WTA Cincinnati (Tvrdý povrch)
2:0
6:1
7:65
Barbora Krejčíková (10.) splnila v americkém Cincinnati znovu roli papírové favoritky a postoupila na prestižním podniku kategorie WTA 1000 do osmifinále. Nasazená devítka porazila ve dvou zcela rozdílných setech 6:1 a 7:6(5) Dajanu Jastremskou (50.) z Ukrajiny. V první sadě připravila pětadvacetiletá Češka o čtyři roky mladší protivnici hned třikrát o servis a povolila jí jediný uhraný gem. Druhé dějství už bylo podstatně vyrovnanější. Obě tenistky si poctivě střežily vlastní podání, přičemž Krejčíková musela odvracet i čtyři brejkboly. Nakonec drama vyústilo až ve zkrácenou hru, v níž si rodačka z Ivančic u Brna vypracovala slibný náskok 6:2. Jastremská poté třemi získanými body snížila, čtvrtý mečbol už ale Krejčíková proměnila. V dalším kole si zahraje buď s osmou nasazenou Španělkou Muguruzaovou (9.), nebo Francouzkou Garcíaovou (63.).
2:0
6:3
6:2
Karolína Plíšková (6.) porazila v utkání 2. kola turnaje v Cincinnati 6:3 a 6:2 Julii Putincevovou (36.) z Kazachstánu a doplnila v osmifinále akce kategorie WTA 1000 krajanky Krejčíkovou, Kvitovou a Muchovou. Česká jednička strávila na kurtu pouhých 65 minut. Během nich čelila Plíšková celkem pěti brejbkolům, všechny je ale zvládla odvrátit. V příštím kole narazí turnajová šampionka z roku 2016 na svou neoblíbenou protivnici Jessicu Pegulaovou (30.). S tou se letos Plíšková utkala už čtyřikrát a pokaždé prohrála, přičemž v součtu uhrála jen jeden set.
2:1
6:1
6:75
6:2
Barbora Krejčíková (10.) oplatila v Cincinnati Garbiňe Muguruzaové (9.) březnovou porážku z finále podniku v Dubaji a postoupila na akci kategorie WTA 1000 do čtvrtfinále. Žebříčkovou sousedku zdolala pětadvacetiletá Češka za 2 hodiny a 24 minut po setech 6:1, 6:7(5) a 6:2. Úvodní sada byla jasnou záležitostí, strojově hrající Krejčíková v ní povolila Španělce jediný gem. Druhé dějství bylo vyrovnané a dospělo bez jediného brejku do zkrácené hry. Češka měla za stavu 5:4 k dispozici dva servisy, pak ale prohrála tři výměny v řadě. Rozhodující okamžik třetího setu se zrodil v šestém gemu, kdy se Krejčíková na příjmu radovala z brejku. O dvě hry později pak vítězka letošního Roland Garros zakončila zápas po maratonském gemu na příjmu, když využila celkově sedmý mečbol. Krejčíková ani při svém třetím vystoupení na turnaji neztratila servis, ačkoliv již čelila celkem patnácti brejkbolům. O semifinále si rodačka z Ivančic u Brna zahraje proti světové jedničce Ashleigh Bartyové z Austrálie.
2:0
6:1
6:2
Petra Kvitová (11.) smetla na betonu v Cincinnati za pouhých 63 minut Ons Džabúrovou (20.) 6:1, 6:2 a neztratila s o pět let mladší Tunisankou sadu ani ve třetím vzájemném střetnutí. Jednatřicetiletá Češka je tak na akci kategorie WTA 1000 bez ztráty setu už ve čtvrtfinále. O vyrovnání turnajového maxima z let 2012 a 2018 bude dvojnásobná wimbledonská šampionka usilovat proti Angelique Kerberové (22.) z Německa, s níž se utká už pošestnácté v kariéře. Na vzájemná utkání vede Kvitová těsně 8:7.
2:0
6:4
7:65
Konečně to vyšlo. Karolína Plíšková před dnešním zápasem letos odehrála s Pegualovou už čtyři zápasy a ze všech odešla jako poražená. Na pátý pokus ovšem vyšla z konfrontace s Američankou vítězně, na její domácí půdě ji porazila 6:4 a 7:6.

První gem vyšel české hráčce na jedničku, hned v něm získala brejk. Jenže pak začala úřadovat Američanka, jež vybojovala čtyři hry v řadě. Zničehonic se však role otočily a najednou to byla Plíšková, která nechybovala a Pegulaová až nezvykle kazila. Výsledkem byl zisk pěti gemů v řadě světové čtyřky, tím pádem i vítězství v prvním setu.

Ještě bláznivější průběh mělo druhé dějství. Jessica Pegulaová dominovala a za stavu 5:0 nic nenasvědčovalo dramatu. Jenže Karolína Plíšková zase v pravý čas zapnula a skóre dorovnala. Sada následně dospěla do tiebreaku, v němž měla zprvu jasně navrch Češka, ale z pěti mečbolů čtyři neproměnila. Uspěla až posledním pokusem, při bekhendu jí pomohla páska poslat míček na polovinu sokyně.

Ve čtvrtfinále se Karolína Plíšková utká s vítězkou zápasu Rybakinová – Badosaová.