidňující třetí gól favorita Cozens a vítězství pak Kanada zpečetila do prázdné brány v závěru zápasu.

59:45
    Power nabídl střelu od modré Zellwegerovi, který trefuje do přilby přejíždějícího Hansena.
    58:30 Jared MCCANN - 4:1

58:30
    Kanada právě vstřelila branku!
    Daws se sice dnes neměl moc příležitostí předvést, ale teď si připisuje při power-play Norska za ojedinělý zákrok zároveň i kanadský bod. jím vyražený kotouč totiž posílá přes celé hřiště do prázdné klece JARED MCCANN. Asistence: Nico Daws.

58:24
    Haukeland zůstává na střídačce, Norsko to zkusí v šesti.

58:24
    Oddechový čas pro mužstvo Norska.

58:00
    Dnešní utkání sleduje 16 418 diváků.

57:34
    Podél levého mantinelu se vypravil na útočný výpad Emilio Pettersen, jehož projektil posouvá Daws vyrážečkou za bránu.

57:06
    Bunting s potížemi udržel kotouč v útočném pásmu, přesilovku připomínající situaci však ani napodruhé Kanaďané nedohráli.

55:25
    Norskou obranu si objel zleva Owen Power a střílel do betonu brankáře Haukelanda.

55:12
    Následuje snad už poslední reklamní přestávka.

55:04
    Martinsen si poradil s přihrávkou na brusle, přes Thoresena a Eskilda Olsena se k němu kotouč do trojúhelníku vrátil a sám pěknou kombinaci sehrané řady ze Storhamaru zakončil do brankáře.

54:00
    Norským hokejistům chybí kvalita při přechodu do útoku, když vybojují kotouč, obvykle hned následuje nepřesná přihrávka.

53:25
    Javorové listy mají po chvilkovém zakolísání v úvodu třetiny hru opět pevně pod kontrolou a nepůjčují soupeři puk.

51:47
    Haukeland vyráží levým betonem nepříliš prudkou střelu od modré.

49:48
    Norská brána je posunutá, Haukeland navíc přišel o masku. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

49:13
    Thoresen se nezorientoval mezi kruhy a z otočky střílí do bočního mantinelu. Od modré vyslal přesnější pokus Kåsastul, ovšem jeho projektil trefil do zad právě smolaře Thoresena.
    Cestu našich mladých reprezentantů U18 šampionátem ve Finsku si můžete připomínat originálním dresem. Ten nyní můžete získat v této aukci.

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 12. Tanev (Guhle, McBain), 23. Mangiapane (Byram, Oleksiak), 47. Cozens, 59. McCann (Daws) – 43. Solberg (E. Salsten, Steen)

Kanada: Daws (Hofer) – Power, Parayko, Byram, Oleksiak, Guhle, Severson, Zellweger – Hagel, Dubois, Tavares (C) – Bunting, Cozens, Mangiapane – Guenther, Paul, Bedard – McBain, McCann, Greig – Tanev.
    Trenér: Tourigny

Norsko: Haukeland (Arntzen) – Johannesen, Solberg, Hansen, Nørstebø, Krogdahl, Kåsastul, Engebråten – Pettersen, Brandsegg-Nygård, Thoresen (C) – H. Salsten, Martinsen, E. Olsen – Steen, Berg-Paulsen, Vikingstad – T. Olsen, E. Salsten, Rønnild – Vesterheim.
    Trenér: Johansson

Rozhodčí: Kaukokari (FIN), Schrader (GER) – Hynek (CZE), Nikulainen (FIN)

Diváci: 16 418